Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Sizi gidi çok bilmiş ukalalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında benimde bir, Forum Linç durumu olmuştu, arada bana hak veren arkadaşlar da çıkmıştı gerçi onun sayesinde kayıpsız atlatmıştım mevzuyu...
    Sana hak veren de yok gibi, işin zor.
    Ama seri cevap veriyosun, tarzını beğendim, yılmak yok hadi bakalım...
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O zaman benimde kafamı elime alıp düşünmem lazım, madem kimse bana hak vermiyor o halde demek ki haksızım. Ama tam olarak hangi konuda, yani bu kadar ağır eleştirileri hakedecek nasıl birşey yaptım ki ben şimdi?
    Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatı boyunca bir bok olamamış, iki kelimeyi birleştirip bir cümle kuramamış insanların sosyal medyadan popüler olma çabaları yok mu. Bir de bir laf vardı taş altında mı öyle bir şey altında kalırım da laf altında kalmam diye bir söz. Aklı başında bir insan düşünür bu kadar tepki görüyorum acaba üslubumda bir sorun mu var? Ben mi yanlış yapıyorum? Ama yok hanım abla bokun içinde yüzüyor kime sıçratsam diye ortalıkta geziyor.
    Alıntıladığım mesajlar zaman sıralamasına göre geriden öne doğru. İşte bu yüzden kızıyorum, bilmeden konuşuyorsunuz, beleş yargılarınız var ve doğru düzgün sebep yokken, söylesenize bana nedir bana karşı olan bu saldırganlık? Ben anlamadım hadi siz anlatın. Ben sadece sizin saldırınıza karşılık saldırıyla cevap veriyorum? Tavuğunuza kış mı dedim? Özür dilerim bayım ama ben sizin egolarınızın strest topu değilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    mesela yeni bir konu açmak yerine... hero veya bir başka konuda dialog süreci devam ederken yavvv arkadas dun başıma soyle bır sey geldi ne garip insanlar var desen orada bir kaç senin üslübunu tarzını bilen kardeşimiz bir kaç kelam ederdi ve konu kapanırdı.. ve gerçekten çok uzadı bu önemsiz konu.. burada öyle kafana estiği gibi milleti azarlar modda takılırsan bir gün başına bela alırısın.. burası adı üzerinde yüksek ağırlıklı motosiklet konularının ve gerçekten önemli(kaza, ölüm, yaralanma, samimi tavsiye isteği vs.) şeylerin paylaşılmak istendiği bir platform.. mesela bu konunu wathapptan başka okul arkadaşına yazsaydın daha iyi olurdu sanki. kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Vayyy, beyler toplanmış yine çoğunlukta oldukları bir ortamda bir kadına sözlü saldırı, aşağılama, özgüvenini kırma yolunda devam ediyorlar. Hepinizi tebrik ederim.

Evet lanet olsun ki, maalesef ki, bu ülkede kadınların pozitif ayrımcılığa ihtiyacı var. Elimde olsaydı, ben de erkek olmak isterdim şu saçma ülkede. Ama kadınız diye hiçbir şeyden anlamayan, bir haltı beceremeyen insan muamelesi görmek zorunda da değiliz, siz de kadınlara böyle davranmak zorunda değilsiniz. Hele hele bir arkadaşın yazdığı bir cümle var ki resmen şok yaşadım. "Kadınlar iyidir hoştur seviniz ama fazla da ciddiye almayınız." Bu nasıl iğrenç bir cümledir ki, bu cümleyi söyleyen insan nasıl bir beyne sahiptir ki?

Belki 1-2 basit tavsiye verseydiniz bu konu bu kadar uzamaz, bu kız da kendini savunmak zorunda hissetmezdi. Beğenmiyorsanız konuyu cevaplamazsınız. Pozitif ayrımcılık yapılmasından rahatsız mı oldunuz? O zaman kadınlara insan gibi davranmayı deneyin. Bu kadındır beceremez modunda olduğunuz sürece kadınların özgüveninin kırılmasına sebep oluyorsunuz. En eğitimli dediğimiz erkekler bile bunu yapıyor ne yazık ki.

Şu yazdıklarım beni feminist gibi gösterecek belki ama ben bu ülkede yaşayan bir kadınım. Ben kadın-erkek eşitliği olmasından yanayım. Keşke böyle bir ülkede yaşıyor olsaydık, ben de bu cümleleri yazmak zorunda olmazdım.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı leyli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vayyy, beyler toplanmış yine çoğunlukta oldukları bir ortamda bir kadına sözlü saldırı, aşağılama, özgüvenini kırma yolunda devam ediyorlar. Hepinizi tebrik ederim.

