Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

COQ KİMDİR? ALTIN ELBİSELİ ADAM VİDEOLARINDAN PARA KAZANAN???

Motovento
    REKLAM ALANI

"Bunu da burdan ifşa etmedik ki kardeşlerimiz utanmasın."
    kask coq ağır olmamalı ki
    baş öne eğilmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sinirlendim böyle terbiyesizlik olmaz. Yok mu hukukçu arkadaşlar aramızda? Bu adamı mahkemeye verin başkalarına ait özel mesajları yayınlamaktan.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Al sen aramıyorsun ben senin için çıkartırım gün yüzüne.
    Herşey ortada zaten.!!!! [IMG][/IMG]
    yürekçe ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    İki kez eve giren hırsız üçüncü kez eve girdiğinde ev sahibine "neden daha önce uyarmadın? bilsem baştan girmezdim" diyebilir mi?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    COQ kimdir? diye başlık mı açılır yahu..
    bir kere insanda had olmalı, kimi kime öğretiyorsunuz ki?
    bir kere sizin gözünüzdekini bize dikte ettirmeye çalışmanız yanlış bence.
    yalnız ülkemizde değil, yurt dışında da ilkay abiyi sorsak aynı cevapları alacağımız aşikâr!

BU gün kenan sofuoğlu dahil pek çok kişinin fikirleştiği, ekmek bölüştüğü birinden bahsediyoruz.
    bu konunun varlığını da bir dostumun mesajıyla öğrendim ve ilk fırsatta damladım.
    ilkay abiyi savunmak için mi? Elbetta hayır..
    peki neden mi?
    elbette ki 10 yıldan fazladır gördüğüm gibi, yine tek vücut olup hakkın ve haklının yanında duran MT dostlarını bir arada görebilmek için.
    barkın özel biriydi, dostları da özeldir öyleyse..
    ilkay abi de zaten demiş ya; tüm motorcular kardeştir, dosttur diye.
    uöarım bu konu tatlıya bağlanıp yanlış anlaşılmalar açığa kavuşur ve yine hep beraber yola devam ederiz.
    İlkay abi bunu yapacak karakterde biri ve ben kendisiyle tanışıp, konuşmuş olmaktan son derece mutluyum..

bu arada aklıma şu fıkra geldi ya la...

cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş günah işleyenler bu kazanlarda cezalandırılıyormuş.kazandan kafasını çıkaranları zebaniler kafasınıa vurarak geri kazana sokuyormuş. baş zebani bir bakmış diğer kazanlarda her kes çıkmaya çalışıyor ama türkiyenin kazanından kimse kafasını bile çıkarmıyor baş zebani zebanilerden birini çağırmış ve sormuş
    - niçin türkiyenin kazanından kimse çıkmıyor yoksa orda günahkar yokmu?
    zebani:
    - olmazmı, ama çıkmaya çalışanı alttakiler geri çekiyor...
    Alonedark93 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşlar yıllarımı motosikletçi kardeşlerimin hayatını kolaylaştırmak için bu platformlarda geçirdim.
    Daha az ölelim diye.
    Daha az üzülelim diye.
    Şimdi bunca çabaya ters bişey yapıpta kimseyi dava etmem.
    Doğruyu yanlışı ayırt etme kapasitenizi göstermeniz bile bana yetti.
    Ero kardeşimizin de duygusal bir travma yaşadığını ve aradan bir süre geçince olaylara daha sakin kafayla bakıp değerlendireceğini umuyorum.

