Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 Sıfır Model Plaka ve Ruhsat İşlemleri ve Ücretleri | Güncel | Kazıklanmayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Kendi plaka ve ruhsatınızı kendiniz çıkarın kazıklanmayın. Herkes birşeyler yazmış hiçbirşey anlamadım. Malesef kazıklanarak öğreniyoruz

İşlemleri kendiniz yapacaksanız;

1 Diğer iller için belki randevu alabilirsiniz. Ama bursa için sadece sıra numarası alıyorsunuz. Randevu işlemine gerek yoktur.
    2 Emniyete gitmeden önce bayiden verilen evraklar ile zorunlu trafik sigortasını yaptırınız
    3 Emniyete gideceğiniz zaman, emniyetin yanında bulunan takipçilere motorun evraklarını verin. Evrakları kırmızı bir dosya içine koyduktan sonra bilgisayardan tüm evrak bilgilerinizi tek bir kağıda toplayıp, çıktı alıp kırmızı dosyanın içine ekliyor. Bu ücrete 20-30 TL alıyorlar
    4 Emniyete gidip sıra numarası alıp bekliyorsunuz. Sıra size geldiğinde kırmızı dosyayı emniyete verip. Trafik tescil işlemi için 88 TL ödüyorsunuz
    5 Şoförler odasına gidip tek plaka için 15,50 TL verip plakayı bastırınca işlemleriniz bitiyor

Cebinizden çıkan para sigorta hariç 123,5-133.5 TL arası

Ben daha önce böyle bir işlem yapmadığım için cebimden fazla para çıktı.Siz bu duruma düşmeyin!!!
    Motorun tüm evraklarını alıp emniyete gittik. Danışmada ki polis sigorta yaptırdınız mı dedi. Bizde doğal olarak yaptırmadık dedik. Polis tüm evrakları kırmızı dosyaya koyun dedi ve emniyetin yanında yeni meslek olarak türemiş takipçilere yönlendirdi

Takipçilerin yeri ise küçük sokak ve karşılıklı ve yan yana olmak üzere dükkanlar var. Neyse birine girdik. Sigorta yaptırmak için karşısındaki dükkana yönlendirdi. Oraya 230 TL bayıldık. Sonra gittiğimiz takipçi bütün evrak bilgilerini tek bir kağıda topladı ve kırmızı dosyaya ekledi.Oraya sigorta hariç plaka ve ruhsat işlemleri için 300 TL bayıldık.

Takipçinin ayak işlerini yapan biri ile emniyete gidip hiçbir şekilde sıra beklemeden dosyayı oraya verip kağıt imzalattılar. Büyük ihtimal takipçinin içeride kendi adamları olduğu için sıra beklemiyorsunuz.

Plakayı almak için şoförler odasına varmadan plaka çoktan çıkmış bile. Plakayı alıp motora taktık

Sonuç sigorta hariç işlemleri kendin yaparsan cebinden çıkan para 123,5-133.5 TL arası, takipçiye yaptırırsan 300 TL
    İşlemleri kendiniz yapın paranın yarısından çoğu cebinizde kalsın
    silenced bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    pm attım. musait zamanda bakabilir misin

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Bu iş yıllardır bu şekilde yürür takipçiler hep vardı hep var olacaklar.Kalabalık illerde sıra bulamazsınız günler sonraya verir bazen sıra beklemek istemeyen gider takipçiye adam direk halleder yarım saatte getirir ruhsatını. Bazı illerde 30liraya doldurttuğunuz ek belgesini dahi istemiyorlar demekki bu olmasada olan birşey ama bazı illerde bu zorunlu ilginç olanda bu ama herşeyi kendin yapmak en iyisi yoksa bu memlekette öpen çok olur.
    bursagsli bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

İstanbulda randevu bulamıyorum parayı kaptırcaz galiba

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı silenced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay bekle paran cebinde kalsın
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Alıntı silenced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mücbir sebep olmaz mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)