Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

COQ KİMDİR? ALTIN ELBİSELİ ADAM VİDEOLARINDAN PARA KAZANAN???

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında yapmayacaktım böyle birşey ama baktım facebook üzerinde yazılanları siliyor bari özel mesajını paylaşayım da kim ne olduğunu anlar bunun!

Bilenler vardır belki adım Erhan Aktokluk. Altın Elbiseli Adam ailesine çeşitli şekillerde yardımcı oluyorum.

Bunlardan biri Youtube sayfası ve videoların korunması şeklinde.

Peki COQ ile ne alaka diyenleriniz olacaktır. Anlatayım.

Kendisi Motovideo.net sahibi. Altın Elbiseli Adam'a ait videoların linklerini ve altına bizim ÖZGÜN olarak hazırladığımız içerik metinlerini çalarak sitesinde yayınlayan şahsiyet. Kendisi facebook üzerinde yazdığı saçmalamaları sildiği için sadece özel mesaj yolu ile yaptığı saçmalamaları siz forum sakinlerinin huzuruna aktarıyorum ve üstüne de hiç bir yorum yapmıyorum, sadece altına kendi forum imzasını hatırlatmak için koyuyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Telefondayım yazılar okunmuyor :(

Yazı koymadım bilerek edit yapmıştır demesin diye. Ekran görüntüleridir.

Ben şimdi mevzuyu anlamadım, aea nın yotubeye kayıtlı videoları buradan da paylaşılıyor paylaşılıylmaması mı gerekli?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yine farklı bir gündem söz konusu edilmiş. Youtube evrensel bir platform, yapılan paylaşımlar da "Everyone" ise, linkler Facebook'da, ve diğer sosyal mecralarda milyonlar tarafından paylaşılabilir, bunu bir domain altında paylaşıyor olmanın bedeli hırsızlık diye ifade edilecek ise, biraz ağır bir itham olmuş.

Youtube'da bir video paylaştığınızda paylaşma ilkelerinde yüklediğiniz videoların dünyaya açık olduğunu, ve her mecrada paylaşılabileceğini, hatta embed kodlarının youtube tarafından verilebileceğini kabul ediyorsunuz zaten.

Sonuc olarak Barkın hepimizin sevdiği, saydığı, inandığı aynı dürüst ve bu forumun eski üyelerinden birisi idi. Mekanı Cennet olsun, bu videoların devamı gelmeyecek, her ne kadar proje yürütülecek şeklinde bir karar verildi ise, Barkın yoksa, 3-5 ay'a kanalı da, projeyi de takip eden olmayacak, zira insanlar logoyu, değil, Barkın'ı sevdiği için bu proje varoldu. Bence böyle acı kaybımızın arkasından böyle şeyler ile gündem oluşturmak kanımca yanlış. Aksine, videolar heryerde paylaşılsın, BARKIN hiç unutulmasın, bu en büyük temenni olmalı.

Saygılarımla.
    kovboy03, tyrung, DusenAdam ve 24 diğerleri bunu beğendiler..

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer telif hakkı konusunda bir sorun yaşıyorsanız bunun yeri burası değil.
    Kızıl pars bunu beğendi.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüklediğiniz videoları bir program aracılığıyla indirip bunları kendi kanalına yüklerse 'çalmış' olur. Sizin videolarınızın linkini alıp sitesinde paylaşıyor. O sayfadan izleyen olursa yine sizin videolarınızı izlemiş oluyor neticede. Bunda bir gariplik yok gibi?!.. Bir de özel mesajları bu şekilde paylaşmak yasak olsa gerek.. Hoş bana ne tüm bunlardan, orası da ayrı bir mevzu..
    Cloud, zaferce, kovboy03 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    baştan sona okudum hersey kitabına uygun olarak yapılmış derdiniz ne anlayamadım
    kovboy03, Bilalancer, BESTAPO ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Durumumuz yoktu okuyamadık...
    Ama genel olarak hangi tarafın kim olduğunu bilmiyorum, ama mavi baloncuklu yazan her kimse, kuyruk acısı var gibi konuşuyor, gergin, sinirli, agresif.

Haksızlık, suç yada yalan belirtisi.
    yasdal bunu beğendi.

Site üzerinde bulunan googleadsense reklamlarından gelir elde edilir. Altın Elbiseli Adam videoları kullanılarak siteye kitleyi çekmek ne demektir?

