Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BAKIM ÜCRETİ İLE USTA TESTİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ustaya götürdüm motoru full bir bakım yaptırdım. egzosu deldirdim. orta sehpa yere sürtüyodu onu kaldırdı. yağı değişti, zincir yağlandı, hava filtresi temizlendi, vidalar komprösörle sıkıldı, debriaj ayarlandı,lastik havası ayarlandı, gidonu hafif yükseltti. birde 50 liralık zincir yağı aldım. bunların hepsine 250 lira ödedim çok dedim birde üstüne sissy bar yapıcağını söyledi. sizce nasıl fiyata yaptırmışım? yoluma devam edeyim mi bu usta ile?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Aynı işlemleri başka bir ustaya daha yaptırmadan birşey diyemeyiz.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Motor diavel se çok uygun, cg ise normal diyelim.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baska usta ne fıyat cıkartır bı ogren ona gore kıyasla bence . cunku ustan 8 vıda sıkmıs kompresorle hava basmıs bırtek yag malıyetı var o kadar . o ustalık degıl bana gore , hee allah vermesın blok'da sıkıntı olur halleder bırdaha sıkıntı cıkarmaz ustada sanatının arkasın da durur derım kı helal olsun usta adammış .
    bindiregandi bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Gelire bakarsan pahalı ama bu devirde normal. Bu adamlar bizim isyan ettiğimiz periyotta dükkan işletiyor, kira ödüyor, bu vergilerden mal ve sarf malzeme alıyor. Ustanın bilgisine göre saat başı 50 ile 100 lira arası işçilik bence makul. Onun üstü pahalıya kaçar düzeyde devam ediyor, genelde lüks motor işçiliği...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor diavel se çok uygun, cg ise normal diyelim.

Bu arada benim kitapcikta eksozu deldirme bakimi yok? Kac km'de bir deldiriyoruz eksozu?

Saka bir yana, kompresorle vidalama cok iyi bir sey degil cogu zaman. Hele hele yag tipasi vidasiysa cok kotu olabilir. Gereken vidayi gereken tork degerinde sikmak lazim.
    mavellen bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motora göre değişir tabii de, ben fazla fazla hesapladim, 150 TL çıkardım fiyatı, yuksek ücret almış gibime geldi.Zincir yağlama, hava filtresi temizleme ücreti ne ola ki! Bu dediklerinin bazılarını sıkça ücretsiz yapıyor zaten benim gittiğim usta, üç yildir başkasına dokundurtmuyorum motosikleti,hani berber ense traşina falan ücret almaz ya o misal.. Uğraştığı işlerde alıyor haliyle, digerlerinı yoldan geçerken uğrayıp yaptırıyorum dediğim gibi..Bazen para istemiyor bile ben usteliyorum.
    El emegidir diyerek hiç pazarlık yapmis değilim.

Sisy bari sonradan gördüm benim hesapta yoktu, ama yine çok gibi ne bileyim..
    RamonRojo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    100 lira fazla almış.O parayı alabileceği(subap ayarı,Karbürator vb) hiç bir işlem yok.

"egzosu deldirdim"
    "birde üstüne sissy bar yapıcağını söyledi"

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Okuyorum algim cok almadi nedense.. bilemedim

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustaya götürdüm motoru full bir bakım yaptırdım. egzosu deldirdim. orta sehpa yere sürtüyodu onu kaldırdı. yağı değişti, zincir yağlandı, hava filtresi temizlendi, vidalar komprösörle sıkıldı, debriaj ayarlandı,lastik havası ayarlandı, gidonu hafif yükseltti. birde 50 liralık zincir yağı aldım. bunların hepsine 250 lira ödedim çok dedim birde üstüne sissy bar yapıcağını söyledi. sizce nasıl fiyata yaptırmışım? yoluma devam edeyim mi bu usta ile?
    sanki biraz fazla gibi ama şu sissy bar olayını tam anlamadım.. bu ücrete dahil mi değil mi? dahilse iyi fiyat bence.. bu arada usta kim? yenileri bilmem pek, fakat eski ustaları tanırım. bildiğim biriyse işçiliği iyi veya değil konusunda yardımcı olabilirim.. son zamanlarda kendien anahtar takımı alan herkes usta olmaya başladı Ankara da

not: egzozu deldirdim derken 5mm uçla 1-2 delik mi açtırdınız rahatlaması için yoksa ses yükselsin diye oydumu susturucunun içini iyice

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    sizin kulupte bilen yok mu ya? iki dan dun kafa göz girersiniz ustaya fiyatı korkudan indirirler he?

Motosikleti
    -
    ne kadar ucuz bılemem ıscılıgı gorup karar vermek lazım,ne kadara degıl ısını nasıl yaptıgı bence cok daha onemlı,fakat sahsı gorusum hıc degılse kazıklanmadıgın bır fıyat odemıssın.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki biraz fazla gibi ama şu sissy bar olayını tam anlamadım.. bu ücrete dahil mi değil mi? dahilse iyi fiyat bence.. bu arada usta kim? yenileri bilmem pek, fakat eski ustaları tanırım. bildiğim biriyse işçiliği iyi veya değil konusunda yardımcı olabilirim.. son zamanlarda kendien anahtar takımı alan herkes usta olmaya başladı Ankara da

not: egzozu deldirdim derken 5mm uçla 1-2 delik mi açtırdınız rahatlaması için yoksa ses yükselsin diye oydumu susturucunun içini iyice
    sissy bar fiyata dahil. valla oydu susturucunun içini iyice rüzgar motora gidiyorum.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sissy bar fiyata dahil. valla oydu susturucunun içini iyice rüzgar motora gidiyorum.
    sissy bar dahilse fiyat uygun ama umarım güzel birşey yapar.. ses için yapıldı o zaman. onun geri dönüşü yok işte onun için sıkıntı oluyo bazıları pişman olabiliyo sonradan. biz kuryelik yaparken 2 delik açtırırdık biraz tıngırdı artardı ama motorun çekişi artardı.. şimdi birileri çıkar sen mühendisinden iyimi bilecen falan derse peşin cevap vereyim 'benim tercihim de böyleydi'.. mühendis standartlara uygun ürettirir ama ben standart dışı seviyorum

şimdi zincir yağı 50 tl, üzerine sissy bar. orjinali ne kadar bilmiyorum ama 2 yıl önce xmax'im için araştırmıştım çok pahalıydı. yağını değiştirmiş ve işçilik ile 250 tl süper fiyat bence. şu sissy bar herşeyi değiştiriyor.. diğer işlemler için ücret bile almamış diyebilirim. geçen bir arkadaşa uğradım zincir yağlama ve gerdirme için 30 tl istediler müşterisinden,tabi biz kendimiz yaptığımız için fazla geliyor ama işçilik ücretleri böyle yani.. yukarıda bu işlerin ucuz olduğunu düşünenler var ama bu işletmenin büyüklüğüne yada ustanın işçiliğine göre değişir..

bence çok iyi fiyata yapıyor o ustaya devam etmelisiniz..

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    ''zincir yağlandı, hava filtresi temizlendi, vidalar komprösörle sıkıldı, debriaj ayarlandı,lastik havası ayarlandı,''

Bu kısmını çıkarın diğerleri

''egzosu deldirdim. orta sehpa yere sürtüyodu onu kaldırdı, gidonu hafif yükseltti. birde 50 liralık zincir yağı aldım'' Kısmı için 250 TL motorun marka modeline ve işçiliğin yapıldığı ustanın Fiyatlandırmasına göre değişmekte olup bana fiyat yüksek geldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)