Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS City Blade

Rus dostu Türk motosiklet kulübü, ‘Cehennem Melekleri'nin hedef tahtasında."

  Mondial E-xtreme Max 150
  Trendy 50
  Motosiklet Online
 1. #21

  Üyelik
  07 Ocak 2017
  Disiplin subayı diyor ya.
  Arkadaşın biriyle kafa yapıyordum, harley memo çete kur arkanda zincir sallayalım diye :D
  Bir daha yapmam maazallah ciddiye alır beni de disiplin subayı falan atar :D
  oxus bunu beğendi.


  MotoAVM Motosiklet Aksesuarları Satış Sitesi
  Yamaha Motosiklet Kampanyası
  Motomax
 2. #22
  The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  14 Ocak 2008
  Şehir
  Khalkedon
  Motosikleti
  sym joymax
  anarşist takılanların militarizm saplantısı incelemeye değer.
  espresso, hknzrdm ve zabuzaretta bunu beğendiler.

 3. #23
  oluroyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  16 Eylül 2014
  Atler sorsunlar kendilerine niye klupten ayrilmislar ..... bir sorsunlar kendilerine
  Sehir adi vermeyelim millet zan altinda kalmasin

 4. #24
  zaferce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  17 Aralık 2012
  Şehir
  Ankara
  Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  anarşist takılanların militarizm saplantısı incelemeye değer.
  Güzel konu bu. Anarşist tanımımız önem arz ediyor. "Anarşist kimdir? Anarşizm nedir?" sorusuna "Siyasete bulaşmış üniversite öğrencisidir." cevabının ötesinde davranış bilimleri/felsefe çerçevesinde verilen cevap ile baktığımızda daha derin ve aydınlatıcı açıklamalara ulaşabiliriz.

  ABD'de "chopper" kulüplerinin ortaya çıkışının tarihsel alt yapısı, kimlerin bu grupları oluşturduğu, bu grupların ortaya çıkış dinamikleri ile sonradan global ölçeğe yayılışı ve özelinde ülkemizde kurulmalarındaki dinamikler arasındaki farklar ilginç olmalı. Grupları oluşturan insanların kim olduğu ile ülkemizdekilerin kimler olduğu kıyaslandığında da olayın evriminin ne kadar ilginç olduğu görülebilir gibi. Tutarsız gibi görünen bu gelişmelerin, davranış/düşünce biçimlerinin ve özgürlükçü görünen ama hiyerarşik bir yapılanmaya sahip olmalarının dikkate değer açıklamaları olduğunu düşünüyorum.

  Aslında bu konuda yazılmış güzel metinler kesin vardır. Paylaşan olursa okumak isterim. Kendi görüşlerim, açıklamalarım da var ama ben tanımadığı insanları kendi değerlerine saygı duymaya çağıran organize insan gruplarından çekiniyorum. Neye alınacakları da belli olmayabiliyor. Ya bizden yanasın, ya da bize karşısın gibi bir eğilim hızlıca vuku bulabiliyor. O yüzden davranış bilimleri perspektifinden çok ilginç olabilecek bu konuda yazmaya değil okumaya daha meyilliyim.
  The Dude, Cloud ve zabuzaretta bunu beğendiler.
  zafercemotosiklet.wordpress.com

 5. #25
  TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  15 Temmuz 2007
  Şehir
  İstanbul
  sokak köşelerinde bitirimcilik yapan tayfa parayı kazanınca bunu motor üzerinde devam ettirmeye çalışıyorlar ,okumuş etmiş Kazık kadar adamlar hala serserilik peşinde koşuyor.

 6. #26

  Üyelik
  27 Nisan 2010
  Şehir
  Gemlik
  Motosikleti
  Yamaha fz6 Fazer
  Bunlar kadar komedi tipler görmedim.Bazıları var sürüden ayrılınca, hatta motorun yanında değilken bile 45 derece sıcakta deri yelekler kasıla kasıla yürüyen. Bakışlar vücut hareketleri hep kasıntılık özentilik tabi bunu genç olanları yapıyor. Abileri bu çaylakları nasıl motive ediyorsa artık.Anarşist sanrıları tam komedi zaten.Anarşist otorite,hiyerarşi,din,devlet,vatan,bayrak tanımaz.Otorite içeren her şeye karşıdır.
  espresso ve zabuzaretta bunu beğendiler.

