Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

COQ KİMDİR? ALTIN ELBİSELİ ADAM VİDEOLARINDAN PARA KAZANAN???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamakta zorluk çekiyorsunuz sanırım? Sitede kendi reklamları var. Onları kapatsın. Hiçbir şekilde para kazanmadığını ispatlasın gerekirse aileyi ben ikna ederim. Ama reklam koyup bundan çıkar sağlamak biraz hırsızlık değil mi ?

Yanlış yapıyorsunuz, Barkın'ı kaybettik, ve çok üzgünüz. Onun hatıralarını yaşatmak, unutulmaz kılmak için herkesin herşeyi paylaşmasını isteyeceğinize, 3-5 adsense dolarına takılmışsınız. Barkın artık yok, yeni paylaşımları da olmayacak. " Öldü " cünkü, ne yazıkkı acı kaybımız. Lütfen bunu bir savaş gibi görmek yerine insanların Barkın'ı unutmadan yıllarca hatırlamasını sağlamak için çaba sarf edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bakınız aynı şey... linkse link, reklamsa reklam, sayfada oynatımsa sayfa oynatım. Bir farkı yok. COQ haklı.

*yaw şunu da bi düzeltin artık yaw.
    Shrieker, Bilalancer, harunD ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış yapıyorsunuz, Barkın'ı kaybettik, ve çok üzgünüz. Onun hatıralarını yaşatmak, unutulmaz kılmak için herkesin herşeyi paylaşmasını isteyeceğinize, 3-5 adsense dolarına takılmışsınız. Barkın artık yok, yeni paylaşımları da olmayacak. " Öldü " cünkü, ne yazıkkı acı kaybımız. Lütfen bunu bir savaş gibi görmek yerine insanların Barkın'ı unutmadan yıllarca hatırlamasını sağlamak için çaba sarf edin.
    Yaşarken istemediği şeyin şimdi yapılmasını sizce ister miydi? Üstelik bunu dostuyum dediği bir şahsın yapması? Zaten site var. O zaman sitenin reklamını yapsın? Siteye link versin? Derdim siteye girilme sayısı artması falan değil, yapılan emeğe saygısızlık ve açıklaması yapıldığı halde halen bir yerlere kopyalanmaya ve bundan bir medet ummaya çalışılması.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynen, burada "COQ" kurduğu bir web sitesi üzerinden reklam yapsa bile her seferinde AEA reklamıda yapmış olacak ve onun anısını yaşatacak birde böyle düşünmek lazım.

Barkın Bayoğlu verdiği hizmet üzerinden para kazanılmasını istemezdi ama motor sevgisini aşılamak onun en büyük arzusu ve onun sağda solda görünen her videosu buna katkı sağlamayacak mı?
    Shrieker bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşarken istemediği şeyin şimdi yapılmasını sizce ister miydi? Üstelik bunu dostuyum dediği bir şahsın yapması? Zaten site var. O zaman sitenin reklamını yapsın? Siteye link versin? Derdim siteye girilme sayısı artması falan değil, yapılan emeğe saygısızlık ve açıklaması yapıldığı halde halen bir yerlere kopyalanmaya ve bundan bir medet ummaya çalışılması.
    Yaşarken çıkarına ters düşebilir, kabul ediyorum, ama Öldükten sonra da hatırlanmayı isterdi, bundan kimsenin şüphesi olacağını düşünmem. İlaveten bu konuyu buraya açmak da doğru bir davranış değil. Sonuçta herkes neredeyse bu forumdan doğdu, herkes herkesi biliyor. COQ da düzgün bir insan, Barkın'da düzgün bir insandı, mekanı cennet olsun. Bize düşen onun hatırlarını yaşatmaktır.

Daha farklı söyleyecek bir şeyim yok.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Barkın abi öleceğini bilseydi suan size diyeceği "Ne b*k yerseniz yiyin lan" olurdu.
    Buna çok eminim.
    VECİHİ, Shrieker, berk_cglr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Valla pek anlamam şu reklam, youtube para pul işleri.
    Tek bildiğim COQ hocanın böyle bişey peşinde olmayacağı.
    Yahu bunlar zaten arkadaş değillermiydi?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl herkes bu forumdan doğdu? ikiteker.org'u bilmiyorsunuz sanırım. Savunuculuğunu yaptığınız COQ'a sorun o bilir.

