Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkanıza Kesinlikle Artçı Almayın !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum. Motosiklet tek kişilik araçtır. Birden fazla kişiyle yolculuk edilecekse bu araç otomobil olmalıdır
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Böyle bir konu açmak yerine var olana yazmak istedim. Dün gece saat 02.00 civarı karşı şeritten sollama yapan sarhoş sürücü arkadaşıma kaza yaptırdı. Arkadaşım diyorum ama arkadaşım değil aynı mahallede hergün gördüğüm çocuk. 22-23 yaşlarında. Yinede arkadaşım diyim ben Gece o saatte napıyorlardı bilmiyorum hava almaya çıkmışlardır muhtemelen.
    Sürücü arkadaşımda kask vardı ama arkada ki çocukta hiçbir şey yoktu. Kasksızdı. Sonuç olarak arkasında ki çocuk 18 yaşındaydı ve çocuk öldü. Arkadaşın durumu ise bütün kemiklerinin kırıldığını şansının fazla olmadığını söylediler. Aileler feryat figan tabi. Normalde artçı almıyordum artık tamamen karar kıldım karım dahi olsa arkama kimseyi almam. Yukarı da arkadaş çok doğru demiş. Birden fazla kişinin ulaşımı için motosiklet tehlikeli ve sorumluluk alınması gereken bir araç.
    bursalıali bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yillar önce yazmiştim,forumda herkes atar yapti.

Goldwing ve ayarinda(bmw k1600-yamaha fjr,bu klasmandaki makinalarda arkada oturan artçiyi hissetmezsiniz bile,sadece suruşunuze odaklanir,daha stabil kontroller saglarsiniz) iki teker harici tüm motosikletler tek kişiliktir.kapasite anlaminda değil,güvenlik anlaminda.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tehlikeli ve sorumluluk alınması gereken bir araç doğrudur ancak motosiklet kullanım şekli ve motosikletin türüne göre artçı alınabilir.

%60 artçı ile kullanan birisiyim, kendi başıma iken daha yüksek hız ve dikkatsizim ancak eşim arkada oldugu sürece otomobil gibi kullanırım, düşük sürat, aralara girmeme ve kontrollü sürüş.

ha sen carpmasan baskası carpar diyeceksiniz, o da doğru. Ama bu durum tüm araçlar için geçerli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha sen carpmasan baskası carpar diyeceksiniz, o da doğru. Ama bu durum tüm araçlar için geçerli.
    Carpma esnasinda motosiklet uzerinde bulunmakla, araba ya da otobus icinde bulunmak arasinda buyuk fark var ama... Motosikletin farkedilme dezavantajini da uzerine eklemek lazim.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carpma esnasinda motosiklet uzerinde bulunmakla, araba ya da otobus icinde bulunmak arasinda buyuk fark var ama... Motosikletin farkedilme dezavantajini da uzerine eklemek lazim.

Dogrudur ancak zaten motosiklete binerken bu riski göze alıyoruz, artçı da bu riski bilerek biniyor ise sıkıntı olmamalı.

Konudaki tüm örneklerde (ölünün arkasından konusma amacıyla değil sadece ders olması amacıyla söylüyorum) sürücü ve artçı ekipmansız ve kasksız olarak sürüş halinde, yani bu olaylar motosiklette artçı olmaktan ziyade bilinçsizlik nedeniyle ölümle sonuclanmış.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Haftasonları eşimizi alıp arkamıza (full ekipman) geziyoruz Allah göstermesin tabi aklımızda sürekli acaba olumsuz bi durum olurmu sorusu var...

Motor risk, tek kişi bineyim desen eşin evde kalacak yok oda gelsin desen bi çok riski baştan kabul edicen falan filan iki ucu b*klu değnek...

Motorun yanına birde araba alalım desek, daha evin kirasını zor ödüyoruz kıçımız açıkta kalacak...

Neyse risk hayatın her yerinde var dikkati tedbiri elden bırakmadan hayatımızı yaşamaya devam...
    uzay gemisi bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogrudur ancak zaten motosiklete binerken bu riski göze alıyoruz, artçı da bu riski bilerek biniyor ise sıkıntı olmamalı.

