Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sizi gidi çok bilmiş ukalalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem kaç senedir bana ilk defa denk geldi.[COLOR="Silver"]
    Ankara da çok var yada mıknatıs gibi çekiyorum.. bende mi şanssızlık var acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    .
    Geçen lise arkaşımı gördüm,evlenmiş çoluk çocuğa karışmış,mini mini yavrucağı olmuş.
    Kilolanmış,saç rengi değişmiş,bir tuhaf mutasyona uğramış mübarek.
    Şahsen kendini zor tanıdım.

Siz ilkokul arkaşınızı nasıl tanıyorsunuz ya?
    yürekçe, Kızıl pars, leyli ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R25
    Ulan bu konuyu ben açsam, savaş açardınız bana, bayan açınca yağlarınız erıyor..
    shruikan bunu beğendi.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Bu sohbetten sonra hükümet utanırda zamları geri alır artık ;) ....yaşananlar çok zor gerçekten....sonra da eee millet hakettigini yaşar dediklerinde bağırıp cigirmican dostum...Tüm motosiklet sevdalısı dostlardan dileğimiz forum amacı dışında hiçbir konuya ilgi gosterilmemesi ki.. silinip gitsin...

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan bu konuyu ben açsam, savaş açardınız bana, bayan açınca yağlarınız erıyor..
    Şu başlığın sahibi herhangi bir erkek olsaydı, şu anda "tatava yapma" ile "troll müsün" arası sayfalar dolusu yorum gelirdi. Başlık sahibi hanımefendiyi tenzih ederek söylüyorum bunu, ancak kitlesel algımızdaki "pozitif ayrımcılık" üstüne mis gibi örnek işte.

Neden mi?

Tüm olayı başlık sahibi hanımefendinin ifadesinden okuyoruz, sabahın körü, havaalanında uçak beklerken şöyle bir baktım hanımefendinin açtığı diğer konulara, hele de "ceza indiriminden faydalanılması" konusunda, o konudaki "radar yok, polis yok, nasıl ceza yerim" tavrı pek de trafikte deneyimi hakkında güven teşkil etmemekte. Belki de gerçekten o anki sürüşünde hata vardı ve farkında değildi.

Şöyle örnek vereyim. Hakimiyet eğitiminde keskin dönüşlere çalışırken, en emin olduğum şekilde dönmeye başladığımda eğitmenin durdurup, daha başlangıçta hata yaptığımı söylediğini bilirim. Belki de bahsi geçen "ilkokul arkadaşı" gerçekten bir hata gördü, veya en azından iyi niyetle hata gibi gördüğü bir durumu belirtmek için söyledi. Bilemeyiz tabii, ama konu başlığı bir kadın tarafından açıldığı zaman aksi iddiada da bulunmak riskli olur.

Sizi trafikte sıkıştırmayan, üstünüze kırmayan, ve iyi niyetle olarak sizi uyaran herhangi bir sürücüye ukala demek ne kadar doğru acaba? Bizim de yolda nezaketle uyardığımız araba sürücüleri oluyor, onlar da bizim için ukala, bilmiş gibi etiketleri bu kadar kolay yapıştırsa doğru diyecek miyiz? Hani kadın - erkek eşitliği diyoruz ya, o eşitliğe şu başlıkta bile rastlayamıyoruz.

Not : Tekrar belirteyim, söylediklerim konusunda konu başlığını açan hanımefendi ile ilgili değil bu sözler, bir çok kişinin yaklaşımı ile ilgili.
    Romedon, Eski_kasa, erenedip ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    R25
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu başlığın sahibi herhangi bir erkek olsaydı, şu anda "tatava yapma" ile "troll müsün" arası sayfalar dolusu yorum gelirdi. Başlık sahibi hanımefendiyi tenzih ederek söylüyorum bunu, ancak kitlesel algımızdaki "pozitif ayrımcılık" üstüne mis gibi örnek işte.

Neden mi?

Tüm olayı başlık sahibi hanımefendinin ifadesinden okuyoruz, sabahın körü, havaalanında uçak beklerken şöyle bir baktım hanımefendinin açtığı diğer konulara, hele de "ceza indiriminden faydalanılması" konusunda, o konudaki "radar yok, polis yok, nasıl ceza yerim" tavrı pek de trafikte deneyimi hakkında güven teşkil etmemekte. Belki de gerçekten o anki sürüşünde hata vardı ve farkında değildi.

