Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

COQ KİMDİR? ALTIN ELBİSELİ ADAM VİDEOLARINDAN PARA KAZANAN???

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lafınızı bilip konuşmanızı öneririm! Hakarete vardırmayın isterseniz?

Aileye olayı olduğu gibi yapılanı olduğu gibi aktarıyoruz. Onlardan gelen talepler doğrultusunda hareket ediyoruz.

Buraya bunları yazmamdaki asıl amaç kamuoyu yoklaması yapmaktı. Ben cevabımı aldım. Yine Türk insanının genel karakteristiğinde bir değişme olmadığını da gördüm.

Özetle hak yenmesinde görünen o ki bir sakınca yok. Tebrik ediyorum. Sizlere bu kadar emekler sarf ederek bu kadar iyiliği dokunmuş bir insanın mirasını çok güzel koruyorsunuz.

Sizler aynı zamanda gider AEA logolu t-shirt vs. üretenden de bunları satın alarak "O"nu andığınızı zannedersiniz ancak olay farklıdır. Anlayabileceğinizi de düşünmüyordum. Teşekkürler... Beni yanıltmadınız.

Ayrıca yazdıklarımdan bir hakaret unsuruda çıkarabilen varsa buyursun davasını açsın. Baş koyduğum bu yolda veremeyeceğim hesap yok.
    Bu mesaja kadar "acaba mı?" falan diye düşünmüştüm. Bu noktada emin oldum.... Resmen kraldan çok kralcılıkmış seninki.

İyi kıvırdın ama, valla tebrikler. Hetralde aslansın, haklısın falan denileceğini düşündün ama burada o iş olmaz kardeşim.

Birde şu beni yanıltmadınız falan lafları ne demek? Sen kimsinki kamuoyu yokluyosun? Türk insanının karakteri lafları falan?? Hangi millete tabisin sen? Söyle bize. Biz sana Türk milletini savunuruz sıkıntı yok.

laflar da büyük büyük; Miras korumakmış. Sana mı kaldı rahmetlinin sanal mirasını korumak?
    Shrieker, Bilalancer, twisten ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk insaninin genel karakteri falan hayırdır dostum yasin kac basın kaç. Dengesiz ve şımarık tutumuna son ver buradaki insanları aşağılama yı bırak. Altın elbiseli adamın namına yakışan biri değilsin ağzına alma.
    Shrieker ve Bilalancer bunu beğendiler.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Bu ne sacmalik ya. Benim anladigim su: siteye linkle video gomuluyor. Yani facebook gibi. Youtube a siz bir video yukluyorsaniz zaten bunu kabul etmis oluyorsunuz. Telif baska birsey. Bunda ne var anlamadim. Bu telif simarikligi aldi basini gidiyor! Barkin ustat eminim sizin bu yaptiginuz sacmaliktan yana degildi...

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çok basit. Bu videoların başka sitelerde yayınlanıp bunlardan para kazanılmasını istemiyorlar. Bunu buraya paylaşması pek gerekmezdi bu biraz rencide edici olmuş ama adamda haklı. Ha bu hak gene de site sahibini rencide etmeye değmez. Yani bir çok farklı site vardır başkalarının emeklerinden para kazanan. Bahsi geçen siteden bu videolar silinip kendi içeriklerini koyarsa sorunun ortadan kalkacağına eminim.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Sanane birader para kazanir kazanmaz!!
    Adam isini etik olarak yapiyir mu yapiyor! Suz cidden nesiniz ya? Youtube babanizin mali mi linkler paylasilmayacakmis vs. Bir de gelmis utanmadan ifsa ediyor saniyorsunuz. Kendinizi ifsa ettiniz. Aea min yeni kadrisu sizlere kaldiysa yazik olmus...
    Anlamakta zorluk çekiyorsunuz sanırım? Sitede kendi reklamları var. Onları kapatsın. Hiçbir şekilde para kazanmadığını ispatlasın gerekirse aileyi ben ikna ederim. Ama reklam koyup bundan çıkar sağlamak biraz hırsızlık değil mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Siz kimsiniz ya?
    Turk insani karakterine laf atmalar basladi. Barkin abi oldukten sonra birileri para savaslarina mi basladi? Yaptiginiz suc bir kere! Bu kadar bilmislik tasliyorsunuz ama youtube kurallari ve embed ozelligini kapatmayi bilmiyorsunuz.ortads yenen hak mak yok! Moderatorler bence uyeliginizj iptal bile etmeli suc islediginizden dolayi...
    Lafınızı bilip konuşmanızı öneririm! Hakarete vardırmayın isterseniz?

