Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu Nasıl Bir Kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Artık alışıldığından olsa gerek kimse değinmemiş, yol kaplamasının yani asfaltın ömrünü doldurmuş olması akıllara gelmiyor.Şehir içinde pek çok yol böyle.Bazen kırmızı ışıkta beklerken ayağımı asfalta sürüp ne kadar kaygan olup olmadığına bakıyorum, kuru asfalt jilet gibi kayıyor.yol yüzeyi yıllar içinde dümdüz olmuş, hiçbir tutunma yüzeyi kalmamış.Pürüzsüz dümdüz.Hani naylon lastiklere bok atıyoruz ya sürekli, o asfaltta bence iyi bile tutuyorlar.
    fatih.met ve RoofRoof bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bu arkadaşı ABS kurtaramazdı. Zaten bu kısa sürede abs devreye bile girmezdi.

Acemilikten kaynaklanan bir düşüş. Bu düşüş tarzı genel olarak R25 sürücülerinde görülür. Çok nadir diğer motorlarda da görülebilir.
    mostro bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı RevLimiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O necâ bir tâspiddi üstâd
    manetler çok güzel hemen dikkat çekiyor, kaza tespiti basit yani düz giderken yapsa sorun olmaz ama sağa dönmeye çalışıp frene basınca tabi ki ön teker kaydı olması gerektiği gibi.

Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık alışıldığından olsa gerek kimse değinmemiş, yol kaplamasının yani asfaltın ömrünü doldurmuş olması akıllara gelmiyor.Şehir içinde pek çok yol böyle.Bazen kırmızı ışıkta beklerken ayağımı asfalta sürüp ne kadar kaygan olup olmadığına bakıyorum, kuru asfalt jilet gibi kayıyor.yol yüzeyi yıllar içinde dümdüz olmuş, hiçbir tutunma yüzeyi kalmamış.Pürüzsüz dümdüz.Hani naylon lastiklere bok atıyoruz ya sürekli, o asfaltta bence iyi bile tutuyorlar.
    kesinlikle, bugün bende farkettim. beylikdüzü perlevista alışveriş merkezinin dibindeki göbekten yavaş yavaş dönerke ayağımı yere koydum ve ayağım kaydı, lastikler beş para etmez olduğu halde iyi tutunuyor bu asfalta.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    absnin önemi

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Neler yasiyoruz arkadaslar, abilerim.
    Buralarda kaza yapacaksa o ana yola hic cikmamali.

Burada sikistirma falan yok.
    Motosiklet surucusu arac geldigi icin panik yapiyor ve saga yanasiyor. Arac en soldan gayet de olmasi gerektigi gibi, cok da yakin olmadan geciyor.
    Motosiklet surucusu hizini yeterince azaltmadan aracin arkasinda kalmak yerine saginda kalmaya calisiyor.
    Kesisen yolda solundan otobus geldiginden arac sag tarafi kapatinca da bizim motosikletli panikliyor ve on frene asiliyor.
    Arac ne ani fren yapiyor ne de sag tarafa ani yanasiyor, tamamen r25 in tecrubesizligi.
    Motor surucusu viraj sonunda saga fazla yaklastigini dusunup sola motoru ani aciyor farkettiyseniz o anda solunda araci goruyor. Mesafe cok ama panik hikayesi oradan basliyor zaten.
    Bu sekilde ben olsam istanbul trafiginde ana yola cikmazdim. Biraz daha ilce merkezlerinde yavas akan trafikte calisilmasi lazim. Bu panik arkadasin basina is acar.
    pea bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Trafiği okumakla alakalı kaza.

İleride "yol ver levhası" var. Ana yola bağlanacaksın ve bu durumda ana yoldan gelen araçları kontrol etmek zorundasın.

Laguna sürücüsünün bir hatası yok. Yolun en sağından ilerlersen adam senin yol verdiğini düşünecektir haliyle.

Aniden duruyor diyor araba için.

Ne yapacaktı,otobüsün içinden mi geçecekti ?

