Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Abs siz 600rr uzun yol?

Motovento
    REKLAM ALANI

Toplam tecrube 30bin km civari. Daha once mt07 ve multistrada ile istanbul - izmir git gel yaptim. Fakat ikiside abs li idi.
    Simdi 2007 600rr ile tek yön izmir - istanbul yapacağım abs yok ama rosso corsa lastik var. Reyzik ile o yol biraz sancıli geçecek biliyorum.
    Sorum nelere dikkat etmeliyim? Bu 600rr i daha önce izmir içi sürdüm ama hiç alışkın değilim. Şuna dikkat et bunu yapma gibi önerileriniz olursa seve seve dikkate alırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    30bin tecrübeli birisi abs yi dert etmez

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Frene absliymiş gibi abanma yeter. Yumuşak dokunuşlar yap

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    ABS ile uzun yolun ne alakası var ?
    hasmet, TIGERSHARK, artemis99 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Bende yakın zamanda düşünüyorum 600 rr gerçekten rahat değil ama sevdiğinden hissetmezsin hem abs niye sorun olsunki?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    ABS'ye ihtiyac acil durumlarda ortaya cikiyor, acil durumlar da cogu zaman on gorulemiyor, on gorulebilse acil olmazdi zaten

Inancli biriyseniz yola cikmadan once dua etmenizi tavsiye ediyorum...

Alıntı R3dBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30bin tecrübeli birisi abs yi dert etmez
    Bir de cahil ve vurdumduymaz birisi dert etmez, ta ki kaza yapip dusup ABS'nin faydasini anlayincaya kadar
    MotoRR, erenedip, mavellen ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

abs ile motosiklete başlayan abssiz de mutlaka kaza yapar.. hele uzun yolda..

absli frene abandığın gibi abanmaman lazım onda.. alışkanlık olmuşsa

Yorumlara tesekkurler arkadaslar. Kendi motorumda acil durumlarda abs devreye giriyor genelde limon yapmaya calissamda. 600rr da da bi kere istemsiz stopim var. Gaza gelmicez pur dikkat gitcez demekki. Önceden bilmediğim öngöremediğim durumlar olurmu diye sormak istedim.
    Reyziğe özel bi durum yok demekki

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet bu motorda hala fren yapmayı ogrenemedı guzel ınsan abs li motorda zaten abs yokmus gıbı fren yapacaksın abs sen fren limitlerini astıgında yanı sen on tekerı kılıtleyecek kadar freni sıktıgında devreye gırer onun harıcınde abs denen şey çalışmaz

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara tesekkurler arkadaslar. Kendi motorumda acil durumlarda abs devreye giriyor genelde limon yapmaya calissamda. 600rr da da bi kere istemsiz stopim var. Gaza gelmicez pur dikkat gitcez demekki. Önceden bilmediğim öngöremediğim durumlar olurmu diye sormak istedim.
    Reyziğe özel bi durum yok demekki
    Limon gibi yapmak yerine manetin kafasını koparmaya çalışıyorsun demek ki.ABS'siz motor süreceğini daha düşünmüyorum bence o kadar ABS'yi devreye sokuyorsan.Biraz daha antrenman yapman en iyisi.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Limon gibi yapmak yerine manetin kafasını koparmaya çalışıyorsun demek ki.ABS'siz motor süreceğini daha düşünmüyorum bence o kadar ABS'yi devreye sokuyorsan.Biraz daha antrenman yapman en iyisi.
    Normal sartlarda limonlamada problem yok ama malum öküzü bol memleketteyiz. Ani durumda beceremiyorum ki giriyor devreye ama acil durumda limonda cok zor gercekten yapabilene helal olsun.
    Ek olarak suan izmirdeyim alistirma mayetinde geziniyorum izmirde aga bubreyzikleri nasıl suruyorlar ya agrimayan bolgem kalmadi

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal sartlarda limonlamada problem yok ama malum öküzü bol memleketteyiz. Ani durumda beceremiyorum ki giriyor devreye ama acil durumda limonda cok zor gercekten yapabilene helal olsun.
    Ek olarak suan izmirdeyim alistirma mayetinde geziniyorum izmirde aga bubreyzikleri nasıl suruyorlar ya agrimayan bolgem kalmadi
    Başkan yavaş gitmekten başka şansın yok.Dediğin gibi öküz bol memlekette onları göze alarak hızını ayarla.Önüne araba kırar anında frene abanır ABS'siz motorda ya arabaya geçirirsin yada yeri öpersin.Türkiye'de takip mesafesi olmadığından ABS'siz motorda durana kadar anan ağlıyor.

Aynen öyle tın tın gidicem yarın hayırlısıyla. kac saat sürcek bakalım

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Ss alışkın değilsen fena yoruyor ama sık sık mola vererek gidiliyor uzun mesafe. Birde yüksek hız yapacaksan kulaklık takmanı tavsiye ederim.

Tek avuntum, 130 un üstünde rüzgar vücudunu kaldırıyor daha az yorucu oluyor. Otobanlar rahat geçilecek. Kaskımın izolesi iyi interkomla birleşince baya bi sezsiz oluyor. Tıkaçta bulursam alabilirim eyw.

30km boşa yapmışsın

becytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000RR
    Yola çıktın mı bilmiyorum ama tıkacı bulabilirsen değil kesinlikle al, yorgunluğunu büyük ölçüde azaltıyor. Bunu s1000rr ile senede 4 kere gidiş dönüş İstanbul - Nazilli yapmış biri olarak söylüyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kulak tıkacı 3 çeşit aldım ama hiç memnun değilim. yarım saatten fazla kullanamıyorum, kulağımı acıtıyor. En iyisi pamuk, sesi çok kesmiyor ama en azından rahat. İzmir-İstanbul Pazar günü yapmayın hiç tavsiye etmem, özellikle Karacabey-Bursa otoban girişine kadar felaket oluyor. Manisa çıkışı da problemli bildiğim kadarıyla.

becytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000RR
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak tıkacı 3 çeşit aldım ama hiç memnun değilim. yarım saatten fazla kullanamıyorum, kulağımı acıtıyor. En iyisi pamuk, sesi çok kesmiyor ama en azından rahat. İzmir-İstanbul Pazar günü yapmayın hiç tavsiye etmem, özellikle Karacabey-Bursa otoban girişine kadar felaket oluyor. Manisa çıkışı da problemli bildiğim kadarıyla.
    Benim kullandığım şu model: https://www.ekipmandeposu.com/image/cache/3m-resim/kulakliklar/3m-1100-kulak-tikaci-700x700.jpg
    Bir de tıkaçsız sürmenin negatif etkisi gittiğin hızla doğru orantılı 100-120km/s civarı giderken çok problem değil ama üstü bir süre sonra beynimi patlatacak gibi oluyor.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Arkadaşım yanlış anlama ama, bırak şu 600rr'ı ,sen en iyisi YBR ile git.
    Kafanı bu sorulara yormazsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)