 7. #27
  ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  11 Ekim 2012
  Şehir
  BURSA
  Motosikleti
  Honda Cb 125e
  Aslında olması gereken ;
  Her ilde bir motosiklet kulübü ve bunların sabit bir ofis çay bahçesi gibi geniş toplanma yeri olmalı...
  Belli bir site ve e-posta adresi olmalı..
  Motoru olan alacak olan kişiler buraya gidip motoru görme deneme şansı olur..
  Motor demek Yamaha Honda demek değil..

  10 tane değil 1 tane her hafta sonu toplanan il motosiklet gurubu yeterli..

  Futbol takımı kuruyorlar sanki 5 kişi bir araya gelip yarı İngilizce kulup isimleri mont filan komedi

 8. #28
  kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  11 Aralık 2008
  Şehir
  Büyükçekmece / İstanbul
  Motosikleti
  CBF 1000 FA
  Şapşal la bunlar. Disiplin Subayı (Sergeant-at-arms) da nedir ? Brothers in arms gibi . Bi de birbirlerine baskın falan yapıyorlarmış.

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

  Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  anarşist takılanların militarizm saplantısı incelemeye değer.
  Anarşişt başta devlet olmak üzere her türlü üst otoriteye karşıdır. Ama bunlar kendi oluşturdukarı üst otoritenin botlarını parlatıp çay getiriyorlar.Disiplin subayları bilem var . Dediğin gibi bunlar anarşist falan değiller.

 9. #29
  erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Ekim 2016
  Motosikleti
  mondial znu 125
  koca ergenlerin ofis çıkışı frp oyunları bunlar:D bunları o halleriyle alıp yenidoğana bi sokup çıkaracaksın, fabrika ayarlarına geri dönerler:D

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

  Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  gel ankaraya bıçkın delikanlı sana bir amerikan filmi çekiyim :D
  bak ankaradaymışsın. şimdi o motorlarınıza biniyorsunuz toplanıyorsunuz. bizim demet 7. caddeye gelip orada kendinizi sergiliyorsunuz. cin votka yok melek falan bak ne oluyor. denemesi bedava. burası abd değil! sizin yaşınız ufak muhtemelen. zamanında bırak chopper vs bizim kapının önünden ses yaparak geçen az taksici, şahinci vs bıçaklanmadı. kimisi şimdi mezarda kimisi o zamanlar hastanelerde uğraştı. ben bu tarz şeyleri savunmam. ancak sizler çok şiddet dolu gençlerseniz ankarada test hyeri çok, sincan fatih, demet 7. cadde, keçiören, ulus rüzgarlı vs sen de bilirsin. oralardan video bekliyorum

 10. #30
  erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Ekim 2016
  Motosikleti
  mondial znu 125
  Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Güzel kardeşim çekinmiyorsanız yapın işte, burada cinsel hayata falan bağlama basitliği yapacağına git onu yap. Ben kendim de yelekliyim, kulubümüzde 30 yaş üstü toplasan 5 kişi var orta yaş mevzusu nereden geliyor onuda çözemedik. Çete gibi takılıp mekan basıldığını iddia eden varmı? Ne boş adamlarsınız olm, git kuryeliğini yap allasen.

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------  Saçma sapan hiçbir anlamı olmayan cümle sıçmıkları, cevap vermeye değmez.
  kimse kimseyi durup dururken çevirip herhangi birşey yapmaz niye yapsın. Tam aksi önemli. Mesela, şaşmazda içi dolu şahin önünüze kırdığında kuzu gibi basıp gitmeyeceksiniz. Hergün orda olduğum için görüyorum sizlerde, o şahinciler kırıp hayırdır dediği zaman "benimi öldüreceksin" vs gibi medeni laflar etmeyeceksiniz. bizim orda vardı bir tane. Motoru parketmiş takılıyordu, biri "top musun lan sen " dedi. Ki dünyanın en salak tiplerinden kesinlikle tasvip etmiyorum. bu abd li gangsta arkadaş tek kelime edemedi. Etmemesi de mantıklı adamı ikiye bölerler o kadar söyleyeyim...

