Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

APRİLİA RS 125 Bence bi bakmalısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea

TOPSPEED VİDEOSU VE DAHA FAZLA FOTOĞRAF İÇİN www.instagram.com/apriliarass

Evet arkadaşlar herkese merhabalar. yazımı sonuna kadar okumanız temennimle başlıyorum. bu konuyu daha öncede açtım lakin nedeni bilmiyorum onaylanmadı. yedek almadığım için tekrardan yazıorum.

----
    Motosiklet macerama herkes gibi doğrudan 250 lik yada doğrudan 600 lük alıp azraile kafa tutmak yerine tamda yerinde 2005 yılında Ecobis maxi elektrikli bisikletle başladım. bir sonraki motosikletim 2 yıl sonra honda today 50. yine 2 sene sonra aktiva 100 yine 2 sene sonra diye gitti. sıralama aşağıda

ECOBİS MAXİ ELEKTRİKLİ BİSİKLET > HONDA TODAY 50 > AKTİVA 100 > YAMAHA YBR 125 > HONDA CBR 125 > HONDA CBR 250 > APRİLİA RS 125

Evet listeye bakınca güzel bir yükseliş sonra birden düşüş gibi bir algı yaratıldığının farkındayım. 250 likten neden rs 125. Şimdi biraz buna değineceğim.

Aprilia Rs 125 bana tamda motosiklet yükseltmek istediğim fakat uygun bir bütçemin olmadığı dönemde imdadıma yetişti. Honda cbr 250 kullanıyordum ancak beni ne yazıkki kesmiyordu. Bir süre sonra bu kesmeme olayından dolayı ceket giymemeye başladığımı farkettim. daha sonra omuzluk ve dizlik dirseklik takmamaya başladım. bir süre sonra kask bıraktım vesayre derken motosikletin bana eski motosiklet heyecanımı vermediğini farkettim. Dedim bence artık 600 lüğe geçmenin vakti zamanı geldi. Ancak bütçem ne yazıkki yoktu. 1 Ay kadar motosikleti garaja koyup Kilitledim ve binmedim. resmen artık binmek sürmek istemiyordum. Derken internette bir ilanla karşılaştım. Kaleiçinde bir arkadaşımın kızı motosikletle kaza yaptığı için motora olan öfkesinden ötürü 1 sene kadar beklettikten sonra tamir ettirip satma kararı almış. tabi kızının kazasından sonra trafikden çektirdiği için motosiklet çekme belgeli. Motoru görür görmez içimde bir kıpırtı uyandı ve hemen kendisiyle iletişime geçip detayları konuştum. Motosikletin 125 lik olduğunu duyunca tüh be yarım saat boşa konuştuk dedim ve telefonu kapattım. 1 saat sonra aşağıda kendisini gördüm altındada aprilia rs 125 vardı tabi plakasız bir şekilde. indi motosikletten verdi anahtarı al bi tur at gel dedi.
    İŞTE ONDAN SONRA HERŞEY DEĞİŞTİ. 125 LİK OLDUĞUNU BİLMESEM VE ARAŞTIRMAMIŞ OLSAM TRAFİKDE GÖRSEM BU MOTOSİKLETİN 125 LİK OLDUĞUNA BENİ HİÇ BİR ALLAH KULU İNANDIRAMAZ DEDİM KENDİSİNE. 28 Beygir gücünde 2 strokes bir motora sahip olan aprilia rs 125 bir italyan malı.
    İlk işimiz Notere gidip motosikleti almaktı. Doğrudan Honda cbr 250 yi satıp Aprilia rs 125 i hemen hemen aynı fiyata denebilecek bir fiyata aldım. Bakımları sağı solu 34 lük karbüratörü full vave egzosu 2 adet michelin pilot lastik ön arka vesayre bu fiyatın içine dahil. Sonrasında muayene istasyonuna gidip muayeneden geçirdim ve trafiğe götürüp plaka ruhsat vesayre aldım. Sonra kullanmaya başladım şimdi de deneyimlere gelelim.

