Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Camiasına Uzak Olsaydınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Arkadaşlar biliyorum biraz farazi olacak ama,motosiklet kullanmıyor olsaydınız yada bu camiaya uzak olsaydınız, bakışınız nasil değişirdi? Kendi gozlemlerim motosiklet kullanıcılarının daha fazla oranda kural dışı ve kontrolsüz davrandığı yönünde eğer motosiklet kullanmıyor olsaydım bu hissi bilmeseydim bakisim kesinlikle daha olumsuz olurdu.Gerek yaya olarak gerekse diğer araç sürücüleri açısından pekte haksız olmayan bir önyargı var.Tarfiksiz bir sehirde yasamama rağmen nerdeyse tüm motorcular sürekli sağlayarak aralardan gidiyor.Not: cidden trafik yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Cg kullananların geneli apaçi. Doğru düzgün racing sürende görmedim. Enduro kullananlar efendi sürüyor o dikkatimi çekti. Yol için olan enduroyu diyorum. Touring mi ne deniyor. Bmw f650 mesela. Scooter kullananlarda düzgün genelde.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cg kullananların geneli apaçi. Doğru düzgün racing sürende görmedim. Enduro kullananlar efendi sürüyor o dikkatimi çekti. Yol için olan enduroyu diyorum. Touring mi ne deniyor. Bmw f650 mesela. Scooter kullananlarda düzgün genelde.
    Takipteyim güzel işler çıkarıyorsunuz....

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Çeşitli forumlarda yaptığım gözleme göre Arabacılar motosikletlerinde aynı araba gibi şeritte gitmesini istiyorlar.
    Aralara giren motosikletlere uyuz oluyorlar.
    Belki haklılar ama araba gibi trafiğe takılınca motosiklete binmenin ne kıymeti kalıyor?

Trafiğe takılmadan giden motosiklet görünce fesatlanıyorlar.
    O yüzden fırsatını bulunca yolda motosikletleri sıkıştırıyorlar.
    leyli ve Kızıl pars bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zaman ki gibi guzel bakar guzel dusunurdum

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    buyuksehir de seritte ben nasıl bekliyorsam sende bekleyeceksin serseri kural tanimazsiniz hepiniz.
    İlçe de ise motosiklet tehlikeli ama her işimi görüyor ayrıca ekonomikte.(en büyük ironi ise bunu söyleyen abi motosiklete tehlikeli binmeyin diyip kendisi binerken kask bile takmiyor.)
    Kızıl pars bunu beğendi.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Motosiklet kullanmasaydım ATV sürerdim..
    Açıkçası çoğu motorcu makas atıp aradan kıyıdan kask kullanmadan sürüyor,Sağdan sollama yapıyor..
    Forumda konusu bile var (Gürkan).
    Adamda 32.000 TL lik yamah MT 7 var 30 saniye beklemiyor veya ehliyet var sağdan sollama olmaz bilmiyor yazık...
    Sonra: Bu tip deli gibi süren insanlar yüzünden araç kullananlar düşman oluyor..

Yolda gidiyorum 150cc motosiklet kamyon yüklü dolu halde gelip arkamdan korna çalıp yol istiyor hız 87km idi şehir içi yol..

Gerek akan trafikte sinyal vermeden şerit değiştiren arabalar gerekse makas atıp deli gibi süren motorcular herkesten uzak olsun..

Türkiye'de yollar kurallar nedeniyle 200cc bile yeter artar 150-200 km yapacak yol yok bile..

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Gereksiz gaz açanlar, abartı egzos kullananlar yok olmadıkça kimsenin bakışı falan değişmez.
    İstanbul'un yoğun tafiği olan bir caddesinde oturuyorum, yemin ediyorum ateş edesim geliyor, kendim motor kullanan biri olarak nefret ediyorum, küfürü eksik etmiyorum.... Ne kafa kaldı, ne uyku.. Ondan sonra motorcuya itibar yok. Olsamıydı bir de. Gecenin 4 buçuğunda kapı pencere kapalı uykudan motor sesiyle kalkmak nedir.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    20 yıldır motora binerim, hem araba kullanırken hem de motor kullanırken bazı motorcuların yaptığı eşeklikler deli ediyor beni.