Aileye olayı olduğu gibi yapılanı olduğu gibi aktarıyoruz. Onlardan gelen talepler doğrultusunda hareket ediyoruz.

Buraya bunları yazmamdaki asıl amaç kamuoyu yoklaması yapmaktı. Ben cevabımı aldım. Yine Türk insanının genel karakteristiğinde bir değişme olmadığını da gördüm.

Özetle hak yenmesinde görünen o ki bir sakınca yok. Tebrik ediyorum. Sizlere bu kadar emekler sarf ederek bu kadar iyiliği dokunmuş bir insanın mirasını çok güzel koruyorsunuz.

Sizler aynı zamanda gider AEA logolu t-shirt vs. üretenden de bunları satın alarak "O"nu andığınızı zannedersiniz ancak olay farklıdır. Anlayabileceğinizi de düşünmüyordum. Teşekkürler... Beni yanıltmadınız.

Ayrıca yazdıklarımdan bir hakaret unsuruda çıkarabilen varsa buyursun davasını açsın. Baş koyduğum bu yolda veremeyeceğim hesap yok.

Ero olayi gereksiz yere buyutmussun. Barkin abi boyle sacma salak polemiklerle anilmamali. Youtube hesabina gir ve paylasim iznini kaldir,olay cozulsun. Ne kadar salak salak muhabbetler bunlar ya.
    pea ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial znu 125
    O tyrk insani lafini sildin sildin silmedin kafaya takip savciliga gitmeyenin... Haydi bakalim!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşlar başlığı şimdi gördüm.
    Ne yalan söyleyeyim gözlerim doldu.
    Geniş bir açıklama geç saatte yapacağım.
    Şu an müsait değilim.
    Bu arada konu olduğu gibi kalsın.
    Ben hic bir motorcu kardeşime dava açmam.
    Motosiklet sürücüleri kardeştir.
    Sorunlarımizi kendi aramızda hallederiz.
    Herkes rahat konuşabilir.

Konuyu açan arkadaşa hukuk yolunun açık olduğunu bir dertleri varsa haklarinı kanun nezdinde arayabileceklerini defalarca belirttim.
    Israrla mesaj atmaya devam edince telefon numarami verdiğimi ve bundan sonra tek muhatabımın avukatları olduğunu söyledim.
    Hırsını alamamış anlaşılan.
    Dediğim gibi geniş açıklama yapacağım sabır.
    m1t0, Mustaphalanx, Shrieker ve 10 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Anlamadığım olay önce benim sitemde reklam yok demişsiniz sonra adam gösterince bir garibe kask almak için açtım demişsiniz bu kısmı tuhafıma gitti açıkcası.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Saçma sapan bir muhabbet geçmiş, okumadım bile. Adam Youtube'daki videoyu kendi youtube hesabında kendi yapmış gibi farklı başlıkla yayınlamadığı sürece hiçbir sorun yok. Ergen gibi kapris yapıyorsunuz. Youtube'a söyleyin o zaman kimse bu videoları paylaşamasın ama kendiniz izleyici kaybedersiniz.

Ben size demedim mi Barkın olmadan bu iş yürümez diye, alın işte başladı.

