Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

COQ KİMDİR? ALTIN ELBİSELİ ADAM VİDEOLARINDAN PARA KAZANAN???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir filmin sahibi yapımcısıdır.
    Yapımcı ister filmi sinemalara dağıtır, ister başka bir dağıtıcıya satar.
    Filmin sahibinin oynatmak için izin verdiği sinemaya oynayan artistin, senaristin, ışıkçının vs gidipte bu filmi sinemanda oynatamazsin deme hakkı yoktur.
    Evet o fimde emeği vardır. Ama bunu babasının hayrına yapmamıştır.

Aea vidolarının yapımcısı Barkın'dır.
    Ekip tabi ki emek sarf etmiş ve karşılığı Barkın ile aralarındadır bu bizi ilgilendirmez.
    Yani hak sahibi Barkın'dır sanırım buna kimsenin itirazı olmaz.

Rahmetli ne yapmış?
    Sahibi olduğu videoyu herkesin paylaşımına açık bir siteye yüklemiş.
    Youtube bu videoları hem kendi sitesinde oynatıyor, hem de paylaşım kodlarını yayınlayarak farklı mecralarda da yayınlatıyor.
    Böylece kendi sitesine bağımlı kalmadan reklam gelirlerini arttıriyor.
    Youtube ayrıca bu reklam gelirlerini de video sahibi ile paylaşıyor.
    Yani karşılıklı bir çıkar söz konusu.
    Video youtube sitesine yüklendiğinden itibaren artık onların tasarrufunda.
    Bu konunun tartışılacak bir tarafı yoktur.

Barkın sağ olsaydı ve kaldır benim videolarımı deseydi her ne kadar yukarida ki durum aynen geçerli olsa da kendisine olan sevgimiz ve saygımızdan anlayışla karşılar gereğini yapardık.
    Fakat Barkın iddia edilenin aksine videolarının yayılıp daha çok izlenmesini isteyen ve bazen bizzat paylaşan bir arkadaşımızdı.
    Zaten iddianın saçmalığını ve hiçbir dayanak noktası olmadığını ispat için çok bir şey yapmaya gerek yok.
    Girin Aea twitter veya facebook sayfalarına çatır çatır videoları paylaşıp duruyorlar.
    Hani Barkın youtube dışında bir yerde paylaşılmasını istemiyordu?
    Hani aile rahatsız oluyordu?
    Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
    Üstelik Aea ayrı bir web sitesine sahip.
    Videolar orada da yüklü.
    Paylaşılmasını istemeyen adam sadece orda yayınlar niye youtube veya başka yere koysun.
    Üstelik Barkın videolarını sadece youtube da değil, paylaşıma açık başka mecralarda da yayınlıyordu.

Bir de motovideo.net sanki sadece aea videolarindan oluşmuş gibi bir algı kayması oluştu.
    Hayır.
    Sitede şu an 2000 civarında video var ve aea dan paylaşılan sadece demeyeyim ama hemen hemen sadece test videolari.
    Belki ilginc bulduğumuz bir kaç videosu daha paylaşılmıstir ama üçü beşi geçmez.

Aile bu konuda tepkiliyse doğru yönlendirilmeliydi.
    Hala da öyle.
    Aileye youtube çalışma prensibi ve şartları düzgünce anlatılır, yine de istemiyoruz derlerse, videolar youtube sitesinden kaldırılır.
    Bunun başka bir yolu yok.
    Ama ailenin de bunu istemeyeceği açık.
    Oğulları adını memleketin kalbine yazmış.
    Bunu çok az insan başarabilir.
    Niye adını silmeye uğraşsınlar?

