Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

bir günde 900-1000 km yapılabilir mi? veya 16 saatte max kaç km yapılabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    yaptığım en uzun yolculuk tek rotaya git gel 80 km, gün içinde sağa sola giderken 150 km civarı, araba ile 7 saat 500 km (antalya manisa)yaptım.A
    Aynı gün içinde antalya-kilis (891 km-10,30) yapmayı planlıyorum.Sabah erken saatte çıkıp,10-15 saate yolculuğu tamamlamayı planlıyorum.
    Sizce bu bilincim kapanacak derecede uyku bastırmadan, dikkatım sıfırlanıp zombi gibi dolaşmadan ve ertesi günü komple uyumadan geçirmeyecek seviyede yorularak mümkün mü?

yolculuğı 3 ay sonrasına planlıyorum, yaş 26 motor 220 cc 130 la rahat gidiyor, 140-150 son hız
    arka çanta ve gerekli şeyler olacak

sele altına havalı minder vs alınabilir
    arkaya sert bir şey koyup sürücü için sissy bar niyetine kullanmayı düşünüyorum,
    belim için haltercilerin kullandığı ağırlık kemeri (veya korse) takıp omurgaya binen yükü azalabilirim(aklıma geldi, denemedim)

bunlara ek yolculuğu daha az çileli hale getirecek önerilere açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Biraz daha yaşamak istiyorsan yapma bence ben 1 günde izmir ve dönüşü defalarca yaptım ama akıl kaarı değil

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    O kadar yapmışken biraz daha zorla Iron Butt belgeni al bari.O yola kıç ne kadar dayanır bilinmez

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha yaşamak istiyorsan yapma bence ben 1 günde izmir ve dönüşü defalarca yaptım ama akıl kaarı değil
    kaç km hızla, nasıl molalarla yaptın peki?

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    bir günde 750 km yaptım aşırı yorulmadım dinlene dinlene 12 saatte. Sanırım bi 300 km daha yapabilecek enerjim vardı.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Yapılır niye yapılmasın, büyük motorla daha rahat yapılır. Küçük motorla biraz eziyet olur ama yine de yapılır. Ben motosikletten kaynaklı olası arıza konularını ayrı tutarsak, yapılamayacağını düşünenleri hiç anlayamadım. Tapa gaz ortalama 90km/h ile 10 saatte gidilir. 2 yakıt molası esnasında dinlenme ve yemek toplam 2 saat geniş geniş dinlenme ile 12 saatte gideceğin yere varırsın. Sabah 7' de çıkarsın akşam 19' da oradasın.

Grenajlı, dört silindir (Titreşimsiz) büyük makine olduktan sonra 1.000 üstü kilometreler de yapılır. Sponsor veya bahane bulsam deneyeceğim de henüz fırsat geçmedi elime.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km hızla, nasıl molalarla yaptın peki?
    gts evo 250 ile yaptım pek yorulmadım cbr 125 ile yaptım yolda paramparça oldu indiğimde götüm komple yoktu

Motosikleti
    R25
    İstanbul - Antalya 830 km yol, motor Apache 150 cc, aksam 9 da yola çıktım uykusuzdum yol işkenceye dönüştü, g*tümü hissetmiyordum ağrıdan tedbirsiz gittim, dayanamadım yol kenarında 3-4 saat uyudum, yoksa kaza yapmam kaçınılmazdı bariyere giriyordum az daha, toplam 16 saat sürdü, hızım 90-110. Dönüş sabah çıktım mesafe 850 km 14 saat sürdü son 250 km hiç mola vermedim, 14 saat sürmesinin sebebi yokuşlar ve İstanbul'a yaklaşırken köprüye kadar olan trafik..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosiklete göre değişir.
    Defaten gun içerisinde cok uzun yol yaptığım oldu.

Sabah 8 'den gece 23.00 'e kadar 1050 km sürdüm örneğin. Arada (1.5 saat gümrük geçişi, ve molalar dahil) Kücükyalı - İgoumenitsa (Yunanistan) (Versys 1000 ile) Sadece yoruldum, devam edebilirdim.

