Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Eldeki motorla 200 bin km yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 km yağ değişimi için çok erken ve gereksiz, bakım kitapcığında 6000 km de bir yağ değişmesi gerekiyorsa bu yeterlidir. Paranızı çöpe atmayın.
    Hocam bazen sizin gibi düşünüyorum, koca Yamaha bile 6 bin diyorsa vardır bildiği diye. Bazende şunu düşünüyorum, acaba 50 liradan kaçıcam diye ilerde daha mı fazla bedel öderim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bazen sizin gibi düşünüyorum, koca Yamaha bile 6 bin diyorsa vardır bildiği diye. Bazende şunu düşünüyorum, acaba 50 liradan kaçıcam diye ilerde daha mı fazla bedel öderim?
    Mühendisler elbette hesaplamıştır ama farklı kriterlere de bağlı sonuçta. Motoru çok sıkıştırmadığınız sürece bence 6 bin diyorsa 5000 den önce değiştirmeye çok gerek yoktur. Bu arada süre aralığını da gözardı etmeyin. Mesela yağı değiştik ve 1000km yol yaptık. Ama aradan 6 ay geçmişse o yağ değiştirilmelidir.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühendisler elbette hesaplamıştır ama farklı kriterlere de bağlı sonuçta. Motoru çok sıkıştırmadığınız sürece bence 6 bin diyorsa 5000 den önce değiştirmeye çok gerek yoktur. Bu arada süre aralığını da gözardı etmeyin. Mesela yağı değiştik ve 1000km yol yaptık. Ama aradan 6 ay geçmişse o yağ değiştirilmelidir.
    Ben ayda bin km civarı yapıyorum hocam. Motoru pek sıkıştırmadan, trafikte tehlikede kalmadıkça ani hızlanma yapmayan biriyim. Yolumda hep çevreyolu, toz toprak yok pek.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ayda bin km civarı yapıyorum hocam. Motoru pek sıkıştırmadan, trafikte tehlikede kalmadıkça ani hızlanma yapmayan biriyim. Yolumda hep çevreyolu, toz toprak yok pek.
    Tam yılda 2 defa yağ değiştirmeye uygun kullanıyorsunuz o zaman. Motosikletler için en uygunu da genelde bu şekilde söylenir. Yağ kalitesi de şartlara uygun ve iyiyse bir maşallah diyeyim de nazar değmesin

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam yılda 2 defa yağ değiştirmeye uygun kullanıyorsunuz o zaman. Motosikletler için en uygunu da genelde bu şekilde söylenir. Yağ kalitesi de şartlara uygun ve iyiyse bir maşallah diyeyim de nazar değmesin
    Eyvallah hocam. Serviste yamalube koyuyorlar. Bende Motul scooter koyuyorum.
    mfBulut bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)