Sözün özü bir deli kuyuya taş attı.
    Çıkaralım derken biz de delireceğiz az kaldı.
    agris, pea, BESTAPO ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    İlkay hocam az çakal değilsin yahu

Üzerine para versen senin sitenin tanıtımı bu kadar yapılamazdı :p :p :p

Benim içeriklerden de paylaştıysan haber ver bir başlıkta ben patlatayım "asacam kesecem" diye

Sen yoluna devam et , Barkına olan katkılarını ve sevgini bilen adamlardan birisiyim . Birisinin borcu var ise bu Barkının sana olan borcudur , senin ona değil.

Sevgilerimle
    Olcay Avşar ve Mamba09 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    COQ, AEA ailesi ve ekibinin amacı, eserlerinin suistimalini önlemek, ve üreteceği bir gelir varsa da doğal olarak haklarını almak. Mesele bundan ibaret. Ne motosiklet düşmanı onlar, ne de videoların turşularını kuracaklar.

Ancak sen o videoları, YouTube da host edilse bile, kendi sitende kullanıp, kendi siten üzerinden gelir elde ediyorsan, ki durum da aynen o, rahatsız olmakta sonuna kadar haklılar.

Tabii ki sen iyi bir insansındır, amacın para değil motosiklet camiasına hizmettir vs, niyetini sorgulamak buradaki kimseye düşmez.

Ama AEA ekibinin çekincesi belli, ve haklılar. O emek üzerinden çıkar sağlamadığın müddetçe niye karışsınlar. Eğer onların emeği, senin sitenin trafiğine katkıda bulunacaksa, ve sitenin tüm kontrolü ve hakları tamamen senin elinde olacaksa, izin istemen gerekir. Etik olarak doğru olan bu.

YouTube izin veriyor, şahsi kullanım için. Ancak eminim "fine print" denilen kısımda commercial paylaşmaya dair istisnalar koymuşlardır. Olmasa bile dava açtıklarında sonuç elde ederler.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Yaptığı ithamların altından kalkamayınca, söylediği sözlerin nereye gittiğini bilmediği için klasik " klavye delikanlıları - türk insanının kafa yapısı işte " argümanlarjna başvurmuş. İki ikişi arasında mahremiyete saygısı olmayanın, topluma saygı duymasını beklemek zaten saçma olurdu.
    Shrieker bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Youtube ve benzeri sosyal mecralara görsel, ses kaydı ve video benzeri yüklemelerinizde, her sitenin detayda ayrı olsa da, temelde ortak noktası (aksi belirtilmediği sürece) Creative Commons lisanslarından birisi ile lisanslanmasıdır. Bu lisanslamaya göre Youtube üzerinde yayınlanan bir video, "İçerik Oluşturucu Stüdyosu" panelinde video detayları girilirken "Standart Youtube Lisansı" halinde bırakılmış, ve diğer sitelerde yerleştirme işlemine izin verilmiş halde ise, o sitede reklam yayınlanması, hatta videodan önce ve sonra video veya popup reklam girmesi hususu yasal bir sorun teşkil etmez. O kazanç ister 49 sent olsun, ister 49 milyon dolar olsun, lisansa uygun davranılıyorsa (ki şu durumda lisansa uygun davranılıyor gibi görünüyor) kimse bir şey diyemez.

Şuraya Creative Commons lisans tiplerinin bilgilerini içeren bağlantıyı bırakayım. Belki bir kaç kişi okuyup anlamak için çaba sarf eder.
    https://creativecommons.org/licenses/?lang=tr

Ayrıca telif hakkı ile ilgili bir sorununuz varsa, bir kaç ay içinde sitenizi sildireceğiz gibi atar yapmak yerine, konunun uzmanı bir avukata gidebilirsiniz, o daha detaylı bilgi verecektir. Dilerseniz Warner Bros'un telif hakları konusunda temsilciliğini yapan avukatla tanıştırayım sizi, o daha iyi anlatır.

