Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fiyat(yürütme maliyeti dahil)/performans açısından 250lik seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Arkadaşlar motosiklet hayatına yeni atıldım ybr125 ile başlangıç yaptım. Konuyu açmamdaki amaç yeni sezon için alacağım motora karar vermek. Araç alırken bir modelde karar kılmazsanız kafanız çok karışıyor çünki . Modeli seçip ufak ufak temizlerini aramak istiyorum.
    Aslına bakarsanız Mt25, İnazuma tasarım olarak çok hoşuma gidiyor Naked motorlar ilgimi çekiyor ama öyle herhangibir motosiklet tipi fanlığım yok hepsi olabilir, altımızda ufak kalmadığı sürece(boy1.87 86 kg).

Motosiklette aradığım : öncelikle Şehir içi kullanımda rahat ettirecek ancak günü birlik 300-400 km de yormayacak üzmeyecek , acemi olduğum için ufak tefek hatalarımı kapatabilecek , bakım masrafı ve yedek parça fiyatları olarak ( elim anahtat tutar temel bakımları kendim yaparım yağ , su , hava filtresi vs)muadillerine göre uygun olacak , ikinci eli olacak (satmak istediğimiz zaman aylarca bekletmeyecek), hız tutkum olmadığı için ve kış aylarında özellikle yağışlı buzlu günlerde kesinlikle kullanmayı düşünmediğim için abs olmasada olur , olursa ne âlâ

bu kriterlerde en alınabilesi motor nedir ?
    Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Alasi rs200
    Ala'sızı hyo

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı kanoburda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alasi rs200
    Ala'sızı hyo
    Turkceye cevirmeye calistim, Google Ceviri once Hintce zannetti ama ceviremedi.
    Hangi dil bu?

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Senin motorun bence sym wolf şu anda 10750 tl ye Bursa tek yıldız motor satıyor karta 12 taksitte yapıyor

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Wolf ufak gelmez mi ya?
    Hyosung iyidir.cevir yanmasin..

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Kesinlikle mt25 oneririm. 5. Motosikletim kendisi. 50bin km tecrubem var az cok bir seylerden anladigimi dusunuyorum.
    Sehir ici kullaniyorum ben yuzde 90. Uzun yol deneyimimde oldu kisa mesafe sayilacak. Ama otoban kullanarak. Izmir aydin gibi dusunun. Otobanda stabil 120 ile bagirmadan zorlanmadan gidiyor rahatsiz etmiyor. Sele bence rahatsiz. Sehirici icin sorun degil. Yakiti ruzgarsiz duz yolda 100e sabitleyince 3.1 felan gosteriyor anlikda. Ordan hesap edin. Hep sehirici kullaniyorum. 3000km ortalamam 4.1. Az cok yardimci olmusumdur umarim takilan bisey olursa sormaktan cekinmeyin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı avmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle mt25 oneririm. 5. Motosikletim kendisi. 50bin km tecrubem var az cok bir seylerden anladigimi dusunuyorum.
    Sehir ici kullaniyorum ben yuzde 90. Uzun yol deneyimimde oldu kisa mesafe sayilacak. Ama otoban kullanarak. Izmir aydin gibi dusunun. Otobanda stabil 120 ile bagirmadan zorlanmadan gidiyor rahatsiz etmiyor. Sele bence rahatsiz. Sehirici icin sorun degil. Yakiti ruzgarsiz duz yolda 100e sabitleyince 3.1 felan gosteriyor anlikda. Ordan hesap edin. Hep sehirici kullaniyorum. 3000km ortalamam 4.1. Az cok yardimci olmusumdur umarim takilan bisey olursa sormaktan cekinmeyin
    Hocam mt25 çok hoşuma gidiyor , başlangıç motoru olarak neredeyse bi tane 2. el race blue sini alacaktım ama düşmek kalkmaktan korkup ybr125 aldım sırf öğrenmek için , çok şükür düşmeden kalkmadan bi nebze kullanıcı olduk. Uzun yolda kamyon tır sollamada zorlanmasın 2. şerit için ideal hızlara kolay ulaşsın yeter zaten genelde şehir içi kullanıcam. Parça fiyatları , bakım masrafları vs hakkında kullanıcı dostumu acaba bu motor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı kanoburda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf ufak gelmez mi ya?
    Hyosung iyidir.cevir yanmasin..
    Hyosung gtr250 ise öneriniz şehir içinde acemi biri için fazla heybetli bir motor sağolun tavsiyeniz için .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorun bence sym wolf şu anda 10750 tl ye Bursa tek yıldız motor satıyor karta 12 taksitte yapıyor
    ucuz olması insanı düşündürsede kullanıcıları çok övüyor hocam wolfü , araştırıyorum bu motoruda.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mert yanlıs anlama da bırsey soracam , yuksek devır makına sehır ıcı zor olmuyor mu ne bılem bu hayvan yaklasık 7500 devırden sonra yemlenıyor ya pek sehırıcı makınası degıl gıbı yada hep bagırtmak zorunda falan mı kalıyorsun . merakımdan soruyorum yanlıs anlama

