Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

1 Yılda 3.000TL Zam'cık'

Motovento
    REKLAM ALANI
    hardy1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar artık bu işe canım sıkılmaya başladı 1000lik makinası olan kimseden ses çıkmıyor sürekli her segment zam yiyor. 11 ay önce 15000 TL olan Mt25 şuan 18000TL zam zam zam nereye kadar? Tüm motorcu arkadaşları veya grup temsilcilerini etkinliğe davet ediyorum lütfen biz sesimizi çıkarmazsak kimse bize acımayacak hepimiz bir olmalıyız.

'Gereksiz' ama ufak bir örnek vermek gerekirse japonyanın asgari ücretine göre 4 birimde alınabilecek makineleri maalesef biz 16 17 birimde alabiliyoruz anlıyorum motorsiklet Japon çıkışlı ancak ötv nin KDV si olunca durumlar değişiyor. Ne yapabiliriz ne yapalım diye bu konu altından tartışıp ortak bir karara varabiliriz.

Çoğu arkadaşın diyeceği şeyi tahmin edebiliyorum onlarca kişi uğraştı bir şey yapamadı biz forumda ne yapacağız diye ama sesimizi çıkarmazsak üstümüze daha çok binecekler ve biz sadece birilerini besliyor olacağız hadi arkadaşlar deneyelim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Ben hep 15 bin liralık motor alıyorum. Zamdan etkilenmiyorum !
    mchi, Mstkdrglu, kanucan ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Etkinlik?
    Niye?

Arabalara zam gelince etkinlik yapıyor musunuz?
    Almıyoruz. Oluyor, bitiyor.
    Kanji bunu beğendi.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkinlik?
    Niye?

Arabalara zam gelince etkinlik yapıyor musunuz?
    Almıyoruz. Oluyor, bitiyor.
    Almamakta bir etkinlik değil mi? Bir duruş değil mi? Biz almasak birileri alıyor ve bizi de etkiliyor işte bu durumu herkese yaymalıyız

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hep 15 bin liralık motor alıyorum. Zamdan etkilenmiyorum !
    Bilmiyorum... İşte bu kafayla düşünen arkadaşların fikirlerini değiştirmemiz lazım herkesi bilinçlendirmemiz lazım. (espri yaptığınızı anladım başkalarına yazdım yanlış anlaşılmasın )

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Temiz 2.el en iyi çözüm şimdilik. Daha fazlasını hükümet+döviz çözer yani iş yaş...

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı hardy1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almamakta bir etkinlik değil mi? Bir duruş değil mi? Biz almasak birileri alıyor ve bizi de etkiliyor işte bu durumu herkese yaymalıyız[COLOR="Silver"]
    Alacak adam seni dinler mi?
    Bayilerin önünde nöbet tutup alacak adamı engelleyecek misin.?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    adamın amacı köle bir devlet idi ve onu yaptı bu kadar, sen kölesin bırak zamdan şikayet etmeyi de ucuz olanlardan alabildiğine şükret. eskiden kaynaklar ve topraklar için savaş yapılırdı ama şimdi gerek kalmıyor.

baksana zaten kendi elimizle veriyoruz ülkenin zenginliklerini yani ne gerek var savaş edip cephane ve yakıt harcamaya. vergiler düşerse ceplerini daha fazla dolduramazlar birde bu var. adam ülkeyi başkaları için köleleştiriyor bu onun görevi ve bu işi bedava yapmıyor bunu da düşün. iyi kazanıyordur ama, felaket cukkalıyordur paraları.

meksika da yapmışlar benzerini, benzinlikleri işgal edip yağmalamışlar zam gelince. pekte araştırmadım gerçi haberi.
    espresso bunu beğendi.

Düşünce yapınız biraz dar daha geniş açıyla bakmanızı öneririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz 2.el en iyi çözüm şimdilik. Daha fazlasını hükümet+döviz çözer yani iş yaş...
    0 ı zam yiyince keşke 2.el de zam yemese :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın amacı köle bir devlet idi ve onu yaptı bu kadar, sen kölesin bırak zamdan şikayet etmeyi de ucuz olanlardan alabildiğine şükret. eskiden kaynaklar ve topraklar için savaş yapılırdı ama şimdi gerek kalmıyor.