Site istediğim hale gelince burada detaylı bir tanıtım yapacağım.
    Bir de tarih konusu olmuş.
    Örneğin ben 1 ocak tarihinde bir video paylaşmışım ama videonun yayın tarihi mesela 2 ocak ya da daha sonra.
    Onu da anlatalım kimsenin kafasında soru işareti kalmasın.
    Youtube dan bir video paylaşıyoruz ve sayfa oluşuyor.
    Bu sayfa google tarafından indexleniyor.
    Fakat bir süre sonra bir bakıyorsunuz video uçmuş.
    Ama yayınlayan kaldırmış ama youtube telif hakkı mevzusundan youtube tarafından kaldırılmış.
    Bu durumda atıyorum AEA NC700 Tsesti diye bir başlık ve sayfa var ama video yok.
    Ya da bir video paylaşmışız ve sonra daha iyisi yayınlanmış.
    Eskiden bu tür sayfaları silerdim.
    Fakat hergün 100-150 sayfa 404 hatası almaya başladım.
    Bu işlerle ilgili arkadaşlar bilirler.
    İndexlenmiş bir sayfayı silerseniz o google da görüntülenmeye devam eder ve ziyaretçi tıkladığında olmayan bir sayfa ile karşılaşır.
    Bunu önlemek için ya aynı urlleri yeniden oluşturur ya da sayfayı yönlendirirsiniz.
    Fakat bu meşakkatli iştir ve pek hoşta değildir.
    Ben de bunun yerine silinen videoların yerine benzer başka video linkleri paylaştım.
    Tarih çelişkileri bunlardır.
    Yani sayfa 1 ocakta oluşturulmuş ama içerikteki video 15 ocakta eklenmiş.
    Kısaca sayfa editlenmiş.
    Mevzu budur.
    Alonedark93, yürekçe ve Mustaphalanx bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al sen aramıyorsun ben senin için çıkartırım gün yüzüne.
    Herşey ortada zaten.!!!! http://<a href="https://resimyukle.x...VN.png</a></a>
    yürekçe bunu beğendi
    Alonedark93 bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki kez eve giren hırsız üçüncü kez eve girdiğinde ev sahibine "neden daha önce uyarmadın? bilsem baştan girmezdim" diyebilir mi?
    "postacı kapıyı iki kere çalar"

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Nolmuş nolmuş özet geçin la :D
    yürekçe ve agris bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolmuş nolmuş özet geçin la :D
    biri balçıkla güneşi sıvamaya kalkışmış..
    Guven, zaferce, josepth_o6 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Bohemian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Barkın Bayoğlu'nun hatırasını inciten, çok çirkin bir tartışma olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ben bir blog açsam ve AEA videolarının linkini eklesem bana "kaldır" mı diyeceksiniz?

Adam videoları download edip, kendi videosu olarak eklememiş ki, doğrudan link vermiş. Ben adamın sitesinden video tıklasam da doğrudan AEA You Tube kanalına erişeceğim, yanılıyor muyum?

Bence siz aileyi yanlış yönlendiriyorsunuz ve sıkıştığınız yerde "Aile böyle istiyor" gibi çok çirkin bir argümana sığınıyorsunuz.

Ne kadar saçmaladığınızı göstermek için aşağıya bir link ekliyorum. (Rastgele bulunmuş komik kedi videosudur)

https://www.youtube.com/watch?v=y5_vUpkigeM

Şimdi ben bu kedi videosunu hazırlayan şahsın içeriğini çaldım mı, yoksa paylaştım mı? Burada değil de şahsi blogumda bu linki paylaşsaydım çalmış mı olacaktım, yoksa paylaşmış mı?

Siz bence Barkın Abi'nin saygı değer ailesinin iletişim bilgilerini verin ki biz de bir an önce işten el çektirilmeniz için kendileriyle iletişime geçelim zira belli ki kendilerine faydadan çok zararınız dokunacak.
    yürekçe, plaka ve Shrieker bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Barkın abi Youtube'a video yüklemeye başladığı zamanlar bu site üzerinden paylaşıyordu çok iyi hatırlıyorum gereksiz muhabbet en azından buraya taşımak yersiz sabredin biraz adamın kırkı çıksın.
    Sanal ortamda takipçi edinmek için çok insan gördüm mt'den az ekmek yemediniz'mi diyelim
    Shrieker bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    On sayfadır gidiyor..Bir tane haklı gören yok seni..
    Bence biraz düşünmelisin..
    Hatayı ben nerde yaptım diye...

Tavsiyem özrünü dile konu kapansın...
    Haruzu tanırım..İyi adamdır... Tipi kayık olsada severim...