"PARÇA BULMAK VE FİYATLARI ÖNYARGISINA CEVAP"
    Parçalar ateş pahası. Lakin bulmak hiçde zor değil. Krank 3500 lira Piston 1300 lira. Piston sekmanı 110 lira. Silindir 500 lira bu 4 fiyattan diğer parçaların fiyatlarını az çok siz hesap edin. Ama bulmak dediğim gibi çocuk oyuncağı. Ayrıyetten şöyle bir durum var parçaların tamamı italyadan geldiği ve yan sanayisi olmadığı için tamir süresi 10 günü geçmekte parça geç geldiği için. 34 lük karbüratörüm 2 haftada geldi. 1 haftada tamir ve entegrasyon toplam 15-20 günde aldım motorumu. ama dediğim gibi fiyatlar çok pahalı. ve bir de şu var bu konuda ki son görüşüm yan sanayisi yok ya usta acaba çin malı mı taktı nasıl yaptı bilmem ne diye kaygılarınız da haliyle yok.

"SÜREKLİ ARIZA VERİR YOLDA BIRAKIR ÖNYARGISINA CEVAP"
    Bakımlarınız tamsa , motordan ses gelmiyor ve bi sorunu yoksa. Bir bakım sonrası en az bi 10 bin km kafanız rahat eder. zart zurt arıza vermez. Yok bozuk yok bozuluyor yok alınmaz diyenler ağzı olduğu içi konuşma gereği duyan insanlar

"2 ZAMANLI OLDUĞU İÇİN 30 BİNDN SONRA ÇÖP ÖNYARGISINA CEVAP"
    Ben 52 binde aldım ve hala yürüyordu keyfi olarak da bakımlarını yaptırdım. sanayici bakıma gittiğimde daha 10 bin km daha sorunsuz gider ama dedi. olsun abi yap dedim. 63 deyim daha gidiyorum. saygılar

"YAZILIM ATABİLME İMKANI"
    Aprilianın orjinal olarak internet sayfasından yayınladığı yazılımları güncelleyerek gerekse kalkış hızlanış gerekse gösterge paneline extra bir şey yapmak mümkün. sanki android telefona custom rom atar gibi motosiklete yazuılımn atılıyor. ))

"HIZLANIŞ VE FREN MESAFESİ"
    Fren mesafesi konusunda bir yorum ypamayacağım çünkü bunlar tekerlerle , balatalarla , ve en önemlisi kullanıcıyla alakalı bir durum olduğu için.
    ancak hızlanışa şu şekilde değinebiliriz.

4.1 saniyede 100 km hıza
    6.7 saniyede 130 km hıza
    13 saniyede 155 km hıza
    38 saniyede de 194 km hıza çıkıyor. 210 gördüğü söyleniyor ancak ben becerebilmiş değilim.

"ALINIR MI ?"
    Eğer bu motosiklet 15,20 milyar olsaydı. sakın almayın derdim.
    Ancak yükseltmek isteyenler için 10 bin lira gibi bir fiyata KESİNLİKLE alınabilir.

Şimdide gelelim fotoğraflarımıza

Henüz bakımlar yapılırken lastik değişimi 34 lük karb vs

Muayene istasyonuna gittiğimizde ki fotoğraf

son halimiz. bahçemin halinden baharımı siz anlayın temalı fotoğraf :D
    zekeriyaimam, 68charger ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    28 beygir güçle 0-100 4.1 saniye olması mümkün mü?
    shadowofsun, MotoRR, Romedon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    instagram.com/apriliarass bu sayfada topspeed videosunun muzik eklenmiş hali mevcut. orjinal halinide gönderebilirim. Bu motoısiklet 2 zamanlı olduğu için oldukça agresif bir motor. İlk başta bana da çok tuhaf gelsede biraz internetten araştırınca bende hayretlere düştüm zaten ondan sonra aldım motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

yani 4 zamanlı olarak değil 2 zamanlı olarak düşünün. Benzini direk çekip patlattığını. 4.1 ne ki aprilia rs 125 ile italyada kim.a-biker diye bi kız instagram hesabında 3.2 saniye videosunu paylaştı.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Önce uzun uzun yazdım sonra sildim,

YAptıgınız ayıp hoş degil.Satış ilanı https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-aprilia-aprilia-rs-125-2-zamanli-fb-plakali-yazilim-ar-2.4.1-468254179/detay

hepi topu 24 hp motorluk yok 200 kusur görüyormuş yok bilmem ne ayıp ayıp ,

Hayırlı satışlar
    shadowofsun, MotoRR ve ..YaNKee.. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    şerif abi ben uzun uzun yazmayacağım ve silmeyeceğim sadece internetten araştırma yapıp öyle ön yargıda bulunursan sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

ayrıca sahibinden ilanındada yazdım. ben o ilanı öylesine açtım. keyfe keder yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

https://www.yakittuketimi.net/aprilia-rs125/
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/419-aprilia-rs125.html ( bir başka kullanıcımızın açtığı konu)
    https://www.motorcular.com/tr/modelTanitim/aprilia/rs-125/1786

bu sayfadakiler 34 lük karbüratör ve dişli sayısı yüksek olmayanlar. bide benimkini yüksek olarak düşünün kaç yapar acaba. araştırmadan ön yargıda bulunup beni burada küçük düşürmeye çalıştuığınız ve yalancı olarka itham ettiğiniz için size hakkımı helal etmiyorum

