Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Eylülden Sonra %20 lik gümrük zamı geliyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Buradan akıllarına geldik herhalde

http://www.diken.com.tr/toplu-acilis...lim-toreninde/

Erdoğan bugün Dolmabahçe’de düzenlenen Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarına Motosiklet Teslim Töreni’ne katıldı. Motosiklet teslim törenine cumhurbaşkanı düzeyinde katılım olması dikkat çekerken, günün ikinci dağıtım töreni de Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.
    Yetmez ama evet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

avrupa menşeili olanlara zam yok bizde onları alıcaz napalım, örnek:: BMW,ducati ve aprilla vb.. mis gibi motorlar alın abi bunlardan işte sizde amma yaptınız yaa

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa menşeili olanlara zam yok bizde onları alıcaz napalım, örnek:: BMW,ducati ve aprilla vb.. mis gibi motorlar alın abi bunlardan işte sizde amma yaptınız yaa
    Aprilla-Piaggio nun güzel modelleri var ABS filan ama genelde 150cc ve 15000 TL civarı nmax veya pcx yerine
    Piaggio medley alınır artık olan Japonlara oldu
    artemis99 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw ducati aprilla ya zam yok ondan alın diyor.Onlar zaten daha pahalı Ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin diyor

Ne acayip yorumlar var arkadaş adam %20 gümrük zammı diyor millet yamaha yeter diyor bi kerede çok sevdiğiniz reisinize dur diyin
    TIGERSHARK ve osiosborn bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne acayip yorumlar var arkadaş adam %20 gümrük zammı diyor millet yamaha yeter diyor bi kerede çok sevdiğiniz reisinize dur diyin
    Oy verenler belli burada arama.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdi biz yunusların altında bmw gs görmeye alıştık ama ileride mondial rx evo ile dolaşacaklar sanıyorum, öyle mi olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache ile 200-300 bin kilometreler görülüyor diyorlar , iyi bakmak lazım.
    zaten satmayacaktım yani gittiği kadar kullanayım diyordum bir kaç gün öncesine kadar ama sonra fikrim değişti, ağır bakımlarını yapıp daha kibar kullanacağım sanırım çünkü bu beni daha çok taşıyacak sağ kaldığımız sürece. yani kuma getirme işi yalan oluyor yavaş yavaş.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 model R1 leri maviliklere süreceğiz Fatihcim
    ben daha apaçinin bakımlarıyla baş edemiyorum desem

Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilla-Piaggio nun güzel modelleri var ABS filan ama genelde 150cc ve 15000 TL civarı nmax veya pcx yerine
    Piaggio medley alınır artık olan Japonlara oldu
    Medley uzakdoğu üretimi, ona ve Hint üretimi Ktm Duke'lere de en az%25 zam gelecek.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı T.Happy''RR' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde Net fiyatı üzerinden zam yapılacaktır deniliyor, inşallah sadece yamaha net fiyat üzerinden yapar bu zammı. Honda inşallah ÖTV KDV dahil olmayan fiyat üzerinden yapar bu %20lik zammı.
    Pek fark etmez Devletimiz :D hayırlı mesailer diler,daha yeni bir tane daha VIP uçak almışlar rahat gezmek için

10.000 + % 20 = 12.000 + ÖTV = 16.440 = 16.440 + KDV = 19.399
    10.000 = 10.000 + ÖTV = 13.900 + KDV = 16.402 + %20 = 19.682

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Arkadaşlar Türkiye vatandaşı iseniz A dan Z ye herşeyin vergisini Devlet sizden alacaktır.Hemde söke söke.
    Hani bazı arkadaşlar böbürleniyor ya ben vergimi ödüyorum la sen vergini ödemiyon devlet zorla alıyor
    Bu saatten sonra hiç şaşırmayın arkadaşlar biliyorum benim gibi hazmedemiyorsunuz ama maalesef hükümetin en iyi yaptığı şey
    yeni vergiler icad edip vatandaşını bunaltmak.
    Türkiye vatandaşlarının dışında bu ülke tabikide cennet bizim için cehennem haline geliyor.

Ahanda aşağıda fikir vermesi açısından bir örnek : GSM faturam Allahaşkına anlayabilen,anlayıpta vicdandan bahsedebilen varmı?

AYLIK ÜCRETLER TOPLAMI 20.61 TL
    (Vergiler Hariç: 16.28 TL)
    VODAFONE'A İLETİLECEK ÜCRETLER 16.28 TL
    (Aylık ücretlerinizin vergiler hariç toplamıdır.)
    DEVLETE İLETİLECEK ÜCRETLER 56.91 TL
    KDV %18 2.92
    Özel İletişim Vergisi %25 0.74
    Özel İletişim Vergisi %5 0.67
    Telsiz Ruhsatname Ücretleri 3.94
    Telsiz Kullanma Ücretleri 1.64
    Yeni Tesis ÖİV 47.00
    ARA TOPLAM 73.19

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben muhasebeci elemanıyım.Yine anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Anladığım kadarıyla anlatıyım.Vodofona iletilecek tutar üzerinden 16.28tl %18 kdv ve %25 ötv %5 ötv hesaplanmış.Bunların toplamı 20,61tl imiş.Telsiz kullanım ücreti koymuş.Yeni tesis ücreti komuş 47 tl o ne bilmiyorum. toplam 73,19tl

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasada biseyin fiyatının artacağı beklentisi varsa talep artar arkadaşlar, şu son yirmi altı gundur gümrük vergisi artacak diye talep de arttı anlasilan zam gelmeden alalım diye, bu sebepten yamahayi honda si kawasakisi zamı yapıştırdı, hatta bu doğrultuda pazarlığı yapılmış olan 2016 motosikletlere dahi zam giydirildi ben de parası nakit cebimde bulunan motosikleti almadım mesela, kazık ve fırsatçılık başka bişey tüm markalarda,demezler mi simdi;
    -Be yamaha bi aydır zaten öpücük üzerine öpücük zaten koymadin mi zami vergi ayağına. . Hayatım arz -talep uzerinedir bu talep beklentisinin bizimde bilerek bilmeyerek kışkirtmalarimizla (örneğin parası olan hiç beklemesin motosiklet alsın kafamız- ben de dahil yok euro 4 yok abs diyerek ) fırsatçılık ve kaziklamaya dönüşümünü hep beraber gördük yatan motorlarda, işte boyle boyle 250 cc 2016 motora bile 1000-1500 TL yerleştirdiler sırf beklenti yuzunden, tüm kurlar bir aydır gerilerken olan mevzu bundan ibarettir.