Arkadaşa geçmiş olsun diyorum. İnşallah en kötü kazası bu olur.
    pea bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşı ABS kurtaramazdı. Zaten bu kısa sürede abs devreye bile girmezdi.

Acemilikten kaynaklanan bir düşüş. Bu düşüş tarzı genel olarak R25 sürücülerinde görülür. Çok nadir diğer motorlarda da görülebilir.
    Insanlari bu sekilde siniflandirma olayina katilmiyorum. Kuba ve cbr kullanicilari icin de yapiliyor, biz de dahil edildik anlasilan.
    Kullanici ne kadar cogunlukta dediginiz gibi olursa olsun alayci sekilde boyle genelleyici bir ifade kullanamazsiniz.
    Herkes her motorda her seviyede her sekilde dusebilir. Sizin motorunuzun kullanicilari dusmuyor mu? Onlarin da bir " dusus tarzi " var mi?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insanlari bu sekilde siniflandirma olayina katilmiyorum. Kuba ve cbr kullanicilari icin de yapiliyor, biz de dahil edildik anlasilan.
    Kullanici ne kadar cogunlukta dediginiz gibi olursa olsun alayci sekilde boyle genelleyici bir ifade kullanamazsiniz.
    Herkes her motorda her seviyede her sekilde dusebilir. Sizin motorunuzun kullanicilari dusmuyor mu? Onlarin da bir " dusus tarzi " var mi?
    Alay ederek söylemedim. Bir gerçeği söyledim. R25 piyasaya çıkalı beri Türkiye'deki motosikletlerin toplam kazalar içindeki oranı yükseldi. Birde MT 7 ler var. Onların kazaları biraz daha sert oluyor.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    ''Şerefsiz önümde durdu''....
    He sen dibinde gitmiyordun,
    Aslında fren mesafen vardı da,
    O aniden durdu..
    Belli, virajı da yanlış eğimle yapmışlar görüyor musun...
    Ne zaman öz eleştiri yapmayı öğreneceğiz merak ediyorum..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    virajı keyfinden öyle acayip dönmüyor, lögar mı rögar mı her ne zıkkımsa, o zımbırtı kapağa denk gelmemek için yana kayıyıor, araba da "fırsat bu" deyip solluyor.

siz iyi alın ABS'siz motorları, yedek parçadan yamahayı hondayı zengin ettiniz daha da edin.

km göstergesi acemi diyo

Gazı bile kesse motorsiklet yavaşlardı ufacıkta firen yapabilirdi. Tamamen paniklediği için kaza yapmış. Bide orda yolun en sağında yağmur sularının gidebilmesi icin elekli kapak var. Ön firen yaparken o çukur kontrolünü kaybettiriyor. Çoğu panikten ama

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - ss motorla yük taşımak
    - sağdan sağdan garip garip gidip şeridine araç davet etmek
    - davet ettiği araç ile takip mesafesini koruyamamak
    - Tali bir yoldan akan ana yola çıkacak bağlantıya bodozlama girmek yolu okuyamamak
    - hem yokuş yukarı hem arkası yüklü, ön tekerlek yolu tutmaması için herşey hazırlanmışken ön frene asılmak
    - muhtemelen stok lastik
    - Abssiz motor

falan filan fıstık...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    virajı keyfinden öyle acayip dönmüyor, lögar mı rögar mı her ne zıkkımsa, o zımbırtı kapağa denk gelmemek için yana kayıyıor, araba da "fırsat bu" deyip solluyor.

siz iyi alın ABS'siz motorları, yedek parçadan yamahayı hondayı zengin ettiniz daha da edin.
    rögar.

Fransızca"regard" kelimesinin Türkçeleşmiş hali.

BrazenBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25 > SUZUKİ GSR 600 ABS (2008)
    ne güldüm be :D yazılanlara :D
    Gözümüz Yükseklerde Değil Kahrolası Tümseklerde

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    trafigi okuyamamak ve frenaj calismamak...
    oldukca acermiymis.

