Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta ücretleri düştü mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese hayırlı aksamlar arkadaşlar.Az önce sosyal paylaşım sitesinde gördüğüm bir haberi direk aktarıyorum...

Bugün iti ari ile trafik tescil işlemleri (plaka çıkarma ücreti) 220 tlden 88 TL ye düştü.Ayrıca yabancı şehir plakalı araçlarında devir işlem masrafları da 246 TL den 126 TL te düşürülmüştür.Artık 50 cc altındaki motosikletler ve 249 watt üzeri elektrikli motosikletler de B sınıfı ehliyet ile kullanılmakta ve tescil (plaka) işlemlerinde sigorta şartı aranmamaktadır.

Motosiklet için yüksek sigorta fiyatlandirmasina son verilip, en yüksek motosiklet sigorta ücreti 319 TL ve arabalar icinde en yuksek 444 TL olarak ayarlanmıştır...
    EGM

Haber aynen bu şekilde arkadaşlar gerçekçiliği nedir bilemiyorum. Ama motosiklet ücretlerine %20 ek vergi koyduktan sonra boyle bir şey yapmaları garip.Yani artik nasıl olsa herkes kolay kolay alamaz bari masraflar düşürülsün der gibi bir şey olmuş yorum sizlerin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bu sigorta ücretlerinin sınırlandırılması 1-2 ay önce yayınlandı.Demek ki sebebi bu vergi şeyiymiş.Bir yerden alıp bir yerden baya bi giydiriyorlar

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Valla motoru babamın üstüne yapcaktım. Sigortacım kendi üstüme de yapsam en fazla 320 tl sigorta çıkacağını söyledi. İlk bi tereddüt ettim ama çarşamba günü görücez ne kadar sigorta çıkıyor.
    HONDA

#BZ3082

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sigortamı 244TL ye yaptırdım. Geçen sene 850TL ödemiştim.

Gecen yıl ilk motosikletimi kendi üzerime aldığım zaman 1200 TL çıkmıştı şok olmuştum. Simdi bu haberi görünce de acaba dedim.

Ciddimisiniz ? 1600 tl arabayı sigortalatmıştım :D
    Yani desenize 2. el piyasaları fokurdamaya başlar al sat yapan biraz birikimi olan insanlar para kazanmaya başlayabilir ?

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    ben motorumu 187 tl ye yaptırdım 2012 ybr sigortaborsasi.com dan

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bi hafta önce otomobile 680₺ ödedik.

Geçen seneye oranla düşüş var ama bu sefer de sigorta şirketleri taksitlendirme yoluna gitmiyorlar pek.

Sonuç olarak vatandaşın mağduriyetleri devam ediyor.

Son olarak sosyal medyada yer alan bu tip haberlerde ciddi yanlış bilgiler olabiliyor,mümkün olduğunca resmi kaynaklari baz alin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)