Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Allah kolaylik versin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Selam arkadaslar,
    Yaklasik bir haftadir ait oldugum yerde Türkiye'deyim. Ailemle beraber bir kac hafta tatil yapip geri dönecegim. Gönül isterdi ki hic gitmeyeyim ama maalesef olmuyor. Düzenimiz almanya'da kuruldu bir kere. Insallah bir gün kesin dönüs yapabiliriz. Gelelim asil konuya:
    Dedigim gibi bir haftadir burdayim. Gözüm burda da sürekli motosiklet ariyor. Gördügüm her motorcu bi hayatta kalma mücadelesi veriyor resmen. Arabalar nefes aldirmiyor maalesef. Kaldi ki asfalt kalitesinden bahsetmiyecegim bile. Atatürk havaalaninda arabayi teslim aldim, daha ilk viraji dönecegim yerde cok hafif bir islaklik ve arabanin ön lastiklerinin kaydigini hissettim. Simdi burda neden ilk ufak motor sonra kademe kademe yüksek cc önerildigini daha iyi anliyorum. Birak burda 1000cc racingi 125lik bile kullanmaya cesaret edemem ben. Bu yüzden her birinizi tek tek tebrik ediyorum ve Allaha emanet ediyorum...
    dasmehdix, tiawern, bursalıali ve 24 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Halbuki bizi kıskanan bir ülkeden gelmişsin !
    nines, pea, zabuzaretta ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Seni gidi bozguncu hain, duple yollarla köprüleri görmedin herhalde.🍻
    oxus ve velizrsln bunu beğendiler.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    3. havalimanını unutmayın

almanlar bizi kıskanıyor
    oxus, espresso, osiosborn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Asfaltta toz toprak olmasın diye her gece sulanan (!) yollarımız var, allah size kolaylık versin Belediye çiçeklerden vazgeçti yollara çevirdi fıskiyeleri.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    GSXR 1000
    Hain ilan edilmeden topici silsem mi ne yapsam bilemedim.
    Simdi yigidi öldür ama hakkini yeme. 3. havalimani simdiye kadar en mantikli olan projedir. Hayata gectigi zaman ülkeye büyük kazanc ve prestij saglar.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Çok haklısın. Almanya'yı pek bilmiyorum, çok sınırda bir kasabasında bulundum sadece. Ama Amsterdam'da sırf şu iki teker kültürü için yaşamayı çok isterdim. Oraya kendimi bir atsam dönmeyi düşünmem heralde...
    Ama siz şu Almanya'da yaşayanlarda ki memlekete geri dönme umudunu anlamıyorum hiç. Arkadaşım ne güzel modern ve insana saygı duyulan bir ülkeye gitmişsin. Yani hobi olarak memlekete yine dön tabi ama nasıl? Orada kazandığın 1000 birim para zaten burada otomatik olarak 4 birim oluyor. Al memlekette tatlı küçük bir ev! Sonra biraz daha çalış al güzel bir yazlık -eğer yazlık seviyorsan- (ben tatil için tek bir lokasyona bağlanmayı sevmediğimden yazlık olayını sevmem)... Sonra gel yazın tadını çıkar, memeleket havası al, memleketin keyfin sür. Temelli dönme isteği nedir hiç anlamıyorum? Dönüpte başına çok traji komik olaylar gelmiş akrabalarım da var...neden geldiler onlar da bilmiyorum

Ama özellikle geçen hafta anakolu servisinde çocukları ölen ve beni çok derinden etkileyen ailenin de Almanya'dan dönmüş bir aile olduğunu görünce bu yazdıklarım kafamda iyice pekişti.
    espresso bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Asfalt yok burda katılaşmış katran var, üstü parlıyor ıslatmaya gerek yok 0 lastiklerle 160km üstü boşa sarıyor teker, fren zaten yok... hakikaten Allah bize kolaylık versin. tcs de olmasa halimiz hepten duman