Şuradaki tavrı görünce cidden şok oldum, Barkın kardeşimizin ekibinden kimseyi tanımam, bahsi geçen üyeyi de tanımam şahsen, ancak iki tarafın da art niyetli olamayacağını düşünüyordum, ama buradaki yazışmalarda Erhan Aktokluk arkadaşımızın tavrını hiç doğru bulamadığımı belirteyim. Kendi seçimidir, sinirli ve öfkelidir, yas halidir diyebilirim, ama "Altın Elbiseli Adam" gibi bir markanın (tekrar ediyorum MARKANIN!) bu şekilde temsil edilmiş olması, hele de daha kırkı çıkmadan bu manasız tartışmanın yaşanması çok kötü.

MARKA diyorum çünkü, Barkın Bayoğlu, 3 kelimeyi profesyonelce marka haline getirdi, ve bu profesyonellik liseli ergenler gibi internet üzerinden laf çakmadan önce, işi gidip bir bilene, konunun uzmanı avukata sormayı gerektirir. Hiçbir avukat da, olası bir terslik durumunda, bu tür yazışmalar yapmanızı, üstüne de hukuki sorun teşkil edecek şekilde, orta yerlerde paylaşıp laf dalaşına girmenizi tavsiye etmez.

Yakışmadı, hem de hiç yakışmadı.
    pea, erenedip, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşlar daha önce yazdım Barkın'ın siteden haberi de var desteği de.
    Hatta Altınlı Gecede reklamını yaparız güzel bi sakal indiririz diye esprisini bile yaptı aramızda.

Bunun dışında motovlog videolarının siteye bir katkısı yok.
    Her sayfada bir göz sembolü var.
    Orada video izlenme sayıları yazıyor.
    Barkın'ın şu ana kadar en çok izlenen videosunun hiti 13
    Evet yazıyla da yazayım onüç.
    Girip kendiniz de kontrol edebilirsiniz.
    Belki başka kategorilerde daha fazla izlenen videosu vardır ama ilk bakışta gördüğüm rakamlar,3-5-7-13 gibi rakamlar.
    Sadece 1 kez izlenmiş videosu bile var.
    Muhtemelen onu da Erhan arkadaşımız açmıştır.

Siteye hit sağlayan videolar haber,kaza ve komik videolar.
    Bu tip videolardan 700-1000-3000 gibi rakamlarla izlenenler var.
    Yani AEA da dahil hiç bir motovlog videosu siteye bir katkı sağlamıyor.
    Fakat benim amacım listelemek olduğu için içeriğe dahil ettim.
    Önce de dediğim gibi hitten ziyade önceliğim derlemek toplamak.
    Sonra bakarız.
    Kaç para ulem bi ferrari?

Okan hocam senin reklam ücretlerinden daha bişey göremedik!
    Ne zaman ödeme yapacan???
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konu başlığınız bile yakışıksız.
    barkın göçtü gitti bu dünyadan,
    motosiklet dünyasına ne kattı ne götürdü ?
    bilemiyorum,
    takip ettiğim birisi değildi,

beyan ettiğiniz gibi videoları ticari maksat ile oluşturulmuş ise,
    eserleri korumak için önlemler almanız gerekirdi.
    halen de yapılabilir,
    sanırım yapılmış da.

usül esastan önce gelir bunu öğrenemediniz gitti.
    maksadınız konuyu çözmek değil,
    maksadınız kamuoyu oluşturarak sindirmek.

madem ki barkın bayoğlunun bütün videoları telif hakkı ile korunarak ticari meta olacaktır.
    buna göre hukuki yolları araştırmak gerekmez mi ?

haklı olsanız dahi yaklaşımınız o kadar yakışıksız ki sanki çocuk tacizcisi pedofili ifşa ediyorsunuz.
    bu ne nefret
    bu ne hırs
    böyle yapmayın.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Ben konunun başından itibaren okumaya başladıkca içimden dedim ki acaba konusu geçen sitenin reklamını mı yapıyorlar Bu bir Pr çalışmasımıdır? aksi halde saçma bir tartışma

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Başlık sahibi ve ilgilenenler için 2015 senesinde yayınlanmış küçük(!) bir makale paylaşayım şuraya.
    Bir dahaki sefere lütfen sosyal medya atışmaları yerine biraz okuyup, işin temeli hakkında fikir sahibi olup, ondan sonra insanlarla irtibata geçersiniz umarım.

