Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

rodaj ve 100 km hızı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    Bir motosiklet rodajdayken niye daha çok yakar ve 100 km hızı geçince daha çok yaktığını duydum sizce neden

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

bilen yok mu nette araştırdım bulamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bir motor rodajda çok yakmamasi gerekir ilginç. Hatta çoğu kullanıcı rodajda hızlı ve devirli gitmedikleri için rodajda az yakan motorunu rodaj bitince çok yakmaya başladı şeklinde konuşur. Motorunuzun marka modeli nedir acaba 100 kmh büyük veya küçük cc ye göre çok fark eder...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Rodajda daha çok yakar çünkü motordaki metal parçalar henüz birbirlerine tam oturmamıştır. "na-mükemmel" durumdadır motor mekaniği bu nedenle de verimi düşüktür.

100kmh hız diye bişey yok o safsata. belli süratlere çıkmayın denilmesinin nedeni, aslında çıkılmaması gereken belli devirdir, son viteste o devir ne kadar hıza denk geliyorsa onu aşmayın derler.
    tabi ciğeri geniş makinalarda biraz daha düşük bir sürat - 130kmh gibi- için geçmeyin denilebilir, motorda bir üretim hatası sakatlık bişey varsa ilk kilometrelerde ortaya çıkma ihtimali daha yüksek olduığundan, bu talihsizliğe yüksek süratte yakalanmamanız içindir.

Motosikleti
    R25
    Ben rodajdayken tvs Apache 150 ile 1 depoyla 610 km gittim, şimdi sakin kullanımda 560 km felan gidiyordu, benim bildiğim rodajda daha az yakar motor..

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Bence motor rodajda daha çok aşınıyor bu yüzden olabilir.Yağdaki metal parçacıklar da bunun kanıtı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)