Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AVM'deki BAGAJ KONTROL

Motovento
    REKLAM ALANI
    TarıkTekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Avm’lerin otopark girişlerinde arabalara yapılan bagaj kontrollerin aslında sadece görüntü olduğunu düşünüyorum.

Ne arıyorlar?

‘’BAGAJ KONTROOOLL’’ diyip bagajı açtırıyorlar,şöyle göz ucuyla bir bakıp kapatıyorlar.

İçerdeki paketlerin içinde ne var ne yok diye sormuyorlar bile.

Bildiğim kadarıyla da aslında bu rutin kontrolde sadece LPG var mı, yok mu ona bakıyorlar.

Buraya kadar eyvallah! Ama;

Bakırköy deki Capacity AVM’ye haftada bir veya iki kez motorumla gidiyorum.
    Güvenlik her seferinde beni de durdurup bagajı açtırıyor.

Ulen her seferinde çek sağa, çıkart kontaktan anahtarı, in ve arka çantayı aç...

Dünde aynı şekilde bu rutin kontrole girdim, bu sefer motordan inmeye üşendim anahtarı güvenliğe verdim oda bagajı yerinden çıkartıp kucağıma verdi

Neyse, dedim ki neye bakıyorsunuz? Lpg’li mi diye bakıyorsunuz?

Güvenlik ‘’motorda lpg olmaz, belki tüfek vardır’’ dedi

Vay be! Demek ki arabanın arka koltuğunda tüfek sokmak serbest ama motosikletle sokmak yasak.

Daha öncede laf olsun diye bir kere daha sorduğumda başka bir güvenlikçi arkadaş

-‘’Bence de saçma ama yönetimin talimatı var ‘’ dedi

Bu konuyu forumda açarsam, belki bu yönetimin kulağına giderde tekrar gözden geçirirler diye düşündüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avm'yi havaya uçuracak kadar patlayıcı yüklü değilse güvenlik tamam demektir. Kişisel olarak zaten herkes dedektörden geçiyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Hocam olayın uygulanma sebebinden ilki caydırıcı olması
    ikincisi de avm bomba elbette sokmak çok kolay olay küçük bir kutudaki bombayla arabanın arka tarafına tamamen döşenmiş bombanın vereceği tahmini zarar. Sen o bagajı acacagın için arka koltuğa bakacağın için kimse güçlü (hacimle doğru orantılıdır genelde) içeri sokmayı düşünmez. Bir bombada 5 6 kişi kaybetmek ile koca garajın çökmesi çok farklı şeyler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen öyle hatta ben bı AVM de bizzat denedim . Güvenlik görevlisi yağız delikanlı bagaj kobtrolü yaptı ' bagajda bı jant olması lazım duruyor mu ' dedim cevap ' bidaha bakayım isterseniz '

İş olsun diye bakıyorlar işte , birde ayna ile arabanın tabanını kontrol var ki evlere şenlik etrafa bakarak arabanın etrafın da dönmeler falan . Cici şeyler bunlar .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)