Evet lanet olsun ki, maalesef ki, bu ülkede kadınların pozitif ayrımcılığa ihtiyacı var. Elimde olsaydı, ben de erkek olmak isterdim şu saçma ülkede. Ama kadınız diye hiçbir şeyden anlamayan, bir haltı beceremeyen insan muamelesi görmek zorunda da değiliz, siz de kadınlara böyle davranmak zorunda değilsiniz. Hele hele bir arkadaşın yazdığı bir cümle var ki resmen şok yaşadım. "Kadınlar iyidir hoştur seviniz ama fazla da ciddiye almayınız." Bu nasıl iğrenç bir cümledir ki, bu cümleyi söyleyen insan nasıl bir beyne sahiptir ki?

Belki 1-2 basit tavsiye verseydiniz bu konu bu kadar uzamaz, bu kız da kendini savunmak zorunda hissetmezdi. Beğenmiyorsanız konuyu cevaplamazsınız. Pozitif ayrımcılık yapılmasından rahatsız mı oldunuz? O zaman kadınlara insan gibi davranmayı deneyin. Bu kadındır beceremez modunda olduğunuz sürece kadınların özgüveninin kırılmasına sebep oluyorsunuz. En eğitimli dediğimiz erkekler bile bunu yapıyor ne yazık ki.

Şu yazdıklarım beni feminist gibi gösterecek belki ama ben bu ülkede yaşayan bir kadınım. Ben kadın-erkek eşitliği olmasından yanayım. Keşke böyle bir ülkede yaşıyor olsaydık, ben de bu cümleleri yazmak zorunda olmazdım.
    ben de o "kadınları ciddiye almayınız" cümlesinden rahatsız oldum açıkçası. konuyu açan arkadaşın fevri olduğu aşikar. her negatif cevaba karşılık verme gereği duymuş, yanlış. Bu tarz platformlarda en kötü üç, beş kişi sizden zıt olur. alışmak lazım. Ancak kadınları ciddiye almayın ciddi kötü bir yorum. ayrıca bu kadar abartmaya da gerek yok diye düşünüyorum. forumda takip edip sevdiğim birkaç arkadaşım da çok takılmışlar. Haklı oldukları yanlar yok değil, dediğim gibi fevrilik gibi... ancak bu tazr platformlarda zaten çokça erkek egemen olduğu aşikar. Zaten kadınları teşvik ediyoruz, katılım sağlamalarını istiyoruz. bu yönde evet pozitif ayrımcılık gerekiyor. Yalakalık demiyorum kesinlikle. Hatasını normalde yüzüne çat diye vuracağınıza, daha yapıcı eleştirebilirsiniz, hala anlamıyorsa cevabınızı verip daha da katılmayarak en büyük tepkiyi koyarsınız. Ancak gördüğünüz üzere mevzu "kadınların salaklığı" gibi saçma sapan, hadsiz yorumlara gidiyor. Daha dikkatli olunmalı, toplasan birkaç kadın var zati canım arkadaşlar
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Leyli..hahhh bir siz eksiktiniz..biz bırakın tartışma ortamını, kadın olarak forumdaki erkekleri azarlar modda takılmayın derken..tam da siz çıka geldiniz..o zaman ben de size şöyle söylemek zorundayım.. bir insana bir adım gelebilmek için önce bulunduğunuz konumdan bir adım geriye gider iseniz ne oluyor ise , sizin bahsettiğiniz positif ayrımcılık beklemek zaten sorunun kökeni.. kimin umrunda kadın veya erkek.. insan olarak eşit varlıklar olmayı denemek lazımdır toplumlarda.. illa ayrım beklenecek ise tüm dünya için sadece ve sadece savunmasız çocuklara ve hayvanlara positif ayrımcılık olabilir insandan başka her şeye benzetilebilecek canlılar için.. ben size soruyorum ( kız-erkek çocuğa ve hayvanlara ,yetişkin -ergen KADIN VE ERKEK hangisi zulmediyor. kimse kimsenin aklı ile alay etmesin. İNSAN eşitliği olan yerde ayrıya gayrıya gerek duyulmaz kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz Allah aşkına. Yoksa siz de mi Amerika Birleşik Mikser Devletini veya İngiliz Zulm Krallığını medeniyetin , demokrasinin beşiği zannedenlerdenmisiniz... Biraz Norveç-İsveç-Danimarka-İzlanda ile ilgili bilgiler edinin bakın bakalım size yahudi medya tarafından masal gibi onlarca yıldır anlatılan kadın-erkek-medeniyet-refah-saygı-sevgi kavramları nerelerde doğru yaşanıyor. İşte tam olarak hala tartışma yapmaya çalıştığınız platformlar bile yahudi icadı, dert millet kavga etsin-tartışsın.. ceviz kabuğunu doldurmayacak meselelerde biraz sükunet ve saygı lütfen.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Leyli..hahhh bir siz eksiktiniz..biz bırakın tartışma ortamını, kadın olarak forumdaki erkekleri azarlar modda takılmayın derken..tam da siz çıka geldiniz..o zaman ben de size şöyle söylemek zorundayım.. bir insana bir adım gelebilmek için önce bulunduğunuz konumdan bir adım geriye gider iseniz ne oluyor ise , sizin bahsettiğiniz positif ayrımcılık beklemek zaten sorunun kökeni.. kimin umrunda kadın veya erkek.. insan olarak eşit varlıklar olmayı denemek lazımdır toplumlarda.. illa ayrım beklenecek ise tüm dünya için sadece ve sadece savunmasız çocuklara ve hayvanlara positif ayrımcılık olabilir insandan başka her şeye benzetilebilecek canlılar için.. ben size soruyorum ( kız-erkek çocuğa ve hayvanlara ,yetişkin -ergen KADIN VE ERKEK hangisi zulmediyor. kimse kimsenin aklı ile alay etmesin. İNSAN eşitliği olan yerde ayrıya gayrıya gerek duyulmaz kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz Allah aşkına.
    Hah bir de siz eksiktiniz derken ne demek istediğinizi anlamadım? Vurun abalıya şeklinde devam mı etmek istiyorsunuz? Bir de şu cümlenizde ne demek istediğinizi anlamadım "bir insana bir adım gelebilmek için önce bulunduğunuz konumdan bir adım geriye gider iseniz ne oluyor ise , sizin bahsettiğiniz positif ayrımcılık beklemek zaten sorunun kökeni." Pozitif ayrımcılık beklemiyorum, ben şu an olduğum yere(erkek egemen bir sektörde çalışıyorum) tırnaklarımla kazıya kazıya geldim, kimseden ayrımcılık beklemeden. Ama bu ülkede pozitif ayrımcılık olmak zorunda, çünkü sizin gibi düşünen erkeklerle yaşamak zorundayız, sizin gibi düşünen erkeklere maruz kalmak zorundayız her gün.

