Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

1 Eylül Motosiklete zam mı geliyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    1 Eylül Motosiklete zam mı geliyor ? Soruyorum kimse cevap vermiyor ? Bilgisi olan ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Afedersiniz ama halkta para var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afedersiniz ama halkta para var
    Halkta para var veya yok bilmiyorum.1 eylülde zammı geliyor bir kaç yerde okudum.Doğrusunu merak ettim sordum.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    O kız benden hoşlanıyo mu acaba?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan

Motosikleti
    -
    Yamaha ozelınde doggru olabılır cunku 1 hazıran 1 temmuz 1 agustos mutemadıyen zam yapar kendileri

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/182087-ek-gumruk-vergi-zammi-hakkinda-2.html

Burda duydum doğrumudur ?

Motosikleti
    nc750x
    Zam gelip gelmeyeceği tam olarak bilinmiyor. Vergi zammı yıl sonu kampanya planları ve sonraki adımlar motosiklet sektörü için Eylül 2017 1 veya 2. haftasında yapılacak toplantılar neticesinde açıklanacak.

Sanırım zam olsada az tutmaya çalışacaklar (vergi zammından ötürü)

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kawasaki ve bmw fiyatlara yansıttı zammı.Yamaha ve honda ise evet Eylül'de yansıtacak %20'yi

Motosikleti
    R25
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ve bmw fiyatlara yansıttı zammı.Yamaha ve honda ise evet Eylül'de yansıtacak %20'yi
    Yahu gözünüzü seveyim ne zammıdır bu, aklım almıyor sene başında 17750 fiyatlı olarak satışa çıkan r25 şu anda 19500 tl olmuş, bu yıl 3 yada 4. Zam oluyor bu, daha nereye kadar gidecek, 1 yılda 3 kez zam yapılırmı? Eylülde yine zam gelirse 2018 modellerin fiyatı kim bilir ne olacak..

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    Bence otomobilde yapılan şey yapılmaya çalışılıyor. Nasılki zamanında 35 bin tlye 0 km otomobil varken şu an 60dan aşağı yok, aynı olay motosiklete de uygulanmaya çalışılıyor bana göre. %45 50 ötv otomobilde o da standartlarda üstü söylemiyorum. Motosiklet standart %8 orta sınıf %37 daha başlangıç. Ama sorun şu ki bu araç otomobil değil. Bunu anlayabildiklerini sanmıyorum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sym joymax 250 22.000 tl civarı olacak.
    gerisini hesap edin.
    memur zammı da ayarlandı.
    çiftleri piste alalım.
    efendy06 bunu beğendi.

%20 ek gümrük vergisi Avrupa üretimi modeller hariç bütün model ve hacimli araçlara bu ay itibarı ile geldi.

Ancak, Türkiye içinde stokta bulunan veya bu kanundan sanırım 30-40 gün öncesine kadar sipariş edilip taşıma için yüklenmiş araçlar için uygulanmıyor.

Çoğu büyük firma stoklu çalıştığı için şu an ellerindekini satıyorlar. Bileşik yüzde ile Honda-Yamaha bu zammı yapsa, ellerindekini de satamaz. Kawasaki Türkiye'de küçük bir firma olduğu için tahminen ellerinde stok yoktu, direkt olarak %20-25'i fiyatlarına yansıtmış.

"Yakın gelecekte bu motoru nasıl olsa daha fazlaya satacağız" diyerek zam yapan firmalar veya mal bitti diyerek malı depoda saklayan bayiler olabilir, o kısmını bilemeyiz. Lakin bu artış devlet kasasına gideceği için malı saklamak onlara ne kazandıracak, bunun hakkında da bir yorum yapamıyorum.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bir noktayı anlayamadım ben; ek gümrük adı altındaki vergiye zam geldiğinde, zaten gümrükten geçmiş raftaki yerini almış bir ürün bundan etkilenmez, zam sonrası gümrükten geçecek olan ürünün maliyeti artar. Hani maliye, muhasebe, matematik konularında zafiyet gösteriyor olabiliriz de herkesin açıköğretimden en azından bir işletme okuduğunu standart alacak olursak, kimse şu an zam yapan firmaların aslında bu vergi haberleri dolayısıyla panikleyen alıcıların bir an evvel alma talebine karşılık fiyatları yükselttiğini düşünmüyor mu? Bu adamlar hayır kurumu değil, ticari işletme ve işleri gereği fırsatları değerlendiriyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %20 ek gümrük vergisi Avrupa üretimi modeller hariç bütün model ve hacimli araçlara bu ay itibarı ile geldi.

Ancak, Türkiye içinde stokta bulunan veya bu kanundan sanırım 30-40 gün öncesine kadar sipariş edilip taşıma için yüklenmiş araçlar için uygulanmıyor.

Çoğu büyük firma stoklu çalıştığı için şu an ellerindekini satıyorlar. Bileşik yüzde ile Honda-Yamaha bu zammı yapsa, ellerindekini de satamaz. Kawasaki Türkiye'de küçük bir firma olduğu için tahminen ellerinde stok yoktu, direkt olarak %20-25'i fiyatlarına yansıtmış.

"Yakın gelecekte bu motoru nasıl olsa daha fazlaya satacağız" diyerek zam yapan firmalar veya mal bitti diyerek malı depoda saklayan bayiler olabilir, o kısmını bilemeyiz. Lakin bu artış devlet kasasına gideceği için malı saklamak onlara ne kazandıracak, bunun hakkında da bir yorum yapamıyorum.
    Öngörüler oldukça mantıklı; depoda tutma olayında bir miktarını geri gönderme planı olabilir global markalarda.

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)
    Tam olarak 1'inde olmasa da Eylülün il haftası gelecek..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet. Bundan nasıl haberiniz olmuyor yeni yeni duyuyorsunuz anlamıyorum.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Tracer 900 e 39.000 tl anahtar teslim fiyat aldığımı hatırlıyorum. Şimdi anahtar teslim 50.000 Tl. 2 sene yok bu fiyat aralığında.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 900 e 39.000 tl anahtar teslim fiyat aldığımı hatırlıyorum. Şimdi anahtar teslim 50.000 Tl. 2 sene yok bu fiyat aralığında.
    2015 basinda 33 bin lira vermiştim.

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)
    39.000'dan 50.000 TL oldu diyorsunuz 2 sene yok bu fiyat aralığında diyorsunuz. şimdi bu arada ki fiyat farkı kadar anında yansıyacak 50.000 şuan 60.000 TL olacak şaka gibi değil mi ağlanacak halimize gülüyoruz resmen

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Maalesef her gecen gün satın alma gücümüz azalıyor aldığımız havaya yakında vergi kesip bunu maaşa yansıtabilirler..

Sonra dalga geçer gibi bizim ekonomi iyi Avrupa Amerika dünya bizi kıskanıyor diyorlar yav hehe

Satın alma gücü=Asgari ücret=ürünün fiyatından belli olur bu durum..
    Avrupa'da biri 3 maaşta piaggio medley alabilir (4500-4600euro)

Türkiye'de yaklaşık 16.000 TL buda onların 3 ayda aldığını 13 ayda alabilmek demek!!!

Suzuki adress ilk çıktığında 5000 TL idi asgari ücret 1300tl yani 4 maaş
    Şuan 7.100tl Asgari ücret 1400-1500tl ve almak için 4 maaş yetmiyor nerdeyse 5 maaş tutuyor bu en basit örneği vergi zam iptal olmaz

gerekirse kredi ile alın ama alın..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)