Forumda hangi konuyu açacağımıza dair kurallar var. Kural dışı mı? Değilse neye ya da kime göre doğru değil?

Size düşeni bilemem ama bana düşen bana söyleneni yapmaya devam etmektir. Ayrıca ailesi de bu yönde düşünüyor.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Bu kadar saçma muhabbet gormedim. Erhan kim la. Reklâm reklam yok ortada. Başka kanalda yüklemiş paylaşmış sandım. Aea ekibine üye olduğuna emin misin?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Motosiklet konusu ile alakalı videolarının linklerini bir sitede toplanma fikri gayet güzel. Oluşturulacak yeni siteden faydalanmak isteyen kullanıcılar buraya geldiğinde,site para kazananirsa video sahiplerine telif öder ve sorun kalmaz.

Teknik olarak gelir paylaşımı ve düzenlemesi ile alakalı bilgim yok.

Eğer gerçekten bir gelir yaratılıyorsa telif ödenmeli ve ödenir,sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca video linki paylaşımı noktasında bir kısıtlama var mıdır ? Varsa nelere göre değişiklik gösteriyordur ? Mantıken bakınca, hazırladığım bir videonun linkinden dolayı bir site gelir elde ediyorsa burda benimde hakkım vardır, çünkü siteye gelinme amacı ve motivasyonuna direkt katkı sağlıyorum.

Bilgim olmadığı için kanunlar ve internette reklam geliri paylaşımı,izinleri konusunda, sadece bir kullanıcı olarak "amatör" gözle yorumladım.

COQ hocayı forum ortamından biliyorum,genel edindiğim izlenim,bu tarz işleri yapmayacak bir yapıya sahip olduğudur. Bir yanlış anlaşılma olduğuna inaniyorum. Benim görüşürümdur,beni bağlar. Kötü niyetle birşey yapıldığını düşünmüyorum.

KAPTAN'ı çok seviyorum,hakkının yeneceği bir durumun karşısında olurum,bu gün video olur,yarın başka bir konu.

Mevzunun tatlıya bağlanacagina inancım tam.

Motosikleti
    .
    Ben olayı pek anlamadım.

Yazıları ara ara okudum,müsait bir zamanımda detaylı bakarım.

Inşallah basit bir yanlış anlaşılmadır.

Barkın Bayoğlu'nu tanıyorum demişsiniz başınız sağolsun.Kaza soruşturması ne durumda?

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Adamın biri site kurmuş, siteye aleni olarak paylaşılan linkleri eklemiş, telif hakkına ilişkin bir sınırlama olamayacağını da youtube zaten kullanıcı sözleşmesine koymuş ve bu adam kendi kurduğu siteye reklam da almış. Bundan daha doğal ne olabilir acaba? Siz para kazanmıyor musunuz? Buna ister hırsızlık deyin, ister muz deyin ister ıspanak deyin, bir hukukçu olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, marka, logo gibi özel korunan unsurların kullanılmadığı durumunda sayın COQ'un yapmış olduğu oluşumda herhangi bir engel bulunmuyor.

Sayın COQ, bu konuda hukuki yollara başvurulması durumunda size yardımcı olmak isterim.
    kovboy03, Alper_tim, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Ero kardeşim madem bu kadar reklam hırsızlık vs şey yazmışsın ki bence haksızsın çünkü çoğu kimse google reklamlardan hatrı sayılır para kazanmaz
    Coq ise öyle ufak tefek hesapları zaten yapmaz
    Bence biraz uğraş tüm videoları kaldır youtube dan sadece barkın kardeşimizin sitesinde yayınla youtube kanalından video indirenler varsa ve orda burda yayınlarsa ver onları da mahkemeye olsun bitsin
    Shrieker, FCTokuri ve babaçi bunu beğendiler.

