Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CRUİSER Mİ SUPERSPORT MU ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Aklımda bir Hyusong GT250R ve Falcon Freedom 250 var ikisi de çok farklı motorlar ama ikisi de dikkatimi çok çekiyor sizden de fikir istiyorum

Kendimce şöyle artı yönlerini çıkarttım

Cruiser:
    +Ses
    +Trafikte saygı görmesi
    +Karizması var
    +Rahattır fazla yormaz(belki titreşim)

Supersport:
    +Süratlidir
    +Manevraları daha rahattır
    +Seridir

Atladığım veya yanlışım varsa söyleyin düzelteyim ona göre kafama hangisi yatarsa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Arkadaş "siyah mı?", "beyaz mı?" diye soruyor.

Biz ne dersek diyelim bu sorunun cevabı sende.
    Ranay bunu beğendi.

Orası öyle de hani tecrübeli olanlar sizsiniz az da olsa artı eksi yönlerini bilirsiniz o bakımdan
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Trafikte saygı göreceğin bi cruiser değil ne yazık ki istediğin motor. Ses konusunda da istediğini alamazsın.
    İhtiyacını karşılar mı keyif alırmısın bunlar kişisel tercihler. Kullanma imkanın varsa hangisinde kendini daha iyi hissediyorsan onu al

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cruiser mi supersport mu ? cruiser çünkü daha rahat hız yapmazsın hayatta kalma şansın daha artar.Ama ben falcon almam çünkü çin malı gv 250 düşünürüm.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Burada belirli bir bütçen var da o bütçeye sığan sıfır Freedom 250 ile ikinci el Hyosung GT250R'ı kıyaslıyorsan o zaman sıfır Freedom al derim. GT250R şu anda kimsenin sıfır almadığı, tercih etmediği bir motor. Ayrıca nasıl aklınıza geliyor GT250R anlamıyorum ? O motorun ikinci eli, eğer sahibini tanımıyorsanız kesinlikle alınmaz. Muhtemelen çok hırpalanmış olacaktır. Sıfırına da bu saatten sonra yatırım yapmaya lüzum yok. Freedom ise 250 cc sınıfında en altta bulunan motor ancak sıkıntılı bir motor değil. Fiyatına göre gayet güzel ve kullanıcıları memnunlar. Sesi fena değil ama hayalindeki ses için V motorlulara bakmalısın.

Özet olarak GT250R'ı boşver, Freedom sana kalmış.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    gerçekten cruiser'un trafikte saygı gördüğünü mü düşünüyorsun?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Cruiser trafikte saygı mı görüyor ?
    Cidden bilmediğimden , daha doğrusu 15 yılın üstünde olan motor hayatımda hiç denk gelmediğim soruyorum...
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Kardeş Kuba Superlight a bakabilirsin. Falcon'u bende almam pek

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben şahsen trafikte super sport görmek istiyorum gt250 al o göz zevkime daha uygun.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı C,McGregor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda bir Hyusong GT250R ve Falcon Freedom 250 var ikisi de çok farklı motorlar ama ikisi de dikkatimi çok çekiyor sizden de fikir istiyorum

Kendimce şöyle artı yönlerini çıkarttım

Cruiser:
    +Ses (egzoz açarsan var ayrıca motora zararı var)
    +Trafikte saygı görmesi (hantal durduğu için pek yanaşmıyorlar )
    +Karizması var (tartışılır)
    +Rahattır fazla yormaz(belki titreşim) (yuki 250 kullandım göründüğü gibi rahat değil)

Supersport:
    +Süratlidir (gt250r 2014 model kullandım son sürat 195km/h'larda)
    +Manevraları daha rahattır (manevralarda diğer tercih ettiğin motordan daha üstün değil tek seferde sokak dönmez)
    +Seridir (devirlidir evet ama yardır yardır kullanmak zaten piyasada bu motorun imajını bozdu)

Atladığım veya yanlışım varsa söyleyin düzelteyim ona göre kafama hangisi yatarsa.
    Yani bahsettiğin motorları kullandım ikisinide sıfır alıp sorunsuz sattım hangisini tercih edeyim diyorsan ikisinide kullan hangisinde mutluysan onu al ayrıca gt250r artçı ile sürüşe pek uygun değil eğer ufak tefek yol yaparım iki kişi diyorsan bunu tercih etmemeni tavsiye ederim.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten cruiser'un trafikte saygı gördüğünü mü düşünüyorsun?
    Şimdi 125cc 250cc veya kurye motorunun trafikte gördüğü muamele ile 1700cc 1500cc cruiser sahibin gördüğü aynı deme?

Motosikleti
    Başlangıç motorun olacaksa hyo biraz fazla gelir bence.

Superlight'da hastayım ama vites göstergesi olmaması ve boyum 187 biraz ufak kalabilirmiş altımda o yüzden biraz soğudum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Şuan olsa hangisi alırdın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Hayır aklımda CBF150 belki başka da olabilir.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cruiser candır gerisi heyecandır

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Supersport tabikide sorumu bu

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Trafikte hanzoların neredeyse hepsi motordan anlamaz. Cruiser motor görünce marka farketmeksizin hepsi onlar için harley dir. Bu tip motorların pahalınolduklarını bildiklerinden mi yoksa amerikan filmlerinde harley kullanan adam beladır tiplemesinden dolayı mıdır bilemiyorum ama genel olarak cruiser motorlar çok daha fazla saygı görüyor. Benim 125 kt ye bile bu harleyler çok yakıyor mu diye soran oldu.
    Thracian bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    super sport makinlerde daha çok seviliyor yani görenler hevesle bakıyor genelde. motorla işi olmayan bile bakıyor ne güzel makine diye.

Eğer hızı seviyorsan SS al,yok ben keyif adamıyım, ağır ağır giderim,etrafı izlerim,acelem yok diyorsan cruisser al.

Ben şahsen her defasında cruisser kullandım.Farklı klasmanda da motosiklet kullandım ama bana nedense cruisser daha çok zevk veriyor...

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Ya chopper cruseer gibi motorlar agir abi ne aralardan gecebiliypsun ne tir solluyosun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)