Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor numaram ruhsata yanlış işlenmiş!

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Evet başlık çok açık forumdaşlar, motor numaram sigorta poliçem de doğru ancak ruhsatta yanlış işlenmiş bakıma getirdiğim servis polisler de yanlışlık olmuştur bayiden yanlış olsa sigorta poliçende de yanlış yazılı olurdu dedi. Başına böyle bi olay gelen oldu mu? Nasıl bir yol izlemem gerekir? Bu arada motosikletim 0km alındı yamaha bayisinden yani çalıntı motor takılma olasılığı falan %0.0001 civarındadır. Canım sıkıldı böyle bi olay olmasına.
    Rüzgar ve yol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    takma olur öyle. 3 yıl sonra muayenede farkederlerse düzelttirirsin, farkedilmezse sıkıntı yok.

Motosikleti
    CB125e
    Servistekiler çabuk değiştir polis durdurursa hırsız muamelesi görürsün motoru bağlarlar yazdıkları cezayı ödeyemezsin bile falan dediler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servistekiler çabuk değiştir polis durdurursa hırsız muamelesi görürsün motoru bağlarlar yazdıkları cezayı ödeyemezsin bile falan dediler.
    Tescili yaptığın tirafik şübeye gidip yanışlık yapışsınız de ve düzeltsin ler
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tescili yaptığın tirafik şübeye gidip yanışlık yapışsınız de ve düzeltsin ler
    Evet ama belki medeni bi avrupa ulkesinde olur o, burda memurun yaptigi yanlisi duzeltmek icin dahi 100 küsur liracik mi ne.ucreti vermeniz.gerekiyor. Yani o para odenecek
    Düzenleme: anlatim bozukluğu

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ama belki medeni bi avrupa ulkesinde olur o, burda memurun yaptigi yanlisi duzeltmek icin dahi 100 küsur liracik mi ne.ucreti vermeniz.gerekiyor. Yani o para odenecek
    Düzenleme: anlatim bozukluğu
    Aynen 100 tl yerleştirmesyon yapıyor lar malesef kıskanılan bir ülkeyiz
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    CB125e
    Nasssı yaa baya 100tl alacaklar kendi hataları için öyle mi 😡

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Evet maalesef 100tl.Ben cuma günü plakamı düşürdüm, bulamadım.Yeni bir plaka numarası ve ruhsat çıkarmak zorunda kaldım 88+15.5tl masraf

alimcanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Keşke ilk anda farketseydiniz benim motorun rengini siyah mavi yerine sarı mavi yazmış emniyetten çıktığım gibi farkedip geri girdim durumu söyledim.
    Sisteme doğrusunu işledi verdiği tescil belgesinide yazıcıya bidaha koyup üstüne yazdırdı renk kısmında ne yazdığı belli olmuyor ama sistemde doğru kontrolde sıkı olmaz dedi. Şimdi tescil belgesi için 88 tl ödemek zorunda kalabilirsin.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Benim eski motoruma da 4 kişilik yazmışlardı. Gidip ruhsat ücreti ödeyip yeniden çıkarmam gerektiği söylenmişti. Memura hatayı sen yaptın düzelt dedim, evet ben yaptım düzelteceğim ama parasını sen vereceksin dedi Öyle kullandım bir sıkıntı çıkmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Benim ruhsatta da dizel yazıyor ve bir ay önce muayneden geçtim. Kimse birşey demedi biraz şans işi

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde sıfır aldığım motorun rengi kırmızı siyah iken ruhsata beyaz olarak yazılmıştı.Bu sorub dosya hazırlarken motorun bilgilerinin yazıldığı formdan kaynaklanıyordu.Tescile gittik düzelttik yeni ruhsat çıkardık değiştirdiler.Sende tüm evrakların ile beraber git düzelt.Sakın göz ardı etme ilerde mutlaka sıkıntısı çıkar.

Motosikleti
    CB125e
    Arkadaşlar işin rengi değişti sıkıntı yamahadan kaynaklı çıktı yani bana verilen uygunluk belgesinde ki motornosu motor bloğunda ki ne uymuyor. Bütün masraflarımı ödeteceğim sorun yok.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    100 lirayla kurtulursan yine iyi. Başka ek evrak vs istemeseler bari.

Bimer'e yaz bence. Orası işe yarıyor. Belki bundada yarar.

Milletin dediği gibide sonraya bırakma. Yarın birgün muayenede bakarlar. Sonra geçemezsen daha çok uğraşırsın. O saatten sonra eski motorda derdini kimseye anlatamazsın. Motor değişikliği gibi işlem yapmak gerekir ki motor değişikliği imkansız gibi birşey bizde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Arkadaşlar işin rengi değişti sıkıntı yamahadan kaynaklı çıktı yani bana verilen uygunluk belgesinde ki motornosu motor bloğunda ki ne uymuyor. Bütün masraflarımı ödeteceğim sorun yok.
    Bunu sonradan gördüm. İyi bari fazla uğraşmadan halledersin inşallah. Motorunda hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çocuk mu kandırıyor bunlar, ne demek hırsız muamelesi görürsün? ruhsatı senin adına değil mi? motor veya şasi nonun ruhsata yanlış yazılmasından dolayı da motor bağlanmaz cezası da yoktur. Ayrıca rutin trafik kontrolünde hiç bir polis aracın motor seri nosunu kontrol etmez, öyle bir denetim yok. En kötü muayenede düzelttirirler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hocam, benim de basima geldi.
    sasi no'nun ilk 5-6 harfini yazmislar ruhsata. muayenede farkettik.
    trafik bizi makina muhendisler odasina gonderdi, oradan sari kapali bir zarf verildi. acmamiz yasak. onu trafige goturduk ve duzelttirdik.
    2008 falandi. 120 tl falan odemistim toplamda sanirim. 40 tl si takipciye odenmisti. vaktim yoktu.
    o sari zarfi ruhsat yeribe tasiyabiliyordum. zaten bir hafta kadar surdu o zaman, hafta sonuna denk gelince ruhsat olarak tasidim ve hic durdurmayan trafik beni durdurdu ) sorun cikmadi

Motosikleti
    CB125e
    Yamahadan doğru belgeyi bekliyoruz şuan gelince ruhsat değişimiyle halledeceğiz inşallah. Ekarademir teşekkür ederim

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eski motoruma da 4 kişilik yazmışlardı. Gidip ruhsat ücreti ödeyip yeniden çıkarmam gerektiği söylenmişti. Memura hatayı sen yaptın düzelt dedim, evet ben yaptım düzelteceğim ama parasını sen vereceksin dedi Öyle kullandım bir sıkıntı çıkmadı.
    Şu trafik işlerini de özelleştirselerde kurtulsak.
    Memur işini yapmaz. Muameleciye mahkum olursun.
    Memur işini doğru yapmaz. Yeniden ruhsata para ödersin.
    Nedir bu milletin çektiği eziyet?
    Muayene işlerini hallettiler. Yanlışlık yapsa atarsın kafasına ruhsatı.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    memur, devlet, burokrasi hata yapmaz.
    hata herzaman vatandastadir.
    cezasini da vatandas ceker.

Sağlık olsun diyip gidip düzelttireceksin yoksa karakol hırsızlık uğraşır durursun işini yapmayan memurun bile cezasını biz çekiyor sonrada adalet ülkesiyiz diye geçiniyoruz kes bakiyim memura 100 lira bak bir daha yapıyor mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)