Youtube hesabına giriyorsun paylaşım iznini kaldırıyorusun, sonra burda zırlamana gerek kalmıyor. Resmen polemik çıkarmak için uğraşıyorsun, allah akıl fikir versin.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başlığı şimdi gördüm.
    Ne yalan söyleyeyim gözlerim doldu.
    Geniş bir açıklama geç saatte yapacağım.
    Şu an müsait değilim.
    Bu arada konu olduğu gibi kalsın.
    Ben hic bir motorcu kardeşime dava açmam.
    Motosiklet sürücüleri kardeştir.
    Sorunlarımizi kendi aramızda hallederiz.
    Herkes rahat konuşabilir.

Konuyu açan arkadaşa hukuk yolunun açık olduğunu bir dertleri varsa haklarinı kanun nezdinde arayabileceklerini defalarca belirttim.
    Israrla mesaj atmaya devam edince telefon numarami verdiğimi ve bundan sonra tek muhatabımın avukatları olduğunu söyledim.
    Hırsını alamamış anlaşılan.
    Dediğim gibi geniş açıklama yapacağım sabır.
    Açıklama yapmana gerek yok hocam.
    Biz seni biliyoruz.
    Bize ve foruma olan faydanız ortada.
    Arkadaş hızını alamamış ve gaza geldiği aşikar.

Rahmetliden sonra böyle bi olay olacağı belliydi zaten.

Bence bu olay tamamen provokasyon.

Neden o kadar insan varken siz.?
    Düşündürücü gerçekten...
    Shrieker bunu beğendi.

neyse..........

COQu da eroyu da tanımam ama YouTube video linklerinin paylaşımında ne var anlamadım. Zaten YouTube paylaşılmasını istiyor ve teşvik ediyor. Eğer başka yerlerde paylasilmasin isteniyorsa YouTube dışında bir platform seçilmeli veya videolar gizlenip sadece belirli kullanıcılara paylaşılmalı.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Arkadaşlar youtube telif ve paylaşımları hakkında yeteri kadar bilgi vermiş tekrardan benimde anlatmama gerek yok.
    Biraz duygusal bir yaklaşım olmuş. Barkın'ın videoları her yerde olduğu gibi MT'de de paylaşılıyor bunun zararı değil faydası var.
    AEA nın çok faydalı videoları mevcut videolar ne kadar çok paylaşılırsa o kadar yararlı olur bence. Barkın'ın anısına her zamankinden daha fazla paylaşılmalı.
    Motosiklet.net olarak Barkın'ın unutulamaması ölümünden sonra bile motosiklet sevenlere fayda sağlayabilmesi için AEA özel bir sayfa oluşturup tüm videoları paylaşacağız.
    Shrieker, Reşit, Levent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yarın öbür gün herkes kendi derdine düşecek, AEA ekibi hayatın farklı yerlerinde olacak ve bu bahsi geçen videolar kaderine terk edilmiş olacaktır. Ne yazık ki hayatın gerçekleri bu.. Şuan ekibin ''sticker bastırmayın,bedava dağıtıyormuşsunuz dağıtmayın,video paylaşmayın'' diye sağda solda paylaşımlar yapması üzücü.. Bakın arkadaşlar ölüm var.. yakın zamanda gördük hep beraber.. Barkın nasıl göçtü ise öbür tarafa bizde aynı şekilde göçeceğiz.. Önemli olan iyi olarak hatırlanmak.. Bırakın artık 3 liralık sticker, 50 kuruşluk google reklamları paraları için saçma sapan paylaşımlar yapmayı. Bu gereksiz munakaşa yüzünden ben bile üzüldüm, İlkay beyi düşünemiyorum. Bence kırmaya deymezdi.. Çok önemli ise ben Türkiyedeyim ne kadar ise reklam geliri nakit öderim hesap numarası yazın.. Hatta 5 katını ödeyeyim =)
    Shrieker ve kanucan bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ben burada bahsedilen yorumlara şaştım kaldım. Kişisel fikrim, youtube üzerinde herkese açık şekilde paylaşılan videolar için telif hakkı talep edilmez. Herkese açık olmasının manası bu değil mi zaten?