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    2023 te yerli reyzik üretiyoruz, biraz bekle onu alırsın, böylece gavur malına para yedirmemiş olursun . Bu arada bizi kıskanan bu ülkede yaşamak sizler için çok zor olsa gerek ?
    birbilent bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Zaten Türkiye de şans eseri yaşıyoruz. Motor ile araba gibi devamlı şeritten gitsen. İlla ki biri dibine kadar giriyor. Trafik olduğu için araçların arasından kaymaya çalışsan. 4 tekerlinin biri ben bekliyorum o da beklesin diye önüne kırıyor. Sıkıştırıp şeritten atanlar var. Belediyenin yapmış olduğu yollarda ki çukurlardan kaçmak için devamlı zikzak atıyoruz. Asfaltın zifti çok olunca araç tekerine yapışmasın diye üzerine mıcır atarlar. Belediye özellikle akşam ve gece saatlerinde çimleri suluyorum ayağına virajlar ve asfaltı çok güzel suluyor. Sonra ilk viraj da yatıyorsun

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Ben de senin hissettiklerinin tam tersini deneyimlemiş ve aynı senin gibi "işimiz çok zor" demiştim. Aralık ayında toplu taşıma kullanarak ve yaya olarak Almanya'da dolaşmış, soguktan yeni bir bot almış ve 10 günün sonunda Türkiye'ye dönmüştüm. Döndükten sonra 3 gün arabayla dolaştım ve o yeni aldıgım güzelim botlar çamur icinde kalmıştı. Merak edip oradaki 'bal dök yala' gorunumlu bir asfaltın ne zaman yapıldığını sordugumda bir Alman vatandaş "1998, de yapıldı" yanıtını vermişti. Sözün özü işimiz gerçekten de çok zor.
    crxforever ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    GSXR 1000
    Yazdiklarinda belki haklisin ama insan kendini maalesef tutamiyor. Yine de dönmel istiyor. Bir de sana söyle bir örnek vereyim: benim halaoglu (kendisi istanbul avcilar da kaliyor) o da senin dediklerinin aynisini bana derdi hep. Olum gelip ne yapacaksin, bak mis gibi ülkede yasiyorsun. Ta ki benim dügünüm olana ve bir kac hafta kendilerini almanya'ya davet edene kadar. Bir iki hafta sonra olum hakliymissin camurdan olsun yine de bizim olsun dedi, adam memleket hasreti cekti ya la

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Bu son zamanlarda tayyip bey sagolsun almanlarin bize karsi yaklasimini baya degistirdi. Zaten zaman zaman zorluluk cekiyorduk bu da tadi tuzu oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

Hakketen adamlarin yaptigi yollar güzel. Hemen hemen havalimani asfalti kalitesinde. Simdiye kadar toplasan piste 3-5 defa anca cikmisimdir. Dizi halka acik yollarda da yere koyabiliyoruz. Yollarin 90%'i bu halde. Keske bizim ülkemizde de yollar bu sekilde olsa. 2-3 senedir bizim tekirdag'daki yazliga ugramiyordum. Bu sene baktim yeni asfalt dökülmüs ve patlamis. Ya hu sen hangi ara asfalt dösedin de hangi ara patladi bu meret?!?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Pilot90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdiklarinda belki haklisin ama insan kendini maalesef tutamiyor. Yine de dönmel istiyor. Bir de sana söyle bir örnek vereyim: benim halaoglu (kendisi istanbul avcilar da kaliyor) o da senin dediklerinin aynisini bana derdi hep. Olum gelip ne yapacaksin, bak mis gibi ülkede yasiyorsun. Ta ki benim dügünüm olana ve bir kac hafta kendilerini almanya'ya davet edene kadar. Bir iki hafta sonra olum hakliymissin camurdan olsun yine de bizim olsun dedi, adam memleket hasreti cekti ya la

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Bu son zamanlarda tayyip bey sagolsun almanlarin bize karsi yaklasimini baya degistirdi. Zaten zaman zaman zorluluk cekiyorduk bu da tadi tuzu oldu.
    Kısacık hasret çekmek başka bu ülkede bu şartlarda yaşamak başka kardeş sen orda alım gücünün burda %1 zor görürsün ordaki çocuk yardımı kira yardımı işsizlik maaşı buda rüyanda görürsen vergi keserler sen orda opeli aylık 100 eroa veya 2 3 maaşına sıfır arac alırken burda maketini alırsın ancak sen en düşük saat lik 8.50 euro kazanan adamın aylık maşının 3 te 2 siyle son çıkan apple telefonu alırken sen burda 3 maaşınla zor alırsın sen orda 1.20 euro benzin alırken burda 5.20 alırsın sen ülkemizde üretilen 70 rakıyı orda 12 euro alırken bizim üretiğimiz 100 tl alırsın