Şöyle örnek vereyim. Hakimiyet eğitiminde keskin dönüşlere çalışırken, en emin olduğum şekilde dönmeye başladığımda eğitmenin durdurup, daha başlangıçta hata yaptığımı söylediğini bilirim. Belki de bahsi geçen "ilkokul arkadaşı" gerçekten bir hata gördü, veya en azından iyi niyetle hata gibi gördüğü bir durumu belirtmek için söyledi. Bilemeyiz tabii, ama konu başlığı bir kadın tarafından açıldığı zaman aksi iddiada da bulunmak riskli olur.

Sizi trafikte sıkıştırmayan, üstünüze kırmayan, ve iyi niyetle olarak sizi uyaran herhangi bir sürücüye ukala demek ne kadar doğru acaba? Bizim de yolda nezaketle uyardığımız araba sürücüleri oluyor, onlar da bizim için ukala, bilmiş gibi etiketleri bu kadar kolay yapıştırsa doğru diyecek miyiz? Hani kadın - erkek eşitliği diyoruz ya, o eşitliğe şu başlıkta bile rastlayamıyoruz.

Not : Tekrar belirteyim, söylediklerim konusunda konu başlığını açan hanımefendi ile ilgili değil bu sözler, bir çok kişinin yaklaşımı ile ilgili.

Kadın erkek eşitliği yok abi olamazda, kadınlar bizden üstün her zaman. Niye mi; abazalar yüzünden, en basiti 50 yaşında yer verdiğim amca kalkıyor 25 yaşındaki genç kıza yerini verıyor..

, meğer ilkokul arkadaşım imiş,
    a
    Bir elamanı 6 ay görmesem unutuyorum ,
    Uni(fizyolojik gelişimi nisbeten tamamlanmış) arkadaşlarımı sokakda görsem tanımam, Kaldı ki ilk okul :(
    Fiyolojik gelişimi çok degişmiş olan bir bireyi tanımızı hem takdir ediyor hemde ürtükütüyor bir şey yapsalar size ters bir laf söyleseler unutmazsınız
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Hacılar bu konu yine iyi. Alta doğru başka bir konusu var 2015te açılmış farketmedim, en üstte görünce yorum yaptım. Sonra dedim ki konu 2015te açılmış yeter insaf :D bana da o sivri tırnaklarını gösterdi. Gelme dedi girme dedi bakma dedi
    esRaaSL bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Başlığı okuyunca tarihi geçmiş ilaçları tekrar paketleyip satıyorlar
    ya da ne bileyim kaldırımları yer bellemişler deynekçilik yapıyorlar falan sandım.

Her uyaranı, laf atanı, sataşanı vs. döversek ohoooo.
    efendy06 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya da ne bileyim kaldırımları yer bellemişler deynekçilik yapıyorlar falan sandım.

İşte meselemiz o zaten. Avına yaklaşan kaplan gibi biniyoruz motora, eleştiriye açık değiliz. Kimse bize bir şey söyleyemez, kimse bize telkinde bulunamaz. Hepimizin içinde kont drakula var ya...
    Kızıl pars bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Nick sahibi meğersem aşağıdaki kişiymiş
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ceyda hanım bencede çok haklısınız. İsterseniz birer çay içip bu elim vaka hakkında istişare yapabiliriz.
    ahahahaha...
    istişare yapalım diyor..
    ulan ne manyaklar var.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

[/COLOR]

Ukala eşittir ben demiş olsaydınızda anlamını gayet net açıklardınız ;) (şaka şaka takılıyorum.)[COLOR="Silver"]
    olsaydınızda değil olsaydınız da

dahi anlamındaki de ve da ekleri kelimeden ayrı yazılır.
    Kızıl pars, braveguy, sdt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hayat güzel, gündem değişiyor.
    Kızıl pars ve ceydamer bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Selam ceyda hanım bencede çok haklısınız. İsterseniz birer çay içip bu elim vaka hakkında istişare yapabiliriz.
    Aramızda ayı var...

Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahahaha...
    istişare yapalım diyor..
    ulan ne manyaklar var.
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda ayı var...
    Yahu adam buluşalım dememiş ki?
    Önce bilgisayarın başında bir çay için sakinleşin, ben de bir çay içeyim, konuyu ondan sonra forumda sakin sakin yazışalım demiş.
    İlle de her şeyi yanlış anlayacaksınız di mi?