Öte yandan AEA bu işi bir kültür oluşturmak için yapıyordu. Belki de AEA'nın kendi sitesi yerine bu site, youtube, veya herhangi başka bir sosyal ağ üzerinden yapılan paylaşımlar bu kültürün oluşmasında fayda sağlayacak. Ne var bunda?

Ben de gelip burada bir şeyler paylaşıyorum. Birileri de google'da arayınca benim yazıma ulaşırken forumun reklamları giriyor devreye, forum bu işten para kazanıyor. Bu durumda mt.net hırsız mı oluyor?

Şahsi olarak tanınmış bir kişiyi hakaret boyutunda (bir insana hırsız demek ancak adli mercilerin kararı neticesinde olabilir, öyle bizimle anlaşamayan herkese hırsız imasında bulunursak durum vahim) ifşa etmek bence hoş değil.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Bellki genç bir kardeşimiz, yada bu işlerden hiç anlamıyor ve anlamamakta diretiyor. Bir çok arkadaş burda, durumu anlatmak istemiş o hala kendi dünyasında saçmalayıp durmuş. Konu gereksiz yere daha fazla uzamasın kitleyin gitsin.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İlkay ağabeyi sadece internetten tanırım Barkın ve/veya AEA üzerinden para kazanacak bir karaktere sahip değildir. Zamanında mt'de genç bir arkadaşımıza kask alınması için taa Fransa'dan para göndermiştir. O kaskı Kadıköy'den bizzat ben alıp kargolamıştım.

Otoimmün hastalık gibi kendi vucüduna saldıran akyuvar hücresi oluvermişsiniz. Hiç yakışmadığını düşünüyorum.

Anlamakta zorluk çekiyorsunuz sanırım? Sitede kendi reklamları var. Onları kapatsın. Hiçbir şekilde para kazanmadığını ispatlasın gerekirse aileyi ben ikna ederim. Ama reklam koyup bundan çıkar sağlamak biraz hırsızlık değil mi ?
    Size mesajda açıkça "adsense kodlarını gönderin, sizin reklamınız dönmezse şerefsizim" demiş adamcağız. Ve gönderirseniz sizin reklamlarınızın o sitede döndüğünü göreceksiniz. Yaptığınız çok gereksiz ve çirkin geldi bana (EĞER BİLMEDİĞİMİZ BAŞKA BİR ŞEY YOK İSE).

Kaldı ki AEA videolarını paylaşan tek yer motovideo.net midir ? İlkay ağabey öyle bir insandır ki forumda tanışmış olmamıza ve yüz yüze görüşmemiş olmamıza rağmen senelerdir o ya da bu şekilde irtibatım var, eğer ticari bir amaçla açmış olsaydı siteyi bu durumdan haberi olan ve destek veren ilk kişilerden biri ben olurdum. LAKİN BU KONU VESİLESİYLE DAHA YENİ HABERİM OLDU SİTEDEN !!

Kısaca kraldan çok kralcı olmak deniyor buna.

Bir de infaz tarzı en hafif tabiriyle çirkince başlık açılarak duyurulmuş konu. Pırıl pırıl bir adama acaip hadsizce mesnetsiz bir saldırı yapılmış. Motosiklet.net'te de paylaşılıyor AEA video linkleri. Bu sitenin yönetimine ulaşarak aynı talepte bulundunuz mu ? Veyahut AEA linkleri paylaşan diğer internet sitelerine ? Bütün bunlar olurken ara ara AEA videolarını sanki kendi videolarıymış gibi atan youtube kanallarına denk geliyorum halen. Boş iş peşinde koşacağanıza onların hakkından gelseniz ya ?
    m1t0 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Derbi ETX

Şu satırı görünce çok duygulanıyorum.
    Mamba09 ve FCTokuri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)