Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir Dışında Sıfır Araç Tescili

Motovento
    REKLAM ALANI

İkametim İstanbul fakat geçici bir süre şehir dışındayım. Kuba RX9'ların istediğim rengi bitmeden almak istiyorum fakat araç tescili için kayıtlı olduğumuz ilçenin trafik şubesine başvurmak gerektiğini duydum. Ruhsat ve plaka için İstanbul'a git gel yapma durumum yok.
    Şehir dışında, ikamet kaydımı değiştirmeden sıfır motorumun tescilini yaptırıp ruhsat ve plaka bastırabilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarı ile ikametin dışındaki başka bir şehirde ruhsat çıkartılmıyor.Belki bir ihtimal noterden İstanbul'dan bir tanıdığına vekalet verip ruhsat plaka işlemlerini o halledip sana kargo ile gönderebilir.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Vekalet verebilirsin anca. Bulunduğun ildeki muameleci de halleder ama yine vekalet ister. Ama dersen ki vekalet falan uğraştırmayın masraf etmeyim, o zaman evraklarını doldurur İstanbul'daki arkadaşına paslar. İkametkahının olduğu ilden başka bir ilde yaptıramazsın.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Daha yeni ruhsat çıkardım bulunduğum ilin trafik şubesine gittim.Polis bana "Türkiye'nin her ilinden artık ruhsatını çıkarabilirsin" dedi.Emin olamıyorsan şuanda bulunduğun ilin trafik şubesine gidip sorabilirsin

Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha yeni ruhsat çıkardım bulunduğum ilin trafik şubesine gittim.Polis bana "Türkiye'nin her ilinden artık ruhsatını çıkarabilirsin" dedi.Emin olamıyorsan şuanda bulunduğun ilin trafik şubesine gidip sorabilirsin
    Teşekkürler. Tescil bürosunu arayıp bilgi alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Az önce Gölcük İlçe Emniyet Müdürlüğünü aradım. Oradan da aynı şekilde bilgi verdiler. İstediğim her yerde yaptırabilir mişim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cektin mi siparisi muzdarip. Daha bitane istetdigim gibi inceleme konusu acilmadi. Hangi rengi istiyodun bu arada

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şehirde yaptıabiliyorsak ben bugün boş yere mi kardeşime vekalet gönderdim.

Peki işlemi yaptırdığımız ilin plakasımı olacak, yoksa ikamet ettiğimiz yerin plakasını mı veriyorlarmış ?
    Mesela Samsun'dan işlem yaparak, Antalya plakası alabiliyor muydum ?

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şehirde yaptıabiliyorsak ben bugün boş yere mi kardeşime vekalet gönderdim.

Peki işlemi yaptırdığımız ilin plakasımı olacak, yoksa ikamet ettiğimiz yerin plakasını mı veriyorlarmış ?
    Mesela Samsun'dan işlem yaparak, Antalya plakası alabiliyor muydum ?
    Şahsen pek umursamadığım için sormadım fakat forumlardan öğrendiğim kadarıyla kayıtlı olduğunuz ilin plakasını veriyorlar galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cektin mi siparisi muzdarip. Daha bitane istetdigim gibi inceleme konusu acilmadi. Hangi rengi istiyodun bu arada
    Beyaz veya sarı.
    Büyük ihtimalle İstanbuldan alacağım. Motoru buradan alsam İstanbula götürmek için İzmitten Yalova İdo iskelesine kadar rodajda 50cc motor sürmem lazım. Yol gözümde büyüyor
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüh boştan yere mi noter falan uğraştık. Eğer 07 plaka alabiliyorsam Samsun'dan hallederdim. Neyse artık sağlık olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)