 11. #31
  RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Mayıs 2017
  Motosikleti
  2014 CBR 500R
  Şu motosiklet çetesi olayını hiç anlamadım.Amerika'da en azından adamlar suç filan işliyor buradakiler deri yeleğin arkasına Anatolian bişi bişi yazdırıp Ege'de motosiklet sürüyorlar.Orada bi kültürden doğma bişiler burada ise %100 özentilik.Hangi yaşını başını almış bir insan kendisine ''abi ben sergeant in armsım kodummu oturturum'' der.Hatta bu adamlar birbirlerine disiplin cezası keser.Choppercılar iyi hoşta bu aidiyet duyguları adamı bitiriyor.Karakterleri bindikleri beygir üzerine kurulmuş bir yerde.Altlarında ki motora hoşt dense sülaleyi toplayıp kavgaya gidiyorlar.

 12. #32
  ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  31 Ekim 2016
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  Superlight 200
  Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  koca ergenlerin ofis çıkışı frp oyunları bunlar:D bunları o halleriyle alıp yenidoğana bi sokup çıkaracaksın, fabrika ayarlarına geri dönerler:D

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------  bak ankaradaymışsın. şimdi o motorlarınıza biniyorsunuz toplanıyorsunuz. bizim demet 7. caddeye gelip orada kendinizi sergiliyorsunuz. cin votka yok melek falan bak ne oluyor. denemesi bedava. burası abd değil! sizin yaşınız ufak muhtemelen. zamanında bırak chopper vs bizim kapının önünden ses yaparak geçen az taksici, şahinci vs bıçaklanmadı. kimisi şimdi mezarda kimisi o zamanlar hastanelerde uğraştı. ben bu tarz şeyleri savunmam. ancak sizler çok şiddet dolu gençlerseniz ankarada test hyeri çok, sincan fatih, demet 7. cadde, keçiören, ulus rüzgarlı vs sen de bilirsin. oralardan video bekliyorum
  şiddet dolu felan değiliz normal bir insan ne kadar sinirleniyosa bizde o kadar sinirleniyoruz. tamam hepimiz amerikan filmlerini, motor çetelerini izledik. ama siz bizden daha çok etkilenmişsiniz bide bizi etkilenmekle suçluyosunuz. ulan normal takılıyoruz hemen bak bak özentilere çete bunlar damgasını yapıştırıyosunuz. bizi öyle göre göre zorla ona dönüştürüyosunuz. benim şiddetim ön yargılarla yaşayan ,empati kurmaktan aciz, anlamadığı şeyi anlamaya çalışmayıp bunun kötü olduğunau kendini inandırmaya çalışan adamlara karşı. biraz düşünmeyi öğrenin.

 13. #33
  erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Ekim 2016
  Motosikleti
  mondial znu 125
  Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  şiddet dolu felan değiliz normal bir insan ne kadar sinirleniyosa bizde o kadar sinirleniyoruz. tamam hepimiz amerikan filmlerini, motor çetelerini izledik. ama siz bizden daha çok etkilenmişsiniz bide bizi etkilenmekle suçluyosunuz. ulan normal takılıyoruz hemen bak bak özentilere çete bunlar damgasını yapıştırıyosunuz. bizi öyle göre göre zorla ona dönüştürüyosunuz. benim şiddetim ön yargılarla yaşayan ,empati kurmaktan aciz, anlamadığı şeyi anlamaya çalışmayıp bunun kötü olduğunau kendini inandırmaya çalışan adamlara karşı. biraz düşünmeyi öğrenin.
  bak sana şiddet dolusun demiyorum zaten. öyle sanıyorsun. Öyle olmak istiyorsun ancak zaten değilsin. Bak öğrenciymişsin ne güzel. Sen zaten şiddet dolu olamazsın. bizim dediğimiz, sizler bu çakma çetecilik ayaklarıyla komik duruyorsunuz. Bak ben sana şöyle diyeyim. dürüst ol; hayatında hiç bir kavgada arkadaşının kulağını eline aldın mı? ya da silahlı bir çatışmaya girdin mi? Bir kavgada yanındaki arkadaşını doğrayıp öldürdüler mi? bunlardan uzak, okumuş kültürlü insanlar olarak bırakın şu çete ağızlarını. Buradaki siyah bmw ler, şahinciler neyse abd de chopper lar odur. buranın suç unsuru başka oranınki başka. dediğim gibi ben günde en az bir kere görüyorum sizlerden sanayide, kuzu gibisiniz. Öyle de olmalısınız normal insan budur. ya Olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun
  kurubuz bunu beğendi.

