Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Şehir içi Hız Limiti?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Az evvel yolda gezerken dikkat ettim 3 şerit gidiş 3 şerit dönüş yolu var.
    Araç için hız 82km max 90km limit
    Motosiklet haliyle daha az diye biliyorum..
    Merak ettiğim 600-1000cc alanlar ne yapıyor?
    O yüksek CC ile 60-80km kurallara uyarak gidiyorsanız motora verdiğiniz para güçten çok görünüş için oluyor 20-30-40.000 hatta 60.000 TL verip r6-650cc Honda sürenler için diyorum..

Kuralları boşver beklemeden trafiği kendinizi riske atıp makas atarak gidiyorsanız nereye kadar?

Sinyalsiz bir araba önünüze kırar olmadık yerde durur gelip sizi vurur aman dikkat

Not: Yol Bursa-Nilufer ilçesindeki Orhaneli yolu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az evvel yolda gezerken dikkat ettim 3 şerit gidiş 3 şerit dönüş yolu var.
    Araç için hız 82km max 90km limit
    Motosiklet haliyle daha az diye biliyorum..
    Merak ettiğim 600-1000cc alanlar ne yapıyor?
    O yüksek CC ile 60-80km kurallara uyarak gidiyorsanız motora verdiğiniz para güçten çok görünüş için oluyor 20-30-40.000 hatta 60.000 TL verip r6-650cc Honda sürenler için diyorum..

Kuralları boşver beklemeden trafiği kendinizi riske atıp makas atarak gidiyorsanız nereye kadar?

Sinyalsiz bir araba önünüze kırar olmadık yerde durur gelip sizi vurur aman dikkat

Not: Yol Bursa-Nilufer ilçesindeki Orhaneli yolu
    Bu tür motorları şehir içinde nadir görürsünüz zaten , uzun yol yapan adam katlar plakasını yapıştırır gider.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    hocam takma kafana bu kadar sosyal algı kuralların üstündedir daima. top speed 310 olan bi motosiklet neden üretilirki? sadece pist mi? Külahıma anlatın

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    2 defa Otoyola kaçak girip çıktım hala karayolları geçişlerimi sistemde göremedi kamera bile göremedi neyin hız limiti

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    82 EDS hız limitlerinde motosiklete ceza gelmez çünkü kamera araçların ön plakayı okuyor. Motorda da önde plaka olmadığı için sıkıntı olmaz. Tabi bu demek değil ki yapıştır makas at vs.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam takma kafana bu kadar sosyal algı kuralların üstündedir daima. top speed 310 olan bi motosiklet neden üretilirki? sadece pist mi? Külahıma anlatın
    Avrupa'daki yollar daha geniş ve herkes kurallara sinyal e uyuyor..
    Türkiye'de manyak biri arkanızda ise sağ şeritten giderken sol yan şerit boş olsa bile manyak size korna çalarak selektör yaparak yol ister sollamaya kalkar bizzat gördüm trafikt bunu

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Hayatında hiç şehirler arası yol yaptın mı merak ediyorum.TORK TORK TORK.Pulsar rs 200 ile istanbula giderken 3 şeritli yolda sağ taraf 90 80 ile akıyor kamyonlar orta şeritte önümde giden 120 ile sollamaya çıkan bir tır ve arkaya toz toprak atıyor.Atmasa bile tırın arkasından gitmenizi tavsiye etmem. Sol taraf ise vızır vızır akıyor. Bu senaryoda o düşük torklu araç sola geçmesi halinde arkadan hızlı gelen bir aracın mtoosikeltin götüne girmesi en kötü ihtimalle arkadan yapıştırma ihtimali çok yüksek.O gün dedim ki lük alacağım.Gittim zx 636 aldım.Eğitimimi aldım şehir için 200 ile gitmiyorum. Uzun yolda da 200 ile gitmiyorum. 150 Max.Ama gazı açtığımda tepeme götümün dibine kimse gelemiyor.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hız limitini aşmanın karşılığı doğrudan risk alıp ölüme davetiye çıkarmak değil. Olaylara bu kadar siyah beyaz bakmayın.
    Otoyolda motosiklet hız limiti 100kmh, bu hızda gitmek bazen tehlikeli olabiliyor. E bu limiti takmamak demek de 300kmh'ye sabitlemek demek değil.