Hocam madem ailesi de öyle istiyor, videoların hak sahipleri olarak dava açsınlar. Bunun yolu budur.
    Fakat bu hareketin ters tepecegini de bilin.

Bu çoğunluk tarafından sevilen, sayılan birini zorla unutturmaya çalışmak olur ki başarıya da ulaşır.
    Bilalancer ve FCTokuri bunu beğendiler.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    bence bu konuda kazançlı çıkan COQ (sitesinin reklamı yapılmış) olmuş bu kadar suçlamalara karşın hala aklı selim davranıp alttan almasına bayıldım.Eğer bir kişi kuruluş videosunu çeşitli flatformlarda görmek istemezse youtube ye yüklemez eğer yüklersede artık o videonun hakları youtube kanalına aittir.Youtube buna izin vermişse bence daha fazlası cahilliktir.
    Sürçü lisan olmuşsa affola.
    Shrieker bunu beğendi.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    COQ un yaptığı hukuki olarak suç değil ama senin şuan yaptığın hukuki olarak suç.
    TCK’nin 132. Maddesi hükmü, kişinin kendisiyle yapılan haberleşmenin içeriğinin diğer tarafın rızası olmaksızın ifşa edilmesini de suç olarak düzenlemiştir. O halde, yalnızca karşı tarafın üçüncü kişilerle yapmış olduğu görüşmelerin değil, bizatihi fail ile yaptığı görüşmelerin yayılması da suçtur. Yani, sosyal ağ hesabından bir kimseyle mesajlaşan fail, eğer bu mesaj içeriklerini karşı tarafın rızası olmaksızın yayınlar ya da paylaşırsa, bu durumda TCK m. 132/3 dolayısıyla cezalandırılacaktır.
    Kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın (Ek ibare: 02/07/2012-6352 S.K./79.md.) hukuka aykırı olarak alenen ifşa eden kişi, (Değişik ibare: 02/07/2012-6352 S.K./79.md.) bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (Ek cümle: 02/07/2012-6352 S.K./79.md.) İfşa edilen bu verilerin basın ve yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunur.
    VECİHİ, Coach_k, Mustaphalanx ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Emek hirsizligi, internette en cok yapilan sey, terbiyesizlik, ahlaksizlik.

Arkadaş adam öldü, ekibi bıraktığı insanlara bak. Yazık bunlara verdiği emeğe.

Helal olsun Coq, siteni düzenli olarak ziyaret etmek istiyorum. Müsait oldukça gireceğim. Rahmetli Barkın abide eminim bu siteden memnuniyet duyardı.
    crxforever, Shrieker, Bilalancer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    kendi sitesinde içerik paylaşımı başka nasıl olabilirki..
    içeriklerin paylaşımını istemeyenler zaten youtube video eklemezler..
    Logolarını vs herneyse ait olduğu web adreslerinden erişimini isteyenler bu içerikleri kendi sunucularında barındırmak zorundadır..
    eğer varsa telif hakları bunuda yazılı olarak belirtmelidirler..

kaldıki barkının videolarınde önemli olan
    hangi platformda olursa olsun motosiklet tutkunlarını eğitmek ve bilinçlendirmek değilmidir..?

Diğer taraftan barkının ailesinin reklam geliri vs gibi konularla alakadar olacağını hiç düşünmüyorum..

Ailesine bunun lafını dahi etmeyin bence...

hem reklam geliri olsa dahi ne var bunda..? tıklamayla gelecek olan reklam gelirleri nedirki..?

Bırakın adam yıllık domain ve hosting ücretini telafi etsin..
    Shrieker, Bilalancer ve Lazasker bunu beğendiler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Bazı youtube videoları zaten dışarıdan izlenmiyor. Demek ki böyle bir ayar var. Çok rahatsızsanız kapatabilirsiniz.
    Ben tepkinin fazla olduğunu düşünüyorum, bu forumda AEA 'nın nerdeyse tüm videoları mesaj olarak paylaşılmıştır. Aynı şekilde sitede reklam bulunuyor ve motosiklet.net bundan para kazanıyor.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)