Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ktm 690 enduro R başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Kısmetse yarın alıyorum. 3-5000km tecrübem var. Eğitim alacağım. Hatta 1-2 yıl gücünü 40beygire falan düşürüp kullanmayı düşünüyorum. Bana ne önerirsiniz? Gücünü düşürmeme gerek var mı sizce? Arazide sıkıntı çıkarır mı? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Eğitimi al.Bileğine hakim ol.Virajlara girmeyi çıkmayı ve fren yapmayı öğren ve sür.

Ama o parayı o motora gömüyorsan o tarz arazi motorlarını önceden test etmiş olman gerekir bence.Herkese uygun olmayabilir o tarz motorlar

Motosikleti
    Café Racer
    Çok agresif bir motosiklet, umarım hayatınızda bir pişmanlığa sebep olmaz.

Hırçın bir boğa 690.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Madem o kadar paran var yanına da bi 390 al

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı tndgu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse yarın alıyorum. 3-5000km tecrübem var. Eğitim alacağım. Hatta 1-2 yıl gücünü 40beygire falan düşürüp kullanmayı düşünüyorum. Bana ne önerirsiniz? Gücünü düşürmeme gerek var mı sizce? Arazide sıkıntı çıkarır mı? Teşekkürler.
    3-5 tecrübe yoldamı arazidemi?
    arazi motorları bambaşka tork olayı baya zorluyor ben hala alışamadım 5 bin km yaptım ve senin makina baya ağır arazi sürüşleri yapacaksan çok dikkatli ol başlangıç için bence fazla

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Arazide o motor o kadar tecrübesiz adama dert açar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    En azindan elektronik destekleri olan bir motosiklet. Sakin kapatmayin MTC ve ABS'yi. Varsa yagmur modunda baslayin. Yagmur modunda otomatik olarak beygir gucu azaliyor, gaz tepkisi yumusuyor. Hayirli olsun simdiden.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ktm psikopat bir alet , küçük hataları affetmez cezanızı keser
    Ben olsam 150-250cc bir model tercih ederim

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ekipmanı tam ve sağlam yaptıktan sonra hiç birşey olmaz hocam.
    En azından size olmaz kolay kolay.
    Motor hayal etmediginiz kadar düşecek orası kesin.

Ve mümkün mertebe yere suratınız çarptığında vücudunuza saplanacak sivri cisimlerin olmadığı yıllarda gezin...

Motor ufak bir debriyaj hatasında kafanıza geçecek kadar güçlü, başlangıç yapılır mi ? Bana göre yapılır, fakat birşey öğrenmekten ziyade sinirinizi bozar, ben bu kadar yeteneksizmiyim dedirtir haberiniz olsun.
    Her ustune oturanın hakkını vereceği motor değil.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ufak bir debriyaj hatasında kafanıza geçecek kadar güçlü, başlangıç yapılır mi ? Bana göre yapılır, fakat birşey öğrenmekten ziyade sinirinizi bozar, ben bu kadar yeteneksizmiyim dedirtir haberiniz olsun.
    Her ustune oturanın hakkını vereceği motor değil.
    Aynı sistem mi bilmiyorum ama Superduke MTC yi kapatmadığınız müddetçe ne yaparsanız yapın ön tekeri kaldırmıyor. Ama arazi olayı hakkında çok bir şey bilmiyorum. Sadece biri kez arazide dirt bike sürmüştüm, bayağı zevkliydi.
    MrMud bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sistem mi bilmiyorum ama Superduke MTC yi kapatmadığınız müddetçe ne yaparsanız yapın ön tekeri kaldırmıyor. Ama arazi olayı hakkında çok bir şey bilmiyorum. Sadece biri kez arazide dirt bike sürmüştüm, bayağı zevkliydi.
    Açıkçası bende kontrol sistemleri hakkinda birşey bilmiyorum, genelde special enduro/motocross makinalarda bu tür kontrol modları olmaz, off-road yapısına aykırı hem motorda hem arabada.

Pistlerde yasak mesela.
    Öyle çekiş kontrol felan gibi modlar kullanılırsa ne olacağı hakkında benimde bir fikrim yok.
    Ama kendini geliştirmek isteyen biri için (arazide) kesinlikle tavsiye etmediğim saçma bir sistem.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    1998 electra glide
    Öncelikle Eğitim al, Km bakımından Tecrüben az diyebilirim ama ben şahsen önermiyorum he ben yapabilirim, Motora sahip çıkabilirim, kendime engel olur öyle gaza gelip gazı köklemem diyorsan sen bilirsin ama şahsen NO ama yinede azrail bekle beni ben gelirim diyorsan al :D

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası bende kontrol sistemleri hakkinda birşey bilmiyorum, genelde special enduro/motocross makinalarda bu tür kontrol modları olmaz, off-road yapısına aykırı hem motorda hem arabada.

Pistlerde yasak mesela.
    Öyle çekiş kontrol felan gibi modlar kullanılırsa ne olacağı hakkında benimde bir fikrim yok.
    Ama kendini geliştirmek isteyen biri için (arazide) kesinlikle tavsiye etmediğim saçma bir sistem.
    Arazide cekis kontrolu cok sacma olur herhalde. Tamamen iptal olur motosiklet. Simdiki kullandigim motosiklette "supermoto" modu var, sadece arka tekerde ABS'yi iptal ediyor. Ama hic denemedim. Bir kere tasli yola girmek zoruna kaldim. Onda da cok yavas gittim, en kisa zamanda da ciktim. Acidim suspansiyona. Zaten lastikler de uygun degil.

Burda pistlerde traction kontrol yasak degil. Isteyen kullaniyor. Turkiye'de yasak mi? Profesyonel yarislarda bildigim kadariyla yasak, cunku farkli elektronik destekler haksiz rekabete yol acabiliyor.

Aslinda "kontrol modu" olayinin tamamen elimine edilmesi de mumkun degil modern motosikletler acisindan. Evet, ABS ve traction kontrol kismi iptal edilebilir, ama gaz tepkisi bir sekilde ayarlanmak durumunda. Agresif gaz tepkisi pistte iyi ama trafikte rezalet. Trafikteki uysal gaz tepkisi de pistte sorun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)