Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor alma arefesinde 2 sorum var. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Tertemiz Apache'yi 3750 ye verdim İstanbul'da mısın bilmiyorum ama önce konu açsaydın sana satardım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı hakan499 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yada 0 km bır çin harikası alabılırsın. (ben oyle yaptım memnunum )

Arkadasların dedıgı gıbı 500 tl ıle baslar o masraflar kapalı kutu motor sonucta acılınca artar. Ama kısa vadede nakıtım yok motor almak ıstıyorum. uzun vadede masraf ederım o dokunmaz bana dıyorsan. Temız olan 500 tl masraflıyı al derım. Hasar kayıtlıya bakma bıle sıgortası hep fazla cıkacak. Suan bıle pahalı zaten sıgortalar.
    Uzun vadede koymaz ama 1 ay içinde de motor isterse o zaman yatar o motor 2-3 ay. Almamın mantığı kalmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tertemiz Apache'yi 3750 ye verdim İstanbul'da mısın bilmiyorum ama önce konu açsaydın sana satardım
    İstanbul mecidiyeköydeyim. Teşekkür ederim ama tvs düşünmüyorum en baştan beri.

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    [QUOTE=Stock Sever;4194635]Uzun vadede koymaz ama 1 ay içinde de motor isterse o zaman yatar o motor 2-3 ay. Almamın mantığı kalmaz.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Motor kapalı kutu sonucta usta ılerde ıster der. Bakarsın 2 yıl bısey ıstemez. Bı bakarsın 2 hafta sonra ıster. Yazı tura atacaksın artık kaderıne ) cunku dedıgın butce ıle bnde cok ybr cbf aradım bulamadım temız.

Bende gıttım çin harikası aldım 0 olsun adı olsun hurda olana kadar bıneyım dıye yanı anlıyorum senı.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    [QUOTE=hakan499;4194643]
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun vadede koymaz ama 1 ay içinde de motor isterse o zaman yatar o motor 2-3 ay. Almamın mantığı kalmaz.[COLOR="Silver"]

Motor kapalı kutu sonucta usta ılerde ıster der. Bakarsın 2 yıl bısey ıstemez. Bı bakarsın 2 hafta sonra ıster. Yazı tura atacaksın artık kaderıne ) cunku dedıgın butce ıle bnde cok ybr cbf aradım bulamadım temız.

Bende gıttım çin harikası aldım 0 olsun adı olsun hurda olana kadar bıneyım dıye yanı anlıyorum senı.
    İşin kötüsü istanbuldan yozgata götürcem. Birşey olursa otobüse atıp geri istanbula getiricem. Hepten sıkıntı yani.

Sahibi arkadaş da yağını kontrol edip eksiği tamamladığın sürece 2 yıl hiçbir sorun çıkmayacağına garanti veriyorum dedi ama. Olaki çıktı diyelim o ihtimal işi sıkıntıya sokuyor. Yoksa aklımda o motor var.
    HONDA

#BZ3082

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    Kardes Anladıgım kadarıyla alıcan da ıste bı gaz beklıyon bı tasdıkleyen beklıyon o zaman atasözumuz gelsın

"" Korkanın çocuğu olmazmış ""

ben her tereddutte kaldıgımda bu sözü soylerım kendıme

Motosikleti
    RS200
    Alıntı hakan499 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes Anladıgım kadarıyla alıcan da ıste bı gaz beklıyon bı tasdıkleyen beklıyon o zaman atasözumuz gelsın

"" Korkanın çocuğu olmazmış ""

ben her tereddutte kaldıgımda bu sözü soylerım kendıme
    Valla öyle olcak ben yarın şu abiye kaporayı veriyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Son olarak fikrini söylemek isteyen abilerimin görüşlerini bekliyorum.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    tek seçenek bu ikisinden biri ise.1. olanı al.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    ben olsam hasar kayıtlı olanı alırdım. ( Sıkıntısı var mı yok mu öğrenmek lazım. Şasesine baktırırım, ön arka amortisörlerine jantına, diskine felan.)
    Sonuçta bu motosiklet kazalı olarak satılmıyor, tamam bir kaza geçirmiş ama parçaları kusursuz olarak değiştirildiyse bir sıkıntı olmaz gibi. Sigorta pahalı çıkar diyenlere bakma, sigorta kazayı kim yaptıysa ona yüksek çıkar, motosiklete değil. Atıyorum gittim sana çarptım, motosikletimde hasar kaydı oldu sattım motoru birine yeni motor aldım. Ben yeni aldığım motorun sigortasını yaptırırken yüksek meblağ öderim çünkü basamağım yukarı çıktı. Ben de öğrenciyim, discover 125 st aldım yeni motorsa bir sıkıntısı olmaz fakat servisleri sıkıntılı cidden. Dükkan bozması yerleri servis yapmışlar, yazık.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı akindir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam hasar kayıtlı olanı alırdım. ( Sıkıntısı var mı yok mu öğrenmek lazım. Şasesine baktırırım, ön arka amortisörlerine jantına, diskine felan.)
    Sonuçta bu motosiklet kazalı olarak satılmıyor, tamam bir kaza geçirmiş ama parçaları kusursuz olarak değiştirildiyse bir sıkıntı olmaz gibi. Sigorta pahalı çıkar diyenlere bakma, sigorta kazayı kim yaptıysa ona yüksek çıkar, motosiklete değil. Atıyorum gittim sana çarptım, motosikletimde hasar kaydı oldu sattım motoru birine yeni motor aldım. Ben yeni aldığım motorun sigortasını yaptırırken yüksek meblağ öderim çünkü basamağım yukarı çıktı. Ben de öğrenciyim, discover 125 st aldım yeni motorsa bir sıkıntısı olmaz fakat servisleri sıkıntılı cidden. Dükkan bozması yerleri servis yapmışlar, yazık.
    Kazalı motorun eski sahibi bi abim. Temiz kullandı. Kaza yaptı. Ustamıza sattı. ( 7-8 yıldır tüm cbflere aynı ustamız baktı.) Sonra ustamız motoru topladı. Herşeyini gayet sağlam yaptı. Şuanda da satıyor. Ama benim içime sinmedi bi türlü. Motor temiz. Ama öbürü de temiz.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Kazalı motorun eski sahibi bi abim. Temiz kullandı. Kaza yaptı. Ustamıza sattı. ( 7-8 yıldır tüm cbflere aynı ustamız baktı.) Sonra ustamız motoru topladı. Herşeyini gayet sağlam yaptı. Şuanda da satıyor. Ama benim içime sinmedi bi türlü. Motor temiz. Ama öbürü de temiz.
    Kardeşim sana güzel şeyler söylemek isterdim ama o iki motor da sıkıntı gibi bir his alıyorum. Ustadan motor alma fikri benim kafama yatmadı.
    There are seven days in a week. And `one day` is not one of them.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sana güzel şeyler söylemek isterdim ama o iki motor da sıkıntı gibi bir his alıyorum. Ustadan motor alma fikri benim kafama yatmadı.
    Dediğin gibi 2 motor da sıkıntılı zaten abi. Birisi ileride sıkıntılı. Diğeri de satarken sıkıntılı. Bana motor masraflı olan daha mantıklı geliyo ama masrafı hemen kitlerse bana ondan korkuyorum.
    HONDA

