Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

30 yıldır kullandığı motosikletiyle dostluğu görenleri şaşırtıyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Diyarbakır’da 30 yıldır kullandığı motosiklet ile dikkatleri üzerine çeken yaşlı adamın motosiklet tutkusu görenleri şaşırtıyor.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde 30 yıldır kullandığı motosiklet ile dikkatleri üzerine çeken 6 çocuk, 20 torun sahibi 67 yaşındaki Fahrettin Arslanoğlu’nun motosiklet tutkusu görenleri şaşırtıyor.

Başındaki sarığı, beyaz elbisesi ve sakalı ile motosiklet üzerinde görülen Arslanoğlu, 1987 yılında bir milyon 90 liraya aldığı motosikleti ile 30 yıllık dostluğunu İLKHA’ya anlattı.

Motosiklet tutkunu olduğunu ifade eden Arslanoğlu, onunla günlük işlerini gördüğünü söyledi.

Motosikletinden memnun olduğunu dile getiren Aslanoğlu, “Motosikletim 1987 modeldir. Bu motosikleti o zamanın parasıyla, bir milyon 90 liraya aldım, 30 yıldır sürücüyüm. Hamdolsun Allah’a, güzel geçti bu güne kadar, inşallah bundan sonra da güzel gider. Bu motorun iç kısmında bazı parçaları piyasada yok. İstanbul’dan istettik ve geldi parçalar, onları hepsini yerleştirdik. Şimdi sıfır motor oldu. Biz çocukluktan bisiklet sürücüydük ‘Motosiklet markası balkan, kendim Erbakan, Allah’ın izniyle başbakan’ diyor, öyle slogan atıyorduk. Erbakan’a devamlı eşlik ediyorduk. Parti gençlik teşkilatında iken o motosikletimi elden çıkardım, ondan sonra bunu mağazadan yeni olarak aldım ve 30 senedir elimdedir, memnunum hamdolsun.” dedi.

“Elimden gelene kadar motosiklet sürmeye devam edeceğim”

Motosikletinin geçmişte bir defa çalındığını ve kendisinin arayışı neticesinde bulduğunu söyleyen Arslanoğlu, motosikletinin çalınması olayını şöyle anlattı:

“Bir sefer motosikletim çalındı. 9 gün boyunca aradık, bulamadık. Ben bir gün bir tamircide motorumu gördüm. Motoru gördüğüm gibi tanıdım, biraz bakımını yapmışlardı. Gittim tamirciye motosikletin benim olduğunu, polise bildirdiğimi ve motoru alan kişinin kendisinin getirmesi halinde şikâyetçi olmayacağımı söyledim. O şahıs da motoru kendiliğinden getirdi meydana bıraktı, biz de motosiklete sahip çıktık. Ufak bir tamir ettikten sonra tekrar kullanmaya devam ettik. Elimden gelene kadar devam edeceğim motoru sürmeye, fakat ihtiyarladı, insan yenilemek ister. Nasip olursa satacağım. Sattıktan sonra da yeni bir taneye kavuşacağım. Çünkü ben motor tutkunuyum. Motorsuz duramam. Bir kere motosiklet ile kaza yaptım. Bir dolmuş çarptı, devrildim ama bir şey olmadı.”

Trafikte motosiklet kullanabilmek için gereken evraklarının tam olduğunu söyleyen Arslanoğlu, "Polis memurlarıyla karşılaştığım zaman ‘Her şeyin var mıdır?’ diye soruyorlar, ben de olduğunu söylüyorum. Muayene ve diğer evraklarımdan ehliyetime kadar soruyorlar, hepsi tamamdır. Ardından hemen bize yol veriyorlar ve biz de yolumuza devam ediyoruz. Hatta bir kere polis Bağlar Dörtyol’da 15’e yakın motosikletliyi durdurmuştu. Beni de durdurdu ve bana ‘Senin her şeyin var mıdır?’ diye sordu ben de bütün evraklarımın olduğunu söyledim. Bana devam edebileceğimi söyledi. Devam ederken tekrar beni çağırdı. Geri döndüğümde bana ‘Göster evraklarını bu arkadaşlara örnek olsun’ dedi, ben de gösterdim. Ardından diğer motosikletlilere göstererek beni tebrik ettikten sonra uğurladı.” ifadelerini kullandı.

