Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konya seferi

Motovento
    REKLAM ALANI
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Dun halamin oglu ile yola cikmisken Konya'ya kadar ugruyalim dedik, ordan bi doner ekmek yeyip geri donduk Ankara'ya.

Konya'da bazi seyler dikkatimi cekti. Motosiklet olaya Konya'da daha genis ve daha gelismis, bu cok guzel ama kimsenin kask veya her hangi bir sekilde koruma takdiginida gormedim. Simdiden butun Konyalilari uyariyorum bir daha gormek istemiyorum.

Zafer meydaninda saat 15:00 civarinda (Otobus duraklarin onunde) az kalsin Hondasini kaydiran arkadas burdami? Kardesim virajlarda sert gaz verme, sonra motorun arkasi altinda kayar kendi 4 tekerlelilerin alinda bulursun. Sende kask takmiyordun.

En ilginc olayda suydu. Biz Eski Meram Yolundan sehir merkezine dolmusla giderken bir baktim yolum kenarina belediye park yasagi ve durma yasagi levalarini yapistirmis, hic kimseninde kafasina takdigi yok herkez arabasini oraya park etmis. Yolun sonunda trafik bir motosiletci (Siyah Kawasaki, ZX-6R galiba tam gormedim) durdumus evraklarini kontrol ediyor.

Orda benim kafam tak etdi. Hemen dolmusdan indik, olay yerine geri donduk, kuzenimde ne oldugunu anliyamadi. Olay yerine varinca trafik tam olayi bitirmis, motosikletci yokdu ve trafikde tam gitmek uzereydi. Dialog aynen boyle.

Ben: Merhaba abiler, nasilsiniz iyisinizdir?
    Trafik: Iyiyiz ugrasiyor iste inasnlarla.
    Ben: Daha yeni bir motosikletci durdumusunuz?
    Trafik: Evet, bunlarda ehliyet olmuyorda.
    <----- catpat seyler konusduk ----->
    Ben: Eh simdi nereye?
    Trafik: Biz boyle geziyoruz birisinin hatasini goruncede ceza kesiyoruz.
    Ben: Eh taman ozaman sizin bir yere gitmenize gerek yok, aha surda kesin cezalari.
    * Bana biraz ters bakti ne demek istiyor bu diye
    Ben: Surda yol boyunca park ve durma yasagi var, hadi abicim size is gorundu.
    Trafik: Siz ehliyetinizi nerden aldiniz, o yolda park yasagi diye birsey yok.
    Ben: Abicim benimle bir gelirmisin?
    * Bir sure sonra igna etdim ve levaya dogru yuruduk
    Ben: Bu leva ne anlamina geliyor?
    * Trafik soyle bir dusundu, dusundu
    Trafik: Bu leva.... sey... neydi... dikkat tehlikeli yol.
    Ben: Abicim sen daha yeni bana ehliyeti nerden aldigimi soruyordun, asil sen egitimini nerden aldin?
    Ben: Bu levanin tek cizgilisi park yasagi, iki capraz cizgilisi park ve durma yasagi anlamina geliyor. Senin dedigin leva cok farkli, buna hic benzemiyor bile.

Ordan basladi iste sen banami anlatacaksin, soyle boyle. Bende bakdim igna edemiyecem plakasini aldim hadi abi eyvallah dedim. Birazdan polis ihtibar hattini ariyacam.

Nasilsin birsey bu yav? Bu adam nasil baskalarina ceza keser, kendisi trafik kuralarini bilmiyor bir basit gundemde heryerde gorunen ve uygulanan levanin anlamini bile bilmiyor. Bu adami siz nasil trafige verirsiniz?

Neyse, bu butun Konya'li arkadaslarimiza ders olsun, bir daha'da kasksiz gezdiginize gormek istemiyorum. Duyan duymayana duydursun, Mehmet abimiz cok kiziryor dersiniz
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Gelmişsin ta Alamanyalardan Konya'yı karıştırıyorsun.

Çarpar sana oralarda bi tane Konya yapısı 3 ayak triportör neye uğradığını şaşırırsın (Bana çarptı zamanında, hem de kaldırımda )

Bazen yasaları koruması ve uygulaması gereken insanlar yine aynı yasaları bizzat çiğniyorlar. Bu o kuralları hiç bilmemelerinden bile kötü

-------------------------------------------Edit---------------------------

Meşhur etliekmek dururken döner ekmek yemek te ne oluyor ?
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Dostum tabii ne zamandır yoksun şaşırmışsındır epey...Derler ya burası Türkiye diye...

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    gülsem mi ,üzülsem mi?
    cok var boyle yaa cooook.
    istanbula gelcen mı bu arada?
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Madem Konya'dasın uğrasaydın. Zaferde yerimiz. Benim katırıda görürdün.

Trafik konusuna gelince, sorma. Hükümet parasız kalmış, mercedeslere ceza kesemeyince, gücünün yettiğine yöneliyor. Hepimiz müzdaribiz trafiklerden.

Yerim zaferde MOOR özsüt ün hemen yanı beklerim.
    Free Motorcycle Team

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    saykoskey hocam konyaya geldin yeni haberim oldu. senle biraz kawasaki sohbeti yapacaktık. nasıl kaçırdım

konya trafiği biraz tehlikeli. motorlara ceza yazıyorlar sadece arabalara çok esnek davranıyorlar.

bir daha gelirseniz mutlaka görüşmek isterim kask konusuna gelince sonuna kadar haklısınız
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Vallah Konya'da bukadar motosikletci olacagini hic tahmin etmemisdim. Yani sizde, adim adim butun hayatimi burayami yazacam. Aslinda Konya olayi son anda cikdi. Halamin oglu yarin Konya'ya gidiyorum sende takil dedi iste oyle.

Istanbul su an biraz zor (trenox abicim, biraz anlayisli ol) ama Konya yapariz, bir bakalim. Ben zaten butun illeri gezmeye dusunuyorum bundan sonra artik haberdar olurum.

@chocolateman: Abicim sizin yer bakal mi? Dun 2 takim elbiseli kisi eski meram yolunu sordu, onlar bizdik. Bilseydim ugrardim.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Bakkal değil ayakkabı magazası
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler