Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tecrübe arttıkça artan motor korkusu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Son 2 günde 4 kişi ışıklarda yayalara kırmızı yanmasına rağmen beni gördükleri halde yola atladılar. Bunlardan biri topallıyordu hatta ama inatla karşıya geçmeye çalışıyordu. Ne diyim ne yapiyim ben de çok sıkıldım. Çukuru berbat yolları. Barkın abi değimiyle mogadişu yolları..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirli 40 derece sıcaklıkta bizde kask takıyoruz. Neden ölmemek için. Bize de gerizekalı diyorlar. Ama bir sebebimiz var.
    ÖLMEK İSTEMİYORUZ.

Senin gibi kansızların alay ettiği bu insanlarında bir sebebi var.Nedir sebebi.Ahirette yanmamak için ziynetlerini gizliyorlar.Neymiş sebebi.YANMAMAK İÇİN.

Ama âyetlerimizi inkar etmiş ve kâfir olarak can vermiş olanlara gelince, işte Allah'ın laneti, meleklerin laneti ve insanların laneti hep onların üzerine olsun.
    Bakara 161

İşte beklediğim bu, basskı. Hemi de en psikolojiinden

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam !!! hakaret edince herşey normal gerçekleri söyleyince baskı ha yesinler sizin baskınızı.
    bursalıali bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirli 40 derece sıcaklıkta bizde kask takıyoruz. Neden ölmemek için. Bize de gerizekalı diyorlar. Ama bir sebebimiz var.
    ÖLMEK İSTEMİYORUZ.

Senin gibi kansızların alay ettiği bu insanlarında bir sebebi var.Nedir sebebi.Ahirette yanmamak için ziynetlerini gizliyorlar.Neymiş sebebi.YANMAMAK İÇİN.

Ama âyetlerimizi inkar etmiş ve kâfir olarak can vermiş olanlara gelince, işte Allah'ın laneti, meleklerin laneti ve insanların laneti hep onların üzerine olsun.
    Bakara 161
    Ölümden bu kadar korkma çomar kardeş , her canlı bir gün ölümü tadacaktır.İnandığın dini de savunmadan önce öğren.Kulaktan dolma fikirlerle insanlara yanlış bilgiler aktarma.
    Senin gibi iman ettiğini sananlar , Kuran-ı Kerim okuma dan televizyon ve sosyal çevresinden Müslümanlığı öğrendiği için bu ülke böyle.
    Kapanmak farz değildir.
    Kuran-ı Kerim'de israf ve Allah'ın bahşettiği bedenin değerini bilmeyip sigara ve zararları besinleri kullanmak günah sayılmıştır.

Senin savunduğun ninjaların azıcık beyni olsaydı vücut hatlarını belli etmeyen , havadar ve açık renk tonlarına sahip kıyafetleri tercih ederlerdi.
    Ama senin gibi cahil oldukları için kara çarşafa dolanıp sıcak ve ter yüzünden derilerinde mantar ve tahriş oluşuyor bedeninin değerini bilmiyorlar.O kadarla da kalmıyor bu sorun hastanelere gidip hepimizin verdiği vergiler ile tedavi oluyorlar. Kendilerine verdikleri zarar yetmiyor birde ucu bize dokunuyor.

Son olarak Allah'ın bahşettiği aklı azıcık da olsa kullan , çomar kardeş.....
    Deryali, Fr.Sante, Shrieker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Baskıymışmış. Burada dine hakaret ediliyor, insanların yaşam biçimlerine hakaret ediliyor. İşti biklidiğim baskı vıdı vıdı.

Kim haklı,kim haksız göreceğiz. Al sana bir baskı daha.

Sakın, Allah`ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.
    İbrahim 42
    bursalıali bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Çarşaflı bacıları neden vurgulayarak söyledin anlam veremedim.
    Cahil demek istiyorsun?Türkiyede herkes bi̇li̇nçli̇, herkes yaya geçidini kullanıyor zaten çarşaflı bacılar cahil kaldı?
    Barkının önüne atlayan şahıs çarşaflı değildi.Gayet aklı başında eğitimli bir insana benziyordu.Bir anlık gafleti felakete sebep oldu.
    insanların yaşam tarzıyla dalga geçeceğinize ırkçı beyninizi değiştirseniz topluma daha faydalı olmaz mı acaba?
    Ne söyleyeyim dünya asıl sizin gibi zihinyetli insanlar yüzünden çekiyor ne çekiyorsa,
    Bana ırkçı Beynini değiştir diyorsun. Kara Çarşaf giyen insanlarımıza, Kara çarşaflı bacılarımız dediğim için bir ırk mı belirtmiş oluyorum sence?
    Önüme atlayan 3 tane kara çarşaf giymeyi tercih etmiş bacılarımızdı.
    Başka nasıl tarif edebilirim bunu?
    Sana neden dokundu anlamıyorum, şortlu kızlar atlasaydı yola o zamanda şortlu kızlar dediğim için biri beni ırkçı mı ilan etmeliydi?

Önce siz değiştirin zihniyetinizi.
    Ve ağzında sigara fotoğrafı olan arkadaşın dediği gibi dini hakkıyla öğrenin.
    Örtünmenin Karaçarşafa girmek demek olmadığını öğrenebilirseniz asıl ırkçının kim olduğunu fark edersiniz.
    Fr.Sante, Shrieker, zabuzaretta ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Baskıymışmış. Burada dine hakaret ediliyor, insanların yaşam biçimlerine hakaret ediliyor. İşti biklidiğim baskı vıdı vıdı.

Kim haklı,kim haksız göreceğiz. Al sana bir baskı daha.

Sakın, Allah`ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.
    İbrahim 42
    Öldükten sonra herşeye razıyım. Yeter ki şu gerçek hayatta insanları dinle tehdit etmeyin

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne söyleyeyim dünya asıl sizin gibi zihinyetli insanlar yüzünden çekiyor ne çekiyorsa,
    Bana ırkçı Beynini değiştir diyorsun. Kara Çarşaf giyen insanlarımıza, Kara çarşaflı bacılarımız dediğim için bir ırk mı belirtmiş oluyorum sence?
    Önüme atlayan 3 tane kara çarşaf giymeyi tercih etmiş bacılarımızdı.
    Başka nasıl tarif edebilirim bunu?
    Sana neden dokundu anlamıyorum, şortlu kızlar atlasaydı yola o zamanda şortlu kızlar dediğim için biri beni ırkçı mı ilan etmeliydi?

Önce siz değiştirin zihniyetinizi.
    Ve ağzında sigara fotoğrafı olan arkadaşın dediği gibi dini hakkıyla öğrenin.
    Örtünmenin Karaçarşafa girmek demek olmadığını öğrenebilirseniz asıl ırkçının kim olduğunu fark edersiniz.

Dinimi hakkıyla öğrenmeye çalışıyorum.Kaynağına güvenmediğim birşeyi söylemem.Çarşaf kuran ve hadislerin tarif ettiği kıyafete en yakın kıyafettir.

Siz ve ağzında cuvara olan şahısada tavsiyem biraz araştırıp konuşun.
    Vesselam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Benim ne haddime.Ben tehdit etmiyorum.Allah tehdit ediyor.

O kimse Allah´in kendisine okunan âyetlerini isitir de, sonra sanki kibrinden hiç isitmemis gibi israr eder. Iste sen onu, can yakici bir azabla MÜJDELE!
    bursalıali bunu beğendi.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonucunda motoru satmayi düşündüğün için 2 gün arabayla geziyim diyorsun bakıyorsun motor bu risklere değer vazgeçiyorsun
    4 ay önce hyundai getz aldım 2 hafta binebildim sıkıntı bastı sonra gittim ehliyet almak isteyen ablama köye bıraktım geldim kaç aydır arabaya binmiyorum bile pratik değil yahu biz alışmışız hop duralım hop kalkalım ,ben su tesisatçısıyım atıyorum bi musluk alıcam malzemeciden park yeri yok gidip 50 metre uzağa park edip geri yürüyorum

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Şu yazının içinden kazıyıp da "mağduriyet" çıkarmak da 10 numara iş.

Dediyse, sevabı günahı kendine. Varsa konu hakkında söyleyecek sözün, onu söyle. Başlık belli.

Din konusunda söylenecek söylenmiş, yazılmış. Merak eden açar oradan okur.