Telif Hakları Hukuku’nun Yeni Macerası: Sosyal Medya // Selva Kaynak - Serhat Koç

http://dergipark.gov.tr/download/article-file/255551
    iptaluyelik02 ve COQ bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya Erhan kardeşim anlamadığım bir şey var; madem rahmetli videolarının başka sitelerde görünmesini istemiyordu, bunu hayattayken çok basit bir şekilde yapabilecekken neden yapmadı? Youtube'da herkese ve paylaşıma açık içerik yüklüyorsun, sonra hadi COQ' a yaptırmadın bu işi, bana yaptırmadın, dünyada bu işle uğraşan milyonları nasıl engelleyeceksin? Ha toplarsınız tüm videoları AEA sitesine, paylaşıma kapalı olur, o zaman eyvallah, hatta ücretli bile olsa girer izleriz, ama bir o sitede değil ki, babuşun videoları bir çok yerde var. Ayrıca ben geçtim O siteyi, MT.net bile Adsense lerden öyle kayda değer bir para kazanmıyordur.

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Alıntı Bohemian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın Bayoğlu'nun hatırasını inciten, çok çirkin bir tartışma olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ben bir blog açsam ve AEA videolarının linkini eklesem bana "kaldır" mı diyeceksiniz?

Adam videoları download edip, kendi videosu olarak eklememiş ki, doğrudan link vermiş. Ben adamın sitesinden video tıklasam da doğrudan AEA You Tube kanalına erişeceğim, yanılıyor muyum?

Bence siz aileyi yanlış yönlendiriyorsunuz ve sıkıştığınız yerde "Aile böyle istiyor" gibi çok çirkin bir argümana sığınıyorsunuz.

Ne kadar saçmaladığınızı göstermek için aşağıya bir link ekliyorum. (Rastgele bulunmuş komik kedi videosudur)

https://www.youtube.com/watch?v=y5_vUpkigeM

Şimdi ben bu kedi videosunu hazırlayan şahsın içeriğini çaldım mı, yoksa paylaştım mı? Burada değil de şahsi blogumda bu linki paylaşsaydım çalmış mı olacaktım, yoksa paylaşmış mı?

Siz bence Barkın Abi'nin saygı değer ailesinin iletişim bilgilerini verin ki biz de bir an önce işten el çektirilmeniz için kendileriyle iletişime geçelim zira belli ki kendilerine faydadan çok zararınız dokunacak.
    Arkadaş gayet iyi açıklamış biri Barkın'ın ailesini uyarsın Barkın'ın emeklerini bu tipler heba edecek.

Başkası adına utanmak böyle bir şey.

Videolar paylaşılsın ki daha fazla kişiye ulaşılsın ne var bunda. Tipik yasakçı zihniyet işte. Ancak yasaklarsınız engellerseniz hiçbir katkı yok içerik üretmek yok. Barkın'ın videoları onun mirası bu mirası nasıl daha çok kişiye ulaştırırız nasıl devam ettiririz diyecelerine uğraştıkları işe bak.
    Ayrıca video başka sitede yayınlansa bile içinde çıkan reklamlardan video sahibi para kazanıyor diye biliyorum. Yanılıyorsam bilgisi olanlar düzeltsin.
    Shrieker bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ölen ölür, kurtulur bu rezil dünyadan tasası bi yaşayanlara kalır. Yakın zamanda bende miras muhabbetleri içinde buldum kendimi. Hoş ben çok içine girmedim karışmadım ama insanların ne para gözlü olduklarını, nasıl birbirlerini kırdıklarını ve nasıl düşmanlıklar yarattığını gördüm.
    Yakışmadı, bir Barkın sevenine yakışmadı... Hak mış, hukukmuş. İlk başta konu sahibi eziyor bu terimleri. Başkasıyla özel yazışmasını ifşa etmiş. TCK' na göre suç... Üstüne destek alamayınca Türk milettine atıp tutmuş. Yahu sen bi önce kendin etik ol sonra millete veryansın et..