Veya Anadolu Yakası sahil yolunda limit 70kmh otomobil için, motosiklet için ne bilmiyorum :D buna uymamak demek sahili 160'la dönmek demek de değil.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    En makul hız sınırı: Bulunduğunuz oto yolda akan trafik hızı ile aynı seviyede gitmektir bence.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En makul hız sınırı: Bulunduğunuz oto yolda akan trafik hızı ile aynı seviyede gitmektir bence.
    En makul hız sınırı ani durumlarda başına bir şeye gelmeyeceğine inandığın hızdır. Bunu da zamanla anlıyor insan. Başına bir şeyler geldikçe anlıyor.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En makul hız sınırı ani durumlarda başına bir şeye gelmeyeceğine inandığın hızdır. Bunu da zamanla anlıyor insan. Başına bir şeyler geldikçe anlıyor.
    Tabii seyir hızı dediğim zaman için de takip mesafesini kesinlikle korumak lazım. O zaman zaten güvenli duruş için gerekli hızda seyir etmiş olursunuz.
    Şu ana kadar bu şekilde sürdüğümde bir sorun yaşamadım. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bunun da şöyle bir riski var, uzun süre motosiklet arkasında giden otomobil sürücüleri motosiklet izlemekten mi sıkılıyorlar, yürüsün de dinleyelim mi diyorlar ne oluyorsa, önlerinde aslında o kadar alanı haketmeyen bir araç görmeye tahammülleri kalmıyor. Ben o yüzden sabit akıyorsa trafik bir iki dakikada bir yerimi değiştirip biraz ilerliyorum.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatında hiç şehirler arası yol yaptın mı merak ediyorum.TORK TORK TORK.Pulsar rs 200 ile istanbula giderken 3 şeritli yolda sağ taraf 90 80 ile akıyor kamyonlar orta şeritte önümde giden 120 ile sollamaya çıkan bir tır ve arkaya toz toprak atıyor.Atmasa bile tırın arkasından gitmenizi tavsiye etmem. Sol taraf ise vızır vızır akıyor. Bu senaryoda o düşük torklu araç sola geçmesi halinde arkadan hızlı gelen bir aracın mtoosikeltin götüne girmesi en kötü ihtimalle arkadan yapıştırma ihtimali çok yüksek.O gün dedim ki lük alacağım.Gittim zx 636 aldım.Eğitimimi aldım şehir için 200 ile gitmiyorum. Uzun yolda da 200 ile gitmiyorum. 150 Max.Ama gazı açtığımda tepeme götümün dibine kimse gelemiyor.
    Olayı çok güzel açıklamışsınız TORK diye bu kelime yeterde artar. Müsaadenizle bir olay anlatacağım. Şehirler arası yolda rampa yukarı çıkarken sol tarafıma lüks o büyük otomobillerden biri geldi aynı anda yukarıdan aşağı aynı şeritten kamyon çıktı gözlerim faltaşı gibi açıldı şimdi kamyon sinek gibi ezecek otomobil bayır yukarı kaçamayacak diye. O koca otomobil gaza basmasıyla sinek gibi beni solladı ve önüme geçti. Orta sınıf bir otomobil olsaydı eminim sonu çok kötü olacaktı. Yani güçlü makina daima hızlı gideceksin demek değil sıkıştığında muhtaç olduğun tork pistonların da olmalı.
    sdt, Romedon ve semamca bunu beğendiler.

Motosiklet te hız sınırı - %10 diye biliyorum ben, ama ani hızlanmalar bizim için çok önemli. Romedon a katılıyorum.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Genel kanı, kendinizi koruyabilmek amacıyla %10 fazlasıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı çok güzel açıklamışsınız TORK diye bu kelime yeterde artar. Müsaadenizle bir olay anlatacağım. Şehirler arası yolda rampa yukarı çıkarken sol tarafıma lüks o büyük otomobillerden biri geldi aynı anda yukarıdan aşağı aynı şeritten kamyon çıktı gözlerim faltaşı gibi açıldı şimdi kamyon sinek gibi ezecek otomobil bayır yukarı kaçamayacak diye. O koca otomobil gaza basmasıyla sinek gibi beni solladı ve önüme geçti. Orta sınıf bir otomobil olsaydı eminim sonu çok kötü olacaktı. Yani güçlü makina daima hızlı gideceksin demek değil sıkıştığında muhtaç olduğun tork pistonların da olmalı.
    Muhtemelen korktuğunuz gibi olmayacak, otomobil üzerinize kıracaktı.

Geçmiş olsun.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Çok güzel ve faydalı bir konu olmuş. Öncelikle merhaba.
    Şehir içinde fazla hızlı gitmemeye olabildiğince temkinli davransamda altımdaki motosiklet arada sırada hadi be abi biraz daha bas der gibi bi tepki veriyor. dayanamıyorum kaptırıyorum.
    Maximum hızım 178 kmh şehir içi.
    Maximum Hızım 204 kmh şehirler arası
    Ortalama Hızım 95 Kmh şehir içi
    Ortalama Hızım 143 kmh şehirler arası

göstergemin bana söylediği bu.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı shadowofsun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel ve faydalı bir konu olmuş. Öncelikle merhaba.
    Şehir içinde fazla hızlı gitmemeye olabildiğince temkinli davransamda altımdaki motosiklet arada sırada hadi be abi biraz daha bas der gibi bi tepki veriyor. dayanamıyorum kaptırıyorum.
    Maximum hızım 178 kmh şehir içi.
    Maximum Hızım 204 kmh şehirler arası
    Ortalama Hızım 95 Kmh şehir içi
    Ortalama Hızım 143 kmh şehirler arası

göstergemin bana söylediği bu.
    Abi rs125'in bi fotosunu at da gözümüz şenlensin

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/182094-guzel-bir-motosiklet-deneyimi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu linkte görebilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-deneyimi.html

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kullandığımız motorların hemen hepsinin torku, hacmi ile orantılı ve hemen hemen aynı biliyosunuz di mi?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zek dalga geçme la çocukla

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)