Çarşaf tartışasınız varsa, açın bi başlık orada tartışın.
    Shrieker, zabuzaretta ve FCTokuri bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama senin gibi cahil oldukları için kara çarşafa dolanıp sıcak ve ter yüzünden derilerinde mantar ve tahriş oluşuyor bedeninin değerini bilmiyorlar.O kadarla da kalmıyor bu sorun hastanelere gidip hepimizin verdiği vergiler ile tedavi oluyorlar. Kendilerine verdikleri zarar yetmiyor birde ucu bize dokunuyor.
    Siz de motosiklet kullaniyorsunuz. Araba veya toplu tasimdan daha fazla kaza yapiyor, hem de kaza yaptiginizda daha ciddi yaralaniyor, herkesin verdigi vergilerle tedavi oluyorsunuz? Sigara ve alkol kullaniyorsaniz yine ayni sekilde... Biri de size "ucu bana dokunuyor" derse n'olacak?

Veya birakalimisteyen sigarasini tuttursun, isteyen birasini icsin, isteyen motosikletine binsin, isteyen de carsafini giysin kimse kimsenin keyfine, dini anlayisina, kulturune, kilik kiyafetine karismasin. Biraz daha tahammul gostermeye calisalim birbirimize.
    emrb bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İleri zekalı dincinin biri mağdur olmuş gene. Engelleyin geçin. Cennete gidecez ayağına bu dünyayı cehenneme çeviren tipler.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Söyledikleriniz senelerdir yaklaşık hislerim. Eskisi kadar motosiklete binmiyorum artık. Toplu taşıma kullanıyorum genelde.

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölümden bu kadar korkma çomar kardeş , her canlı bir gün ölümü tadacaktır.İnandığın dini de savunmadan önce öğren.Kulaktan dolma fikirlerle insanlara yanlış bilgiler aktarma.
    Senin gibi iman ettiğini sananlar , Kuran-ı Kerim okuma dan televizyon ve sosyal çevresinden Müslümanlığı öğrendiği için bu ülke böyle.
    Kapanmak farz değildir.
    ....
    Allah'ın bahşettiği aklı azıcık da olsa kullan , çomar kardeş.....
    Nur Süresi 31. Ayet: Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Açıkta kalanlardan başka süslerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar.

Ahzap 59: Ey peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış giysilerini üzerlerine bürünsünler. Bu, tanınıp rahatsız edilmemeleri için en uygun olanıdır.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben bu ayetlerden , "ortalıkta çıplak gezmeyin" anlıyorum.
    HRider bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız çarşaflı kelimesini kullanmak ne ise, atar yapan arkadaşın İzmirli kelimesini kullanması da o denli manidar.

Söylemeden de geçemeyeceğim ve tartışmayacağım, Kur'an bize örtünün der, Araplaşın demez.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun özünü yakalamışsınız. Motosiklet üzerinde kara çarşaflı birine çarpıp cehenneme gitmekten korkuyoruz galiba değil mi? Her neyse...

"İnanç" kardeşlerim, "bir düşünceye çok sağlam bir biçimde, içten, gönülden bağlı bulunma, güvenle doğru sayma, inanma." anlamına gelir. İnanç tamamen kişisel bir olgudur. Bu yüzden inançla alenen dalga geçmek, kişilikle de dalga geçmek olarak algılanabilir. Yapmayın, ayıptır. İnandığı şey düpedüz zırva, akla ve mantığa tamamen ters bir şey de olsa, kişi inanmayı seçmişse ve topluma bir zararı yoksa bütün vücudunu lateks ile kaplayıp gezmesinde bile bir sakınca yoktur.

Üstelik inançlı kişi inandığını söylediği kuralların tam tersini de yapabilir. Toplumun diğer bireylerine bir zararı yoksa yaptıkları da kimseyi ilgilendirmez.

Gelelim madalyonun diğer yüzüne. İnançlı birey inandığı kült sebebiyle birlikte yaşadığı topluma baskı uygulayamaz, kendi kurallarını topluma dayatamaz, çevresindeki farklı inançlı insanları küçük göremez, onları ölüm sonrası eziyet fantezileri ile korkutamaz. Ayıptır. Üstelik bunu yapan adam "hoşgörü"nün hakim olduğu bir topluluğa ait olduğunu düşünüyorsa en başta kendi inancıyla çelişir. Bunu geçtim insanları tehdit etmek, korkutmak, baskı altına almaya çalışmak anayasal suçtur. (Medeniyetin var olduğu yerlerde elbette)

Özet isteyenler için;

Uğraşmayın ya hu, karşınızdaki zır cahil de olabilir. Yormayın kendinizi. Mevlana ne güzel söylemiş; "Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına." Bu da Mark Twain den geliyor; 'Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.' yani diyor ki; "Asla bir aptalla tartışmayın. Sizi kendi seviyesine çeker ve sonra tecrübesiyle sizi yener." Buradaki aptalı cahile çevirsek de söz anlamını yitirmez.