Sen almanyaya döndüğünde en yakın camiye git şükür namazını kıl insan gibi yaşıyorsun orda burda uçak bileti dahil her şey dahil otelde keyif çatmaya benzemez senin yaptığın tatili aynı paraya ben yapamıyorum kısaca net anlıyormusun türkiye alım gücü kazan ev kirası elektirik su doğal gaz faturalarından herhangi bir ürün alırken ötv ötv nin kdv ödemek ne demektir bilmesin sen etin kilosu 100 tl kıymaya 50 verilirken nasıl bir duygu yaşıyoruz haberin yok geçen 1 milyon tane angus ithal ettik merak etme size satılan et aynısı bize kol gibi fiyatla yediriyorlar

Kısaca almanya kutuphanelerinde türkiyeye kesin dönüş yapıp nasıl bir tıranva geçirip hayatına son veren türklerin hayat hikayesini oku birdaha bu ülkeye tatile bile gelmek istemesin almanyada halen türkiye çiçek diyen şahıs görürsen mail adresim profilde yazıyor mail at nakliye yer yurt masraflarını karşılayayım o buraya yerleşsin ben almanyaya yerleşim kısa ve net

Ölmeden nasip olursa abd avrupa ülkelerinden bir yere gidip insanca yaşamayı tatmak istiyorum nasipse

Birde orda keyifleri o biçimken türkiye için mis gibi memlekete diyerek gerçeği görmiyen gurbetçilerin yalan yanış oy vererek nasıl bir günaha ortak olduklarını sen düşün
    zabuzaretta, espresso, oxus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı Pilot90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,
    Yaklasik bir haftadir ait oldugum yerde Türkiye'deyim. Ailemle beraber bir kac hafta tatil yapip geri dönecegim. Gönül isterdi ki hic gitmeyeyim ama maalesef olmuyor. Düzenimiz almanya'da kuruldu bir kere. Insallah bir gün kesin dönüs yapabiliriz. Gelelim asil konuya:
    Dedigim gibi bir haftadir burdayim. Gözüm burda da sürekli motosiklet ariyor. Gördügüm her motorcu bi hayatta kalma mücadelesi veriyor resmen. Arabalar nefes aldirmiyor maalesef. Kaldi ki asfalt kalitesinden bahsetmiyecegim bile. Atatürk havaalaninda arabayi teslim aldim, daha ilk viraji dönecegim yerde cok hafif bir islaklik ve arabanin ön lastiklerinin kaydigini hissettim. Simdi burda neden ilk ufak motor sonra kademe kademe yüksek cc önerildigini daha iyi anliyorum. Birak burda 1000cc racingi 125lik bile kullanmaya cesaret edemem ben. Bu yüzden her birinizi tek tek tebrik ediyorum ve Allaha emanet ediyorum...
    Bu sadece motor kullanma kısmı , sen bir de motor alma sürecini görsen , kesin dönüşü bir daha düşünürsün
    sen 7-8 bin euroya , yani muhtemelen 2 aylık kazancınla aldığın motoru biz 1 yıllık kazancımızı krediyle yatırıyoruz.....
    oxus bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    booor boooor 2023
    Riptalon ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Dün gece 2 gibi Anadolu yakasından Beylikdüzü'ne eve geçiyordum. Köprüyü geçtim hızım 140 160 değişiyor bazen daha fazla.
    Zincirlikuyu metrobus durağını geçtim hafif viraj ibre 140 gibi bişey aman yarabbim!!
    Sağ ve orta şerit full su.!!
    Sabah manşetlere konu oluyordum..

Gaz acıyorum motor 160 170 den sonra teker sarıyor artık motordan kendimden şüphe duyuyorum nerdeyse..

Allaha emanet yaşıyoruz babuş.

Enduro candır..
    oxus bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece 2 gibi Anadolu yakasından Beylikdüzü'ne eve geçiyordum. Köprüyü geçtim hızım 140 160 değişiyor bazen daha fazla.
    Zincirlikuyu metrobus durağını geçtim hafif viraj ibre 140 gibi bişey aman yarabbim!!
    Sağ ve orta şerit full su.!!
    Sabah manşetlere konu oluyordum..

Gaz acıyorum motor 160 170 den sonra teker sarıyor artık motordan kendimden şüphe duyuyorum nerdeyse..

Allaha emanet yaşıyoruz babuş.