Yazık, babuşun hakkını korumak kime kalmış. Kaş yapayım derken göz çıkarmak. Ama bu konuşma tarzı, bu üslup, sıkışınca aile öyle istiyor demeler tamamen menfaat kokusu alıyorum. Büyuk karaktersizlik seziyorum. Imkani olan birisi aileye ulaşsında bu arkadaşa el çektirsinler. Bu arkadaş ya çok saf, ya egosu doğru düşünmesine engel oluyor. Ya da gerçekten kötü niyetli.
    TimFx, erenedip, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    internet aleminden nasıl para kazanılır bilmem ama siteyi biraz inceledim ortada bir emek var belki günlerce geliştirme için uğraşıyor halende uğraşıyordur yani ortada bir emek var kazanmasının mahsuru var mı
    videoları youtube veya başka bir ortamdan kendi hddsine çekip kendi malzemesiymiş gibi ortaya da servis etmiyor

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Youtube """"DATABASE'ine""" kayıtlı olan ""AÇIK KAYNAKLI"" bir videoyu Başka bir sitede paylaşmak yasal bir şeydir

Eğer videolar sizin sitenizin """"DATABASE'ine"""" Kayıtlı olsaydı Her türlü mecraya başvurabilirdiniz

Hukuki olarak tek yapabileceğiniz şey ailenin youtube'yi mahkemeye vererek videoların silinmesini istemek
    veya sizin silmeniz

muhatap olduğunuz kişi çok sabırlıymış.
    Shrieker bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine farklı bir gündem söz konusu edilmiş. Youtube evrensel bir platform, yapılan paylaşımlar da "Everyone" ise, linkler Facebook'da, ve diğer sosyal mecralarda milyonlar tarafından paylaşılabilir, bunu bir domain altında paylaşıyor olmanın bedeli hırsızlık diye ifade edilecek ise, biraz ağır bir itham olmuş.

Youtube'da bir video paylaştığınızda paylaşma ilkelerinde yüklediğiniz videoların dünyaya açık olduğunu, ve her mecrada paylaşılabileceğini, hatta embed kodlarının youtube tarafından verilebileceğini kabul ediyorsunuz zaten.

Sonuc olarak Barkın hepimizin sevdiği, saydığı, inandığı aynı dürüst ve bu forumun eski üyelerinden birisi idi. Mekanı Cennet olsun, bu videoların devamı gelmeyecek, her ne kadar proje yürütülecek şeklinde bir karar verildi ise, Barkın yoksa, 3-5 ay'a kanalı da, projeyi de takip eden olmayacak, zira insanlar logoyu, değil, Barkın'ı sevdiği için bu proje varoldu. Bence böyle acı kaybımızın arkasından böyle şeyler ile gündem oluşturmak kanımca yanlış. Aksine, videolar heryerde paylaşılsın, BARKIN hiç unutulmasın, bu en büyük temenni olmalı.

Saygılarımla.
    Kesinlikle katılıyorum. Kendi sitende, kendi video oynatıcınla yayınladığın videoların izinsiz paylaşımına engel olabilir, kopyalanıp yayınlamasına her türlü hukuki süreci başlatarak, tazminatlar dahil hak talebinde bulunabilirsin.
    Youtube'da herkese açık olarak yayınlanan bir videoya link veriliyor, veya youtube videosu bir sitenin penceresi içerisinde oynatılıyor diye; ne kaldırılması için talepte bulunabilirsiniz (istiyorsanız bunun ayarları youtube'da yer alır) ne de tazmin konusu olur.
    İlkay bey sakin sakin anlatmış konuyu. (Rahatsızlığı nedeniyle de, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:31 ----------

Hırsızlık değil.
    Sadece Aea'da yayınlayabilir, (kendi oynatıcınızla) paylaşımını yasaklayabilirsiniz. Sitenizin özgün içeriği olur ve izinsiz paylaşılamaz.
    Veya;
    Youtube'a koyar, youtube gelirlerinden faydalanırsınız ve bunu herkes emin olun rahat bir şekilde paylaşır. Tıpkı facebook'da da paylaşıldığı gibi.
    İster sizin videonuz olsun, ister başka video ve resimler nedeniyle bir site ziyaret ediliyorsa, reklam gelirleri doğal olarak ziyaret edilen siteye aittir.
    Kaldı ki; İlkay bey bu noktada iyi niyetini göstermiş.

