Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Senet ile motosiklet satanlar çoğaldı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı geceler arkadaşlar.

Bir dönem maddi durumu yüzünden bir turlu motosiklet alamayan,erteleyen ama almak için de bin bir çeşit yol arayan kişiler ile karşılaştık.Bundan bir iki ay öncesine kadar point ve çınar motor haricinde senet ile satış yaptığı bilinen çok az firma vardı.

Bu gün malum sitede ilanlara bakarken gördüm, 4 5 firma daha bu işe kalkışmış. Tabi öyle bilindik markalar değil. Hepsi çinlinin de Çinlisi gibi bir şey.Ama garip olan hero bayisi bile senet ile motosiklet satıyor.

Bildiğim kadarı ile senedin bir hükmü yok.Bu adamlar nasıl bu işi yapıyor,yada bu insanlardan bu şekilde.motosiklet alanlar akıllarını peynir ekmek ile mi yemiş. Hero bayisi 3000 pesinat ile ayda 645×10 ay vadeli 0 km karizma satiyor.Toplamda 9450 TL ye geliyor.Pek akıl karı gibi gelmedi bana ama demek ki alan var...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Gece gece bende bakınıyordum.
    Okullar açılmadan almak istiyorum bende kredi yok,peşin elime geçmiyor mecbur baknıyorum da bir iki kötü yorum var.Ödedikden sonrasıyla ilgili biraz tuhaf.Senedin etkisi var.Günü geçmiş senedi kulanarak arabayı çektire biliyorlar.

Senet işi biraz kalın enseli abi işi.O parayı her türlü tahsil ederim dior adam.

Şansıma altıeylülde üst sokağımda satan bir adam buldum yarın bi arim kendisini

Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece gece bende bakınıyordum.
    Okullar açılmadan almak istiyorum bende kredi yok,peşin elime geçmiyor mecbur baknıyorum da bir iki kötü yorum var.Ödedikden sonrasıyla ilgili biraz tuhaf.Şansıma altıeylülde üst sokağımda satan bir adam buldum yarın bi arim kendisini
    Pointten kesinlikle uzak dur derim.Adam hakkında savcılıkta açılmış onlarca dava var.Belki isini vade farkını alarak hakki ile yapanlar vardır ama bana yine de pek mantıklı gelmiyor.Bak en basiti asya swift 150 için adam 1000 TL pesinat demiş geri kalani 10 ay senet yapıyor.Peşin alsan zaten 4500 TL te satıyor adam ama vadeli olunca 6000 TL üzeri oluyor.Boyle yapmaktansa bekle 10 ay at parayı kenara öyle al.En azından bi japon falan alırsın ikinci el.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pointten kesinlikle uzak dur derim.Adam hakkında savcılıkta açılmış onlarca dava var.Belki isini vade farkını alarak hakki ile yapanlar vardır ama bana yine de pek mantıklı gelmiyor.Bak en basiti asya swift 150 için adam 1000 TL pesinat demiş geri kalani 10 ay senet yapıyor.Peşin alsan zaten 4500 TL te satıyor adam ama vadeli olunca 6000 TL üzeri oluyor.Boyle yapmaktansa bekle 10 ay at parayı kenara öyle al.En azından bi japon falan alırsın ikinci el.
    Evet point hakında daha öncede benzer yorumlar duymuştum.Bizzat kendimde gidip konuşmuşdum 2006 Cbr 125 vardı sitede 4.500 yazıyordu sanırım senetle 5.000'di.Yüz yüze 3.500'e indirmişdim 50 TL kapora vermişdim.Yorumlardan sonra vazgeçmişdim.Birde babam 4.500'den 3.500'e indiler demeki malda sıkıntı var diyip vazgeçirmişdi.Olan benim 50 TL'ye oldu.

Ben kişiden buldum galeri değil.Esnafız zaten sorun olacağını sanmıyorum.

