Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Rus dostu Türk motosiklet kulübü, ‘Cehennem Melekleri'nin hedef tahtasında."

Motovento
    REKLAM ALANI

Disiplin subayı diyor ya.
    Arkadaşın biriyle kafa yapıyordum, harley memo çete kur arkanda zincir sallayalım diye :D
    Bir daha yapmam maazallah ciddiye alır beni de disiplin subayı falan atar :D
    oxus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    anarşist takılanların militarizm saplantısı incelemeye değer.
    espresso, hknzrdm ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Atler sorsunlar kendilerine niye klupten ayrilmislar ..... bir sorsunlar kendilerine
    Sehir adi vermeyelim millet zan altinda kalmasin

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu bu. Anarşist tanımımız önem arz ediyor. "Anarşist kimdir? Anarşizm nedir?" sorusuna "Siyasete bulaşmış üniversite öğrencisidir." cevabının ötesinde davranış bilimleri/felsefe çerçevesinde verilen cevap ile baktığımızda daha derin ve aydınlatıcı açıklamalara ulaşabiliriz.

ABD'de "chopper" kulüplerinin ortaya çıkışının tarihsel alt yapısı, kimlerin bu grupları oluşturduğu, bu grupların ortaya çıkış dinamikleri ile sonradan global ölçeğe yayılışı ve özelinde ülkemizde kurulmalarındaki dinamikler arasındaki farklar ilginç olmalı. Grupları oluşturan insanların kim olduğu ile ülkemizdekilerin kimler olduğu kıyaslandığında da olayın evriminin ne kadar ilginç olduğu görülebilir gibi. Tutarsız gibi görünen bu gelişmelerin, davranış/düşünce biçimlerinin ve özgürlükçü görünen ama hiyerarşik bir yapılanmaya sahip olmalarının dikkate değer açıklamaları olduğunu düşünüyorum.

Aslında bu konuda yazılmış güzel metinler kesin vardır. Paylaşan olursa okumak isterim. Kendi görüşlerim, açıklamalarım da var ama ben tanımadığı insanları kendi değerlerine saygı duymaya çağıran organize insan gruplarından çekiniyorum. Neye alınacakları da belli olmayabiliyor. Ya bizden yanasın, ya da bize karşısın gibi bir eğilim hızlıca vuku bulabiliyor. O yüzden davranış bilimleri perspektifinden çok ilginç olabilecek bu konuda yazmaya değil okumaya daha meyilliyim.
    The Dude, Cloud ve zabuzaretta bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sokak köşelerinde bitirimcilik yapan tayfa parayı kazanınca bunu motor üzerinde devam ettirmeye çalışıyorlar ,okumuş etmiş Kazık kadar adamlar hala serserilik peşinde koşuyor.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bunlar kadar komedi tipler görmedim.Bazıları var sürüden ayrılınca, hatta motorun yanında değilken bile 45 derece sıcakta deri yelekler kasıla kasıla yürüyen. Bakışlar vücut hareketleri hep kasıntılık özentilik tabi bunu genç olanları yapıyor. Abileri bu çaylakları nasıl motive ediyorsa artık.Anarşist sanrıları tam komedi zaten.Anarşist otorite,hiyerarşi,din,devlet,vatan,bayrak tanımaz.Otorite içeren her şeye karşıdır.
    espresso ve zabuzaretta bunu beğendiler.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Aslında olması gereken ;
    Her ilde bir motosiklet kulübü ve bunların sabit bir ofis çay bahçesi gibi geniş toplanma yeri olmalı...
    Belli bir site ve e-posta adresi olmalı..
    Motoru olan alacak olan kişiler buraya gidip motoru görme deneme şansı olur..
    Motor demek Yamaha Honda demek değil..

10 tane değil 1 tane her hafta sonu toplanan il motosiklet gurubu yeterli..

Futbol takımı kuruyorlar sanki 5 kişi bir araya gelip yarı İngilizce kulup isimleri mont filan komedi

