Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ART Motoakademi Ankara Eğitimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlıktan da anlaşılacağı üzere ART Motoakademi Ankara'da paket eğitim açıyormuş.

11 Ağustos 2017 Cuma akşamı Teorik Sunum
    12 Ağustos 2017 Cumartesi Hakimiyet Eğitimi
    13 Ağustos 2017 Pazar Yol Eğitimi

Eğitim hakkında bilgi için kendilerini arayabilirsiniz.

Genel olarak ileri sürüş eğitimi ile ilgili bilgi için ise forumda bu konularda açılmış başlıkları ve benim kişisel blog'u inceleyebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Umarım bu eğitimler bir gün herkesin erişebileceği seviyede olur.

Malum gelir seviyemiz yerlerde olduğundan

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kaç para? ben mi göremedim fiyatı yoksa belirtilmemiş mi?

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç para?
    Bilmiyorum. Eğitim hakkında bilgi için kendilerini arayabilirsiniz.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalama fiyat ne kadar oluyor peki bu tip eğitimlerde? Elbette şartlara göre de değişiyordur ama üç aşağı beş yukarı bir fiyat verebilecek olan var mı ? (Sadece bu eğitim için konuşmuyorum. Türkiye şartlarında böyle bir paket eğitimin fiyatı kaçtır veya kaç olmalıdır?)

ART'ın bu paket eğitiminin (teori bir akşam bir kaç saat, hakimiyet bir tam gün, yol bir tam gün) ücretinin 650 TL olduğunu öğrendim.

OMM kapalı alan hakimiyet eğitimi (onlar kontrol diyor adına) genelde 250 TL oluyor. OMM'nin yol eğitimleri (road diyorlar) ise 2 gün oluyor ve genelde 500 TL oluyor. ART'ta iki gün ppratik eğitim 650 iken OMM'de üç gün 750 gibi düşünülebilir.

OMM'nin bir de bir günlük roadcraft dedikleri bir sürüşü oluyor. Bunları da 50 TL civarı ücretlere (veya ücretsşz olabilir emin değilim) yapıyorlar. Onda eğitmen yetkisine sahip olmayan ama bu yolda ilerlemekte olan sürücüler size rehberlik ediyor, sürüşleriniz hakkında geri bildirim veriyor. Bir yol eğitiminin yerini tutmaz belki ama sistemle tanışmak için bir basamaktır.

Teori, genelde her yerde ücretsiz oluyor.

OMM bu işin devlet okulu, ART ve benzeri kurumlar ise özel okul gibi düşünülebilir. Merdiven altı eğitmenler de mahalle arası dersane filan gibi sanki...
    Greenut bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ART'ın bu paket eğitiminin (teori bir akşam bir kaç saat, hakimiyet bir tam gün, yol bir tam gün) ücretinin 650 TL olduğunu öğrendim.

OMM kapalı alan hakimiyet eğitimi (onlar kontrol diyor adına) genelde 250 TL oluyor. OMM'nin yol eğitimleri (road diyorlar) ise 2 gün oluyor ve genelde 500 TL oluyor. ART'ta iki gün ppratik eğitim 650 iken OMM'de üç gün 750 gibi düşünülebilir.

OMM'nin bir de bir günlük roadcraft dedikleri bir sürüşü oluyor. Bunları da 50 TL civarı ücretlere (veya ücretsşz olabilir emin değilim) yapıyorlar. Onda eğitmen yetkisine sahip olmayan ama bu yolda ilerlemekte olan sürücüler size rehberlik ediyor, sürüşleriniz hakkında geri bildirim veriyor. Bir yol eğitiminin yerini tutmaz belki ama sistemle tanışmak için bir basamaktır.

Teori, genelde her yerde ücretsiz oluyor.

OMM bu işin devlet okulu, ART ve benzeri kurumlar ise özel okul gibi düşünülebilir. Merdiven altı eğitmenler de mahalle arası dersane filan gibi sanki...
    Çok teşekkür ederim abi bilgilendirme için Umarım en kısa zamanda bir ucundan başlayabilirim.

Archidraw ve CemoKa bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim konuları ilgimi cekmekte fakat,
    Art, Omm vb eğitim verenler İstanbul, Ankara, İzmir dışında büyük illerde de bu tür eğitimler vermeliler. Çünkü egitim için şehirdışına gitmesi, konaklayacak otel aramasi falan hep kulfet, o yorgunluk egitime de yansiyor ustelik.Sabah gitsen eziyetten beter, cuma aksami yola çiksan fazladan otel parasi fln hem zaman açısından hem de maddi açıdan çok külfetli oluyor. Atıyorum Antalya'dan Ankara' ya kaç kişi gider, öbür türlü olsa imkanını zorlayıp katılanlar da olacaktır.Bı sabah İstanbula gittim böyle, bütün gün dokuldum resmen, otobüste uyuyamadim da, akşam sekizde sızdım resmen.