Enduro candır..
    Geçen her zaman kulandığım yolda temden mermercilerin arka tarfında bir yokuşu tırmanırken endro gördüm adam yaylana yaylana çıkıyordu

Mevzu o deyil garibim konuyu açtı şimdi pılını pırtını topluyor dur nereye geldim diye almanyaya kaçıyordur

Ayrıca konu sahibine diyorum hiç çalışmadan işsizlik maaşı çocuk parası ev kırası alıp hiç çalışmadan emekli olan gürtbetçilere bende olsam ırkçılığın dibine vururdum kendi vatandaşımda olsa farketmez

Geçen holda da başımızdakilerin sayesinde vatandaşımız eylem yapmış holda sınır dışı edicez diyince holanda vatandaşlığına geçmek için sıraya girmişler ne kadar vatan sever insanlarımız var memleketlerine dönmemek için vatandaşlıktan bile çıkıyorlar iş menfatlerine gelince ne vatanı ne memleketi sitir et
    oxus bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Siz reyizi başımızda tutun yeter dönmeseniz de olur.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    amin

Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halbuki bizi kıskanan bir ülkeden gelmişsin !
    bu kadar handikapa göğüs geren bir milleti kıskanmayacak da ne yapacak bu alamanın hans'ı
    her gün bir ekşın, tantana, bol adrenalin
    adamlar üste para verip, bangi jamping neyin yapıyor bu heyecanı yaşamak için
    bizde bedava
    soğuk füzyon reaktörü filan yapmışlar demeyin. biz de dolgu yapıp, üzerine beton dökerek, pekala hasetlerinden çatlatabiliyoruz; öyle de bir özelliğimiz var
    tanertc ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısacık hasret çekmek başka bu ülkede bu şartlarda yaşamak başka kardeş sen orda alım gücünün burda %1 zor görürsün ordaki çocuk yardımı kira yardımı işsizlik maaşı buda rüyanda görürsen vergi keserler sen orda opeli aylık 100 eroa veya 2 3 maaşına sıfır arac alırken burda maketini alırsın ancak sen en düşük saat lik 8.50 euro kazanan adamın aylık maşının 3 te 2 siyle son çıkan apple telefonu alırken sen burda 3 maaşınla zor alırsın sen orda 1.20 euro benzin alırken burda 5.20 alırsın sen ülkemizde üretilen 70 rakıyı orda 12 euro alırken bizim üretiğimiz 100 tl alırsın

Sen almanyaya döndüğünde en yakın camiye git şükür namazını kıl insan gibi yaşıyorsun orda burda uçak bileti dahil her şey dahil otelde keyif çatmaya benzemez senin yaptığın tatili aynı paraya ben yapamıyorum kısaca net anlıyormusun türkiye alım gücü kazan ev kirası elektirik su doğal gaz faturalarından herhangi bir ürün alırken ötv ötv nin kdv ödemek ne demektir bilmesin sen etin kilosu 100 tl kıymaya 50 verilirken nasıl bir duygu yaşıyoruz haberin yok geçen 1 milyon tane angus ithal ettik merak etme size satılan et aynısı bize kol gibi fiyatla yediriyorlar

Kısaca almanya kutuphanelerinde türkiyeye kesin dönüş yapıp nasıl bir tıranva geçirip hayatına son veren türklerin hayat hikayesini oku birdaha bu ülkeye tatile bile gelmek istemesin almanyada halen türkiye çiçek diyen şahıs görürsen mail adresim profilde yazıyor mail at nakliye yer yurt masraflarını karşılayayım o buraya yerleşsin ben almanyaya yerleşim kısa ve net

Ölmeden nasip olursa abd avrupa ülkelerinden bir yere gidip insanca yaşamayı tatmak istiyorum nasipse

Birde orda keyifleri o biçimken türkiye için mis gibi memlekete diyerek gerçeği görmiyen gurbetçilerin yalan yanış oy vererek nasıl bir günaha ortak olduklarını sen düşün
    Bu söylediklerinize cevap verebilecek gurbetçi tanımıyorum, genelde Avrupa'da kazanılmış parayı 4 ile çarpıp Türkiye'de rahat rahat sadece tatil yapan insanlar tarafından memleket özlemi duyuluyor ne hikmetse. Belki de ters psikoloji yapıyorlardır Türkiye'yi terkedip Avrupa'nın içine etmeyelim diye.

Keşke palavralarını kendilerine saklasalar da biz de duyup küplere binmesek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)