 14. #34

  Üyelik
  04 Ocak 2014
  Şehir
  istanbul / Samsun / Sinop
  Motosikleti
  Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto
  Koca koca adamların! uğraştığı şeylere bak

 15. #35
  Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  02 Ağustos 2006
  Şehir
  Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
  Motosikleti
  Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
  arkadaşlar, hepimiz öyle ya da böyle aynı gemideyiz..
  sakin lütfen.
  şimdi, biri yelekli, öteki bilmem neli diye yolda görünce yardım etmeyecek miyiz birbirimize?
  ya da 19 mayıs, 29 ekim'de kortej yapmayacak mıyız yani?
  konuyu şahsileştirmeyin, mesafeli ve saygılı şekilde sürsün gitsin.
  hepimiz aynı olsak, kendimizin farkına nasıl varacağız?

 16. #36
  erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Ekim 2016
  Motosikleti
  mondial znu 125
  Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  arkadaşlar, hepimiz öyle ya da böyle aynı gemideyiz..
  sakin lütfen.
  şimdi, biri yelekli, öteki bilmem neli diye yolda görünce yardım etmeyecek miyiz birbirimize?
  ya da 19 mayıs, 29 ekim'de kortej yapmayacak mıyız yani?
  konuyu şahsileştirmeyin, mesafeli ve saygılı şekilde sürsün gitsin.
  hepimiz aynı olsak, kendimizin farkına nasıl varacağız?
  ustat emin ol bunların çoğu sallamaz bu tür şeyleri. Kaç kere yolda kaldım bağırta bağırta geçer giderler. ayrıca burada şu var; haber değeri olan bir olay vuku bulmuş. bu konuda yorumlarımız hakaret etmeden olmalıdır. ayrıca bu tarz özentiliklerin komik olduğu da aşikardır. Biz bu elit, okumuş, düzgün kardeşlerimize böyle şeylerin tadını çıkarın ancak kendinizi gangıster sanmayın sıkıntı yaşarsınız diyoruz. adamın savunması bile komik: "biz kardeşimizi tuvalete bile yalnız göndermeyiz" e çünkü korkaksınız bu kadar basit. böyle çetecilikle olmaz bu işler. dostlukların arkadaşlıkların tadını çıkarın. eminim amacı bunlardan uzak kulüpler de vardır, ahkam kesmeyeyim. ama savunanlar bu haberi savunuyor. savunulacak bir yanı yok...

 17. #37
  tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Temmuz 2015
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  SYM Wolf SB 250 Ni
  Disiplin subayı tamam da bu grupta "Men of Mayhem" ya da aynı anlama çıkacak bir ünvanlı abi varsa o abi sakat adamdır ondan uzak durmak gerek

 18. #38
  Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  01 Nisan 2009
  Şehir
  Ankara-İstanbul
  Herkes birbirine boş boş sallamış hiç kimse olayı yapıcı şekilde ele almamış. İnsanoğlu yaradılışından beri aidiyet duygusuyla yaşamıştır. Bir yere ait olma; en küçüğü aileden, kabile, klan vs ismine ne derseniz. Bok klübü çiş klübü bir sürü klüp varken neden bu kadar kin kustunuz bu chopper klüplerine anlamadım. Çeşit çeşit insan var, onlar da kendilerini oraya ait hissediyorlar, bunda yanlış nerede. Sert mizaçlıdır, dünya görüşü farklıdır, yaşam biçimi, yapmaktan mutlu olduğu şeyler farklıdır. Klüpleri klüp yapan da bu değil midir, ortak bir ağın oluşması. Bu ağı oluşturmak için de kendi aralarında ufak sidik yarışları olabiliyor, gayet normal. Türkiye'de her şey normalde bir bu klüpler mi aykırı.