Son olarak; İstanbul' da motosiklet kullanan kardeşlerim için dua ediyorum, evrene pozitif enerji yolluyorum, totemler yapıyorum. İşleri çok zor çünkü ve her geçen gün zorlaşıyor. Öte yandan yükselen topluluklar bu yükseliş öncesi illaki çok zor zamanlar geçirmişlerdir. Geçmişte bu savaşlarla ortaya çıkıyordu, 2. Dünya Savaşı sonrası Almanya, Japonya örneklerinde ve Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye örneğinde görüldüğü üzere.(Örnekler çoğaltılabilir) Artık büyük çaplı savaşlar yok, olursa da bildiğimiz dünyanın göreceği son savaş olur muhtemelen. Bizim yükselişimiz toplumsal çöküşün ardından olacak ve toplum olarak zangır zangır titriyoruz zaten. Bir noktadan sonra herkes bu şekilde devam etmenin mümkün olmadığını görmek "ZORUNDA" kalacak. O güne kadar kendinize dikkat edin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Bakara 161

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz de motosiklet kullaniyorsunuz. Araba veya toplu tasimdan daha fazla kaza yapiyor,...
    Yanlış. En çok kaza yapan otomobillerdir. Kaza yapma riski fazla olan motosiklettir.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öte yandan yükselen topluluklar bu yükseliş öncesi illaki çok zor zamanlar geçirmişlerdir. Geçmişte bu savaşlarla ortaya çıkıyordu, 2. Dünya Savaşı sonrası Almanya, Japonya örneklerinde ve Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye örneğinde görüldüğü üzere.(Örnekler çoğaltılabilir) Artık büyük çaplı savaşlar yok, olursa da bildiğimiz dünyanın göreceği son savaş olur muhtemelen. Bizim yükselişimiz toplumsal çöküşün ardından olacak ve toplum olarak zangır zangır titriyoruz zaten. Bir noktadan sonra herkes bu şekilde devam etmenin mümkün olmadığını görmek "ZORUNDA" kalacak. O güne kadar kendinize dikkat edin.
    Biraz eksikleri var gibi, Japonya ve Almanya savaştan önce de gelişmiş ve güçlü ülkelerdi, işte bu yüzden ki büyük bir yıkım yaşadıkları halde yetişmiş insan gücü sayesinde hızla toparlanabildiler. Bizde o yoktu pek, Cumhuriyet ile bir kısım açığımızı kapatabildik ama yetişmiş insan gücümüze işkence yaparak onları yurtdışına kovalıyoruz, eğer toparlanacaksak onları geri getirebilecek akıllı bir idare ile olabilir, bu da belki bizim sizin de dediğiniz gibi iyice berbat bir duruma düşmemizden sonra olabilir ki ben de bunu çok uzak görmüyorum. Ha sonra toparlanır mıyız yoksa yok olur gider miyiz orası ortada bence.İnadımız devam ederse güle güle koskoca ülke !!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış. En çok kaza yapan otomobillerdir. Kaza yapma riski fazla olan motosiklettir.
    Çünkü çok daha fazla araba var ve daha fazla kullanılıyorlar Risk fazla çünkü katledilen km başına bir motosiklet daha fazla kaza yapıyor. Karıştırmayalım.

Araba ya da toplu taşım yerine motorsikleti tercih ettiginizde otomatik olarak sağlık sigorta sistemine ekleyeceğiniz beklenen yükü arttırmış oluyorsunuz.

Motosiklet.net'in son dönem (aslında uzun zamandır) en büyük hastalığı, her başlığın bir imamı var. Ya da her başlığa bir imam kendini hemen tayin ediveriyor. Yazık.

Adamın esas bahsettiği konuya değilde çarşaflı kadını da örnek diye belirtti diye oraya takılıp konuyu direkt sulandırmak böyle oluyor, sonra vay efendim niye insanlar eskisi gibi girmiyormuş, niye eski üyeler yazmıyormuş filan. Hakikaten yazık yav. Şu başlığı nasıl buraya taşıdınız, bravo, tebrikler imam kardeşim.
    fenerbahceli, hasmet, zaferce ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)