Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gunluk 120 km icin nasil bir motor almaliyim

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Üniversiteyi kazandıktan sonra okula araba yada motorla gitmeyi düşünmeyen bir genç var mı çok merak ediyorum doğrusu.
    Zamanında bende de böyle bir heves olmuştu. Sonra içime kaçacağını anlayınca vazgeçmiştim
    Green Arrow ve mavellen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb500f
    Pulsar ns200 yada inazuma

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ns200 yada inazuma
    İkiside mantikli geliyor heleki inazuma az daha tasarimi guzel olsa beklemeden alirim
    Yakit tuketimi 3.5 litrenin altina dusebiliyormus

Okula gitmek icin o mesafeler hicbir sekilde çekilmez bi ev bul kiralik bikac ay sonra da ev arkadaşı
    mavellen ve pea bunu beğendiler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    120 km gideceğim diyorsun günlük dostum bu işin bide kışı var kışlık ekipman yağmurluk vs. alman lazım,düzgün adam akıllı lastikler falan filan.Gidilmezmi gidilir elbette ama arkadaşların dediği gibi motor süren insanın illa sağlam 1-2 kazası olur bu ülkede bunuda düşün derim.En mantıklı alınası motorda bence bajaj 200 ns yeterli gelir.

Son olarak Mersin Erdemli'de yılın baya büyük bi bölümünde motor sürülebilir sıcak akdeniz iklimi olan bir yer,tabiki yöre halkının da yaşadığı bir kış mevsimi var elbet,lakin erzurumdan gelen için bu değişir ona sıcak gelecektir memleketiniz,ama üniversitelerin genelinde normal şartlarda(Bütünleme,yaz okulu olmazsa)eğitim öğretim yılı havalar soğurken başlar tam ısınırkende biter.Yani genellikle motoru kış şartlarında,soğuk havalarda veya ıslak yollarda kullanacaksın bunada dikkat edip göz önünde bulundurmanı öneririm.
    mavellen bunu beğendi.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Soran arkadaş karar verebildimi?

Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soran arkadaş karar verebildimi?
    Aslinda hala karar veremedim cunki 2-3 tane alternatif var ablam mersinde ev tutmaya calisiyor (o da ayni unide) o tutarsa onun yanindan gidis gelis yapabilirim o zamanda 30+30 dan 60km gunluk yol yapar
    Yada araba alabilirim zaten 5 aydir işimden dolayi gunluk 150 km yol yapiyorum

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiside mantikli geliyor heleki inazuma az daha tasarimi guzel olsa beklemeden alirim
    Yakit tuketimi 3.5 litrenin altina dusebiliyormus

bu motosiklet çirkin mi şimdi yahu. inazuma gayet yakışıklı. fotoğraflar bana ait.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi tek marş 120 km yol yaptım eve geldim-ki gezmekten..

Egzoz sesimden, ruzgarın uğultusu ve araba gurultusunden kulaklar iptal, tıkaç şart.

-Çok yüksek devir yapıp kulakları pert etmeyecek bastin mi gidecek güçlü bi motosiklet olmalı.
    -Konforlu olmalı,

başka da diyeceğim yok.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda hala karar veremedim cunki 2-3 tane alternatif var ablam mersinde ev tutmaya calisiyor (o da ayni unide) o tutarsa onun yanindan gidis gelis yapabilirim o zamanda 30+30 dan 60km gunluk yol yapar
    Yada araba alabilirim zaten 5 aydir işimden dolayi gunluk 150 km yol yapiyorum
    O zaman size Palio gibi ufak az yakan dizel hidrolik direksiyonlu araç daha mantıklı 15.000
    Motosiklet olarak Suzuki inazuma nın normal ve F versiyonu var biri naked biri sportif görünümlü grenajlı..
    Pazarlar haric ayda 26 gün kullansan
    150*26 gün=3750-3.900km eder aylık.
    Alacağınız motorun bakım aralıkları uzun olmalı yoksa her y veya 2 ayda bir bakıma 300-500tl belki daha fazla vermek var yılda 3600-4000 TL masraf eder ..çoğu motor;
    500km-1000km-çinlilerde her 2000km de bir bakım var Hintli japon olsa olsa her 5000km de bakım ister

Hoşunuza giden modellerin forumda sayfası konusunu bulun ve bakım aralıkları ve maliyeti sorun örnek her 3000km servise gidiyor .....TL ödeniyor gibi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)