Buradaki iddiaya göre ben facebook sayfamda ta youtube' alınma metallica' dan parça paylaşsam James bana dava açacak

Geçiniz bunları... Sen hala anlamadın mı mesele ağaç değil (mesele bir başkaldırıştı, silkinmeydi)

Bu arada Coq ustanın iyi reklamı oldu. Siteden haberim yoktu birazdan üye olacağım...
    Shrieker bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iki kişi arasındaki şahsi yazışmanin forum ortamında ulu orta edilmesi bence büyük yanlış, çok ayıp.

Ancak AEA ekibi haklı.
    Neden? Mesele sadece para ve reklam değil. Sonuçta başkasının içeriğini kullanarak kendini sitenize trafik üretiyorsunuz. Hatta şimdiden reklam bile koymuşsunuz.

Evet reklam gideri şimdi az, ama trafik zamanla oluşur. Ve trafiğin sebebi başkalarının emeği üzerine kurulu. AEA ekibi doğal olarak kendi emeklerinin neticesini kendi görmek ister.

Eğer maksat hizmetse, AEA ile iletişime geçer, izinlerini alırsınız. İcabında ortaklık kurar, site üzerinde ikiniz de söz sahibi olursunuz. Böylelikle ileride olası suistimal ihtimali ortadan kalkmış olur.

Yoksa "ver senin reklamını koyayım" vs. türü sözler ucuz kandırmacadır. Tabii ki nispeten yeni bir sitenin dişe dokunur reklam geliri olmaz. Ama ileride olabilir. Peki bu olduğunda, site sahibi fikrini değiştirirse n'olacak? Bir güvence var mı? Peki sitenin artan trafiği kimin emeği sayesinde olacak?

Durum net aslında. Çözüm ise izin, gerekirse ortaklık, veya vakıf (non-profit) tarzı bir oluşum, eğer maksat kâr değil, motosiklet camiasına hizmetse.

Youtube izin vermiş vermemiş değil mesele, ki zaten youtube sizin yayınladığınız içeriğe sahip değil. Olay olur da mahkemeye giderse AEA ekibi kazanır.

Tabii ki bu, AEA ekibinden olduğunu iddia eden arkadaşın ifşa yanlışını doğru yapmıyor. Ayıp yahu. Özür dilese keşke, Barkın'ın hatırına.
    haklı bulan nadir insanlardan biri. Böyle konular iyi oluyor kim kimdir öğreniyoruz. Birader, youtube un açık kaynaklı paylaşımından kimse senden izin almak zorunda değil. bunun ötesi berisi yok bu kadar basit...
    sheriff87 ve Shrieker bunu beğendiler.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    neden kendi sitesinde yayınlıyor? izleyecek olan youtube ve aea nın kendi sitesinden de pekala izleyebilir. bence burda bariz bir çıkar sağlama söz konusu. zaten yayınlamasın diyen de yok! yayınlayacaksa eğer reklamlardan gelir elde etmesi bence de etik değil. bu bir kuruş olur 1000tl olur farketmez. madem barkının videolarını yaymaya onu daha çok insana sevdirmeye çalışıyoruz, sitemize direk aea nın sitesine bağlanan link koyalım. o zaman daha inandırıcı oluruz.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben sırf Barkın olduğu için içerikleri izliyordum yoksa geri kalan ekipten en ufak kimseyi ne tanırım nede başka bir şey ki paylaşması ve kendi sitesinde ki ad sense reklamlarından para kazanmasında bence bir sorun yok bu kadar abartmanız AEA yı marka haline getirmeye çalışmanız açıkcası bana daha itici geliyor sonuçta adam kaza yapıp vefat etti bu saatten sonra altın elbiseli adam yok haliyle de bunun üstünden devam edildikce marka adı altından başkası kendi ticari kazançları için yapmış olacak bu da kanalı izlememem için yeterince büyük bir sebep