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şapşal la bunlar. Disiplin Subayı (Sergeant-at-arms) da nedir ? Brothers in arms gibi . Bi de birbirlerine baskın falan yapıyorlarmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anarşişt başta devlet olmak üzere her türlü üst otoriteye karşıdır. Ama bunlar kendi oluşturdukarı üst otoritenin botlarını parlatıp çay getiriyorlar.Disiplin subayları bilem var . Dediğin gibi bunlar anarşist falan değiller.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    koca ergenlerin ofis çıkışı frp oyunları bunlar:D bunları o halleriyle alıp yenidoğana bi sokup çıkaracaksın, fabrika ayarlarına geri dönerler:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel ankaraya bıçkın delikanlı sana bir amerikan filmi çekiyim :D
    bak ankaradaymışsın. şimdi o motorlarınıza biniyorsunuz toplanıyorsunuz. bizim demet 7. caddeye gelip orada kendinizi sergiliyorsunuz. cin votka yok melek falan bak ne oluyor. denemesi bedava. burası abd değil! sizin yaşınız ufak muhtemelen. zamanında bırak chopper vs bizim kapının önünden ses yaparak geçen az taksici, şahinci vs bıçaklanmadı. kimisi şimdi mezarda kimisi o zamanlar hastanelerde uğraştı. ben bu tarz şeyleri savunmam. ancak sizler çok şiddet dolu gençlerseniz ankarada test hyeri çok, sincan fatih, demet 7. cadde, keçiören, ulus rüzgarlı vs sen de bilirsin. oralardan video bekliyorum

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim çekinmiyorsanız yapın işte, burada cinsel hayata falan bağlama basitliği yapacağına git onu yap. Ben kendim de yelekliyim, kulubümüzde 30 yaş üstü toplasan 5 kişi var orta yaş mevzusu nereden geliyor onuda çözemedik. Çete gibi takılıp mekan basıldığını iddia eden varmı? Ne boş adamlarsınız olm, git kuryeliğini yap allasen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Saçma sapan hiçbir anlamı olmayan cümle sıçmıkları, cevap vermeye değmez.
    kimse kimseyi durup dururken çevirip herhangi birşey yapmaz niye yapsın. Tam aksi önemli. Mesela, şaşmazda içi dolu şahin önünüze kırdığında kuzu gibi basıp gitmeyeceksiniz. Hergün orda olduğum için görüyorum sizlerde, o şahinciler kırıp hayırdır dediği zaman "benimi öldüreceksin" vs gibi medeni laflar etmeyeceksiniz. bizim orda vardı bir tane. Motoru parketmiş takılıyordu, biri "top musun lan sen " dedi. Ki dünyanın en salak tiplerinden kesinlikle tasvip etmiyorum. bu abd li gangsta arkadaş tek kelime edemedi. Etmemesi de mantıklı adamı ikiye bölerler o kadar söyleyeyim...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Şu motosiklet çetesi olayını hiç anlamadım.Amerika'da en azından adamlar suç filan işliyor buradakiler deri yeleğin arkasına Anatolian bişi bişi yazdırıp Ege'de motosiklet sürüyorlar.Orada bi kültürden doğma bişiler burada ise %100 özentilik.Hangi yaşını başını almış bir insan kendisine ''abi ben sergeant in armsım kodummu oturturum'' der.Hatta bu adamlar birbirlerine disiplin cezası keser.Choppercılar iyi hoşta bu aidiyet duyguları adamı bitiriyor.Karakterleri bindikleri beygir üzerine kurulmuş bir yerde.Altlarında ki motora hoşt dense sülaleyi toplayıp kavgaya gidiyorlar.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koca ergenlerin ofis çıkışı frp oyunları bunlar:D bunları o halleriyle alıp yenidoğana bi sokup çıkaracaksın, fabrika ayarlarına geri dönerler:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