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen lise arkaşımı gördüm,evlenmiş çoluk çocuğa karışmış,mini mini yavrucağı olmuş.
    Kilolanmış,saç rengi değişmiş,bir tuhaf mutasyona uğramış mübarek.
    Şahsen kendini zor tanıdım.

Siz ilkokul arkaşınızı nasıl tanıyorsunuz ya?
    Facebook sağolsun, tüm ilkokul tayfası birbiri ile bağlantı kurmuş bir kaç kez toplanmıştı, hafıza tazelenmesi olmuş idi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sohbetten sonra hükümet utanırda zamları geri alır artık ;) ....yaşananlar çok zor gerçekten....sonra da eee millet hakettigini yaşar dediklerinde bağırıp cigirmican dostum...Tüm motosiklet sevdalısı dostlardan dileğimiz forum amacı dışında hiçbir konuya ilgi gosterilmemesi ki.. silinip gitsin...
    Forumun amacı nedir, motosikletler hakkında konuşmak ve motosiklet sürerken yaşananlar hakkında sohbet etmek değil mi? siz tam olarak hangi kafadansınız kuzum?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Neden mi?

Hanımefendi olduğu için yeterince saldırılmadığını düşündünüz, eksiği tamamlamak için mi geldiniz acaba? Her ne kadar üstüme alınmamam gerektiğini söylesenizde eleştirmek için zorlama tespitler yapıp yine de eleştirmişsiniz. Ama hatırınızı kırmayıp alınmayayım bari. 9 yıldır araç kulanıyorum ve evet ilk defa ceza yedim, ceza konusunda deneyimsizim, bakın bu konuda tespitiniz baya doğru. Herkes şu ampul gibi çeken şeyin yerlerini bile ezbere bilirken ben bırakın yerini adını ve şeklini bile bilmem. Lüzum duymadım öğrenmeye, kurallara uyarım, keşke de duysaymışım, çok saçma bir yerde yedim o cezayı, hala oturuyor içime :/

O arkadaşa gelince, tırnaklarımı yerlerinden sökercesine çıkaracak kadar sinirlenmiş ve buraya üşenmedim gelip konu açıp paylaşmış isem, demek ki normal tatlı bir uyarı değilmiş, 1. Sürüşümde hata olmadığından %100 eminim. 2. söylev şekli gayette aşağılayıcıydı, bilgi taslayıcı, bilgi olduğundan değil, konuşmak için konuşan insan türevi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir elamanı 6 ay görmesem unutuyorum ,
    Uni(fizyolojik gelişimi nisbeten tamamlanmış) arkadaşlarımı sokakda görsem tanımam, Kaldı ki ilk okul :(
    Fiyolojik gelişimi çok degişmiş olan bir bireyi tanımızı hem takdir ediyor hemde ürtükütüyor bir şey yapsalar size ters bir laf söyleseler unutmazsınız
    Açıkçası unutmam ama takılmamda ve buna rağmen kimseyle de aram kötü değil, genel olarak sevilen ve saygı duyulan şanslı bir insanım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O halde bence siz de SATAŞMAYIN!

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Eskiden mobileti hız için modifiye ederlerdi. Şimdide cg yapıyorlar. Hani apaçi denilen grup.

Onların klasik hareketiydi. Sürekli sağa sola yatıp hızlanmak.

Öyle birşey yapıyorsun sanmış olabilir.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alınganlıkla yazıldığı her halinden belli demagoji dolu cevabınız için teşekkür ederim, zira trafik cezasını nasıl yiyeceğinizi öğrenmek için tek yolun ceza yemek olduğunu sanmamız gayet trajikomik.

Eleştiri yapmak gibi bir niyetim hiç olmadı, zira eleştiriyi dinleyip anlayabilecek olana yapmakla meşgul oluyorum. Kişiselleştirme çabanıza rağmen konu burada sizin yazdıklarınızdan ziyade kitlenin cevap verirken farkında olmadan içine düştüğü pozitif ayrımcılık.

Ha eleştiriyorsunuz dediniz ya, inanın ki "drama queen" tarzında yazıları eleştirmeye bile gerek yok. Tırnaklarınızı yerinden sökercesine sinirlenmek yerine gülüp geçmeniz sizin için trafikte daha güvenli sürmenizde çok önemli bir faktör olacaktır.

Bir not ekleyeyim. Acemi "bende hata yok" derken, deneyimli olan "daha iyisini nasıl yaparım" demekle meşguldür. Bu tür %100 emin olma hali ile ilgili Dunning-Kruger sendromu ziyadesiyle izah edicidir.