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önce yazdım Barkın'ın siteden haberi de var desteği de.
    Hatta Altınlı Gecede reklamını yaparız güzel bi sakal indiririz diye esprisini bile yaptı aramızda.

Bunun dışında motovlog videolarının siteye bir katkısı yok.
    Her sayfada bir göz sembolü var.
    Orada video izlenme sayıları yazıyor.
    Barkın'ın şu ana kadar en çok izlenen videosunun hiti 13
    Evet yazıyla da yazayım onüç.
    Girip kendiniz de kontrol edebilirsiniz.
    Belki başka kategorilerde daha fazla izlenen videosu vardır ama ilk bakışta gördüğüm rakamlar,3-5-7-13 gibi rakamlar.
    Sadece 1 kez izlenmiş videosu bile var.
    Muhtemelen onu da Erhan arkadaşımız açmıştır.

Siteye hit sağlayan videolar haber,kaza ve komik videolar.
    Bu tip videolardan 700-1000-3000 gibi rakamlarla izlenenler var.
    Yani AEA da dahil hiç bir motovlog videosu siteye bir katkı sağlamıyor.
    Fakat benim amacım listelemek olduğu için içeriğe dahil ettim.
    Önce de dediğim gibi hitten ziyade önceliğim derlemek toplamak.
    Sonra bakarız.
    Kaç para ulem bi ferrari?

Okan hocam senin reklam ücretlerinden daha bişey göremedik!
    Ne zaman ödeme yapacan???
    abi sen sallama bunları. Zaten tek tük bu mevzularla ilgili bilgisi olmayan tipler belli. sorsan bunun yasal sorumluluğu nedir, varmıdır diye bilmezler. burada bu kabileden birkaç kişi varmış öğrenmiş olduk bundan sonra da onlar saygı beklemesinler. biri hala gelmiş yapılan doğru diyor. Be arkadaş, barkın abi hayattayken niye dememişte siz şimdi zıp zıp sekiyorsunuz cevap verin. Neyse ben sizi tanımaz etmezdim, bu sayede ne kadar düzgün, sabırlı ve doğru biri olduğunuzu öğrendim. Siteyi de öğrendim on numara beş yıldız. Başarılarınızın devamını dilerim.
    Shrieker bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Anladığım kadarıyla bu arkadaş Rahmetlinin video mirası üzerinden ailesinin elde edeceği gelirin hesabını yapıyor.

İçerik olarak Türkiye motosiklet dünyası için oldukça kıymetli olan bu mirası ailesi ya da bu kişiler, kendileri gelire çevirme yolunda engel olarak görmüş olabilirler.

Buna ailesinin hakkı olsada, rahmetlinin sağlığında sosyal medyada ücretsiz internet yayınları yaptığını unutmamak lazım.

Youtube kanalında lisanslı videoları indiremediğinizi sadece yayınlayabildiğinizi veya izleyebildiğinizi unutmayın. Lisanslı olmayan videolar download edilebilmektedir.

Link atarak gelir elde etmek yasaldır.

Ha bu arada COQ için de talihsiz bir durum gibi görünse de tam adamına denk gelmiş. Bu işi kökünden çözebilecek birisi. Böylelikle Eğitici ve öğretici olan bu videolar özgürce internette daha hızlı yayılabilir daha fazla kişiye ulaşabilir.