Trafikte insanların gözünde taksici, minibüscü gibiyiz. Düzgün kullananımız, saygılı olanımız aynı oran!
    erenedip, Kızıl pars, Fuatt39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hepinizden bir bir tane tane nefret ederdim açık söylüyorum
    Camianın içinde olmasam,genel olarak bu aksiyon kamerayı takan süper kahramanları görürdüm yanlızca, onlardan suan bi nefret ediyorum hani nefret dediğimde anlayın işte forumda küfür yasak.
    Otomatik olarak herkesi böyle diye düşünüp lanet okurdum.

Evet, bana göre bu tip aksiyon kamera kahramanları bize karşı nefret büyümesini sağlayan en büyük etken.
    Kızıl pars bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor kullanıp atraksiyona girmezseniz; motorun sağladığı avantajları yeterince kullanmamış oluyorsunuz. Sağdan geçme, soldan geçme, kaldırıma çıkma, aralara girme, oraya park etme. Oldu.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    şuan motorsuzum hala birçok kask kamerası olanın dangalak gibi hareketlerle gereksiz aksiyonlar aldığını,apaçiliğin günden güne tırmandığını,motor fiyatlarının kol benzinin tatlı tatlı girdiğini,arabayla istanbul trafiğinin çekilmediğini söyleyebilirim motor varken sürerken de aynı duygulara sahiptim birşey değişmiyor yani

Aslında kanun şöyle olmalı
    Motosiklet sürücüsü iki arabanın arasından, arabanın sağından veya solundan geçişi yasaktır.
    Arabaları da çiziyorlar salaklar

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Camianın içindenim, yıllardır aktif olarak hem motosiklet hem otomobil sürüyorum ve buna rağmen motosikletlere karşı önyargılıyım

"Oha ne oluyoruz? Bir motorcu bunu nasıl der" falan demeyin, iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım ki gerçekleri görelim.

Neden mi ön yargılıyım paki? aşağıdaki tipteki sürücüler yüzünden:

- Cg ve cup ile açık egzozla gezip analarına bacılarına sövülmesinden büyük zevk alan genç kesim
    - Scooter a binince ölünmez olduğunu sanıp kask dahi takmayan salak kesim
    - Yerleşim yerleri içerisinde, sokak arasında yarış motoru var diye gece 2 de açık egzozuyla ara gazı çeke çeke gezen (y.şak) kesim
    - Motoru var diye kendi trafikte her haltı yiyip (makas, tek teker, sağdan sollama) bunun karşılığında herkesten saygı bekleyen, en ufak başka aracın hatasında çıldıran öküz kesim
    - Trafik nedir, nasıl işler bilmeden en sol şeride girip 70le gidip korna ve selektör yiyince "amo arobolor bize hiç soygu duymuo yaaa" diyen ebleh kesim
    - Motosikleti sadece SS den ibaret sanan ve cafeye SS motorla bağırta bağırta gidince bütün kızların kendisine hayran olacağını sanan barzo kesim

Bu listeyi daha da uzatabilirim ve maalesef trafikte karşılaştığım 10 motorludan 7 si böyle. O yüzden çıkıp da kimsenin motorcuları el üstünde tutmasını, pamuklara sarıp sarmalamasını beklemeyin.

Biz önce (ben de dahil) kendimizi düzelteceğiz, öz saygımızı kazanacağız ki karşı taraftan da motorculara saygı duymalarını isteyebilelim.
    berk_cglr, Kızıl pars, Fuatt39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camianın içindenim, yıllardır aktif olarak hem motosiklet hem otomobil sürüyorum ve buna rağmen motosikletlere karşı önyargılıyım

"Oha ne oluyoruz? Bir motorcu bunu nasıl der" falan demeyin, iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım ki gerçekleri görelim.

