Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBR 500 2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alınmasına alınır belki de, riski çok olur. Ben 2-3 eğitimin üstüne Duke ile 3000 km yapmış sonra CBR 500 almıştım. Bir şey olmaz yeah bunu da kullanıyorum işte diyordum. Valla sokağın birinde bir köpek saldırdı, kaçayım diye gazı Duke'te açtığım gibi dip çekerek refleks ile açmışım hoooop hooooop hoooop derken güzel bir high side yedim. O gün anladım neden küçük motorda 10.000 km yapın dediklerini.

Hemen bir hafta sonra yokuştan aşağı sağa dönerken su kanalı vardı, yine ağırlık sebebiyle tutamadım yana yattı. Bir diğerinde de elimle geri geri park edeyim derken sağa yattı. Bir kere yine ışıklarda ayağım arka frendeyken gazı açıp debriyajı bırakırken freni de ani bırakmam sonucu güzel bir tekere gelmişliği var, şükür düşmedim.

Sonra akıllandım tabii 10.000 km yatırmadım düşürmedim sürdüm motoru. Bu kadar hikayeden sana çıkardığım özet şudur ki motoru öyle veya böyle sürersin de işte baştaki o şeyler ufak da olsa bayağı moral bozuyor ve güzel minik masraflar çıkarıyor. Bir de ufak da olsa her olayda cesaretin kırılıyor motor sürmeyi geliştiremiyorsun.

Ufakla başlamak iyidir, daha risksizdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Güzel yorumun için teşekkür ederim. Kazasız belasız sürmeye devam et
    En iyisi ufaktan başlayıp cc yükseltmek onu anladım teşekkürler. Duke dan memnunmuydun peki ?

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    CBR 250 aldım 3 ay önce ve 5bin kilometreyi devirdim. Hala sürerken yaptığım temel hataları farkedip kendime kızıyorum. Ben kendime kızsam da motosiklet affediyor hatalarımı. 'Olur abi öyle şeyler , biraz daha zaman geçsin eğitim meğitim al , sen öğrenene kadar ben seni idare ederim' diyor sanki alet. Bunu paylaşmak istedim Çok hata yapacaksın alet biraz idare etmeli seni. Ama sıkı bir eğitim alıp motoru aldıktan sonra da hakimiyet alacağım diyorsan tabi iş değişebilir. Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    R25
    Herşeyi bilen biriyim diyon ama motora 500 Cc ile başlanamayacağını bilmiyon, sence kaç tane aklı selim adam burada sana başla der bi düşün bakalım.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı nykse3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel yorumun için teşekkür ederim. Kazasız belasız sürmeye devam et
    En iyisi ufaktan başlayıp cc yükseltmek onu anladım teşekkürler. Duke dan memnunmuydun peki ?
    Sağolasın. CBR 500 de öğretici bir motordu benim için, sonrasında CBF 1000'e geçtim. Açıkcası şimdiki aklım olsa Duke yerine CBR 250, R 25 veya Inazuma alabilirdim. 3000 km değil, 8-10 bin km kullanırdım. Sonraki hareketim olan CBR 500 mantıklıydı orta seviye motor olarak, o hareketi tekrarlardım yine 10.000 km sürerdim onu da.

Duke çok güzel alet tek silindirli olması titreşimli olsa da düşük devir gaz kontrolünü daha hızlı geliştiriyor. Ayrıca alet çok hafif, başlarda ciddi kolaylık.

Ama vites oranlarının kısalığı gına getirmişti bana. 40: 2.vites 60: 3.vites 80: 4. vites 100: 5.vites 120: 6.vites'e geçmek zorundasın. Sürekli ayak viteste, bir sollamaya çıkıyorsun arada 1 bazen 2 vites değiştirmen gerekiyor. Bu kısa vites oranları nedeniyle istemsiz sürekli devir kesiciye yakın sürüyorsun. Onun dışında top speed sınırlaması bazen otoyolda kalabalık araç güruhundan kaçamamaya sebep oluyordu. Bir de ben o zaman 110-120 kiloydum, alet beni rahat çekiyordu da ben ondayken rahat edemiyordum.

Bu arada ben 29 yaşında başladım. Toplamda 7-8 eğitim aldım bu süreçte. Bu önerilerim kendim içindi. Senin yaşında olsam CBR 250 aldım mı mesela, 10.000 değil 20-30 bin sürerdim onu.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Siz kendinizi bilirsiniz elbet ama motor sizi bilmeyebilir.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yani cok ilginc gercekten. Eskiden bu basliklara troll denilecek kadar tepki gosterilirdi, herkes bir dogru yol gosterir mantikli yonlendirirdi birbirini.

Simdi yazanlarin yarisi 500 cc ssle basla bir sey olmaz, kimseye kulak asma falan diyor. Bu artan motosiklet kazalari konusunda degisen kullanici profilini gorup oz elestiri yapmamiz gerekiyor sanirim. Pes vallahi.

Teşekkür ederim cbr500r ı herhangi bir motorla 20-30 bin km yaptıktan sonra düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

250 lilikle başlamaya karar verdim bende teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Zaman ve insanlar değişiyor Ben anlıyacağımı anladım sizede teşekkür ederim.
    Peki 2. El motor alırken araçta ki gibi km ye dikkat edilmeli mi ? ve nelere dikkat edeyim ?

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Millet neredeyse, motosiklet sürmek çok tehlikeli sen en iyisi hiç motosiklete binme diyecek.
    YasinC bunu beğendi.

Degil 19 İstersen 40 yaşında Dünya'nın en soğukkanlı insanı ol. o büyük motorla elbet bir hata yapacaksın ve şans yanında olmazsa bir yere patlayacaksin.Bu forumdan da daha önce uyarıları dinlemeyip vefat eden insanlar oldu,aklında olsun.Tabi karar,hayat senin istersen çekip düz duvara da patlayabilirsin ben doğru olanı söylüyorum. 250 de fazla en fazla 150 lik bir ikinci el ile başlamanın tavsiye ederim.

125 ve 150 likler için ne öneririniz nedir model olarak

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyükşehir de 250'lik motor ile başlayın bazı arkadaşlar abartmış. 125, 150 lik motor ile büyükşehirlerde motor sürmek işkenceye dönüyor. Sağ şeritlerden cikamiyorsun kaçamazsın vs.

Cbr250 candır pulsar 200ns ile de başlamanız iyi olur. Yeni modellerinde abs de mevcut.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)