Sonrası (Limanda gemi beklerken)

Öğlen 1 'den aksam 21.00 'e kadar (8 saat) Alanya'dan - İstanbul Merter'e 800 km sürdüm ( Z1000SX ile) Sele sert olduğu için biraz ağrı oldu..

Öğlen 4'den sabah 5'e kadar (13 saat) Fethiye'den - istanbul Merter'e 750-800 km sürdüm ( Xmax 250 ile) Kambur oturmak çok yoruyor.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Çok konforlu bir motorun yoksa, günlük 500 km'den fazlası çok yorucu oluyor. Popon üçgen olur, yorgunluktan yola konsantre olamıyorsun bi yerden sonra bu yüzden yorucu olmasındansa tehlikeli oluyor Karizma R ile ise kesinlikle önermiyorum titreşimden bileklerin çok fena uyuşur, ertesi gün ölü gibi uyursun. Eğer çok acelen varsa gitmek zorundaysan, çıkmadan önce uykunu iyi almış iyi dinlenmiş şekilde, kafein yükleyip çık. Benim tavsiyelerim bunlardır.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Cbr 250 ile İstanbul-Ordu yaptım 910km 11 saatte 5 mola verdim.indiğimde ne bel ağrısı nede başka bişey hissettim.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam sabah namazını kılar yola çıkarım. Toroslari yol sakinden geçerim. Sonraki yol zaten bildiğim kadarıyla otoban orada rahat rahat giderdim. Alanya uZerinden gideceksen Alanya - Anamur arası yolda çok dikkatli ol. Orası tam macera giderken sağ tarafın uçurum sol tarafında araçlar olacak.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Yamaha YBR125 ile 800 km yaptım(İstanbul- Antalya-Elmalı) keyifli idi
    Dönüşte aynı yolu geldim yalnız Dönüşte İstanbul'a akşam trafiğinde geldim yorucuydu , tırnaklarım acıdı titreşimden.

Bajaj Pulsar 2000 NS ile Fethiye-İstanbul , İstanbul-Fethiye yaptım gayet iyiydi.

Uykunu alman ve sırt çantanda su vb bulunması önemli.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Gece 4'te Aydın merkezden çıkıp, Bursa'ya gidip motosikleti değiştirip, Aydın'a geri dönmüştüm. muhtemelen o kmlere yakın kilometreler. Yorulmuştum. Omzum ağrımıştı.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Birkaç defa mecbur kalıp yaptım.
    Yani yapılır da o motorla fazla zorlama.

Çok rahat yapılır.tvs apache 150 ile ve pulsar 200 ns ile yaptım.gebze trabzon ve dönüş.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Uzun yol şoförü olarak uyku konusunda tavsiye vereyim.

Enerji içeceği kesinlikle içme. Benim bi şoför abim onun yüzünden kalp krizi geçirdi. Uykuyu açıyor uyutmuyor ama riskli.

Kolanın içine 2si bi arada kahve dök. Onu döküp 24 saatte İzmir Erzurum giderdim hiç durmadan. Uyutmuyor. Ama tabi motor farklı kamyon farklı.
    kovboy03 bunu beğendi.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol şoförü olarak uyku konusunda tavsiye vereyim.

Enerji içeceği kesinlikle içme. Benim bi şoför abim onun yüzünden kalp krizi geçirdi. Uykuyu açıyor uyutmuyor ama riskli.

Kolanın içine 2si bi arada kahve dök. Onu döküp 24 saatte İzmir Erzurum giderdim hiç durmadan. Uyutmuyor. Ama tabi motor farklı kamyon farklı.
    1500 km izmir erzurum arası valla helal olsun.Kola kahve ilişkisini ilk defa duydum tadı nasıl oluyor ;)
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Sünger kulaklık al rüzgar sesini keser. Uzun süre rüzgar sesine maruz kalınca insanın beyni uyusuyor.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yapılabilir, ama yapmamak daha iyi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)