Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT-07 mi Cb650F mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı T.Happy''RR' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 650 F kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim. 4 silindir az yakıyor çok güzel bir gaz tepkisi var tek eksi yönü biraz ağır bir motosiklet. Vergi dilimini de hesaba katacak olursak hiç düşünme CB 650 F derim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=696EUGuVxPw

stock egzoz ile sesi bu bizzat benim videodaki şahıs
    Almak için sormadım zaten neden bu kadar mt-07 var da cb650f yok merak ettim.Ayrıca sesine hastayım zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bence her zaman imkan varsa 4 silindir. Ben 4 silindirciyim arkadaş. Böyle açıyorsun gazı vuuuujjjjj diye inceden uçak sesi gibi bir sesle seni hiç yormadan çaktırmadan ama çok iyi hızlanıyor ya işte o hisse vurgunum.

Onun dışında iki motoru da sürdüm, küçük bir arkadaş grubuyuz zaten grupta vardı bu motorlar. İki motorun da kullananlarının yorumlarını dinledim. MT 07 olan arkadaşlarım viraj ve fren performansını beğenmedikleri için sattılar. Honda'yı ise herkes çok methediyordu.

Bana sorarsanız da süspansiyon dengesinden, motoruna, freninden tipine kadar hiç bir konuda MT 7 bir Honda CB 650 olmaz.

Fakat tüm olay bunlara bağlı değil tabii ki. Çılgın tepkisi olsun, gazı açınca debriyajla bile uğraşmadan tekere gelsin, hemen atak şekilde fırlasın yerinden derseniz MT 07 o işe daha yatkın bir motor.

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)
    MT 07 bir zamanlar ucuzdu o yüzden peynir ekmek gibi satıldı. CBR 650 F neden tercih edilmiyor biliyormusunuz ? çünkü sport touring diye tabir edilen cbr 650f yerine egzozlu bir patlak 600rr almayı tercih ediyor bizim apaçilerimiz çünkü biraz daha hızlı gidiyor egzozu olduğu için daha çok ses yapıyor (CBR 650F'lerde egzoz işlemi yüksek maliyetli oluyo 5000 Lira gibi bir rakamdan bahsediyorum)

Kardeşim mt 07 2017 model aldım. 2800 kmdeyim şu anda. uzun zamandır uzun kmlerdir sürüş sağlıyorum. Şimdi söyleyebilecğeim şeyler şu, inanılmaz kıvrak bir makina şehir içinde inanılmaz güzel duygular yaşatıyor sana. Ben bide buna akrapovic titanium taktım. Egzoz olmadan hiç bence o sesi duyacaksın hacı.

Makina tam bi teker makinası. Simdi ufaktan teker öğrenmeye başladım cok zevkli. Gücü torku cekisi herşeyi cok iyi. Arka amortisörü biraz sertleştirdim. Virajları gayet güzel batlax ile bide. Virajdan kastım darlık bozhane tarzı asfaltı iyi olan yerler.

650f sürmedim bilmiyorum ama diyebileceğim şu ben motorda 4, 4.5 litre yaktırıyorum. Şehir içinde 4.9'u geçmiyor. Apaçilikl yapıyım yanlıyım cok devirli süreyim teker yapayım dersem 5.4 litreyi geçemedim.

4 silindir olduğu içinde kafadan 2 3 litre fazladan yakacak. 4 silindirin şehir içinde hantallığı ayrı bişi zaten.

Sürmedim o yüzden net bişi söylemiyorum ama günümüzde süper touring makinası bence kalmamalı. ya ss alıcaksın ya naked alıcaksın bunun ortası yok ki saçma bana göre.

Vergi muhabbetine takılma vergiyi 1 yılda 2/1 olarak 2 kez yarı yarıya veriyosun. onunda keyfini gerçekten sana motor yaşattırıyor. 650f aldığında trafikte aralarsa sorun yaşamlar habire ayna katlama cabaları motorun sıcaklığının aşağıdan vurması, şehir icine biraz hantal kalması ( oturuş pozisyonu ve 4 silindir olması ) fazla yakıt tüketmesi vs ben önermiyorum şahsen.

dummy decoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı KtmRc390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mt 07 2017 model aldım. 2800 kmdeyim şu anda. uzun zamandır uzun kmlerdir sürüş sağlıyorum. Şimdi söyleyebilecğeim şeyler şu, inanılmaz kıvrak bir makina şehir içinde inanılmaz güzel duygular yaşatıyor sana. Ben bide buna akrapovic titanium taktım. Egzoz olmadan hiç bence o sesi duyacaksın hacı.

Makina tam bi teker makinası. Simdi ufaktan teker öğrenmeye başladım cok zevkli. Gücü torku cekisi herşeyi cok iyi. Arka amortisörü biraz sertleştirdim. Virajları gayet güzel batlax ile bide. Virajdan kastım darlık bozhane tarzı asfaltı iyi olan yerler.

650f sürmedim bilmiyorum ama diyebileceğim şu ben motorda 4, 4.5 litre yaktırıyorum. Şehir içinde 4.9'u geçmiyor. Apaçilikl yapıyım yanlıyım cok devirli süreyim teker yapayım dersem 5.4 litreyi geçemedim.

4 silindir olduğu içinde kafadan 2 3 litre fazladan yakacak. 4 silindirin şehir içinde hantallığı ayrı bişi zaten.

Sürmedim o yüzden net bişi söylemiyorum ama günümüzde süper touring makinası bence kalmamalı. ya ss alıcaksın ya naked alıcaksın bunun ortası yok ki saçma bana göre.

