Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50CC Motor B Sınıfı Ehliyet Hakkında!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

3 gün önce 50cc Arora 50-10 Toros Model motor aldım. B sınıfı ehliyet ile kullanıldığını biliyorum fakat bazı forumlarda gezerken Ehliyetin yeni tip (yeni tipten kasıt Çipli olandan) olması gerektiği hakkında yorumlar yapılmış. Zaten B sınıfı sürebiliyo deniyo Benim eski tip ehliyetim de B sınıfı yeni tip olması ne hacet bilemedin. Bununla ilgili fikirlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba hocam bende size birşey soracağım ama senin sorunla alakası yok şimdi sen bu motoru aldın sigorta vergi muayene derdi yok mu 50 cc motorların

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı MetalFaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 gün önce 50cc Arora 50-10 Toros Model motor aldım. B sınıfı ehliyet ile kullanıldığını biliyorum fakat bazı forumlarda gezerken Ehliyetin yeni tip (yeni tipten kasıt Çipli olandan) olması gerektiği hakkında yorumlar yapılmış. Zaten B sınıfı sürebiliyo deniyo Benim eski tip ehliyetim de B sınıfı yeni tip olması ne hacet bilemedin. Bununla ilgili fikirlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Herhangi bir sorun olmaz,gönül rahatlığı ile kullanbilirsiniz.

Alıntı ERAYAKDENİZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam bende size birşey soracağım ama senin sorunla alakası yok şimdi sen bu motoru aldın sigorta vergi muayene derdi yok mu 50 cc motorların
    Vergi,A sınıfı ehliyet derdi yok.

Sigortadan emin değilim.

Muayene yaptırılmak zorunda diye biliyorum.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Yeni ehliyete geçmek için yanlış hatırlamıyosam 2020 ye kadar vakit var sıkıntı olmaz güle güle kullanın.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    B ehliyet varsa eski de olsa sürülür.Yeni çipli ehliyetler yurt dışına çıkarken ab uyum kağıdı ücreti ödemekten kurtarıyor başka işe yaramıyor.

O değil de çin malı 50 cc motor 4000 lira olmuş inanılır gibi değil.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Muayene yaptırılması zorunlu 50cclerde en çok bilgi şuan ki RX9 konusunda yer alıyor. Sigorta yaptırsanız dahi işe yaramıyor bunu diyenlerde var.

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    Vergi yok, sigorta yok. B sinifi ehliyet yeterli. Plaka var, muayene var.

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim.
    Arkadaşların da dediği gibi
    -B Sınıfı ehliyet yetiyor.
    -Motorlu Bisiklet sınıfı olduğu için sigortadan muaf yaptırsanız bile sigorta zararı karşılamaz kanunun burasında bı açık var.
    -Vergi zaten 100cc ye kadar muaf ki bu 48 CC
    -Muayene ilk 3 yıl yok sonra sonra 2 yılda bir (ben öyle biliyorum.)
    50 CC motor tercihimdeki sebepler bunlar. Günlük 10km yol yapıyorum. Gayet yeterli geliyo.

Alıntı MetalFaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim.
    Arkadaşların da dediği gibi
    -B Sınıfı ehliyet yetiyor.
    -Motorlu Bisiklet sınıfı olduğu için sigortadan muaf yaptırsanız bile sigorta zararı karşılamaz kanunun burasında bı açık var.
    -Vergi zaten 100cc ye kadar muaf ki bu 48 CC
    -Muayene ilk 3 yıl yok sonra sonra 2 yılda bir (ben öyle biliyorum.)
    50 CC motor tercihimdeki sebepler bunlar. Günlük 10km yol yapıyorum. Gayet yeterli geliyo.
    Motosikletin yaptığı hız ve rampalardaki performansı hakkında bilgi verebilir misin? Herkes 2. motor olarak düşünüyor mesela RX9 modeli ile ilgili bir çok video yayınlandı bi anda alıcısı var epeyi görünürde de performansı iyi ayrıca 100cc yapılabiliyor. Bu model hakkında da bilgi verebilir misin.

Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin yaptığı hız ve rampalardaki performansı hakkında bilgi verebilir misin? Herkes 2. motor olarak düşünüyor mesela RX9 modeli ile ilgili bir çok video yayınlandı bi anda alıcısı var epeyi görünürde de performansı iyi ayrıca 100cc yapılabiliyor. Bu model hakkında da bilgi verebilir misin.
    Şöyle söyliyim günlük yaklaşık 10-15 km arası mesafe yapıyorum 5-6 km si de hız limiti 82km/h olan bir yol sağ şeritten 70le rahat gidebiliyorum ama 70le çok zorlanıyor motor. Rampalarda hiçbir sıkıntı yok rampa yukarı bastın mı hızlanması bile var ki baya dik bir yokuş çıkıyorum. Kimi modellerde hız limitörü varmış çıkarınca 80 üstü görünüyo diyolarda motor çok büyük değil bence pek sağlıklı değil. Genel anlamda memnunum Motor tecrübem hiç yoktu ehiyetle de uğraşmıyorum işe gidip gelmek için kullanıyorum. 2020 de eski ehliyetin süresi dolacığından yenisini alıcaz mecbur o zaman belki A sınıfı alırsam yüksek modele bakabilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)