Konudaki tüm örneklerde (ölünün arkasından konusma amacıyla değil sadece ders olması amacıyla söylüyorum) sürücü ve artçı ekipmansız ve kasksız olarak sürüş halinde, yani bu olaylar motosiklette artçı olmaktan ziyade bilinçsizlik nedeniyle ölümle sonuclanmış.
    Hocam ekipman olunca ölümsüz olunmuyor. Kaza yapılan motosiklet R25 di. Kaza yerinde motorun yarısı yoktu. Yani kazanın şiddeti büyüktü. Kafa kafaya arabayla çarpıştığınız zaman sizi yerinizde tutan birşey yok. Havaya fırlayıp yere çakılıyorsunuz ki arkadaşımın başına gelende bu. Kaskı vardı ancak vücudunda ki bütün kemiklerin kırık olduğunu söylediler.
    Ekipman darbeden belli bir yere kadar korur. Ekipmanların amacı motosikletten ayrıldığımız zaman asfalt sürüklenmesinden bizi korumaktır. Çelik'ten yapılma ekipmanda giyseniz biliyorsunuzdur ki bariyere çarparsanız ikiye bölünürsünüz. Evet kask olsa çocuğun belki kurtulma ihtimali vardı ama tam ekipmanlı olmak çarpışmalı kazalarda iş görmez.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ekipman olunca ölümsüz olunmuyor. Kaza yapılan motosiklet R25 di. Kaza yerinde motorun yarısı yoktu. Yani kazanın şiddeti büyüktü. Kafa kafaya arabayla çarpıştığınız zaman sizi yerinizde tutan birşey yok. Havaya fırlayıp yere çakılıyorsunuz ki arkadaşımın başına gelende bu. Kaskı vardı ancak vücudunda ki bütün kemiklerin kırık olduğunu söylediler.
    Ekipman darbeden belli bir yere kadar korur. Ekipmanların amacı motosikletten ayrıldığımız zaman asfalt sürüklenmesinden bizi korumaktır. Çelik'ten yapılma ekipmanda giyseniz biliyorsunuzdur ki bariyere çarparsanız ikiye bölünürsünüz. Evet kask olsa çocuğun belki kurtulma ihtimali vardı ama tam ekipmanlı olmak çarpışmalı kazalarda iş görmez.

Hocam ben artçım varken 3 kere düşünürüm. Eğer akan bir trafikte isem 70 i gecmem, aralara girmem, emniyet şeridi kullanmam artçı ile. Sağ şeritten tıngır tıngır giderim sakince.

