Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekiplerin Motosiklet Dışı Araçlara Motosikletlere Dikkat Edin Stickerı Dağıtması..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Şöyle uygulama yapıp motosiklet dışı araçlara otomobil kamyon otobüs vs araçların şoförün gözüne görüneceği bir yere motosikletlere dikkat edin tarzı bir sticker dağıtıp bunu yapıştırmalarının zorunlu edilmesi gibi bir uygulama olabilir mi? Biraz faydası olabileceğini düşünüyorum..Ayrıca tabiki yollara da bu tip levhaların asılması özellikle trafik lambalarının olduğu noktalara konması..
    BrazenBull bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Güzel bir hayal ağabey. Fark etmek değil de sadece oradan geçerken neden beni geçiyor diye tribe girip ezmek istemeseler yeter. Yoksa normal trafikten motosikletlerin ayrıcalık istediğini düşünmüyorum.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Araçların arkasına yazı yazmak yasak. Ceza yer
    Ön cama da görüşü engeller diye ceza yazarlar.

Burası Türkiye olur mu olur

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Başka şehirleri bilmem ama Antalya'da neredeyse her trafik ışığının altında 'Motosikletleri Fark Edin' yazılı bir tabela var.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Bir kaç hafta once Miami'deydim. Orada bisiklet yolu olmayan yollarda, sağ şeritlere bir tabela ile "bicycles may use full lane" diye yazmışlar.
    Bisikletleri yolda gidebilen ve bir şeriti oldugu gibi kapatabilecek bir araç olarak gormeyen bilinçteki sürücüler için oldukça etkili oldugunu düşünmüştüm. En basitinden bir şehir magandası dalaşır ve "kaldırımdan gitsene" derse veya şeritte bisikleti sıkıştırırsa bisikletçinin yasal hakkını gostermesi açısından onemli bir işaretti bence.
    Bunu biz de belediye ve karayollarımızdan motosikletler için talep etmeliyiz. 'Motosikletleri farkedin' cümlesi bir kampanya sloganı olarak güzel ama bence çok etkili değil. Bunun yerine yollara "motosikletler karayolu aracıdır ve şeritleri tam olarak kullanabilir" veya "motosikletin oldugu şeride girmek ve motosikleti şeritte sıkıştırmak şerit ihlalidir" gibi cümleler bilinçsiz ve eğitimsiz sürücülere daha etkili olacaktır diye düşünüyorum.

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka şehirleri bilmem ama Antalya'da neredeyse her trafik ışığının altında 'Motosikletleri Fark Edin' yazılı bir tabela var.
    Sadece Lara da gördüm oda 1-2 ışıkta

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fark ettiyseniz çoğu tırın sağ kapısında kör nokta dikkat edin gibi bişey yazan etiket vardır. motorlara da, aynasını seven motosikletlileri fark etsin yazılabilir

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı R3dBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece Lara da gördüm oda 1-2 ışıkta
    Lara da beni gördünüz mü otostop çekiyodum kimse durmamıştı

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    şöyle yazabilirler : dikkat aynaya güvenmeyin , sağınızdan solunuzdan her an 250 ile motosiklet geçebilir , baksanızda göremezsiniz , sakın şerit değistirmeyin , sakın ama sakın sağ kapıdan inmeyin varsa sunroof dan çıkın

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    motorculara "insan gibi sürüş" teknikleri öğretilmesi daha etkili olacaktır kanısındayım

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fark ettiyseniz çoğu tırın sağ kapısında kör nokta dikkat edin gibi bişey yazan etiket vardır. motorlara da, aynasını seven motosikletlileri fark etsin yazılabilir
    Kural tanımdan araç arsından geçip aynamı kıracak motorcuyu asfalta gömerim diye yazmakta lazım, anlatabildimmi, mala zarar yok, kurala uyacak herkes, sen gel salakça geç, hakkın olmadan benim şeridme yanımdan geçmeye kalk geçemeyince aynamı kır, canına okurum hiç acımam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorculara "insan gibi sürüş" teknikleri öğretilmesi daha etkili olacaktır kanısındayım
    Katılıyorum, ne yazıkki kendimde motor kullandığım halde gördüklerim çoğu böyle kural tanımaz, uçuk tipler, toplsan 10 motorcudan 1 kiş çıkar adam gibi kullanan, sorun motor araba değil aslında, sorun Kültür meselesi, toplum bitik...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Daha da gerilere gitmemiz lazım eğitim,görgü,ahlak vs,vs.

Aklıma Cem Yılmaz'ın AROG filmi geldi. Zaman makinesi lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=0d8mRInRCv4

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Adamin arabaya saygisi yok mal gelmis okuz gidecek ne saygisi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)