  Caddenizden tofaşçılar geçse lastik yaksalar serseri dersiniz uğraşmazsınız, kendi içlerindeki hesaplaşmalar neden sizi bu kadar geriyor? Bir klüpte değilim, olmam da. Ancak heves ettiğim zamanlardan bu zamana çok kişiyle konuştum ettim, hiç biri sizin söylediğiniz türde insanlar değiller, boş yere giydiriyorsunuz garip garip hicivler yapıyorsunuz. İster klüp de ister çete, ama onlardaki ''aile'' anlayışı da hiç bir klüpte yok. Şimdi kalkıp anılarını mı yazsınlar buraya, gidersiniz aklı başında birine o size anlatır.

  Bir de özenticilik deniyor. Özentilik olabilir, bu hayıflanılacak bir durum değil. Sonuçta bizim kültürümüzde olmayan bir oluşum, çok sonralardan tanıştığımız bir yapı. Ha bazı klüpleri sosyal ağlardan takip ediyorum, çok sikimsonik işler yapıyorlar, dizi film araklaması çocukça aktiviteler. Uzun lafın kısası; hepimizin içerisinde bir yere ait olma, bir şeylerin parçası olma duygusu vardır, bu da onlardan bir tanesi. Sadece farklı bir anlayıştan gidiyor babalar. Sözüm tüysüz ergen kitle için değil, onlar işin sefilliğinde. Lisede ocağa katılmaya giden vik vik tipler gibi.
  erenedip bunu beğendi.

 19. #39
  Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  01 Nisan 2009
  Şehir
  Ankara-İstanbul
  Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  aslında kesinlikle katılıyorum dediklerinize. benim şahsen kastettiğim burada mafyacılık oynayanlar. yoksa adam etkinlik yapmış, gezi yapmış bize ne. He kıyafetler vs komik geliyor, özentilik oluyor. Ancak eleştirdiğim kesinlikle tüm chopper alemi ve cruiser kullanan arkadaşlarımız değil, bu zaten çok saçma olurdu. lafım kulup adı altında, daha kan görmemiş burjuvaların, ergenlerin mafyacılık oynayan kesimine...
  O mafyacılık oynayanlar, perşembe gecesi kurtlar vadisi izleyip cuma günü siyah takımını çekip eline sallayamadığı tesbihi alıp sağa sola sataşan tipler. Ben ergenliğimde çok uğraştım bunlarla, bilirim. Bazı klüpler (isim vermiyorum Ankara ve İzmir) çok faydalı ve örnek teşkil eden etkinlikler de yapıyor. Güçsüzler evini, yetimhaneyi ziyaret etme, hastalar için bağış geceleri düzenleme, doğaya sahip çıkma gezileri, Anıtkabir turları vs. Bir de yukarıda yazdığım gibi sikimsonik klüpler (ismi sanı belli olmayan) var onlar da sırf reklam amaçlı, hani bakın bir şeyler yapıyoruz biz buradayız kafasında yaptıkları itici aktiviteler. Halbuki biz biliyoruz ki; böyle gösteriş amaçlı yapılan şeyler Amerika'da motor çetelerinin kamuoyunda dikkat çekmemek, suçlarını örtbas etmek, biz iyi adamlarız aslında demek için yaptıkları etkinliklerden çalıntılar. Lan lale sen ne yapmışın ne suç işlemişin, barlarda 5-6 kişi toplanıp kavga çıkarmışın, cam kırmışın, bunu suçtan sayıp havalara bürünmüşün. Ama tabi bunu yapanların sayısı az, kolpa dolu adamların toplandığı 1-2 klüp. Biz de aksiyon severiz, heyecan, macera, kavga gürültü bazen iyidir ve lazımdır. Ama bunu görev edinmek ap ayrı bir kafa.

  Neyse velhasıl kelam Anadolu Kaplanları da iyidir, HA'ın Türkiye uzantısı da (isim verilmemiş o yüzden yazmayalım) iyidir Herkes nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşasın.
  BlackGhost bunu beğendi.
  ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

  W.S.Merwin

 20. #40
  hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Kasım 2015
  Şehir
  Amerika
  Motosikleti
  SD 1290R
  Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Disiplin subayı tamam da bu grupta "Men of Mayhem" ya da aynı anlama çıkacak bir ünvanlı abi varsa o abi sakat adamdır ondan uzak durmak gerek
  Niye? Saldırgan mı oluyolar? Virüs mü taşıyolar? Psikolojik rahatsızlıkları mı oluyor? Yaklaşmak sakıncalıysa toplum içine niye salıyolar?


  Bajaj Dominar 400
  Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)