Kimse kimsenin aklıyla alay etmesin derken de siz benim aklımla alay etmeye çalışıyorsunuz kimin umrunda kadın-erkek diyerek. Bırakın Allah aşkına, biz Türkiye'de yaşıyoruz. Evet 21. yüzyılda yaşıyoruz ama Türkiye'nin 21. yüzyılında yaşıyoruz. Kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın, kadının ezilmediği, aşağılanmadığı bir sokak gösterin bana, sizi alnınızdan öpeceğim!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Leyli..hahhh bir siz eksiktiniz..biz bırakın tartışma ortamını, kadın olarak forumdaki erkekleri azarlar modda takılmayın derken..tam da siz çıka geldiniz..o zaman ben de size şöyle söylemek zorundayım.. bir insana bir adım gelebilmek için önce bulunduğunuz konumdan bir adım geriye gider iseniz ne oluyor ise , sizin bahsettiğiniz positif ayrımcılık beklemek zaten sorunun kökeni.. kimin umrunda kadın veya erkek.. insan olarak eşit varlıklar olmayı denemek lazımdır toplumlarda.. illa ayrım beklenecek ise tüm dünya için sadece ve sadece savunmasız çocuklara ve hayvanlara positif ayrımcılık olabilir insandan başka her şeye benzetilebilecek canlılar için.. ben size soruyorum ( kız-erkek çocuğa ve hayvanlara ,yetişkin -ergen KADIN VE ERKEK hangisi zulmediyor. kimse kimsenin aklı ile alay etmesin. İNSAN eşitliği olan yerde ayrıya gayrıya gerek duyulmaz kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz Allah aşkına. Yoksa siz de mi Amerika Birleşik Mikser Devletini veya İngiliz Zulm Krallığını medeniyetin , demokrasinin beşiği zannedenlerdenmisiniz... Biraz Norveç-İsveç-Danimarka-İzlanda ile ilgili bilgiler edinin bakın bakalım size yahudi medya tarafından masal gibi onlarca yıldır anlatılan kadın-erkek-medeniyet-refah-saygı-sevgi kavramları nerelerde doğru yaşanıyor. İşte tam olarak hala tartışma yapmaya çalıştığınız platformlar bile yahudi icadı, dert millet kavga etsin-tartışsın.. ceviz kabuğunu doldurmayacak meselelerde biraz sükunet ve saygı lütfen.
    Ben yazdıktan sonra mesajınızı düzenlemişsiniz, ben insanların milletine, ırkına, ten rengine, dinine bakmam o insana medeni diyebilmek için. O sizin kendi tercihiniz. Benim için insanın Yahudisi, Amerikalısı, İngilizi, İsveçlisi, Norveçlisi(sizin verdiğiniz örnekler) yoktur. Benim için iyi insanlar vardır, bir de diğerleri.