Fakat piyasa özelliğinden dolayı gümrük vergisi gelince talep artıyor mu artmıyor mu yine beraber gorecegiz, bu mesajlar falan iste son firsat deyip kulak arkasi aramak artik, firmalar da gününü göreceklerdir merak etmesin kimse, enflasyon etkisini bunun dışında tutarak soyluyorum..

Not; Gumruk vergisi müjdesi ve ehonomi hakkındaki fikirlerimizi zaten yazmışımdır uzatmaya gerek görmedim bi daha..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada biseyin fiyatının artacağı beklentisi varsa talep artar arkadaşlar, şu son yirmi altı gundur gümrük vergisi artacak diye talep de arttı anlasilan zam gelmeden alalım diye, bu sebepten yamahayi honda si kawasakisi zamı yapıştırdı, hatta bu doğrultuda pazarlığı yapılmış olan 2016 motosikletlere dahi zam giydirildi ben de parası nakit cebimde bulunan motosikleti almadım mesela, kazık ve fırsatçılık başka bişey tüm markalarda,demezler mi simdi;
    -Be yamaha bi aydır zaten öpücük üzerine öpücük zaten koymadin mi zami vergi ayağına. . Hayatım arz -talep uzerinedir bu talep beklentisinin bizimde bilerek bilmeyerek kışkirtmalarimizla (örneğin parası olan hiç beklemesin motosiklet alsın kafamız- ben de dahil yok euro 4 yok abs diyerek ) fırsatçılık ve kaziklamaya dönüşümünü hep beraber gördük yatan motorlarda, işte boyle boyle 250 cc 2016 motora bile 1000-1500 TL yerleştirdiler sırf beklenti yuzunden, tüm kurlar bir aydır gerilerken olan mevzu bundan ibarettir.

Fakat piyasa özelliğinden dolayı gümrük vergisi gelince talep artıyor mu artmıyor mu yine beraber gorecegiz, bu mesajlar falan iste son firsat deyip kulak arkasi aramak artik, firmalar da gününü göreceklerdir merak etmesin kimse, enflasyon etkisini bunun dışında tutarak soyluyorum..

Not; Gumruk vergisi müjdesi ve ehonomi hakkındaki fikirlerimizi zaten yazmışımdır uzatmaya gerek görmedim bi daha..
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...cak-moted.html

Yıllara göre motosiklet satışlarını admin burada paylaşmış.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/181905-ek-vergi-ile-motosiklet-sektoru-dibe-vuracak-moted.html

Yıllara göre motosiklet satışlarını admin burada paylaşmış.
    Evet yazmislar, ben şu bir aylık mevzu ve tel.mesajı odakli yazdım aynı dogrultuda(sondan üçüncü satirda artiyor mu artmıyor mu sozcügum azalacak manasindadir, hatali anlatim yapmisim biraz), yeni yılda gerileme miktarına bakıcaz hep beraber..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Hondada kesin zam var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [/COLOR]
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondada kesin zam var mı?
    Honda yaptı zaten bidaha yaparmı heralde %20 gümrük vergisi daha gelcek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aranızdan bir babayiğit çıkıpta bize motosiklet üretmedi canınız saolsun canınız
    odo bunu beğendi.

honda sh125/150 (italya fabrikası) pcx den avantajlı olabilir

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı ehil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda sh125/150 (italya fabrikası) pcx den avantajlı olabilir
    Sıfırı gelmiyor galiba ülkemize. İlanı bile yok sitede..

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AYLIK ÜCRETLER TOPLAMI 20.61 TL
    (Vergiler Hariç: 16.28 TL)
    VODAFONE'A İLETİLECEK ÜCRETLER 16.28 TL
    (Aylık ücretlerinizin vergiler hariç toplamıdır.)
    DEVLETE İLETİLECEK ÜCRETLER 56.91 TL
    KDV %18 2.92
    Özel İletişim Vergisi %25 0.74
    Özel İletişim Vergisi %5 0.67
    Telsiz Ruhsatname Ücretleri 3.94
    Telsiz Kullanma Ücretleri 1.64
    Yeni Tesis ÖİV 47.00
    ARA TOPLAM 73.19
    Yani diyor ki sen zaten telefonu 3 katına alıyorsun demek ki durumun varmış. O zaman sana bol kdv katalım. %25 de ötv eksik kalmasın sonuçta dünyada bir tek Türkiye'de var telefon, o yüzden şahsi tüketimin lüks oluyor. Ötv'nin bir de ötv'si var, o da onun çocuğu eksik kalmasın. Sen internet te kullanıyormuşsun bak, bunun da vergisini alayım pls %5. Bi de madem telefon aldın hattı işgal edeceksin, onun için de vergi alayım. Sen bize en iyisi faturanın 5 katını öde.

(Yeni tesis ücreti yeni bir hat aboneliğine geçildiğinde kesilir, yıllık ücreti de ayrıdır)
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)