Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emeklemeden sonra ilk adımlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Merhabalar geçen hafta ybr125 esd motor aldım , etrafımdaki motosiklet kurslarının "kullanmayı bilmiyorsan kayıt yapamayız" sözleri beni buna itti. Açıkçası forumda geçirdiğim vakitten sonra özgüvenim kaybolmuştu , yaş 28 10 yıldır aktif olarak trafikte araç üzerindeyim. Yanlış olduğunun farkındayım ancak bu sabaha kadar 2 kez kapalı pazar alanında deneme sürüşlerim oldu ve bu sabah saat 6 da yola çıkmaya karar verdim , pazar günü trafiğin olmadığı bir saat olduğu için bu saati tercih ettim.. Ehliyetim yok ve eylül sonu için ehliyet kursuna yazıldım yukarda belirttiğim gibi ehliyet kurslarının kullanmayı bilmeyeni reddettiği için bu kararı verdim ve yola koyuldum Ankara yı bilenler için Keçiören'den çıktım şehir içinden Etlik'e gittim ve Etlik'den otobana bağlandım , otobandan Pursaklar'a gidip oradan Keçiören'e geri döndüm .Anlatılmaz bir haz 125 lik motorda olsa beni oldukça tatmin etti ve ilk defa özgürlüğü iliklerime kadar hissettim

Bu arada direk A sınıfı ehliyete yazıldım , 600 cc lik bir motorla sınava gireceğim ybr125 ile edindiğim tecrübeler sınavı geçmem için yeterli olur mu ?
    OğuzÖztürk ve yulis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    125 lik bi motosikletle 600 lük bi motosiklet birbirinden cok farkli hocam. Ağırlığı olsun gaz tepkisi olsun hicbisekilde yeterli olmaz. Sürücü kursunun seni çalıştırması şart. 600 lük bi motosiklet kullaniyo olsan bile onların motoruyla sinava girceksin. Bu yuzden o motora alisman lazim. Ozellikle 8 cizme konusunda cok zorlanirsin. Diyecegim o ki ybr125 le calismaya devam et ama kesinlikle onlarin sa sana ders vermesi gerekli

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı blue39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik bi motosikletle 600 lük bi motosiklet birbirinden cok farkli hocam. Ağırlığı olsun gaz tepkisi olsun hicbisekilde yeterli olmaz. Sürücü kursunun seni çalıştırması şart. 600 lük bi motosiklet kullaniyo olsan bile onların motoruyla sinava girceksin. Bu yuzden o motora alisman lazim. Ozellikle 8 cizme konusunda cok zorlanirsin. Diyecegim o ki ybr125 le calismaya devam et ama kesinlikle onlarin sa sana ders vermesi gerekli
    ders vermeyecekler ancak sınavdan önce 1-2 saat sınavda yapılacakları çalıştıracaklar motosikletle.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ders vermeyecekler ancak sınavdan önce 1-2 saat sınavda yapılacakları çalıştıracaklar motosikletle.
    Çok bi işe yaramaz 1-2 saat.Gazı açınca altından uçacak bişi vereceklerdir büyük ihtimal.Adam gibi ders versinler olmadı sen git motosiklet eğitimi al adam gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bi işe yaramaz 1-2 saat.Gazı açınca altından uçacak bişi vereceklerdir büyük ihtimal.Adam gibi ders versinler olmadı sen git motosiklet eğitimi al adam gibi.
    küba veya kanuni dedi tam hatırlamıyorum , bu markalardan birinin polisler için ürettiği 650cc bir motor varmış sanırım onu kullanıcaz. Boy 1.87 kg 86 hakimiyet konusunda çok sıkıntı yaşamam ancak gaz açma konusunda haklısınız 125cc motorla bir olmayacaktır , ilk sınavdan geçsemde geçmesemde eğitim düşünüyorum ancak bu sene biraz zor olucak ehliyetten daha fazla para istiyorlar eğitim için oda bütçeyi zorluyor biraz.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Bi eş,dost la gidip yüksek cc bir motor kiralayın biraz deneyin.Baktınız olmuyor eğitim alın bir kursdan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi eş,dost la gidip yüksek cc bir motor kiralayın biraz deneyin.Baktınız olmuyor eğitim alın bir kursdan.
    Bu yorumlardan sonra sürücü kursunu arayıp A2 sınavına girmek istediğimi söylemeyi düşünüyorum , bi yandanda motosikleti kullanmaya başlamadan önce eğitim almadan asla süremezsin diyenler geliyor aklıma hiç tecrübem yokken çıktım 50 km yol yaptım bu gün Yüksek cc kullanmaktan ziyade ileride tekrar değiştirmemek için A sınıfı düşünmüştüm.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Hocam 1700 lira ceza ödemeye razı mısın yoksa risk mi almayı tercih ettin? Ehliyetsiz dolaşmak sıkıntılı. Kaza olsa suçlusun. Herşeyde suçlusun. Aman dikkat et.
    HONDA