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    mt25 diğer 250liklere göre çok yakıyor. tavsiye etmiyorum. gücü yüksek devirde verdiği için yükseklerde gezmek motoru da zorlayan bir şey.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Boy pos bakım kolaylığı uzun yol rahatlık = 250 cc tek silindir enduro mümkünse en japonundan.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    CrfL de olur Crf250Lrally de git gör derim bütçene uyar ise tabiki öncelikle rally..ben 3 hafta inceledim en iyi secimlerden biri . Mt25 alıp dünyayı gezen kaç adam gördün, bunu söylememdeki sebep işletme maliyetleri ve her şartta sağlam kalıp seni uzmemesi konusu, her yönden her yol şartında sehirici-sehirlerarasi asfalt-arazi işini görür . Satıyorum dediğinde elinden çıkarırsın 2. eli de var. Yamaha ya hiç bulaşma fazla uçuyor zam konularında ciban başı konumunda. Unutma iki onemli konuyu es gecme euro4 ve absli model söylüyorum..ne alirsan al ABS li olsun . Birde mutlaka kaliteli en az 900-1000 liralik kask edin yada baştan hiç bulaşma. Bu ne ya çok sıkıcı bu sırt omurilik koruyucu diyorsan yine hiç bulaşma 100 mt yol gitme korumasız . Bırak giden gitsin sen gitme.
    kurye13 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CrfL de olur Crf250Lrally de git gör derim bütçene uyar ise tabiki öncelikle rally..ben 3 hafta inceledim en iyi secimlerden biri . Mt25 alıp dünyayı gezen kaç adam gördün, bunu söylememdeki sebep işletme maliyetleri ve her şartta sağlam kalıp seni uzmemesi konusu, her yönden her yol şartında sehirici-sehirlerarasi asfalt-arazi işini görür . Satıyorum dediğinde elinden çıkarırsın 2. eli de var. Yamaha ya hiç bulaşma fazla uçuyor zam konularında ciban başı konumunda. Unutma iki onemli konuyu es gecme euro4 ve absli model söylüyorum..ne alirsan al ABS li olsun . Birde mutlaka kaliteli en az 900-1000 liralik kask edin yada baştan hiç bulaşma. Bu ne ya çok sıkıcı bu sırt omurilik koruyucu diyorsan yine hiç bulaşma 100 mt yol gitme korumasız . Bırak giden gitsin sen gitme.
    1000 liralık değil ama Ls2 kask, arwıc mont ,eldiven , wenom mafsallı dizliğim olmadan yola çıkmıyorum.Crf250Lrally hiç araştırmadığım bi motor ancak sizin tavsiyeniz üzerine araştırıcam hocam sağolun.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rahatlık arıyorsan şehir içinde de uzun yolda da inazuma, tnt250(tnt25 değil) çok iyi motorlar tavsiye ederim.

Cbr250'de sport touring sayılan bir motor ancak şehir içinde rahatsız etmeyen titreşimi uzun yolda biraz rahatsız edebilir.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    YÜRÜTME deyince hükümet aklıma geldi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahatlık arıyorsan şehir içinde de uzun yolda da inazuma, tnt250(tnt25 değil) çok iyi motorlar tavsiye ederim.

Cbr250'de sport touring sayılan bir motor ancak şehir içinde rahatsız etmeyen titreşimi uzun yolda biraz rahatsız edebilir.
    inazuma çok konforlu ve hoşuma gitmesine rağmen yedek parça maliyeti biraz tuzlu sanırım tnt250 ilgimi çekti bi ara ancak 2. elleri çok düşük km de satılıyor , işkillenmedim diyemem..

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosiklet hayatına yeni atıldım ybr125 ile başlangıç yaptım. Konuyu açmamdaki amaç yeni sezon için alacağım motora karar vermek. Araç alırken bir modelde karar kılmazsanız kafanız çok karışıyor çünki . Modeli seçip ufak ufak temizlerini aramak istiyorum.
    Aslına bakarsanız Mt25, İnazuma tasarım olarak çok hoşuma gidiyor Naked motorlar ilgimi çekiyor ama öyle herhangibir motosiklet tipi fanlığım yok hepsi olabilir, altımızda ufak kalmadığı sürece(boy1.87 86 kg).

Motosiklette aradığım : öncelikle Şehir içi kullanımda rahat ettirecek ancak günü birlik 300-400 km de yormayacak üzmeyecek , acemi olduğum için ufak tefek hatalarımı kapatabilecek , bakım masrafı ve yedek parça fiyatları olarak ( elim anahtat tutar temel bakımları kendim yaparım yağ , su , hava filtresi vs)muadillerine göre uygun olacak , ikinci eli olacak (satmak istediğimiz zaman aylarca bekletmeyecek), hız tutkum olmadığı için ve kış aylarında özellikle yağışlı buzlu günlerde kesinlikle kullanmayı düşünmediğim için abs olmasada olur , olursa ne âlâ

bu kriterlerde en alınabilesi motor nedir ?
    Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Bütçe iyiyse MT 25 ( Çirkin ama çok güzel gidiyor )
    Bütçe ortalardaysa TNT 250 ( tasarımı güzel Sorunsuz )
    Bütçe az ise ikinci el Duke 200 ( en güzel giden 200 lük )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Merhaba Arkadaşım,

Ben sana CBR250r'ı öneriyorum. Oturuş pozisyonu oldukça rahat. Benimde boyum 1.88 kilom 93 CBR250r ve R25 ikisindende aldım sattım. Boyut olarak CBR 250r seni tatmin edicektir. Selesi MT25'e göre (benim fikrim) daha rahat . R25'e göre deposu daha büyük olduğundan dolayı benim daha çok hoşuma gidiyordu.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    cbr tabiki sorulcak sorumu bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Aklın yolu bir :D

meraba arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı cumalar. benim elimde süper 52 mobilet var. ben bu ufak motorların hastasıyım. süper 52 için parçaları nasıl tedarik edebilirim bilgisi olan yardımcı olursa çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)