Şimdi dilediğiniz gibi yazınız, çiziniz, ama ben daha fazla bu vodvile iştirak edemeyeceğim. Sevgiler, saygılar.
    Eski_kasa, artemis99 ve esRaaSL bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte meselemiz o zaten. Avına yaklaşan kaplan gibi biniyoruz motora, eleştiriye açık değiliz. Kimse bize bir şey söyleyemez, kimse bize telkinde bulunamaz. Hepimizin içinde kont drakula var ya...
    Haklısınız boş eleştiriye açık değilim. Öz eleştiri başımın tacı. Yaparsanız dinlerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nick sahibi meğersem aşağıdaki kişiymiş
    http://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/sanat/...6&maxWidth=620
    Ahh hayır dürüst davranıcam, o resimde ki kadar güzel değilim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alınganlıkla yazıldığı her halinden belli demagoji dolu cevabınız için teşekkür ederim, zira trafik cezasını nasıl yiyeceğinizi öğrenmek için tek yolun ceza yemek olduğunu sanmamız gayet trajikomik.

Eleştiri yapmak gibi bir niyetim hiç olmadı, zira eleştiriyi dinleyip anlayabilecek olana yapmakla meşgul oluyorum. Kişiselleştirme çabanıza rağmen konu burada sizin yazdıklarınızdan ziyade kitlenin cevap verirken farkında olmadan içine düştüğü pozitif ayrımcılık.

Ha eleştiriyorsunuz dediniz ya, inanın ki "drama queen" tarzında yazıları eleştirmeye bile gerek yok. Tırnaklarınızı yerinden sökercesine sinirlenmek yerine gülüp geçmeniz sizin için trafikte daha güvenli sürmenizde çok önemli bir faktör olacaktır.

Bir not ekleyeyim. Acemi "bende hata yok" derken, deneyimli olan "daha iyisini nasıl yaparım" demekle meşguldür. Bu tür %100 emin olma hali ile ilgili Dunning-Kruger sendromu ziyadesiyle izah edicidir.

Şimdi dilediğiniz gibi yazınız, çiziniz, ama ben daha fazla bu vodvile iştirak edemeyeceğim. Sevgiler, saygılar.
    Çok çarpıtmışsın be abi. Her yorumum ve her tavrım üzerinden zorlayarak kasarak "negatif yaklaşım" gösterip, sonra da "ama ben sizi eleştirmiyorum ha yanlış anlamayın" deyip, tepkiyi alınca da "ay ben size yazmayacağım, anlamıyorsunuz" diyorsunuz, sorununuz benle değil bunu görebiliyorum, "pozitif ayrımcılığa" karşı çıkmak için benim üzerimden olumsuz birşeyler bulmak için kendinizi kasarak "negatif ayrımcılık" uyguluyorsunuz; hırsınızı aldınız mı? Zira biz kadınlardan bir çok anlamda hırs alınıyor zaten üzülmeyin, açın bakın tecavüz haberlerini, her gün yenileri düşüyor, açın bakın satılan kadınları, açın bakın dayak yiyen eşleri... bakmasanızda duyuyorsunuz ama hala geçmedi mi hırsınız? peki zatialiniz biz kadınları daha ne kadar yere gömerse sözde pozitif ayrımcılık yok olur, başka ne istersiniz?! Şimdi tutmuş trafikte ya da sözel olarak kadınlara yabancı bir adamın kibarlığını çok görüyorsunuz, sanıyorum bu kibarlığa da layık değiliz! (işte demogoloji böyle yapılır efendim, üstelik demogolojimde de de keskin olarak halıyım)
    Cümle kuruş şeklinizden ne kadar zeki bir insan olduğunuzu net olarak görmüş olmama rağmen, beni sözde eleştirmiyorken, eleştirmek için o kadar kastınız ki, sizin zekanıza sahip bir insan böyle saçma teşhislerde bulunması beni hayal kırıklığına uğrattı. Ve sizin saçma şekilde pozitif ayrımcılığa karşı olan hırsınızı, bana karşı boş yere negatif ayrımcılık kullanarak çıkartmaya hakkınız yok, bunun karşısında sus pus olmamı beklemeyiniz.