#BZ3082

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisini de alma
    bajaj boxer , cb125 , ace modellerine bak
    Ne kadar ekmek o kadar köfte az parayla çok iş yapıcam diye uğraşma
    Vereceğin paraya emeğe yazık

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Okumasınlar. Canları sağolsun.

Teşekkür ederim ama çinli hintli düşünmüyorum. Gittiğim yere sadece Honda Yamaha gibi markaların servisleri yakın. Geri kalan markaların servisleri bisikletçiden bozma. Ayrıca da güvenemiyorum bajajdır tvs dir. Kısaca da sadece cbf bakıyorum. Ybr de dahil başka marka bakmıyorum. Ben teşekkür ederim cevabınız için.
    hocam 5 yıl apache kullandım sorunsuz 25 binde sattım şimdi yine rtr 180 aldım sancaktepede ikamet ediyorum ama kağıthaneye servise götürüyorum

çok çok memnunum e zevk meselesi tabi ama temiz bir tvs denk gelirse kaçırma bence şahsi düşüncemdir sevgiler

bu arada ekipman önemli

edit : düşünmüyorum demişsin zaten kusura bakma

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Dediğin gibi 2 motor da sıkıntılı zaten abi. Birisi ileride sıkıntılı. Diğeri de satarken sıkıntılı. Bana motor masraflı olan daha mantıklı geliyo ama masrafı hemen kitlerse bana ondan korkuyorum.
    Aynen, kazalı olanı ben şahsen elerdim baştan. Motora takviye yapman gereken seçenek içinse masrafı hemen kitlemesinden öte, yolda seyir halindeyken işlerin ters gitmesi ihtimali beni biraz daha tedirgin etti işin açıkçası.
    There are seven days in a week. And `one day` is not one of them.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    bu kadar kişi alma diyorken ısrarla sorman gariptir. Öğrenci adamsın kıt kanaat bütçelerle bu işler olmuyor demek ki. Toplu taşıma diye bir şey var her yere dolmuş-otobüsle öğrenci bileti ile gitme şansın var. Bugün o motorlardan birini alırsın 500TL-1000TL masraf edersin bitiyor mu? sorunlu motor ustadan çıkmaz ahbap olursunuz, benzin masrafıydı yağıydı (eski CBF lerin hepsi yağ yakıyor diye biliyorum) ekipmandı aksesuardı bunlara paran yetmez. Ailem destek olur uğraşırım diyorsan al. Hangisi soruna cevap veremiyorum kusura bakma bence ikisi de çöp.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar kişi alma diyorken ısrarla sorman gariptir. Öğrenci adamsın kıt kanaat bütçelerle bu işler olmuyor demek ki. Toplu taşıma diye bir şey var her yere dolmuş-otobüsle öğrenci bileti ile gitme şansın var. Bugün o motorlardan birini alırsın 500TL-1000TL masraf edersin bitiyor mu? sorunlu motor ustadan çıkmaz ahbap olursunuz, benzin masrafıydı yağıydı (eski CBF lerin hepsi yağ yakıyor diye biliyorum) ekipmandı aksesuardı bunlara paran yetmez. Ailem destek olur uğraşırım diyorsan al. Hangisi soruna cevap veremiyorum kusura bakma bence ikisi de çöp.
    Hocam hiçbi mesajı okumamışsınız. Cevabınız için teşekkürler.

Yozgata gidicem orda sandığınız gibi toplu taşıma zart zurt yok. Motoru kendi imkanlarımla alıyorum 3000 üzeri para veriyorum. Motorlar eski değil 2014 model. Tekrar teşekkürler.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)