Vergi muhabbetine takılma vergiyi 1 yılda 2/1 olarak 2 kez yarı yarıya veriyosun. onunda keyfini gerçekten sana motor yaşattırıyor. 650f aldığında trafikte aralarsa sorun yaşamlar habire ayna katlama cabaları motorun sıcaklığının aşağıdan vurması, şehir icine biraz hantal kalması ( oturuş pozisyonu ve 4 silindir olması ) fazla yakıt tüketmesi vs ben önermiyorum şahsen.
    merhaba arkadaşlar,
    . bu motor 4.9 litre yakıyor. Hadi 5.5 litre yaktırdın diyelim, çok fazla bir rakam değil 649 cc 4 silindir için.

. CBR değil de CB-650f den bahsediyorsak oturuş pozisyonu çok rahat bir motor. sport touring falan değil yani motor. zaten naked tasarım.

. MT-07'den sadece 3.5 santim geniş, sanıldığı kadar büyük bir motor da değil. aralarda veya trafikte falan hiçbir sıkıntı yaratmayan bir motor.

. sıfır tecrübe ile A sınıfı ehliyeti 210 kiloluk bir motorla almış olduğum için sadece 2 bin kilometre tecrübe ile geçen mayısta aşık olduğum bu CB650F'in test sürüşüne gittim. Giderken korkmuştum tabi. kendi kendime dedim 150cc den inip buna bineceksin ne yapıyorsun sen diye.
    sonuç hiç sandığım gibi olmadı. gayet uysal bir motor. 5 bin devire kadar çok sakin ama çok güçlü olduğunu hissettiriyor. yani o güç nasıl? gazı açına hadi gidiyoruz diyor, uzuyor. yaklaşık 40 km bir güzergahta kullandık motoru. 40 km boyunca herhangi bir ısı hissetmedim. zaten başka bir konuda da bu motorun hiç ısınmadığını okumuştum. ne olur ne olmaz diye 8 kişilik grubu 200 metre gibi bir mesafe ile en arkadan saatte 90-100 km gibi bir hızla takip ediyordum. baktım bunlar gidiyor, kaçırmayayım diye azıcık gaz açtım bir baktım hız 150. güç yani çok güzel. 4 silindir tabiri caizse akıyor.

. gelelim benim gibi 35 yaşında, ehliyetini almadan önce motor üstüne bir kere bile oturmamış ve şu an sadece 2 bin kilometre tecrübesi olan yeni başlamış bir aceminin motordan aldığı izlenime: Motorun dengesi çok iyi. saatte üç beş kilometre yürüme hızlarında bile çok dengeli. ağırlık merkezi çok iyi ayarlanmış.
    1.83 boy ile ayaklar yerde dizler kırık (bacak boyu etkileyebilir), oturuş çok rahat. motor bütün bu dengesi ve ağrılık dağılımı ile kilosunu hissettirmiyor. tasarım süper, şaşi altı gizli egzoz harika. stock ses bile çok iyi.

. dip not: para olsa da alabilsek.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı tokhanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almak için sormadım zaten neden bu kadar mt-07 var da cb650f yok merak ettim.Ayrıca sesine hastayım zaten.
    Ya arkadaşlar, genelleme olacak ama,

Bu motosiklerden birini bile almıyacak olan biri için bu kadar yazılmış.

Keşke benim 1-2 hafta önce açtığım konuda bu kadar tutulsaydı.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...u-malesef.html

Doğru düzgün bişeyler yazan bile olmadı ama artık bi önemide kalmadı.

Malesefki forum sakinleri artık bilgi paylaşımından çok, trol konulara daha çok yatkın olmuş.

Herneyse, hafta başında kendime 3. motor olarak 0 km, Cb650fa aldım.

Bu motoru almamda diğer 2 motorumu alma kararımdaki gibi, tekrar kendim karar verdim.

Tekerinize taş değmesin.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar, genelleme olacak ama,

Bu motosiklerden birini bile almıyacak olan biri için bu kadar yazılmış.

Keşke benim 1-2 hafta önce açtığım konuda bu kadar tutulsaydı.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...u-malesef.html

Doğru düzgün bişeyler yazan bile olmadı ama artık bi önemide kalmadı.

Malesefki forum sakinleri artık bilgi paylaşımından çok, trol konulara daha çok yatkın olmuş.

Herneyse, hafta başında kendime 3. motor olarak 0 km, Cb650fa aldım.

Bu motoru almamda diğer 2 motorumu alma kararımdaki gibi, tekrar kendim karar verdim.

Tekerinize taş değmesin.
    Konuyu acan insanin bu motosikletleri almayacak olmasiyla konuya katkida bulunma arasinda nasil bir iliski olmali anlayamadim.

Sizin konunun basligi "Binlerce motor tavsiyesi gibi bu da öyle bir konu malesef." iken bu konunun basligi "MT-07 mi Cb650F mi?". Acikcasi cok daha aciklayici, icerik hakkinda bilgi veren ve (uzgunum ama) kelime seciminden ozguvensizlik akmayan bir baslik. Karsima cikmamisti ama ciksaydi da sizin konuya tiklamazdim diye dusunuyorum.

Yanlis anlasilmasin, bu forumlardaki ve genel olarak internetteki trol probleminden ben de rahatsizim fakat bu ozel durumda sizi yakan sectiginiz baslik olmus diye dusunuyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)