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Evet şerif abi. burada insanlara karşı insanları yalancı duruma sokmak hoş bir durum değil. önce bi bakarsınız ya bu adam ne diyor bi araştırayım doğru olabilir mi dersiniz. daha sonra araştırmalarınız sonucu yalan söylediğime inanıyorsanız öyle bu önyargıya sahip olabilirsiniz. ama siz doğrudan ayıp ayıp diyerek hem beni burada rencide etmeye çalışıyor hemde asıl ayıbı siz yapıyorsunuz. neyse size artık cevap vermiyorum

Profilinde doktor diyor ,şu yazdıkarından sonra allah kimseyi senin eline düşürmesin ne deyim ..

Allah tüm hastaları vijdan,ahlak sahibi doktorların eline düşürsün ,Hipokrat yemini içden edenlerin eline düşürsün,
    Motorunu öven ergen olsan he he der geçerimde bu yaptıgın gerçekden doktır ise sana yakışıyor mu ?

Ben 15 senelik mühendisim hesap var kitap var 24HP motorun yapacagı sürat belli , Pulsar ne yapıyor ise buda grenajdan dolayı 5 bilemedin 15 Km fazlasını çok özel durumlarda(rüzgar arkadan eser v.s yapar) hepsi o ama iki zamanlı oldugu için pulsar ne yakıyor ise bu iki katını yakar , nisbedten perfomanlı motor oldugu için 150 saat civarı piston segman ister..

Yazıklar olsun diyorum gerçekden doktor isen ""MAL SATACAKSIN DİYE LİNKİ KOYDUM"" bu tip yanlış bilgiler yazmaya gerçekten ihtiyacın mı var ?

Ne diyeyim ülkenin çivisi çıkmış ,
    MeNGuC ve Seko bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    YAHU HALA YANLIŞ BİLGİ DİYORSUN. ARKADAŞ Bİ ARAŞTIRMA YAPIP YAZ. ARAŞTIRMA YAPMADAN BOŞ KESEDEN SALLIYORSUN. BOŞ KONUŞUYORSUN ŞU ANDA.

YAHU Bİ ARAŞTIR . SENDEN ÇOK BİŞEY İSTEMİYORUM DEĞİL Mİ ? Bİ ARAŞTIRMA YAP. OLMADI GEL SÜR MOTORUMU ONDAN SONRA KONUŞ. BİLMEDEN GÖRMEDEN SÜRMEDEN BU KADAR EMİN KONUŞMAK SENİN NE HADDİNE ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Bu resmen şuna benziyor. ya dünya yuvarlakmış diyo ıspatlandı diyo adam. oda diyo ki yahu saçmalama. nasıl yuvarlak olsun. yahu ıspatlandı ıspatlandı. ıspatladılar test ettiler onaylşadılar diyo. öteki de hala diyor ki öyle bişey olamaz saçmalama. aynen buna benziyor. ortada videolar var. fabrikanın bile söylediği şey 180 km hız. 34 lük karbüratörle 210 yapıyor. herkes yapıyor adam sana video atmış izleyeceğin yerde daha imkansız diyorsun. almayın bunları foruma arkadaş. forumun huzurunu bozmaktan başka bi işe yaramıyor bu adamlar

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    190 tamam derim ama 210 4 silindir eski 250likler zor yapıyor.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben zaten kendim 194 gördüm yazdım. 210 yapanlar varmış ama ben beceremedim yazdım konuyu tam okuyalım lütfen
    68charger bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kenan Sofuoğlu'nun bile 400 km hızı gps ile kontrol etme zahmetine girmediği ülkede Rs125 200 yapar
    pea, Metehan07-70 ve Shrieker bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Bir konuyuda top speed muhabbetine sürükleyip içine etmeyin be kardeşim.
    Motosikletten tek anladığınız kaç bastığımı?