İŞTE ASIL ŞİMDİ YAZMAYINIZ.SÖYLEVLERİNİZ BOŞ KALACAK, SİZE KENDİNİZİ SAVUNMA HAKKI TANIMIYORUM. ÇÜNKÜ BOŞ LAF SALATASI OLAN KELİMELERE ZERRE TAHAMMÜLÜM YOK. HA AMA BOŞ YARGILARINIZDAN SIYRILIP GERÇEK ZEKANIZ VE GERÇEK KAPASİTENİZLE YAZARSANIZ İŞTE ANCAK O ZAMAN SİZİ SEVE SEVE DİNLERİM.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden mobileti hız için modifiye ederlerdi. Şimdide cg yapıyorlar. Hani apaçi denilen grup.

Onların klasik hareketiydi. Sürekli sağa sola yatıp hızlanmak.

Öyle birşey yapıyorsun sanmış olabilir.
    bir an kendimi apaçi gibi düşündüm, amaniiiin

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda ayı var...
    bence basit bir şaka yapmış şahsen okuduğumda güldümde :D adamı abaza yerine koyup taşlamadığınız kaldı yahu.
    Dip Not:yazan kişi dünya ahiret kardeşim, biliniz ki abazalar böyle takılmazlar, , böyle açıkça espri yapacak kadar özgüvenli olsalardı, zaten abaza olmazlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:17 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayat güzel, gündem değişiyor.
    Amacımda buydu. Hoşgeldin mrmud

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsaydınızda değil olsaydınız da

dahi anlamındaki de ve da ekleri kelimeden ayrı yazılır.
    Kasıntı bey abicim bu doğal haliniz mi? Şakasına mı yapıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacılar bu konu yine iyi. Alta doğru başka bir konusu var 2015te açılmış farketmedim, en üstte görünce yorum yaptım. Sonra dedim ki konu 2015te açılmış yeter insaf :D bana da o sivri tırnaklarını gösterdi. Gelme dedi girme dedi bakma dedi
    Ooo sende kapıdan kovduk bacadan giriyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadın erkek eşitliği yok abi olamazda, kadınlar bizden üstün her zaman. Niye mi; abazalar yüzünden, en basiti 50 yaşında yer verdiğim amca kalkıyor 25 yaşındaki genç kıza yerini verıyor..
    Peki şort giydi diye otobüste dayak yiyen kadın hakkında ne düşünüyorsunuz bayım?! üstünmüyüz!!! Saçmalık. Bir kaç abazanın sadece yemek avına çıkmış gibi gösterdiği komik ve samimi olmayan kibarlık için daha mı üstün olduğumuzu düşünüyorsunuz cidden?! Biz kadınların hepsi bundan tiksiniyor, meta olarak avlanacak bir av olmak, kandırılmaya çalışmak bizim nefret ettiğimiz bir şey. Bu biz kadınların elinden özgürlüğümzden tutun, canımıza kadar alınmasına sebep olan bir şey. Bizim gücümüz değil, en büyük korkulu rüyamız, engelimiz.

Ama sırf o komik abazalar yüzünden burada her kibar davranan insanı kesinlikle asmaya hakkınız yok. Abaza oldukları içinmi kibar davranır herkes? EFENDİ OLAN ADAMDA BİR KADINA KİBAR DAVRANIR , O ADAM BİR ABAZAYLA AYNI KEFEYE KONAMAZ. VE O ADAMLAR, KADINLARI NARİN GÖRDÜĞÜ İÇİN KİBARLIK YAPARLAR, GÜÇLÜ ADAMLARDIR BUNLAR. Kendi gücünü kadını bastırarak ezerek değil, ona narin yaklaşıp koruyarak gösterirler, yani işte asıl erkek budur. Ve o adamların bu tavrı kadını daha üstün kılmaz, sadece kadın narinliğinden dolayı eksideyken, bu eksiyi kapamasını sağlar. bunu kıskanmayınız, o adamlardan günümüzde çok az var. Ve siz kadın olmak istemezdiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:35 ----------

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara da çok var yada mıknatıs gibi çekiyorum.. bende mi şanssızlık var acaba
    Belki burada da garip tipler vardır, aslında varda pek takmadığım için hafızamda yer almıyor. Ben sadece karşıdaki insan üzerinde bilgiçlik taslayıp büyüksenen, bu şekilde kendisinin daha üstün olduğunu sanan kişilere kişilere tahammül edemiyorum. Bu huyumu yenmem gerek sanırım. Ama olmuyor, tekme tokat girişesim geliyor.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)