bak ankaradaymışsın. şimdi o motorlarınıza biniyorsunuz toplanıyorsunuz. bizim demet 7. caddeye gelip orada kendinizi sergiliyorsunuz. cin votka yok melek falan bak ne oluyor. denemesi bedava. burası abd değil! sizin yaşınız ufak muhtemelen. zamanında bırak chopper vs bizim kapının önünden ses yaparak geçen az taksici, şahinci vs bıçaklanmadı. kimisi şimdi mezarda kimisi o zamanlar hastanelerde uğraştı. ben bu tarz şeyleri savunmam. ancak sizler çok şiddet dolu gençlerseniz ankarada test hyeri çok, sincan fatih, demet 7. cadde, keçiören, ulus rüzgarlı vs sen de bilirsin. oralardan video bekliyorum
    şiddet dolu felan değiliz normal bir insan ne kadar sinirleniyosa bizde o kadar sinirleniyoruz. tamam hepimiz amerikan filmlerini, motor çetelerini izledik. ama siz bizden daha çok etkilenmişsiniz bide bizi etkilenmekle suçluyosunuz. ulan normal takılıyoruz hemen bak bak özentilere çete bunlar damgasını yapıştırıyosunuz. bizi öyle göre göre zorla ona dönüştürüyosunuz. benim şiddetim ön yargılarla yaşayan ,empati kurmaktan aciz, anlamadığı şeyi anlamaya çalışmayıp bunun kötü olduğunau kendini inandırmaya çalışan adamlara karşı. biraz düşünmeyi öğrenin.
    Erhan Tosun bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şiddet dolu felan değiliz normal bir insan ne kadar sinirleniyosa bizde o kadar sinirleniyoruz. tamam hepimiz amerikan filmlerini, motor çetelerini izledik. ama siz bizden daha çok etkilenmişsiniz bide bizi etkilenmekle suçluyosunuz. ulan normal takılıyoruz hemen bak bak özentilere çete bunlar damgasını yapıştırıyosunuz. bizi öyle göre göre zorla ona dönüştürüyosunuz. benim şiddetim ön yargılarla yaşayan ,empati kurmaktan aciz, anlamadığı şeyi anlamaya çalışmayıp bunun kötü olduğunau kendini inandırmaya çalışan adamlara karşı. biraz düşünmeyi öğrenin.
    bak sana şiddet dolusun demiyorum zaten. öyle sanıyorsun. Öyle olmak istiyorsun ancak zaten değilsin. Bak öğrenciymişsin ne güzel. Sen zaten şiddet dolu olamazsın. bizim dediğimiz, sizler bu çakma çetecilik ayaklarıyla komik duruyorsunuz. Bak ben sana şöyle diyeyim. dürüst ol; hayatında hiç bir kavgada arkadaşının kulağını eline aldın mı? ya da silahlı bir çatışmaya girdin mi? Bir kavgada yanındaki arkadaşını doğrayıp öldürdüler mi? bunlardan uzak, okumuş kültürlü insanlar olarak bırakın şu çete ağızlarını. Buradaki siyah bmw ler, şahinciler neyse abd de chopper lar odur. buranın suç unsuru başka oranınki başka. dediğim gibi ben günde en az bir kere görüyorum sizlerden sanayide, kuzu gibisiniz. Öyle de olmalısınız normal insan budur. ya Olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun
    kurubuz bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Koca koca adamların! uğraştığı şeylere bak

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    arkadaşlar, hepimiz öyle ya da böyle aynı gemideyiz..
    sakin lütfen.
    şimdi, biri yelekli, öteki bilmem neli diye yolda görünce yardım etmeyecek miyiz birbirimize?
    ya da 19 mayıs, 29 ekim'de kortej yapmayacak mıyız yani?
    konuyu şahsileştirmeyin, mesafeli ve saygılı şekilde sürsün gitsin.
    hepimiz aynı olsak, kendimizin farkına nasıl varacağız?
    Erhan Tosun bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, hepimiz öyle ya da böyle aynı gemideyiz..
    sakin lütfen.
    şimdi, biri yelekli, öteki bilmem neli diye yolda görünce yardım etmeyecek miyiz birbirimize?
    ya da 19 mayıs, 29 ekim'de kortej yapmayacak mıyız yani?
    konuyu şahsileştirmeyin, mesafeli ve saygılı şekilde sürsün gitsin.
    hepimiz aynı olsak, kendimizin farkına nasıl varacağız?
    ustat emin ol bunların çoğu sallamaz bu tür şeyleri. Kaç kere yolda kaldım bağırta bağırta geçer giderler. ayrıca burada şu var; haber değeri olan bir olay vuku bulmuş. bu konuda yorumlarımız hakaret etmeden olmalıdır. ayrıca bu tarz özentiliklerin komik olduğu da aşikardır. Biz bu elit, okumuş, düzgün kardeşlerimize böyle şeylerin tadını çıkarın ancak kendinizi gangıster sanmayın sıkıntı yaşarsınız diyoruz. adamın savunması bile komik: "biz kardeşimizi tuvalete bile yalnız göndermeyiz" e çünkü korkaksınız bu kadar basit. böyle çetecilikle olmaz bu işler. dostlukların arkadaşlıkların tadını çıkarın. eminim amacı bunlardan uzak kulüpler de vardır, ahkam kesmeyeyim. ama savunanlar bu haberi savunuyor. savunulacak bir yanı yok...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Disiplin subayı tamam da bu grupta "Men of Mayhem" ya da aynı anlama çıkacak bir ünvanlı abi varsa o abi sakat adamdır ondan uzak durmak gerek

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes birbirine boş boş sallamış hiç kimse olayı yapıcı şekilde ele almamış. İnsanoğlu yaradılışından beri aidiyet duygusuyla yaşamıştır. Bir yere ait olma; en küçüğü aileden, kabile, klan vs ismine ne derseniz. Bok klübü çiş klübü bir sürü klüp varken neden bu kadar kin kustunuz bu chopper klüplerine anlamadım. Çeşit çeşit insan var, onlar da kendilerini oraya ait hissediyorlar, bunda yanlış nerede. Sert mizaçlıdır, dünya görüşü farklıdır, yaşam biçimi, yapmaktan mutlu olduğu şeyler farklıdır. Klüpleri klüp yapan da bu değil midir, ortak bir ağın oluşması. Bu ağı oluşturmak için de kendi aralarında ufak sidik yarışları olabiliyor, gayet normal. Türkiye'de her şey normalde bir bu klüpler mi aykırı.