baksana zaten kendi elimizle veriyoruz ülkenin zenginliklerini yani ne gerek var savaş edip cephane ve yakıt harcamaya. vergiler düşerse ceplerini daha fazla dolduramazlar birde bu var. adam ülkeyi başkaları için köleleştiriyor bu onun görevi ve bu işi bedava yapmıyor bunu da düşün. iyi kazanıyordur ama, felaket cukkalıyordur paraları.

meksika da yapmışlar benzerini, benzinlikleri işgal edip yağmalamışlar zam gelince. pekte araştırmadım gerçi haberi.
    Bana koyan yıllarca zar zor biriktirip biyerlerden fedakarlık edip 125 lik motoru bile alamamak ama adamın altındaki araba Mercedes. Bu meseleyi kişiselleştirmiyorum bütün üst kademelerinde böyle gelen ortaya giden alt kademeye vuruyor

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Düşünce yapınız biraz dar daha geniş açıyla bakmanızı öneririm
    Mesela?
    Yaz, biz de genişleyelim.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Maalesef herkes kendi menfaatlerini düşünüyor..
    Şöyle; 9000 TL motor alan adam satsa temiz olarak 7000 TL istiyor az km ama sıfıra zam gelince diyorki sıfırı 10.000 TL bende 8000 yani zamlar önceden motor alanların işine geliyor satarken zarar etmeyiz diye!!!
    Her ilde 3-5 motosiklet gurubu var..
    1 pazar günü şehir içi konvoy olsa hemde kalabalık 2 motor yan yana aynı şeritte
    3.000 TL lik 100.000 motorun olduğu konvoy ellerde yaratıcı protesto başlıkları Super olurdu..
    *Zammın zammı (vergisi) olmaz
    *2 teker binen de insandır fark edin
    *Arananın motosiklet ten ucuz olduğu ülke vb..
    Nerdee

Mesela?
    Yaz, biz de genişleyelim.
    Hocam bakın biz Türk insanıyız. Bugüne kadar ne istediysek elde ettik savaşlar yaptık nice devletler kurduk ancak hiçbir zaman kendi halkımıza eziyet etmedik. Ne kendimizi üstün tuttuk ne de düşük gördük. Ancak şu anda benim gördüğüm en zorlu dönemden geçiyoruz ve insanlar az kazanmasına rağmen hala daha fikir değiştirmek için direniyorlar halbuki bilseler ki hepimiz değişsek mis gibi bir ülke olacağız. Hocam istemez misiniz rahatça yaşamak rahatça hobinizi yerine getirmek ben çok istiyorum ama yapamıyorum çünkü param yok ama millet Mercedese biniyor.. Daha söylemek istediğim nice şey var ancak yazmak zor oluyor belki bir gün kafama eser de yazarım herneyse...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar eğri oturalım doğru konuşalım.Biz tüketim toplumuyuz.Bununda tek bir çaresi var üretmek.Herkesin tabi beklentisi yüksek.Bende isterim 10bin tlye harley alıyım.Eğer motosiklet kullanıcıları ses duyuracaksa üretim istiyoruz diye duyurmalı bence.Öbür türlü hiçbir şeye faydası olacağını düşünmüyorum.
    fatih.met ve espresso bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Hocam bakın biz Türk insanıyız. Bugüne kadar ne istediysek elde ettik savaşlar yaptık nice devletler kurduk ancak hiçbir zaman kendi halkımıza eziyet etmedik. Ne kendimizi üstün tuttuk ne de düşük gördük. Ancak şu anda benim gördüğüm en zorlu dönemden geçiyoruz ve insanlar az kazanmasına rağmen hala daha fikir değiştirmek için direniyorlar halbuki bilseler ki hepimiz değişsek mis gibi bir ülke olacağız. Hocam istemez misiniz rahatça yaşamak rahatça hobinizi yerine getirmek ben çok istiyorum ama yapamıyorum çünkü param yok ama millet Mercedese biniyor.. Daha söylemek istediğim nice şey var ancak yazmak zor oluyor belki bir gün kafama eser de yazarım herneyse...
    dostum kendimden örnek vereyim biz beylikdüzü kristal şehirde kaç yüz kişiden oluşan inşaat işçisiyiz ve şantiyede hakkın babası yeniliyor.

başında patrona sesini çıkarmaya çoğu çekiniyor. zamanında bizim ekibe zimmetli Hilti marka T70 model kırım makinesi çalındı ve bizden kişi başı para kesildi.