Yalnız gece gece ne tesadüf ya.Haydi iyi geceler.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    en mantıklısı adamın koydugu fark 10 ay için 4000 tl lik motora 50% faiz koyup 6000 tl diyor ayda 600tl öderim diyorsanız
    TTelekom (TTNET) kullanan ben gibi çok insan var 1adet iphone 7plus alıyoruz tarifeye ek 244 tl mağaza fiyatı 4500 tl siz bunu 4100 tl ertesi gün satabilirsiniz....
    +faturalı hattınız varsa Vodafone-Turkcell-Avea TTnet mobil ordanda üst seviye telefon alıp nakite çevirerek 8000-8300 tl paranız olur.
    ayda 400-430tl taksitle ödeme yaparsınız...bu size 4000 tl motoru 6000 tl 10 ay için 50%faiz istiyen tefecilerden kurtarır..2 üst model telefon

veya ilk motor olacaksa illa düşecek bozulacak yolda kalacak çoğu beyaz eşya bayisi Yuki-Mondial-Arora-Rks satıyor aylık 2 veya 4% faiz ekliyor 12 ay için 50% faiz demek 1000 tl verip kalanı taksdide bölebilirsiniz...
    enlighteray bunu beğendi.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Senetle satışın hükmü nasıl yok?
    Gidip bankaya verirsen bile nakde çevirirler. Tahsil edemezsen avukat yoluyla maaşına haciz koyarsın. Maaşlı değilse hesaplarına bloke koyarsın parayı bir şekilde alırsın.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Bende senetle çok düşünmüştüm sonra yemedi tabi sonrası kısmet bir gece işi buldum gündüzde çalışıyordum 3 ayda almıştım ilk motorsikletimi

Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senetle satışın hükmü nasıl yok?
    Gidip bankaya verirsen bile nakde çevirirler. Tahsil edemezsen avukat yoluyla maaşına haciz koyarsın. Maaşlı değilse hesaplarına bloke koyarsın parayı bir şekilde alırsın.
    Konu hakkında pek bilgim yok daha önce duyduğum kadarı ile senetlerin bir hükmü yok diye biliyorum. Ama yine de senet ile bu şekilde alışveriş yapmak bana pek makul ve mantıklı gelmiyor.Bakıyorsun piyasanın yarı kati fazla fiyata satıyorlar. Bunlar genelde de çin malları oluyor,iki gün sonra da elinde kalıyor...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    senetle motor almak isteyip de senet hakkında bilgisi olmayan birinizi ibreti alem için yaş odunla dövmek lazım.
    senet hakkındaki kanun maddelerini okuyun.
    paranız yoksa da binmeyin.
    hiç beceremiyorsanız suriyelilere karışın devlet size bedava motor verir.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    hiç beceremiyorsanız suriyelilere karışın devlet size bedava motor verir.
    Trajikomik.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    PointMotor ile ilgili kötü yorumlar okumuştum. Paranız ile rezil olma durumundan bahsediyordu çok sayıda arkadaş. İki yer çok dikkat çekiciydi .KESİN İŞİNİZ OLMASIN DENEN İKİ YER. PointMotor ve şahinmotor

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Tefecilere gün doğdu desenize

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    ben Yasal Tefeciler yani Bankaların en geç 2018 yaz Motosiklet kredisi vereceğini umuyorum.
    Hani Sıfır Arabanın 80% karşılıyorlar hacizle (satılamıyor) motosiklette aynısnı yaparlar
    15.000 tl motosiklet için 3000 tl isterler gerisi 15.000:24 ay ödersiniz ayda 625tl öderiz
    veya tamamını verir 15000 tl için aylık 1,5%olsa 24 ay için 36% faiz demek 5000-5200 tl faiz demek 20.000 tl:24ay 833 tl tutar

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    genç insanların ödemekte zorlanacakları borçları almaları büyük problem yaratır.
    1 lira da olsa 1000 lira da olsa senet protestosu sicilinizi kötü etkiler .
    yapmayın.
    piyasalar problemli,
    iş garantiniz olsa dahi maaş alma garantiniz yok.
    ince düşünün.
    en kötüyü hesap edin.
    sizin gibiler yüzünden 3 maaşım gitti.
    ayık olun.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Borç Senetleri'nin kanuni hükmü vardır arkadaşlar bilginize...

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genç insanların ödemekte zorlanacakları borçları almaları büyük problem yaratır.
    1 lira da olsa 1000 lira da olsa senet protestosu sicilinizi kötü etkiler .
    yapmayın.
    piyasalar problemli,
    iş garantiniz olsa dahi maaş alma garantiniz yok.
    ince düşünün.
    en kötüyü hesap edin.
    ayık olun.
    Sizin gibiler derken ben o kısmı pek anlamadım. Nasıl bir olay yasadin acaba.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayık olun.
    Açıklarmısınız merak ettim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)