Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hidrolik arka fren sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba benden 150 zc var..motor 50-60 giderken frenlerinde hiç sorun yok fakat ne zaman bu hızların üstüne çıksam arka freni sıktığım zaman levye cok gevsek oluyor ve motorda bır yavaslama olmuyor..Sanki fren boşalıyor gibi ama dedıgım gıbı sadce yuksek hıda gıderken bu boyle..onun dısında gayet tas gıbı frenler yanı bastıgın anada duruyor..Ben bazen dalgınlıkla 70 üstü giderken frene güvenerek basıyorum ama durmayınca bı panık anı yasıyorum ve bas ce bas cek yaparak yavaslatıyorum.. Ama o hızla anı bısey olsa kesin kaza olur..ben bu sorunu cmzye calısıyorum ama bayisi bişey yok frende dıyor.. ben emınım bır sorunu var.. Adam alıo bı tur atıo dedıgım hızları gormedıgı ıcın frensaglam sanıyor..halbukı oyle degıl..soyluyorum anlamıyor. sızce sorun nerden kaynaklı ben kendım halledeyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Havasini aldır frenin ve hidroliği değiştir. Balatanın durumunun iyi oldugunu dusunuyorum

teşekkür ederim kardeşim dediklerini yapacağım..hatta hidrolik sıvısını değiştirdim bu olay belki düzelir diye ve bir damla kabarcık olmayana dek bosalttımsıvıyı yine ıyılesmedı yanı havada yok frende..o halde abs tüpünü değiştireyim

Alıntı 78aytac78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim kardeşim dediklerini yapacağım..hatta hidrolik sıvısını değiştirdim bu olay belki düzelir diye ve bir damla kabarcık olmayana dek bosalttımsıvıyı yine ıyılesmedı yanı havada yok frende..o halde abs tüpünü değiştireyim
    o motosiklette abs varmıydı. ayrıca abs tüpü olmaz, fren kaliperinde problem olabilir.

hocam bence düşük hızda da problem vardır ama sizin hızda kinetik enerjiniz çok yüksek olmadığında tutuyor gibi geliyordur. düşük bir ihtimal ama fren balatasına ciddi yağ bulaştıysa da olabilir . balataya bulaşan yağı çıkarma yöntemleri var onu bi araştırın derim.

Can kardeşim öncelikle sağol yorumunuz için.. Balatalarında yağ olamaz ınanmazssınız onlarıda değiştirdim yine aynı...Yavaş hızda zınk diye tutuyor ıkı frende cok saglam ..Çok saçma şekilde hızlı giderken okadar gevsek hale geliyor ki arka fren sonuna kadar sıkıyorum cok az yavaslatıyor sonra pompa yapar gibi sık bırak yaptıkça sertleşiyor..Ben bu durumu bildiğimden dolayı hep mesafeli gidiyorum öndeki araca

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Abs demişim ya hidrolik tüpü mü ne oluyor artık frenin orda bide onu değiştircem bakalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)