“Motora her bindiğimde zevk alıyorum, o insana yetiyor”

Motosiklet kullanmaktan zevk aldığına vurgu yapan Arslanoğlu, “Trafikte motosiklet kullanmam biraz ilginç gözüküyor; beyaz elbiseyle, sarıkla, sakalla. Elbette biraz dikkat çekici oluyor. Fakat ben bu halkın çocuğu olduğum için herkes beni tanıyor. Hamdolsun öyle geçip gidiyor. Nasıl insan hasta oluyorsa, bazen baş ağrısı, el veya başka yerleri nasıl ağrıyorsa motor da muhakkak bir yerde bir arıza verir. Motora her bindiğimde zevk alıyorum, o insana yetiyor. Allah’ın verdiği bir nimettir, eskiden hayvan ile bu işler görülüyordu şimdi motosikletle görülüyor, işlerimiz daha kolaylaşıyor. Bunu elimden çıkarırsam yeni bir taneye talibim. Satarsam da 500 TL’ye satacağım” şeklinde konuştu.

“Trafikte büyük araçlar bize hiç yol vermek istemiyor”

Diyarbakır trafiğinde motosiklet kullanmanın zor olduğunu ve araç sürücülerinin motosikletlere yol vermediğini ifade eden Arslanoğlu şu ifadeleri kullandı: “Motosiklet kullanan arkadaşlarıma tavsiyem şudur ki: ‘Yavaş sürsünler’. Böylece ne kendilerine ne de başkasına zarar verirler. İnsan rahattır, kalbi selim olması lazım. Trafikte büyük araçlar bize hiç yol vermek istemiyor, Allah’a hamdolsun motor incedir kendimize yol bulup geçebiliyoruz. Yoksa onlar bize hiç saygı göstermiyor. Hâlbuki motosiklet de bir araçtır. Ben de vergisini veriyorum ve benim de bütün evraklarım var. Gönül ister ki herkes istifade etsin bu yollardan.”

Kaynak : Yerel basın..
    dasmehdix, doghouse, Muzdarip ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görünce bi an sagopa kajmer sandım Tekeri düz bassın maşallah. Fullface sarık daha güvenli diyorlar ama tabi kendi bileceği iş
    yulis, selsa, Romedon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Abi motor acımamış ya 30 yıl binmiş.Şimdi abiye güzel bir R1 güzel olurdu.Ama naket seviyor gibi MT9’da olabilir.

Bir ömür motor sürsün.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    İman gücüyle sürmek bu olsa gerek :D
    Bilalancer bunu beğendi.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fullface sarık daha güvenli diyorlar ama tabi kendi bileceği iş
    Hahahah fullface sarık da iyiymiş Ben polisin geri çağırıp evraklarını göster bu arkadaşlara ders olsun demesini tebrik ettim umarım utanmışlardır ama amcam kasksız sürüyor ceza yazması gerekmezmiydi

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Hacı amcama Allah uzun ömürler versin

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hay maşallah dayima...
    Ama enduro sürmeliydi...
    Olsun motorcudur nihayetinde hor görmem.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İman gücüyle sürmek bu olsa gerek :D
    Güldürdün yahu )))

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah dayima...
    Ama enduro sürmeliydi...
    Olsun motorcudur nihayetinde hor görmem.
    Değiştirecekmiş bak hala geç değil, ver zehri inceden sen :D

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Full face sarık. Çok iyiymiş. Allah amcayı motorundan ayırmasın. Fakat konu örnek olmaksa en azından bir kask takmasın isterdim.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değiştirecekmiş bak hala geç değil, ver zehri inceden sen :D
    Yapistiracaksin dayima 701 enduro ciceeek :D
    Green Arrow bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güldürdün yahu )))
    Bazen olur öyle

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    gözlerdeki ışıltıya bakın...

O değilde bu motosiklet nasıl dayanmış ya o kadar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde bu motosiklet nasıl dayanmış ya o kadar?
    alman malı puch monza.düzgün bakılırsa bi 20 sene daha gider.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her sene motosiklet değiştirmek isteyen. Büyüdükçe büyük cc isteyen şımarık, doyumsuz insanlara örnek olsun.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alman malı puch monza.düzgün bakılırsa bi 20 sene daha gider.
    Ne bildin ?
    30 + 20 50 yıl yapar. 50 yıl alaman malı puch monza mı kullandın ?
    Tavuklarla aran nasıl bu arada?

Legends may sLeep.. But they never diE..!

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    "Pistonlar" bu dayi olmasin

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Puch Bike' ın bu adama sıfır motosiklet hediye etmesi lazım diyecemde firmada ortada kalmamış yıllar önce kapanmış.

Alıntı alasehirli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahah fullface sarık da iyiymiş Ben polisin geri çağırıp evraklarını göster bu arkadaşlara ders olsun demesini tebrik ettim umarım utanmışlardır ama amcam kasksız sürüyor ceza yazması gerekmezmiydi
    Kasksız sürdüğünü sanmıyorum sadece poz veriyor resimde.
    İftira etmeyin dedeme bak günahını alırsınız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)