Neden mi ön yargılıyım paki? aşağıdaki tipteki sürücüler yüzünden:

- Cg ve cup ile açık egzozla gezip analarına bacılarına sövülmesinden büyük zevk alan genç kesim
    - Scooter a binince ölünmez olduğunu sanıp kask dahi takmayan salak kesim
    - Yerleşim yerleri içerisinde, sokak arasında yarış motoru var diye gece 2 de açık egzozuyla ara gazı çeke çeke gezen (y.şak) kesim
    - Motoru var diye kendi trafikte her haltı yiyip (makas, tek teker, sağdan sollama) bunun karşılığında herkesten saygı bekleyen, en ufak başka aracın hatasında çıldıran öküz kesim
    - Trafik nedir, nasıl işler bilmeden en sol şeride girip 70le gidip korna ve selektör yiyince "amo arobolor bize hiç soygu duymuo yaaa" diyen ebleh kesim
    - Motosikleti sadece SS den ibaret sanan ve cafeye SS motorla bağırta bağırta gidince bütün kızların kendisine hayran olacağını sanan barzo kesim

Bu listeyi daha da uzatabilirim ve maalesef trafikte karşılaştığım 10 motorludan 7 si böyle. O yüzden çıkıp da kimsenin motorcuları el üstünde tutmasını, pamuklara sarıp sarmalamasını beklemeyin.

Biz önce (ben de dahil) kendimizi düzelteceğiz, öz saygımızı kazanacağız ki karşı taraftan da motorculara saygı duymalarını isteyebilelim.
    Dostum keyifle okudum. Lütfen biraz daha yazar mısın.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Uzak olmaya gerek yok, şu halimde bile bazı arkadaşları dövme arzusundayım.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Bugün 3 şeritli yolda trafik polisi sol şeritten çıkmıyordu öyle devam ediyordu. Diğer şeritler boştu sabah erken olduğu için herhalde. Motorumla orta şeritten ilerliyordum. Sağa yanaştım biraz polisin arkasında gittim baktım yol vermiyor sağdaki yolun ikiside boş olduğu için ordan sollama yapmak durumunda kaldım.
    Şimdi konuya gelecek olursam motorsiklet sürmek ile alakası yok araba sürücüleri bizi önemsemiyor. Araba kullananlarda motorsiklet kullanıcılarından aşağı kalmıyor. Eğer araba da diğer arabaların aralarından girip sıraya girmezlerdi. Fakat araba geniş kalıyor yapacak bişeyleri yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Düzeltme: fakat arabada diğer arabaların arasından geçip gidebilseydi sıraya girip beklemezlerdi

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeşitli forumlarda yaptığım gözleme göre Arabacılar motosikletlerinde aynı araba gibi şeritte gitmesini istiyorlar.
    Aralara giren motosikletlere uyuz oluyorlar.
    Belki haklılar ama araba gibi trafiğe takılınca motosiklete binmenin ne kıymeti kalıyor?

Trafiğe takılmadan giden motosiklet görünce fesatlanıyorlar.
    O yüzden fırsatını bulunca yolda motosikletleri sıkıştırıyorlar.
    Arabacıların (ben de arabacı sayılabilirim aslında en gıcık kaptıkları tipler apaçi tipler. CG'li apaçiler, ss'li apaçiler bir de kuryeye çıkan apaçiler.

Gerçekten bu tipler aynada falan görülmüyor, adam bir anda yanında beliren apaçiden korkuyor bir daha herhangi bir motorcu görünce (endurocu ve harleyci hariç) sıkıştırıyor. Herkes apaçi ya... Motorun üstündeki insan değil, can falan da taşımıyor...

Ben uzun yolda motoru fark ettiğim anda kaçıyorum. Zira adam acemi olabilir,motor kayabilir vs. Nolur nolmaz

Harleyci enduroculara gelince... Para var huzur var. Öyle olunca trafikte saygı da var.(?!!)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)