Sizin örneklerden anladıgım kadarıyla ekipmansız ve hız mevcut, bu 2sini de yapmam ben. Kader bu belli olmaz, ben yapmam ama tali yoldan gelir vurur bi araç orası ayrı bir konu. Motoru artçınız var bilinci ile sürdüğünüz sürece artcı almak sıkıntı olmaz.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu olaydan ders çıkaralım diyelim ama hayatın akışına ters bir durum.
    En yakın arkadaşımı, dostum kardeşim dediğim adamı kendi ellerimle toprağa verdim. Aynı kazada vefat eden kız arkadaşını ise başka bir mezarlıkta yine onun kendi arkadaşları, ailesi toprağa verdi.
    O günden sonra dahi arkadaşımın evine her gittiğimde eşimle birlikte motosiklete binerek gittik. Eşimle birlikte iki kere kaza yaptık. İkisi de benim hatamdan kaynaklanmayan kazalardı.
    Tedbir olarak güvenlik ekipmanlarını giymek dışında, en önemli ikinci tedbirim tedbirli kullanmak. Kavşaklarda, trafik ışıklarında yeşil yansa dahi yavaşlıyorum, şehir içi hariç araçların aralarına girip sağlı sollu kullanmıyorum. Buna rağmen herhangi bir kazaya karışıp öleceksek ölelim.
    Motora eşimi artçı almayıp, onu kazalardan korumaktan önce, 5 katlı binanın 5. katında sırf kendime ait diye deprem bölgesinde yaşamamak önceliğim olmalı.
    Ne bileyim bir karavan, bir bağ evi, bir prefabrik ev gibi. Sevdiklerinizi düşünüyorsanız istatiksel olarak motosiklet kazalarına nazaran, ölüm sayısı binlerce kat fazla olan depremden korumak için tedbir almak daha mantıklı bir düşünce bana göre.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu artçı olayından ben de korkuyorum. Kendi dangozluğumdan ya da başkasının yaptığı bir hareketten dolayı kaza geçirsem ve sağ kalsam problem bir yere kadar, en azından o riski alan ve zarar gören benim. Ancak artçımın ölmesine ya da sakat kalmasına vesile olsam vicdanım ömür boyu sızlardı. Geçen sene Instagram'da gezi fotoları paylaştığım bir günde eskiden tanıdığım çok güzel bir kadın "beni de haftasonu gezdirsene" dedi,kendimce güzel bir program yaptım. Kumbağ taraflarına gidip rakı balık yapacak, gece de otelde kalacaktık. Program sabahı ben vazgeçtim, bir kolpayla ektim hatunu. Çıkmadık geziye. Belki çok şey kaçırdım, belki de haybeye korkup risk almadım. Hiçbir zaman öğrenemeyeceğim.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki de haybeye korkup risk almadım.
    Sadece gereksiz korkmuşsun abi. Şehirdışına 80-90'la cruiser gibi gitsen, hiçbir şey olmazdı

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece gereksiz korkmuşsun abi. Şehirdışına 80-90'la cruiser gibi gitsen, hiçbir şey olmazdı
    Süratte problem yok, senin bildiğin o güzergahta adamın teki motorda kızı görür ve hayvanlık yapıp kaza yapmama sebep olursa ve kızın başına birşey gelirse diye düşündüm. Yoksa düz yolda 80-90 gitmek önemli değil.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Fazla hareketli, çok konuşan, atarlı tutarlı, artist artçı almamak lazım. Tanımadığın kişiyi de bindirmek çok risklidir. Motosiklet, ağırlık merkezi hafifçe değiştiğinde bile yarım saniyede karşı şeride geçen bir araç. Ya artçın güvenilir olacak ya da kimseyi arkana bindirmeyeceksin. Yolda hahaha hihoho, efendim?? anlamadım yüksek sesle söyle falan derken şarampolde toplarsın totonu..
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Süratte problem yok, senin bildiğin o güzergahta adamın teki motorda kızı görür ve hayvanlık yapıp kaza yapmama sebep olursa ve kızın başına birşey gelirse diye düşündüm. Yoksa düz yolda 80-90 gitmek önemli değil.
    Kadın görünce herkeste gaza gelmek gibi bir sapkınlık beklemekte, ne bileyim 21.yy'da biraz komik geliyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kadın görünce herkeste gaza gelmek gibi bir sapkınlık beklemekte, ne bileyim 21.yy'da biraz komik geliyor.
    Maalesef kötü örnek çok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bundan kimse emin olamaz. Pozitif bir risk mevcut. Arabadan yirmi otuz kat daha fazla hem de...

Akıllıca bir tercih olmuş...

Motosikleti
    ......
    eskiden tanıdığım çok güzel bir kadın "beni de haftasonu gezdirsene" dedi,kendimce güzel bir program yaptım. Kumbağ taraflarına gidip rakı balık yapacak, gece de otelde kalacaktık.
    Yolda kaza olmasa bile,gece otelde olabilirdi.

Yinede vazgeçmekle iyi karar almişsin başkan.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda kaza olmasa bile,gece otelde olabilirdi.

Yinede vazgeçmekle iyi karar almişsin başkan.
    Tabi başkan, işin içinde o kafayla balkondan düşme riski var
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Tabi başkan, işin içinde o kafayla balkondan düşme riski var
    Daha balkona gelme,

Hee balkonda keyif sigarasi icerken diyorsan orasi ayri..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)