Caddenizden tofaşçılar geçse lastik yaksalar serseri dersiniz uğraşmazsınız, kendi içlerindeki hesaplaşmalar neden sizi bu kadar geriyor? Bir klüpte değilim, olmam da. Ancak heves ettiğim zamanlardan bu zamana çok kişiyle konuştum ettim, hiç biri sizin söylediğiniz türde insanlar değiller, boş yere giydiriyorsunuz garip garip hicivler yapıyorsunuz. İster klüp de ister çete, ama onlardaki ''aile'' anlayışı da hiç bir klüpte yok. Şimdi kalkıp anılarını mı yazsınlar buraya, gidersiniz aklı başında birine o size anlatır.

Bir de özenticilik deniyor. Özentilik olabilir, bu hayıflanılacak bir durum değil. Sonuçta bizim kültürümüzde olmayan bir oluşum, çok sonralardan tanıştığımız bir yapı. Ha bazı klüpleri sosyal ağlardan takip ediyorum, çok sikimsonik işler yapıyorlar, dizi film araklaması çocukça aktiviteler. Uzun lafın kısası; hepimizin içerisinde bir yere ait olma, bir şeylerin parçası olma duygusu vardır, bu da onlardan bir tanesi. Sadece farklı bir anlayıştan gidiyor babalar. Sözüm tüysüz ergen kitle için değil, onlar işin sefilliğinde. Lisede ocağa katılmaya giden vik vik tipler gibi.
    erenedip ve Erhan Tosun bunu beğendiler.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında kesinlikle katılıyorum dediklerinize. benim şahsen kastettiğim burada mafyacılık oynayanlar. yoksa adam etkinlik yapmış, gezi yapmış bize ne. He kıyafetler vs komik geliyor, özentilik oluyor. Ancak eleştirdiğim kesinlikle tüm chopper alemi ve cruiser kullanan arkadaşlarımız değil, bu zaten çok saçma olurdu. lafım kulup adı altında, daha kan görmemiş burjuvaların, ergenlerin mafyacılık oynayan kesimine...
    O mafyacılık oynayanlar, perşembe gecesi kurtlar vadisi izleyip cuma günü siyah takımını çekip eline sallayamadığı tesbihi alıp sağa sola sataşan tipler. Ben ergenliğimde çok uğraştım bunlarla, bilirim. Bazı klüpler (isim vermiyorum Ankara ve İzmir) çok faydalı ve örnek teşkil eden etkinlikler de yapıyor. Güçsüzler evini, yetimhaneyi ziyaret etme, hastalar için bağış geceleri düzenleme, doğaya sahip çıkma gezileri, Anıtkabir turları vs. Bir de yukarıda yazdığım gibi sikimsonik klüpler (ismi sanı belli olmayan) var onlar da sırf reklam amaçlı, hani bakın bir şeyler yapıyoruz biz buradayız kafasında yaptıkları itici aktiviteler. Halbuki biz biliyoruz ki; böyle gösteriş amaçlı yapılan şeyler Amerika'da motor çetelerinin kamuoyunda dikkat çekmemek, suçlarını örtbas etmek, biz iyi adamlarız aslında demek için yaptıkları etkinliklerden çalıntılar. Lan lale sen ne yapmışın ne suç işlemişin, barlarda 5-6 kişi toplanıp kavga çıkarmışın, cam kırmışın, bunu suçtan sayıp havalara bürünmüşün. Ama tabi bunu yapanların sayısı az, kolpa dolu adamların toplandığı 1-2 klüp. Biz de aksiyon severiz, heyecan, macera, kavga gürültü bazen iyidir ve lazımdır. Ama bunu görev edinmek ap ayrı bir kafa.

Neyse velhasıl kelam Anadolu Kaplanları da iyidir, HA'ın Türkiye uzantısı da (isim verilmemiş o yüzden yazmayalım) iyidir Herkes nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşasın.
    BlackGhost ve Erhan Tosun bunu beğendiler.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disiplin subayı tamam da bu grupta "Men of Mayhem" ya da aynı anlama çıkacak bir ünvanlı abi varsa o abi sakat adamdır ondan uzak durmak gerek
    Niye? Saldırgan mı oluyolar? Virüs mü taşıyolar? Psikolojik rahatsızlıkları mı oluyor? Yaklaşmak sakıncalıysa toplum içine niye salıyolar?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)