Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ceza indiriminden yararlanılması için ne kadar sürede ödenmesi gerekiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Çok saçma bir yerden bir hafta içinde iki defa hız cezası yemişim. Çok sakin bir yol, gittiğim süraat 80 - 90 km. Radar yok bişi yok, polis filanda yok,hız yapılacaksa yapılmak için en uygun yol. Ama ben ikisini de sabahın 08:00 inde yemişim, rüyasında mı görmüş bu cezayı yazan bilemedim ki! O yolda 50 km ile gitsem pişerim. El insaf bari ikincisini yazma bir gün arayla... o yazanı bir bulsam tırnaklarımı hemencecik geçirirdim, düğün parası biriktiriyorum ben ya :'( Her neyse bu indirim süresinden yararlanmak için ne kadar sürede yatırılması gerekiyor bunun?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam, ben vergi dairesi çalışanıyım.

trafik cezası, TEBLİĞ tarihinden itibaren 15 gün içinde indirimli olarak vergi dairesi veznelerine yatırılabilir.

TEBLİĞ TARİHİ; ceza tutanağının size posta marifeti ya da elden verildiği tarihi ifade eder.

ancak son zamanlarda yaşanan bir sıkıntı var. postacılar ceza tutanağını muhtara bırakıp gidiyor. muhtara bırakılan tarih tebliğ tarihi sayılıyor. buna dikkat edelim.

en garanti yol: herhangi bir il ya da ilçe emniyet müdürlüğü trafik şubesine uğrayın, ceza tutanaginizin bir örneğini isteyin. size bir çıktı verecekler. o çıktı ile vergi dairesine gidin. ödemeyi yapın.

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam, ben vergi dairesi çalışanıyım.

trafik cezası, TEBLİĞ tarihinden itibaren 15 gün içinde indirimli olarak vergi dairesi veznelerine yatırılabilir.

TEBLİĞ TARİHİ; ceza tutanağının size posta marifeti ya da elden verildiği tarihi ifade eder.

ancak son zamanlarda yaşanan bir sıkıntı var. postacılar ceza tutanağını muhtara bırakıp gidiyor. muhtara bırakılan tarih tebliğ tarihi sayılıyor. buna dikkat edelim.

en garanti yol: herhangi bir il ya da ilçe emniyet müdürlüğü trafik şubesine uğrayın, ceza tutanaginizin bir örneğini isteyin. size bir çıktı verecekler. o çıktı ile vergi dairesine gidin. ödemeyi yapın.
    Dediğiniz gibi muhtara bırakılmış. Online olarak indirimli ödeme yapılamıyor mu? çalışıyorum neticede, işe güce ara verip gün içinde iki saat kaybetme lüksüm yok.

Yapılabilir hocam gelirler.gov.tr den internet vergi dairesi trafik cezası ve MTV ödeme sayfasından ödeyebilrsiniz indirimi hesaplayıp yapıyor direkt %25 zaten , ceza görünmüyorsa beyanlı trafik cezası ödeme seçeneği var orda ceza makbuzunun seri nosu ile ödenebilir yine indirim oluyor 15 günü geçmemişse.
    ceydamer bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gib.gov.tr'de "beyanlı trafik cezası ödeme" menüsü var. oradan ödeyebilirsiniz.

yalnız, ceza tutanağı seri ve sıra numarasını dikkatli yazın. bütün sorunlar o noktada vuku buluyor. sira numarası sekiz haneli olacak şekilde yazılacak. eger tutanakta altı haneli ise başına iki tane sıfır koyunuz.
    ceydamer bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)