Konunun uzamasının Aea projesine sadece zarar vereceğini düşünüyorum.

Saygılarımla,
    Shrieker bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Öncelikle iki kişi arasındaki şahsi yazışmanin forum ortamında ulu orta edilmesi bence büyük yanlış, çok ayıp.

Ancak AEA ekibi haklı.
    Neden? Mesele sadece para ve reklam değil. Sonuçta başkasının içeriğini kullanarak kendini sitenize trafik üretiyorsunuz. Hatta şimdiden reklam bile koymuşsunuz.

Evet reklam gideri şimdi az, ama trafik zamanla oluşur. Ve trafiğin sebebi başkalarının emeği üzerine kurulu. AEA ekibi doğal olarak kendi emeklerinin neticesini kendi görmek ister.

Eğer maksat hizmetse, AEA ile iletişime geçer, izinlerini alırsınız. İcabında ortaklık kurar, site üzerinde ikiniz de söz sahibi olursunuz. Böylelikle ileride olası suistimal ihtimali ortadan kalkmış olur.

Yoksa "ver senin reklamını koyayım" vs. türü sözler ucuz kandırmacadır. Tabii ki nispeten yeni bir sitenin dişe dokunur reklam geliri olmaz. Ama ileride olabilir. Peki bu olduğunda, site sahibi fikrini değiştirirse n'olacak? Bir güvence var mı? Peki sitenin artan trafiği kimin emeği sayesinde olacak?

Durum net aslında. Çözüm ise izin, gerekirse ortaklık, veya vakıf (non-profit) tarzı bir oluşum, eğer maksat kâr değil, motosiklet camiasına hizmetse.

Youtube izin vermiş vermemiş değil mesele, ki zaten youtube sizin yayınladığınız içeriğe sahip değil. Olay olur da mahkemeye giderse AEA ekibi kazanır.

Tabii ki bu, AEA ekibinden olduğunu iddia eden arkadaşın ifşa yanlışını doğru yapmıyor. Ayıp yahu. Özür dilese keşke, Barkın'ın hatırına.
    Mustaphalanx ve Green Arrow bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iki kişi arasındaki şahsi yazışmanin forum ortamında ulu orta edilmesi bence büyük yanlış, çok ayıp.

Ancak AEA ekibi haklı.
    Neden? Mesele sadece para ve reklam değil. Sonuçta başkasının içeriğini kullanarak kendini sitenize trafik üretiyorsunuz. Hatta şimdiden reklam bile koymuşsunuz.

Evet reklam gideri şimdi az, ama trafik zamanla oluşur. Ve trafiğin sebebi başkalarının emeği üzerine kurulu. AEA ekibi doğal olarak kendi emeklerinin neticesini kendi görmek ister.

Eğer maksat hizmetse, AEA ile iletişime geçer, izinlerini alırsınız. İcabında ortaklık kurar, site üzerinde ikiniz de söz sahibi olursunuz. Böylelikle ileride olası suistimal ihtimali ortadan kalkmış olur.

Yoksa "ver senin reklamını koyayım" vs. türü sözler ucuz kandırmacadır. Tabii ki nispeten yeni bir sitenin dişe dokunur reklam geliri olmaz. Ama ileride olabilir. Peki bu olduğunda, site sahibi fikrini değiştirirse n'olacak? Bir güvence var mı? Peki sitenin artan trafiği kimin emeği sayesinde olacak?

Durum net aslında. Çözüm ise izin, gerekirse ortaklık, veya vakıf (non-profit) tarzı bir oluşum, eğer maksat kâr değil, motosiklet camiasına hizmetse.

Youtube izin vermiş vermemiş değil mesele, ki zaten youtube sizin yayınladığınız içeriğe sahip değil. Olay olur da mahkemeye giderse AEA ekibi kazanır.

Tabii ki bu, AEA ekibinden olduğunu iddia eden arkadaşın ifşa yanlışını doğru yapmıyor. Ayıp yahu. Özür dilese keşke, Barkın'ın hatırına.
    Video linki paylaşılmış videoyu indirip gerekli yerleri sansürlenip kendi logosunu video içine yerleştirmeler vs olsa iş değişirdi
    Shrieker ve Fr.Sante bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)