#BZ3082

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    600 cc.lik motorla acemi kursiyeri sınava sokan kurumun yöneticilerini budaklı meşe odunuyla dövmek lazım.
    OğuzÖztürk ve yürekçe bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 1700 lira ceza ödemeye razı mısın yoksa risk mi almayı tercih ettin? Ehliyetsiz dolaşmak sıkıntılı. Kaza olsa suçlusun. Herşeyde suçlusun. Aman dikkat et.
    Hocam adamakıllı eğitim veren yerler 1300 tl para istiyor diğerleri eğitim vermiyor , Mecburen risk aldım bunuda en aza indirmek için Pazar sabahı 6-8 arası çalıştım . Bu arada kursu aradım A2 ye çevirttiricem yarın uğrayıp . Sıkıntı yapmadılar . En azından kendimizi frenlemiş oluruz , Naked tipi motorlar hoşuma gidiyor Mt25 veya muadili abs li bir 250 lik bakarız ileride

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Abi anlamıyorum. Bu kurs sana belli bi saat ders vermek zorunda değilmi. 12-14 saat falan diye biliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı selocukrtl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi anlamıyorum. Bu kurs sana belli bi saat ders vermek zorunda değilmi. 12-14 saat falan diye biliyorum
    Evet vermek zorundalar fakat 7 tane sürücü kursu ile görüştüm , hiç biri 14 saat ders vericez sonra sınava sokucaz demedi. Bi kaç tanesi sınavdan önce sınav yerinde bi tur attırırız diğerleri kullanmayı bilmiyosanız kayıt yapamayız diyor. Hepsini Başbakanlık iletişim merkezine yazdım hatta kayıt olduğum sürücü kursunuda BİMER e şikayet ettim ama ne değişecek ?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı selocukrtl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam 14 saat B ehliyet için.A2 ehliyet için zorunlu 4 saat.Verdikleri eğitimde de zaten önceden motor sürmeyi bilmiyorsan iki saat kafa şişiriyorlar.MEB tarafından veriliyor bu saatler.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar geçen hafta ybr125 esd motor aldım , etrafımdaki motosiklet kurslarının "kullanmayı bilmiyorsan kayıt yapamayız" sözleri beni buna itti. Açıkçası forumda geçirdiğim vakitten sonra özgüvenim kaybolmuştu , yaş 28 10 yıldır aktif olarak trafikte araç üzerindeyim. Yanlış olduğunun farkındayım ancak bu sabaha kadar 2 kez kapalı pazar alanında deneme sürüşlerim oldu ve bu sabah saat 6 da yola çıkmaya karar verdim , pazar günü trafiğin olmadığı bir saat olduğu için bu saati tercih ettim.. Ehliyetim yok ve eylül sonu için ehliyet kursuna yazıldım yukarda belirttiğim gibi ehliyet kurslarının kullanmayı bilmeyeni reddettiği için bu kararı verdim ve yola koyuldum Ankara yı bilenler için Keçiören'den çıktım şehir içinden Etlik'e gittim ve Etlik'den otobana bağlandım , otobandan Pursaklar'a gidip oradan Keçiören'e geri döndüm .Anlatılmaz bir haz 125 lik motorda olsa beni oldukça tatmin etti ve ilk defa özgürlüğü iliklerime kadar hissettim

https://i.hizliresim.com/gWBPLO.jpg

Bu arada direk A sınıfı ehliyete yazıldım , 600 cc lik bir motorla sınava gireceğim ybr125 ile edindiğim tecrübeler sınavı geçmem için yeterli olur mu ?
    Kesinlikle olmaz. 600cc ye oturunca çok iyi bile olsan konuyu anlayana kadar sınav biter ve kalırsınız. Yani olayı "600cc ybr nin 600 lüğü gibi" düşünmeyin sakın. Tamamen ayrı 2 dünya!
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle olmaz. 600cc ye oturunca çok iyi bile olsan konuyu anlayana kadar sınav biter ve kalırsınız. Yani olayı "600cc ybr nin 600 lüğü gibi" düşünmeyin sakın. Tamamen ayrı 2 dünya!
    eyvallah hocam , zaten bu motordan sonra mt25 düşünüyorum mt25 i almam 2 yılı bulur . Alllah izin verirse bi 4-5 senede mt25 sürsek o zamana kim öle kim kala... A2 olarak güncellettim kaydımı yarın yeniden evraklara imza atmaya gidicem . Belkide bu karar hayırlısıdır benim için kendimi frenlemiş olurum , hızlı karar verip uygulayan biriyim
    roadpeople bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    A2 fiyatı A dan farklıdır(ucuzdur) ona göre paranı iade al kaptırma çakallara.
    HONDA

#BZ3082

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 fiyatı A dan farklıdır(ucuzdur) ona göre paranı iade al kaptırma çakallara.
    A 650 tl A2 570 tl sınav ücreti 80 tl ben 650 vermiştim ayrıca sınav ücreti vericektim sınav ücreti vermicem hocam , yinede sağol hatırlattığın için
    Stock Sever bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)