Motosiklet kazalarında yitirdiğimiz insanlara biraz saygılı olun bari,
    İnsanları son sürate özendirmeyin bi açıp okuyun motosiklet nedir ne değildir.
    Ondan sonra gelin burayı aklı selim ve insanlara fayda sağlayan bilgilerle süsleyin.
    MotoGlock bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profilinde doktor diyor ,şu yazdıkarından sonra allah kimseyi senin eline düşürmesin ne deyim ..

Allah tüm hastaları vijdan,ahlak sahibi doktorların eline düşürsün ,Hipokrat yemini içden edenlerin eline düşürsün,
    Motorunu öven ergen olsan he he der geçerimde bu yaptıgın gerçekden doktır ise sana yakışıyor mu ?

Ben 15 senelik mühendisim hesap var kitap var 24HP motorun yapacagı sürat belli , Pulsar ne yapıyor ise buda grenajdan dolayı 5 bilemedin 15 Km fazlasını çok özel durumlarda(rüzgar arkadan eser v.s yapar) hepsi o ama iki zamanlı oldugu için pulsar ne yakıyor ise bu iki katını yakar , nisbedten perfomanlı motor oldugu için 150 saat civarı piston segman ister..

Yazıklar olsun diyorum gerçekden doktor isen ""MAL SATACAKSIN DİYE LİNKİ KOYDUM"" bu tip yanlış bilgiler yazmaya gerçekten ihtiyacın mı var ?

Evet gardaşım malesef ülkenin çivisi çıkmış ne özelde ne devlete ne toplum içinde ALLAH c.c kimseyi böyle adamların eline düşürmesin tv ler hastanede astı kesti muhabeti dönüyor ya içime su serpiliyor sebebi böyle zihniyet ler malum

Bu kadar kazanc elde eden bunlara ihtiyaç duyuyorsa gerisi hesabını yapın ülkede bu tiplerden gördükçe nefes almak huzurlu uykular bile haram oluyor ah ah yaz yaz bitmez
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Vay be motora bak kanadı olsa uçacak hemen gidip satın almalıyım

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baktık zamanında be kardeşim. Ama o veriler biraz avcı hikayelerine benziyor. Ha çok özel yüklemeler ile mümkün mü? Evet mümkün. Veya arasıra herhangi bir markanın mühendisleri, ''o kadar yemek yaptık, hadi üstüne bir de baklava yapalım'' misali 20-30 yılda bir, ekstra bir makine yapar: Bkz:Yamaha Tdr125.
    Burada asıl bakılması gereken, bu kadar küçük hacimden bu kadar güç ürettikten sonra, bu motorun ömrü ne olur?
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun gerçek performansını merak edip araştırırken 250 lik bir RS videosuna rastladım

https://youtu.be/23d50vT2RyA

Aprilia RS nin en önemli özelliği ise rüzgar tünelinde geliştirilmiş çok üstün aerodinamik gövdesi imiş..

videodaki motorlar oynanmış mıdır standartmıdır bilemem ama hakkatten fena gidiyorlar , 240 görüyor yahu
    oxus ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    simson
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun gerçek performansını merak edip araştırırken 250 lik bir RS videosuna rastladım

https://youtu.be/23d50vT2RyA

Aprilia RS nin en önemli özelliği ise rüzgar tünelinde geliştirilmiş çok üstün aerodinamik gövdesi imiş..

videodaki motorlar oynanmış mıdır standartmıdır bilemem ama hakkatten fena gidiyorlar , 240 görüyor yahu
    O motor 600cc supersportlara denk gider.Lorenzonun 2 kez 250cc şampiyonu olduğu motor.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

senin tasarlayacağın aleti alıp duvarda kırarım. mühendismiş 15 senedir. kardeş sen önce bi önyargını yık, "nedir, ne değildir bu?" diye bi sor. 24 beygirmiş kaç gidermiş, vah vah pulsar o kadar yaparmış.

senin pulsar dediğin makina 4 zamanlı. bu 2 zamanlı. 4 strok yerine 2 strok var. cahil cahil konuşuyorsun. bu adam burda yanlış söylüyorda olsa kimsenin doktorluğuna bilgisine laf edemezsin. sen o adamın doktorken yaptığı bi yanlışı mı gördün? ülkenin çivisi çıkmışmış, kendi çivisi yerinde duruyor çünkü. haydaa.
    YasinC, dasmehdix, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Gözlerime inanamadım yahu! 250 cc ile nasıl bu hızlara ulaşabiliyor?

Motosikleti
    simson
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlerime inanamadım yahu! 250 cc ile nasıl bu hızlara ulaşabiliyor?

Islak ağırlık 167 kg

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)