Selamlar,

Videonun ilk başlangıcından beri sürüşü nasıl olmalıydı peki .Ben de bir acemi olarak soruyorum.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabaya keyfinden yol vermiyor arkadaşlar. Virajı alamıyor araba da öküz gibi araya giriyor ve üstüne yolu okuyamayan asıl mahlukat araba olmasına rağmen motorcuya diyorsunuz yolu okuyamıyor diye. Araba sahibi aşırı bir hızla yola çıkıyor ve bir an otobüs ü farkedince motorun önünde duruyor. Bu durumda çoğu kişi ani fren yapıp motoru yatırırdı ve ya zar zor dururdu. Suç burda tamamiyle laguna da. Motorcunun tek hatası virajın dandikliğinden kaynaklanan bir hata. O virajda bir çok motorcu virajı alamayıp genişten çıkardı zaten aşağı girip bir anda dönen bir viraj bu. Zaten motorcu için aşırı tehlikeli bir virajken üstüne laguna öküzü onu olmayacak yerde solluyor. Ben olsam o laguna yı kovalar motoru yeniletirdim.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabaya keyfinden yol vermiyor arkadaşlar. Virajı alamıyor araba da öküz gibi araya giriyor ve üstüne yolu okuyamayan asıl mahlukat araba olmasına rağmen motorcuya diyorsunuz yolu okuyamıyor diye. Araba sahibi aşırı bir hızla yola çıkıyor ve bir an otobüs ü farkedince motorun önünde duruyor. Bu durumda çoğu kişi ani fren yapıp motoru yatırırdı ve ya zar zor dururdu. Suç burda tamamiyle laguna da. Motorcunun tek hatası virajın dandikliğinden kaynaklanan bir hata. O virajda bir çok motorcu virajı alamayıp genişten çıkardı zaten aşağı girip bir anda dönen bir viraj bu. Zaten motorcu için aşırı tehlikeli bir virajken üstüne laguna öküzü onu olmayacak yerde solluyor. Ben olsam o laguna yı kovalar motoru yeniletirdim.
    Demek ki hala acemiyiz derhal bir eğitim merkezinde ders almanızı tavsiye ediyorum genç dostum.
    Bu durumlar istanbul trafiğinde üfürükten teyyare durumları... Bunları halledemiyorsanız eğitim, pratik ve bilgi noksanlığınız var demektir.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki hala acemiyiz derhal bir eğitim merkezinde ders almanızı tavsiye ediyorum genç dostum.
    Bu durumlar istanbul trafiğinde üfürükten teyyare durumları... Bunları halledemiyorsanız eğitim, pratik ve bilgi noksanlığınız var demektir.
    He bu durumda bir de acemi ben oldum laguna değil ?

Bazı durumlarda diyecektim ama son zamanlarda bir çok konuda insanların aşırı derecede yanlış yargılara kapılıp üstüne diğer mesajlarda ne yazıyorsa onu yazarak düşünmeden yorumlar yapmaya başladığını görmeye başladım. Bu iyi bir şey değil arkadaşlar. Asıl hatalıyı görme konusunda bir çok kişi kör kalıyor.

Bu arada Honda eğitimlerim var ve 2 yıllık motorsiklet hayatımda başıma gelmeyen kalmadı. Gerek benim acemiliğim gerekse sürücülerin aşırı derecede bilinçsiz oluşundan kaynaklı. Kesinlikle diyebilirim ki burada arkadaş ne kadar istemeden de olsa hatalı viraj almış olsa da o araba sürücüsünden çok motorcuya laf yapmanız beni bitiriyor ve bu foruma olan inancımı her geçen gün daha da kaybetmeme sebep oluyor. Sollama taktikleri ve yerleri vardır. Böyle bir durumda adam sollanmaz üstüne o hızla öyle bir yola çıkılmaz ki yokuştan çıktığın için göremiyorsun bile yoldan gelenleri. Üstüne solladığın motorun önüne doğru hamle yapıp fren köklüyorsun ve bu durumda zaten virajda korkmuş olan adam bir anda frene asılıyor. Bu mudur motorcunun hatası? Peki ya laguna nın yaptıkları?
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)