ben ile beraber 4 kişi makinenin çalındığı hafta dışarıda çalışıyorduk yani şantiyede bile değildik ama yine bizden kesildi. toplu anlaşıp herkes işe çıkmayacaktı fakat ben ile bir usta sap gibi işi bıraktık ve diğer kişiler hemen döneklik yapıp işe devam ettiler. olan ben ile diğer ustaya oldu.

işi bırakınca parasız ve işsiz kaldım zorluklar çektim aç kaldım ama delikanlılık ve doğruluk bunu gerektiriyordu malesef. şu anda bakıyorum değişen bir şey yok.

işçi işçiyi eziyor benim gördüğüm bu, fakir fakiri eziyor. başta patron var ve işçilere az para verip çok iş yaptırıyor ve işçilerde bir birinin ayağını kaydırmaya çalışıp patrona yalakalık yapıyor gözüne girmek için peki neden? menfaat işte menfaat.

herkes sadece kendi çıkarını düşünüyor olay bu, genel olarak düşünse aslında kendi çıkarına daha çok yararlı olacak fakat buna da akılları yetmiyor. işçiler hep beraber hareket etseler iş verenler ne yapacak?

ülkemizde de durum böyle, ayrıştırıyorlar bizi ve birlik olmadığımız için toplanıp kimseye sesimizi çıkaramıyoruz çünkü bir birimize gıcık kapıyoruz öncelikle.
    hasmet ve xterkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ne yapacağını kendin de bilmiyorsun ya.. Yazmana gerek yok. Yapsak, etsek, değişsekle olmuyor.
    Zorla mı değiştireceksin? Faşist misin? ( Olmayabilirsin. )
    Herkesin bir bildiği var. Onu uyguluyor.

eskiden honda şunu getirmiyo serzenişleri olurdu
    Jemand bunu beğendi.

Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef herkes kendi menfaatlerini düşünüyor..
    Şöyle; 9000 TL motor alan adam satsa temiz olarak 7000 TL istiyor az km ama sıfıra zam gelince diyorki sıfırı 10.000 TL bende 8000 yani zamlar önceden motor alanların işine geliyor satarken zarar etmeyiz diye!!!
    Her ilde 3-5 motosiklet gurubu var..
    1 pazar günü şehir içi konvoy olsa hemde kalabalık 2 motor yan yana aynı şeritte
    3.000 TL lik 100.000 motorun olduğu konvoy ellerde yaratıcı protesto başlıkları Super olurdu..
    *Zammın zammı (vergisi) olmaz
    *2 teker binen de insandır fark edin
    *Arananın motosiklet ten ucuz olduğu ülke vb..
    Nerdee
    Güzel fikirler çıkıyor işte bunları kitlelere hitap eden motorculardan da duymak lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden honda şunu getirmiyo serzenişleri olurdu
    Şimdide getirmiyor honda 125cc 250cc cruiser

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Asıl sorun zam ve vergilere maaş yetmiyor
    Geçen yıl 3000-3500tl olan Tvs Neo 3xi 110 Luk cub vardı alamadım..maaş 1700tl idi

Şuan fiyatı 4000-4500tl maaş 1850 alamıyorum onlara en az 30% zam gelmiş ama maaşa 10/15% zam geldi ne yapalım 3000-5000 TL motor için kredi çekip bankaları faizimi sevindirelim

Suzuki adress 1-2 sene önce 5000₺-5.500₺ idi şuan 7.200₺ cub tan farkı yok 200-250cc de değil demek istediğim zam vergi oluyor geliyor ama biz alacaklar nasıl alacak benim maaşım 1.500-1650-1850 TL oldu seneye 2000 olur ama Motosiklet mübarek 30-45% ile zamlanıyor her sene

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eğri oturalım doğru konuşalım.Biz tüketim toplumuyuz.Bununda tek bir çaresi var üretmek.Herkesin tabi beklentisi yüksek.Bende isterim 10bin tlye harley alıyım.Eğer motosiklet kullanıcıları ses duyuracaksa üretim istiyoruz diye duyurmalı bence.Öbür türlü hiçbir şeye faydası olacağını düşünmüyorum.
    Hocam aslında şöyle bir şey duydum ama doğru mu bilmiyorum. Araştırılması lazım. Bizim mühendisler aslında arabanın tüm komponentlerini üretebiliyorlarmış ama bu içten yanma motoru yapamıyormuşuz ayar tutmuyormuş bende bir hocamdan dinlemiştim ama doğru mu emin değilim araştırılmalı

devalüasyon + euro 4 maliyeti + vergi(%20 henüz uygulanmadı)
    honda getirmesin
    mete333 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler