Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gunluk 120 km icin nasil bir motor almaliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Universiteye araba yada motor ile gitmeye karar verdim malum ayni sehirde kyk cikma ihtimali zor
    Haftada 3-4 gun gidiş gelis yapicam yakiti seferde 25-30 tl yi geçmemesi lazim

Yasim 19 olmasina ragmen ehliyeti A2 aldim ona gore motor tavsiye edersini
    Gidicegim yolun 30 km sehir ici kalani duz yol
    Butce 10000-12000 tl yi geçmemesi lazim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Cbr 250r veya inazuma

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Bakım aralıkları uzun olan bir motor lazım..
    Mesela pcx-nmax için 3000km de yağ 8-10.000km de bir baskı balata debriyaj değişim oluyormuş galiba max 700tl..

Bence sürmesi rahat keyifli su soğutmalı 150cc hatta 200cc SCOOTER bakın
    Neden; Şehir içi trafikte ani yavaşlama durma fren ve daha geniş koltuk ( sele)+su soğutmalı olduğu için "scooter" alın diyorum

İlk surdugum motorun scooter olmasina karsin 10 km bile surmemisimdir
    Scooter bana gore degil

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk surdugum motorun scooter olmasina karsin 10 km bile surmemisimdir
    Scooter bana gore degil
    Yalnız el arabası gibi ufak tekerlekli (10inch) her çukura giren scooter değil
    ✓13-14-15-16 jant
    ✓Su soğutmalı
    ✓oturma koltuğu geniş
    ✓Enjeksiyonlu
    ✓abs olan scooter dan bahsediyoruz..

Scooter kullanamamak çok şaşırtıcı..
    Vitesli motorda debriyaj nedeniyle zorlanan stop ettiren gördüm keşke otomatik olsa diyorlar ..

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Motor tavsiyesi değil de kyk hakkında bilgilendireyim seni. Önce yerleştiğin şehir/ilçe belli olur. Sonra kyk başvurusu yapılır. Bunlar yapıldıktan sonra senin şehrinde bi kyk ya yerleşirsin. Başka bir şehre çıkma gibi bişey söz konusu değil.

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor tavsiyesi değil de kyk hakkında bilgilendireyim seni. Önce yerleştiğin şehir/ilçe belli olur. Sonra kyk başvurusu yapılır. Bunlar yapıldıktan sonra senin şehrinde bi kyk ya yerleşirsin. Başka bir şehre çıkma gibi bişey söz konusu değil.
    Yerlestigim universite ile ayni sehirdeyiz de o yuzden kyk nin cikma olasiligi az

2017 model absli cayır cayır bir pulsar 200 iş görecektir. 120 kmyi 18 liraya gidersin.
    MotoRR, HyperXCrossfire ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    O yol adamı yorar,bu sebeple konforlu bır scooter az yakan en mantıklısı enjeksıyonlu su sogutmalı bır model ılac olur.

ozellıkle pıaggıo medley bakmanı onerırım,yada nmax 155 alıp bır ruzgarlı ve konfor sele ıle degıstırırsen bır daha vıteslı gıbı ezıyetı dusunmezsın bıle abs de ektra artısı olur,bırde tabıkı bagaj kapısıtesı var canta dahı takmasan yıne bu ıkı modelde kayda deger manada bagaj avantajın olacak.

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yol adamı yorar,bu sebeple konforlu bır scooter az yakan en mantıklısı enjeksıyonlu su sogutmalı bır model ılac olur.

ozellıkle pıaggıo medley bakmanı onerırım,yada nmax 155 alıp bır ruzgarlı ve konfor sele ıle degıstırırsen bır daha vıteslı gıbı ezıyetı dusunmezsın bıle abs de ektra artısı olur,bırde tabıkı bagaj kapısıtesı var canta dahı takmasan yıne bu ıkı modelde kayda deger manada bagaj avantajın olacak.
    İstedigimde teker yapabilicegim kafam bozuldugunda köy(yayla) yollarinda kullanabilicegim bir motor degil scooter zevkimi yansitmiyor

İkinci el alacaksanız. Mt25 işinizi görür. Fakat yakıt konusunda beklentinizden fazla gidebilir. 25 30 lira çok para kardeşim.
    Oturuş pozisyonu yatık ise cbr, hoyosung.pulsar 200 de olabilir. Senin fiyat aralığına uyuyor. Son hız konusu ve atik olmasını bir kenara koyarsak. Yakıt tasarrufu olarak cbr iş görür.
    150cc bir motor bakıyorsanız pulsar yine yeterli olacaktır. Gittiğiniz yol da köy yeri gibi yerlere sapıyorsanız. Mondial

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstedigimde teker yapabilicegim kafam bozuldugunda köy(yayla) yollarinda kullanabilicegim bir motor degil scooter zevkimi yansitmiyor
    hele sen ilk sene dersleri geç, ikinci sene durum iyiyse alırsın, ailen senden başarı bekliyordur diye tahmin ediyorum, şu önünüzdeki dört seneyi nasıl geçirdiğinizle ilintili olarak iş bulacaksınız, sakın ama sakın çiçek çocuğu olup yayılma, 4 sene daha sabredersen hayat boyu sen kazanırsın, yatay dikey geçişler, çift lisans diploması alma olayları var, araştır, yok ben beceremiyorum diyorsan ileride çok üzüleceksin, şimdi yaptın yaptın, ona göre oku ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Yol uzun hocam seni en iyi inazuma İdare eder

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Araba alin. Motosiklet hem daha rahatsiz, hem daha yorucu, en onemlisi de cok daha tehlikeli. O kadar siklikta o kadar uzun yol, kaza ihtimalinizi cok arttiriyor. Unutmayin, buyuk kaza insanin basina hayatinda 1-2 kez gelir. O esnada araba icinde olmanizla motosiklet uzerinde olmaniz arasinda buyuk fark var. Bir de yagisli ve soguk havada iyice sorun motosiklet. Karar sizin tabii ki.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hocam derdinizi peyderpey değilde direk söyleseniz de insanlar yardımcı olsa. Yolum uzun dediniz, çok param yok dediniz, az yaksın dediniz. Haliyle insanlar scooter önerir size, diyorsunuz ben beğenmiyorum. Belki bindiğiniz scooter çok küçüktür diye uzun yolda gidebilen modelleri olduğunu söylüyorlar, ben teker yapacağım, araziye dalacağım diyorsunuz.

İyi hoş diyorsunuzda, hem ekonomik olsun, hem çok para vermeyim, hem çok yakmasın, teker yapsın, araziye girsin. Sizce böyle bir şeyin olabilitesi var mıdır ? Hadi oldurdunuz sizce bütün bu talepleriniz o hizada kalır mı sizce ? Teker yaparken hasar alsa, motor hızlı eskise, arazide düşseniz vs o eğri tutar mı sizce ? Önce bir ne istiyorsunuz, elinizdeki paraya ve hesabınıza bakın lütfen.

Bizde öğrenci olduk, kimimiz çok harçlık aldı, kimimiz az herkes ona göre bir düzen kurdu. Paranızı kendiniz kazandıysanız ve kazanıyorsanız ne istiyorsanız yapın elbette ancak annenizden-babanızdan veya devletten alıyorsanız parayı, o parayı keyif için değil, ihtiyaçlar doğrultusunda kullanmak her zaman sizin kafanızı rahat ve doğru yolda tutar. Heves uğruna genç yaşta 3 lira ile 5 liralık randıman almaya çalışıp gereksiz sorunların ve borcun altına sokmayın bence.
    efendy06 ve ..YaNKee.. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Mesafe çok uzak bunun soğuğu yağışı kışı var, öğrenci işi değil bu meret. Motor almakla bitmiyor, ekipmanı ayrı bakımı ayrı yakıtı vs derken, ana babanız üzülür başkası değil. O yüzden ben toplu taşıma öğrenci kartı diyorum, en ekonomik ve en risksiz olanı.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    daelim daystar 250 işini görür. hem az yakarsın , rahat gidersin , bakımlarınıda kendin yapmayı öğrenirsin. cruiser olduğu için çalınma riskide az. üniversitede ilgide çekersin.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam pulsar 200 ns diye düşünüyorum ve kuryelerde kullanıyo genelde demek ki iş görüyo ki kullanıyolar sonuçta her gün yollardalar

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Mesafe 120 degil de 50-60 olsaydi Honda PCX veya Yamaha NMAX derdim. Ama 120 Km civari mesafe, scooter istememeniz ve butceye bakinca hem su sogutmali, hem ekonomik hem de abs'li olarak kalan tek guzel secenek Pulsar NS200 2017 modeli oluyor. PCX'ten Pulsar'a gecmis biri olarak 2017 Pulsar'in gayet guzel bir motor oldugunu, daha onceki modellerde bahsedilen sorunlarin hicbirini yasamadigimi ve 300 Km molasiz suruste bile motordan keyif aldigimi soyleyebilirim. Bence bir degerlendirin.
    Kis sogunu da hesaba katmak lazim. Ben kisin motor kullanmayi cok sevmedigim icin son baharda ucuz yollu bir araba almayi dusunuyorum. Cunku zaten cok sevmedigim soguk hava motosiklet ile hic cekilmiyor. kullanacaginiz donem dikkate alindiginda bunu da dikkate almak yararli olur

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    Günlük 120km yapacaksan bence bajaj boxer alırdım neden mi 50.000km garantisi var 4 yılda o kadar km yapınca motorun fiyatı çok düşecek cbr alıpta motorun değeri düştüğünde üzülmektense bajaj alırım sorunsuz sürerim hem günlük 120km demek çok büyük sorumluluk demek ben korkardım o kadar yolu hergün çekmeye

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)