Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper'ı merdivenden çıkarmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese. İlk mesajım olarak aklıma takılan bir problemi paylaşmak istiyorum.
    1 hafta önce ilk motorumu aldım ama apartmanda park yeri problemi yaşıyorum. Yaşadığım apartmanın kendine ait bir açık otoparkı var ancak güvenliği yok. Malesef bulunduğum mahalle de pek güvenli biryer değil. Apartmanın giriş katında bir ambar var motoru koyabileceğim ama orasıyla motorum arasında 3 basamak var. Birkaç kere engelli rampasından çıkardım motoru ama şimdi koruma demiri takınca rampaya sığmıyor. Motorum hyosung gv250. Yanlış bilmiyorsam dolu ağırlığı 180 kilo civarında. Şimdi 3 basamak çok gözükmeyebilir ama hem yol-yordam bilmiyorum hemde benim gibi ilk motoruna binen acemi bir sürücü için 180 kilo bir chopperı basamak çıkarmak pek kolay değil.
    Bu basamakları motorumla nasıl çıkabilirim yada yapabileceğim birşey varmı? Aklıma rampayı genişletmek geldi ama mermer olduğu için estetik açısından hoş durmaz diye düşünüyorum ve apartman sakinleri karşı çıkacaktır mutlaka. Önerilerinizi bu acemi kardeşinizden esirgemeyin lütfen Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Çok kaba durmayan bi kereste alıp kullanabiirsin, işini halledince kenara kaldırırsın görüntü kirliliği de olmaz
    diablof bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Merdivenden biraz uzun ve motordan az geniş bir tahta bul üstünde hızlıca çık.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Merdiven kayabilir onun yerine merdivene üçgen şeklinde takozlar koyun..Merdiven basamakları böylece düz olur umarım anlatabilmişimdir..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Taşınabilir metal rampalar gördüm internette bu iş için. Fiyatı biraz pahalı. Şimdilik en mantıklısı dediğiniz gibi bir takoz koymak sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)