On talep toplamaya, haftasonu calismak için bir alan ayarlamaya bakıyor iş sadece. (Kadro ve oteli de onlar dusunsun; )Buyuk illerde hiç olmazsa yazin iki haftasonu program düzenleseler, hem bizim için hem de onlar için iyi olur fikrindeyim. Firmalardan okuyanlar varsa; dikkate alın bunu!

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Art, Omm vb eğitim verenler İstanbul, Ankara, İzmir dışında büyük illerde de bu tür eğitimler vermeliler ...
    Üç büyük ilimiz dışında, ART'ın Erzincan, Antakya, Denizli, Uşak, Salihli, Edremit, Bursa, Antalya, Alanya vb. illerde eğitimleri oluyor. Mesela 8-10 Eylül Salihli, 15-17 Eylül Antalya eğitimleri varmış. 22-24 Eylül Bursa, 19 Eylül-1 Ekim Ederemit ve benzeri... OMM'nin de Eskişehir, Mersin, Adana, Bursa vb. illerde eğitimleri düzenleniyor. Bu sürüş okullarının Web sayfaları eğitim takvimleri konusunda çok güncel olmuyor. Sayfalardaki iletişim formlarındaki mesajlara veya epostalara cevap vermekte biraz eksik kalabiliyorlar. O nedenlerle eğitimlerin ne zaman nerede olacağını takip etmek için facebook sayfalarını takip etmekte fayda var. En hızlı oradan haberdar olunabiliyor. OMM'nin bir eposta listesi var. Ona kayıt oluna bilir. ART, Motto, ADARAT vb okulların eğitimleri hakkında somut detaylı bilgilere telefonla yanıt aramak eposta yazmaktan daha verimli oluyor. Eğitimde eğitmen başına en fazla kaç katılımcı olacak, ücret ne olacak, katılmak için şartlar gibi konularda telefonla bilgi almak daha etkili ve hızlı.

Normalde takvimde olmayan yerlerde eğitim yapmak için belli sayıda insanın bir tarih üzerinde anlaşmasını istiyorlar. Katılımcıları kendileri bulmak imkanları pek olmuyor. Grup kendisi oluşsun ve onları arasın istiyorlar. O da ne kadar sık olabiliyordur emin değilim. Ben daha önce eğitim almamış 5-6 arkadaşımı eğitim almaya ikna edip aynı hafta sonuna hepsini organize edebilir miyim emin değilim.
    CemoKa, kefkes ve Scout76 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Art moto veya Uğur Ertekin'den artık her neyse uzak durunuz, asla tavsiye etmiyorum. Lütfen bu kişiler hakkında bir araştırma yapınız, bakınız rahmetli ne diyor bu kişiler hakkında. Enayi yerine konmayın.
    kefkes bunu beğendi.
    Weak are prey

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç büyük ilimiz dışında, ART'ın Erzincan, Antakya, Denizli, Uşak, Salihli, Edremit, Bursa, Antalya, Alanya vb. illerde eğitimleri oluyor. Mesela 8-10 Eylül Salihli, 15-17 Eylül Antalya eğitimleri varmış. 22-24 Eylül Bursa, 19 Eylül-1 Ekim Ederemit ve benzeri... OMM'nin de Eskişehir, Mersin, Adana, Bursa vb. illerde eğitimleri düzenleniyor. Bu sürüş okullarının Web sayfaları eğitim takvimleri konusunda çok güncel olmuyor. Sayfalardaki iletişim formlarındaki mesajlara veya epostalara cevap vermekte biraz eksik kalabiliyorlar. O nedenlerle eğitimlerin ne zaman nerede olacağını takip etmek için facebook sayfalarını takip etmekte fayda var. En hızlı oradan haberdar olunabiliyor. OMM'nin bir eposta listesi var. Ona kayıt oluna bilir. ART, Motto, ADARAT vb okulların eğitimleri hakkında somut detaylı bilgilere telefonla yanıt aramak eposta yazmaktan daha verimli oluyor. Eğitimde eğitmen başına en fazla kaç katılımcı olacak, ücret ne olacak, katılmak için şartlar gibi konularda telefonla bilgi almak daha etkili ve hızlı.

Normalde takvimde olmayan yerlerde eğitim yapmak için belli sayıda insanın bir tarih üzerinde anlaşmasını istiyorlar. Katılımcıları kendileri bulmak imkanları pek olmuyor. Grup kendisi oluşsun ve onları arasın istiyorlar. O da ne kadar sık olabiliyordur emin değilim. Ben daha önce eğitim almamış 5-6 arkadaşımı eğitim almaya ikna edip aynı hafta sonuna hepsini organize edebilir miyim emin değilim.
    Eğitim gönüllüsü gibisiniz hocam. Bizim memlekette varmış , yanlış bilgiyle ezbere konuşmamak lazım ama oluyor.
    Ayrintilarina da gozatıp yol egitimi almayı düşünüyorum bana uyacak en yakın zamanda.
    Teşekkür ederim.
    Eğitime arkadaş toplama işi zor olacaktır, belki olmayan illere de ilerde talep toplayarak yapanlar olur.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    22 eylül de tai de yapılan teorik ileri sürüş teknikleri kursuna katıldım ve çok faydalı buldum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)