Bu forumda bu kadar tanınmış fazla kişilik yok. Site kurduğunu ve yayına geçtiğini de bu başlık sayesinde öğrendim. Tanıtımını yapmasada en azından haberdar edebilirdi. Birçok kişinin gönül koyduğunu da tahmin edebiliyorum.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Konu gayet açık. Youtube'a yüklenen video her yerde paylaşılabilir, kendi sitesinde yayınlayıp izletiyorsa da bunda bir sakınca yok hatta yasal olarak bir hak iddia edemezsin. Foruma da yükleniyor facebookta da paylaşılıyor aynı şey. Hukuki dayanağı olmayan verilerle yok siteyi kapattırırım engellerim tarzı tehditkar konuşmalar da hoş olmamış. Bu iki kişi birbirini tanıyor aralarında hallederler, çok da kurcalamaya gerek yok. İsteyen istediği yerden izler arkadaş, ben illa youtube sayfasını takip etmek zorunda değilim.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı plaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş gayet iyi açıklamış biri Barkın'ın ailesini uyarsın Barkın'ın emeklerini bu tipler heba edecek.

Başkası adına utanmak böyle bir şey.

Videolar paylaşılsın ki daha fazla kişiye ulaşılsın ne var bunda. Tipik yasakçı zihniyet işte. Ancak yasaklarsınız engellerseniz hiçbir katkı yok içerik üretmek yok. Barkın'ın videoları onun mirası bu mirası nasıl daha çok kişiye ulaştırırız nasıl devam ettiririz diyecelerine uğraştıkları işe bak.
    Ayrıca video başka sitede yayınlansa bile içinde çıkan reklamlardan video sahibi para kazanıyor diye biliyorum. Yanılıyorsam bilgisi olanlar düzeltsin.
    bence bunlar barkın reisi kıskanan, o ekibin içinde ezilen tiplerdi. Sürekli egolarıyla kin dolmuşlar belli. e tabi Barkın ağabey rahmetli olunca bunlara gün doğdu. Hem para, hem ego, bir yandan da barkına olan kinin intikamı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

okudukça sinirimi alamıyorum. Siteye erişimi ülkeden engelletecekmiş şaka gibi! adam bir gram hukuk bilmiyor geç, böyle sakin bir adamın üstüne gittikçe gitmiş!!yok bu şahıs yasalar ne öğrenmeli ve şu ana kadar yaptığı tüm illegal davranışların cezasını çekmeli!!
    artemis99 ve Shrieker bunu beğendiler.

Sanırım dert halloldu, konu kapandı. Site içi oynatım engellenince site içine konan youtube embed kodu artık sadece bir link olarak iş görüyor. Fiilen aslında hiç bir şey değişmiyor. Çünkü zaten birçok insan site içinde küçük pencerede oynatmak yerine zaten ayrı sekmede açıp tam ekran yaparak izliyor. Eskiden de yukarıdaki örnekte büyük harfli bölüme tıklayıp zaten ayrı sekmede youtube açıyorduk. Pek çok insan bu uyarıyı görmeyecek bile. Bazı insanlar da bu uyarıyı görüp bir düğme daha tıklamak zorunda kalacak ve bunu yapanın adını anacak, düğmeye "Erhan" diye düşünerek basacak. Gereksiz bir yaygara olmuş oldu.

AEA projesi bu gençlerle nasıl yoluna devam edebilecek acaba? Ekibin geneli böyle değildir umarım. Youtube sorumlusu youtube ayarlarını forumda öğreniyor da uyguluyor. Üstelik Barkın Bayoğlu'na layık bir şekilde aynı standardı tutturmaya çalışmak, bugün yeni bir projeye başlamaya kıyasla daha büyük bir yük. İzleyici beklentisi çok daha yüksek ve duygular çok daha keskin. İşleri zor, ekibin beceri düzeyini aşacak gibi bir izlenim uyandırıyor. Hadi hayırlısı.
    killingroad, Shrieker, erenedip ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)