Saygı görmek istiyorsanız da önce saygı göstermelisiniz. Neden ben gelene dek bu erkeklerin bu kıza bu kadar çok yazmasına mani olmaya çalışmadınız da ben geldikten sonra bir siz eksiktiniz diyorsunuz? Aynı tarzdaki erkeklere laf edilmesi sizi rahatsız mı etti?

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Hanımefendi size fazla söz söylemek istemiyorum. ''Olduğunuz yerde saymak'' nedir bilirmisiniz..İNSAN insandır, kadını erkeği yok bu işin.. bakın aksi ispatlanana kadar erkek ve kadın birbirine muhtaç varlıklardır.. yani İNSAN ı oluşturan iki ve yegane etken.. sizin yerden yere vurmaya çalıştığınız , kadınları mahvediyorlar, egoistler, benciller, berbatlar , facialar, vsvsvsvsvsvsvs dediğiniz o erkekleri, SİZ O MUHLİS GÜNAHSIZ MELAKE KADINLAR YETİŞTİRİYORSUNUZ... neyin nefreti bu Allah aşkına..burada sohbet ve paylaşım varsa kimse erkek misin kadın mısın diye sormuyor ki... bu cinsel kimlik bildirme hevesi neden... ben kimsenin aklı ile alay etmiyorum , sadece gerçekten yeter artık diyorum her yerde erkekleri azarlayıp bağırıp çağırıp sonrada SABIRLI OL DELİRME SUS ÖKÜZ diyen siz kadınlar melakesiniz...tekraren rica ediyorum burası gerçekten samimi paylaşım portalı konu bu kadar basit anlatabiliyormuyum.
    Hanımefendi bu arkadaşın korunmaya ihtiyacı yokki..neye neden engel olacağız .benim bütün derdim bu konu değilki geriye dönük bütün satırları okumalımıyım..gerçekten siz ciddimisiniz böyle yaptığınızda hanımefendiyi koruduğunuzu falanmı zannediyorsunuz..siz sanalı bu kadar ciddiye almayın lütfen..

core-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25
    bence hepiniz toplaşıp Ankara ya tapa gaz yapın sakinleşirsiniz :DDD

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Hanımefendi size fazla söz söylemek istemiyorum. ''Olduğunuz yerde saymak'' nedir bilirmisiniz..İNSAN insandır, kadını erkeği yok bu işin.. bakın aksi ispatlanana kadar erkek ve kadın birbirine muhtaç varlıklardır.. yani İNSAN ı oluşturan iki ve yegane etken.. sizin yerden yere vurmaya çalıştığınız , kadınları mahvediyorlar, egoistler, benciller, berbatlar , facialar, vsvsvsvsvsvsvs dediğiniz o erkekleri, SİZ O MUHLİS GÜNAHSIZ MELAKE KADINLAR YETİŞTİRİYORSUNUZ... neyin nefreti bu Allah aşkına..burada sohbet ve paylaşım varsa kimse erkek misin kadın mısın diye sormuyor ki... bu cinsel kimlik bildirme hevesi neden... ben kimsenin aklı ile alay etmiyorum , sadece gerçekten yeter artık diyorum her yerde erkekleri azarlayıp bağırıp çağırıp sonrada SABIRLI OL DELİRME SUS ÖKÜZ diyen siz kadınlar melakesiniz...tekraren rica ediyorum burası gerçekten samimi paylaşım portalı konu bu kadar basit anlatabiliyormuyum.
    Siz bana bir söz söylemeyin beyefendi, cidden söylemeyin. Çünkü farklı ülkelerde yaşadığımızı düşünüyorum "İnsan insandır, kadını erkeği yok bu işin" cümleniz bana çok komik geldi "bu cinsel kimlik bildirme hevesi neden" sorunuza da, konuyu açan arkadaşıma kadın olduğu için yüklenilmiş, eğer konuyu baştan sona okuduysanız bilirsiniz. Hala benim aklımla dalga geçmeye devam ediyorsunuz, alınıyorum ama

