Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yerli Motosiklet Üreticilerimiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben neyi anlamıyorum biliyor musun ?Bizim Devletimiz bizden üç beş kişi alsa birine motor tasarlatsa diğer mekanik parçalar yapsa biri motor bloğunu yapsa.
    En sonda bir fabrika yapsa ve bunu üretse dışarıdan gelecek ürünler daha fazla kar etmez mi ?
    Evet binlerce insanın düşünemedi bir şey ben düşünecek değilim ama yani kafamıda kurcalıyor. Zaten ülke olarak kalın grenajlı büyük heybetli motorları olan bir ilginiz var çok değil 150-160 gören Naket veya SS motor bence tutar. Ondan sonra daha iyisini kötüsünü alt modeli üst model ayarlanır.

Ah ulan ah param olsa ne fikirlerin varda.
    Devletten hiçbir şey beklemeye gerek yok. Bizim ülkenin başındakiler ülkeyi bi rahat bıraksa bütün sorunlar kendiliğinden çözülecek. Sülük gibi ülkeyi sömürdükleri için bu haldeyiz zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Yemişim yerli üretim ve teşvik zırvalıklarını, mevcut hükümetin fıtratına ters şeyler bunlar. Hükümet ithal ürüne basıyor vergiyi üreticiden daha fazla kazaniyor, hemde istihdam için 5 kuruş bütçe ve teşvik payı bile harcamıyor, işine geliyor.
    Sonuç: Kitle halinde uyuyunca sıkıntı büyük oluyor😉
    Net.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Devlet teşvik etsin kolaylık sağlasın kendisi yapsın paraları ceplerine indireceklerine Tübitak ne işe yarıyor
    O bakanı bu bakanı şu bakanı hiç baktıklarınıda görmedik üretmeden yapandan daha çok kazanan bir devlet bizden bir ok olmaz

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletten hiçbir şey beklemeye gerek yok. Bizim ülkenin başındakiler ülkeyi bi rahat bıraksa bütün sorunlar kendiliğinden çözülecek. Sülük gibi ülkeyi sömürdükleri için bu haldeyiz zaten.
    Abim bu devlet bizi diğer türlü kullansa daha çok kar etmez mi ? Kendi malını kendi halkına satacak kimseye ihtiyacı yok mis gibi.
    Elbette 3,5 parça diğer ülkelerden gelecek ona bir şey dediğim yok.

Alıntı mbcengiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun adi bildigin harac kesmektir. vergi filan degildir. zaten aliniyor kendinden yakitindan binmesinden. yeter demenin vakti geldi geciyor.
    Yoksa bıçak kemiğe mi dayandı ?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Var var . Kadırga mıydı adı hatta.

250 cc crf tarzı bir enduro modeli var hatta yanlış hatırlamıyorsam.

Karadenizdeydi hatta fabrikasıda yine yanılmıyorsam.

Ha fabrika hala faaliyette mi bilemiyorum. Büyük ihtmalle kepenk kapatmışlardır diye düşünüyorum.

Mevcut hükümetten zerre haz etmeyen biri olarak artık 1 tık daha iğreniyorum.

üretmeyi bilmem de
    taşımadan şikayetçiyim (biz taşımayalım)
    ups favorim

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Birileri padişahlık çok istedi herşeye evet dedi cezasını herkes çekiyor.

Hadi itiraz edin..
    Hadi bu cumartesi her ilde 20% vergi iptal konvoyu olsun alanlar şanslı alamayanlar ne yapsın?
    10.000tl lik motor 12.000 TL olcak adam kredi ceksin 15.000 TL olsun borc içinde uğraşsın!!
    Yerli motor üreticisi yok..
    Mondial-Kanuni-Yuki-Kuba-ASya-Arora hepsi Çin'den geliyor Burda montaj oluyor..
    Birileri çıkar ;
    ✓Ak motor
    ✓Tayyip motor der al sana yerli motorcu diye yandaşları kandırırlar bizi değil

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    2013 te recep altepe tarafından pejolar üretildi. Satılmadı. Bu motoru anca 1900 yıllarda anca satarsın. Yıl olmuş 2017. Kaç yıl geriden geliyoruz belli değil. 1. si motosiklet üretmesi için parça üreten fabrikası olması lazım. Zaten fabrika falan da açmazlar. Çünkü adamlar eline gelen malı 2-3 katına satıyorlar. Üreten firmadan çok çok kazanıyorlar

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Tamamen yerli üretim diye birşey yok.Bu bütün firmalar için böyle.En büyük dev Dünya markaları bile birçok malzemeyi ithal ediyor.

Artık işin bir yerinden başlamalıyız.Bu kadar mı zor kıçı kırık bir motosiklet yapmak..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Pesimist38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üreticimi yerli mi çinden alıp burda toplamayla üretici olunacağını hiç sanmıyorum tam tamına bütün parçalarını üretip toplayamayacak bir ülke olduğumuzu düşünmüyorum ancak bişeyler yolunda mı gitmiyor yoksa insanımızın işine mi gelmiyor bilmiyorum ne oluyor ama ortaya bişey koyamıyoruz abi üzücü bir durum yani tamamiyle yerli bişeyler görmek istiyor insan ama hayırlısı bakalım.
    Komisyonculuk daha tatlı geliyor.

Forum başlığı üretici değil, montajcı olmalıdır. Üretim yapılan bir tek şaşidir. Dünya seri şaşi numarasına kayıt yaparsınız alırsınız şaşi nolarını, sonra made in turkey yazabilirsiniz. Vergi sistemi de bu şekilde işler. Bakınız iç edilen benelli trk 502 modellere. Antepte montaj anlaşması yapılmaya başlandığından beri sorunlar var kullanıcılarda. Benelli merkezi üretim adeti bittiğinde bir daha üretme izni vermeyecekmiş.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Şuan da ülke böyle bir yarışa giremez. Girmesi de doğru olmaz. Bizim Türkiye olarak öncelikle yapmamız gereken tarım ve hayvancılık. Yani dünya’ya tüm meyvelerini, sebzelerini ihraç etmeliyiz. Bu kadar çok toprak varken bu kadar az üretim inanılır gibi değil.

Çiftçiye teşvikler olmalı. Daha çok üretmesi için ayrıcalıklar sağlanmalı.

Yazılım yapıp yurtdışına satmalıyız. Gençleri böyle istihdam etmeliyiz. Bu da çok önemli ve başarılı oldugumuz bir konu.

Bunlar yapıldıktan sonra sizin yurtdışından alacağınız 1000lik motorun fiyatı belinizi bükmez. Çünkü dolar ve euro düşer. Bizim paramız değerlenir.

Dışa bağımlılıktan kurtulmalıyız.

İnşaat yapmak, bina yapmak ülkemize en ufak bir şey kazandırmaz.

Hükümet hâla denizli aydın arasına otoban yapma projesini onaylıyor. Yollar bize para kazandırmaz. İhracatımızı arttırmaz.

Araba veya motosiklet üretmekten önce, parça üretmeliyiz. Örneğin sadece motor blogu üretebiliriz. Rotax motor var örneğin avusturya’da. Sadece motor blogu uretiyor ve satıyor. Bmw f800lerin hepsi rotaxdır. Husqvurna da da bu bloklar kullanılıyor bazı modellerde.

Yani bu tarz sadece tek bir seye odaklanılmalı.
    _chaotic_ bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    @Mamba09
    Gelde bunu baştakilere anlat)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)