Bu arada bu videoların yüklenmeye başlama tarihleri 30-31 Temmuz 2017. Daha eski tarhili paylaşımlar için wordpress'ten tarih ile oynamak çok basit.
    kovboy03 bunu beğendi.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baştan sona okudum hersey kitabına uygun olarak yapılmış derdiniz ne anlayamadım
    Başkalarının videosunu alıp paylaşsın beni ilgilendirmez ama Barkın abi videolarını başka yerlerde paylaşılmasını istemiyor.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Benim buradan çıkarttığım COQ yasadışı ya da ahlaka mugayyir bir şey yapmamış. Sizse (yaşınız genç sanki bilemedim) biraz da duygusal şekilde gereğinden fazlaca tepki göstermişsiniz. Ben COQ arkadaşı sadece burada yazdıklarından (adını bile burayı okuyunca az önce öğrenmiş oldum) efendi ve donanımlı biri olarak gözlemliyorum. Ve yukarıdaki mesajlardan da o efendiliği koruduğu gözlemleniyor. Bu kadar sorun edilecek bir durum yok gibi geldi bana, hayırdır.
    Ben de blogumDa AEA hakkında bir yazı yazmış ve youtube'da AEA vlogunun bir kaç linkini koymuştum örnek vermek adına. COQ detaylıca anlatmış yaptığını bana haksız hukuksuz bir durum gibi görünmedi. Neticede linke tıklayan youtube'da AEA sayfasından izliyor yine.
    kovboy03, Shrieker, Bilalancer ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    hocam adam youtube linki koyuyor sitesine bunda bir şey yok. Siz içeriğinizi youtube kanalına koyduğunuz an bunu kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kimse almasın yasal hakkım olsun diyorsan da altınelbiseliadam sitesinden yayınlanır youtube da yayınlamazsınız. youtube özellikle destekliyor farklı platformaları. Ve kanal oradan izlendiğinde de para kazanıyor adam aracılıktan para kazanıyor gayet de normal.
    BESTAPO, Kızıl pars ve FCTokuri bunu beğendiler.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    COQ abimiz yanlis yapmaz...

Anlamakta zorluk çekiyorsunuz sanırım? Sitede kendi reklamları var. Onları kapatsın. Hiçbir şekilde para kazanmadığını ispatlasın gerekirse aileyi ben ikna ederim. Ama reklam koyup bundan çıkar sağlamak biraz hırsızlık değil mi ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    youtube da bu özelliği kapatmak olduğunu sanmıyorum ama gene araştırırsanız belki vardır. Sadece kanalımdan izlensin tarzı bir yöntem...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben sakıncalı bir durum görmüyorum, neticede kaynak yine altın elbiseli adam youtube kanalı.

ben telefonumdan millete altın elbiseli adamın videolarını izletiyorum. kimse bana çıkıp sen elindeki telefonun reklamını yapıyorsun demiyor. yoksa ben farkında olmadan "LG"nin reklamını mı yapıyorum.

"LG"den reklam parası istemem lazım.

sanal ortamda bu daha farklı bir durum ama işin özü aynı. ben facebook aracılığıyla bir haber sitesininin bir haberini paylaştım ama o haber sitesi facebook kadar yaygın olamaz o ayrı konu bu yüzden bunlar bence dert edilecek şeyler değil.

yani AEA yotube kanalındaki abone sayısı sanki komple bu konudaki web sitesine kayacak?

COQ'u sevmiyorum zaten, kesin bir çıkar peşindedir.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamakta zorluk çekiyorsunuz sanırım? Sitede kendi reklamları var. Onları kapatsın. Hiçbir şekilde para kazanmadığını ispatlasın gerekirse aileyi ben ikna ederim. Ama reklam koyup bundan çıkar sağlamak biraz hırsızlık değil mi ?
    doğru söylüyorsunuz ama mevcut web site büyük bir başarı olmadıkça bu reklamlar öyle büyük kitlelere ulaşmayacak bence ve zaten o reklama bakan kaç kişi reklamı umursuyor?

ben daha bir tane reklamdan etkilenip ürün aldığımı hatırlamıyorum. aa evet şu "didi" reklamındaki teyzeye uyuz olduğum için didi almıyorum. gerçi tezye çıktı reklamdan.
    kovboy03 ve Shrieker bunu beğendiler.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte sen bu sebepten dolayı itiraz ediyorsun. Bunu anladık. Adamda sana ver sizin adsense kodlarını onları koyayım demiş. Derdi para olan insanın düşüncesi bu yönde olmazdı. Buna rağmen ısrarla ver demiş kodları.
    kovboy03 ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Şu an youtube iznini kaldırmışlar zaten. Kanal ekibi başvurdu heralde.

Arkadaşlar halen anlamakta problem yaşıyorsunuz.

1- Barkın Bayoğlu videolarının başka sayfalarda görünmesini istemiyordu.
    2- Bu şahıs para kazanmıyorum diyerek sonrasında sitesindeki adsense reklamlarını gösterdiğimde kıvırmaya başlıyor.
    3- Bizim sitemizde adsense reklamı yok. Kullanmıyoruz. Kullanmak zorunda da değiliz.
    4- Zaten şahsın sitesini youtube üzerinden engelledim. Ancak linkleri alır ama video falan izlettiremez bundan sonra.
    Mustaphalanx, krd ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)