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    konuyu açan arkadaşıma kadın olduğu için yüklenilmiş, eğer konuyu baştan sona okuduysanız bilirsiniz.
    Konuyu açan bayan olduğu için yüklenilmedi (büyük bir çoğunlukla). Her karşıt yoruma laf sokarak, tartışma yaratacak cümleler kurarak yani eleştiri kabul etmeyerek yüklenilmesine neden oldu.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    evet hanımefendi konu netleşti... siz Türkiye de yaşıyorsunuz ve ben hala ve ısrarlı ben uzaylıyım kim değil ki modunda şenleniyorum buracıkta..

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Özellikle ışıklarda, bu çok bilen trafik ordinaryüslerini geride bırakıp bir anda trafikten uzaklaşmayı seviyorum.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle ışıklarda, bu çok bilen trafik ordinaryüslerini geride bırakıp bir anda trafikten uzaklaşmayı seviyorum.
    Abi dur ortalık karışık :D

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Yorumların hepsinde herkesin haklılık payı var nasıl bi konu bu

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan bayan olduğu için yüklenilmedi (büyük bir çoğunlukla). Her karşıt yoruma laf sokarak, tartışma yaratacak cümleler kurarak yani eleştiri kabul etmeyerek yüklenilmesine neden oldu.
    siz ilk sayfayı okumadınız sanırım

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    siz ilk sayfayı okumadınız sanırım
    Şimdi şöyle olsa; Konuyu açan arkadaş evet üslubum biraz sertti eleştiriye açık değildim. Sonlara doğru acaba ben mi yanlış yapıyorum diye düşündüm dese. Karşıt görüşte olanlar da biz de sert tepki gösterdik dese. Dünya 2 dk. güzelleşse :D Valla bak 5. sayfaya geçiyo konu tartışılmasın artık
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    leyli karar versin , korumaya muhtaç gören kendisi... ben ceyda ya hayret ediyorum, saatler oldu ...kimsenin korumasına ihtiyacım yok bile demedi..
    leyli bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Yolda bazen toplu taşımada bazen arabada yolculuk yaparken dikkatimi çekiyor, özellikle sayısı git gide artan hanım motosiklet sürücüler, zaten standart versiyonda konsantrasyon sorunu yaşayan bilhassa erkek otomobil sürücülerinin dikkatini çok dağıtıyorlar maalesef. Yazık ki, insan ilişkileri ve saygı gibi unsurlarda oldukça başarısız olmasıyla dünyaya nam salmış yerli halkımız,karşısında alakasız olsa da radikal olarak yorumlanan ancak özünde dünya çapında olağan bir durum olan motosiklet sürme işini belki trafikte tıkanmamak için ihtiyaç ya da sadece keyif aldığı için zevkinden süren özgür bir irade sahibi hanımı, kendi icra etmeyi beceremediği bu sürüş olayından dolayı lakayt bir şekilde fikir beyan etme hakkını bulduğu ya da yolda yanına kadar sırnaşıp "ya bu kişi diğerleri gibi değil, motorcudur biraz kırıktır ben şimdi bir yürürüm buradan o da karşılık verir zaten çünkü çok radikaaaal, akşam da gider bir şeyler eğleniriz" fikrini üretmeye münasip bir durum olarak yorumluyor olmalı ki derhal tuhaf davranışlar sergiliyorlar. Bu ülke standardı vatandaşlar, bisiklete dahi şeytan icadı diyerek çok uzun bir zamanda alıştılar; düşünün ki motosiklet hakkında dedelerinden kalma ne tür kalıtsal fikirler ve hisler barındırıyorlar.
    Kübra006 bunu beğendi.

KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Kask kameranızda varsa keşke kafasına kaskla vursaydınız,hem burda hemde sosyal platformlarda haklı olduğunuz için müthiş hit alırdınız,ünlü olurdunuz..
    Türkiye'dende böyle motosikletçi ablalarımız çıkarmı acaba ?

MrMud bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask kameranızda varsa keşke kafasına kaskla vursaydınız,hem burda hemde sosyal platformlarda haklı olduğunuz için müthiş hit alırdınız,ünlü olurdunuz..
    Türkiye'dende böyle motosikletçi ablalarımız çıkarmı acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=7dyr1iX8HD0
    Sara Aydin, ölürüz.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)