Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA NC750X aksesuar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA NC750X
    Motor dünyasına yeni adım atan biri olarak herkese merhaba,

Oncelikle gerekli sürüş eğitimlerini eksiksiz olarak almanın birinci şart oldugunu düşünen biriyim,bunun üzerine bol bol okuyup öğrenmenin ve km yapmanın şart olduğunu bilerek bu müthiş zevkli dünyada bende kendi macerama soyundum.
    Agustos ayında yollara düşüyorum kısmetse.

Bol bol okuyup, bilen abilerime dostlara danışarak önce motorumu seçtim: Honda NC750X

Eğitimlerde sırası ile 125, 250, 500,750 cc leri başarı ile kullandığım için hocalardan da onay alarak bu seçimi gerçekleştirdim ama esas sebebi motoru çok geğenmiş olmamdı.

Size danışmak istediğim konu su:

Aksesuar olarak başlangıcta
    (Honda orjinal + GIVI)

Arka Canta
    Usb charger Soket
    Orta Sehpa
    Sis farı
    on Ruzgarlık
    Radyator koruma
    Yan demirler
    Arka + on camurluk uzatma

düşünüyorum.
    Istanbul anadolu yakasında oturuyorum.

Bu aksesuarları en uygun fiyatla temin edebileceğim tavsiye edeceğiniz yer var mıdır?

Yorumlarınızı rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlı olsun, kazasız belasız zevkli sürüşler dilerim....

Eğitim konusuna katılıyorumda motor konusuna tam değil, bu işin sırası olmaz, 125-150-200.... ben direk 750 likle başladım, çok az bir süre 50cc skutır kullandım o kadar, eğitim aldım devam ediyorum, başlangıç motoru diye birşey yoktur, motor yetenek ve kesinlikle kendine hakim olma nefsine yani, sınırlarını bilme işidir öncelikle, yetenek olacak, sonrası eğitim kesin olacak, direk 1000 likle bile başlarsın, iyice abarttım dikkat et...

Kendimden örnek verdim, aldım başladım, 1 kez düştüm oda olur, zaten hızım normaldi hasar almadım, limitimi bilirim, gelişimime bakarak kendimi test ederek sürüş stilimi geliştiriyorum, asla saçma sapan basıp hızlı sürmüyorum ama, kontrollü ve sürekli dikkatli, en ufak şey hissettiğimde anında mola veririm, demek istediğim kendini bildikten sonra istediğin motorla başlarsın, hayabusa gibi gidip extrem aletler al demiyorum tabii, ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım...

40 yaşında başladım adam gibi motora, benim zaten ufak motorla deneyim kazanmam için ne zamanım vardı nede zaten ufak motora binmemde sevmemde, zevk alamıyorum çünki....

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

çokaz bir süre dahi skutır gibi birşey kullanıp motorun ne olduğunu anladığın an istediğin motoru alıp direk o motorla başlayabilirsin, eğitime gidersin ve o motora göre kendini alıştırırsın, 750 lik bir motora ilk bindiğinde zaten bununla hemen gaza basılmayacağını bilmen gerekir, temel şeyleri öğrendikten ve mesela 1000 km. sakin kontrollü kendini eğitecek motora alışacak şekilde kullanıp kendini hazırladıktan sonra iyi bir eğitmenin elinde çok rahat şekilde birkaç gün içinde gerekeni öğrenirsin, zaten sonrası hocanında diyeceği gibi, tamamen kendini geliştirmekle alakalı, motor ve sen yalnızsın, deneyim kazanacaksın tabii kurala uyarak kendine hakim olarak, bu durumda başlangıç motoru dediğin şey seçtiğin motor demek oluyor, ne seçersen seç, motor kullanmayı öğrenmek için seçeceğin motor diye bir olay yok yani.... zaten 750 lik bir motorla yaptığını 100 lükle yapamazsın, dinamikleri tepkisi ve ağırlı çok farklıdır, yani hacim büyüdükçe belli bir yerden sonra iş değişir, boşa küçük hacimlerle zaman kaybetmeye gerek yok, hedefin neyse imkanlar ölçüsünde ona en yakın motoru yada onu alıp başlamak en güzeli bence...

Bu arada amacım eleştiri değil, yanlış anlama, olayı anlatmak istedim sadece, umarım anlatabilmişimdir....
    M.Guney bunu beğendi.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    facebook da waytake diye aratırsan radyotör koruma çanta taşıyıcı ve orta sepha ve nc için bir sürü aksesuar bulursun firma sahibi ersin başaran sana yardımcı olur...
    http://https://www.facebook.com/waytake/?fref=ts
    M.Guney bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC750X
    yazdıklarına bende katılıyorum zaten.
    Evet bir sıra var kafalarda, eğitimlerde de...Ama başlangıç için kriterler yeterli ise senin gibi yüksek cc den başlayan çok kişi olduğunu ve bununda doğru olduğuna inanıyorum.
    Bisiklet ve arabayı cocukluktan beri başarı ile sürmüş biri olarak bende yuksek cc ile başlıyorum zaten.

tesekkurler
    DreamTheater bunu beğendi.

Alıntı M.Guney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarına bende katılıyorum zaten.
    Evet bir sıra var kafalarda, eğitimlerde de...Ama başlangıç için kriterler yeterli ise senin gibi yüksek cc den başlayan çok kişi olduğunu ve bununda doğru olduğuna inanıyorum.
    Bisiklet ve arabayı cocukluktan beri başarı ile sürmüş biri olarak bende yuksek cc ile başlıyorum zaten.

tesekkurler
    Anlaşabildiğimize inan çok sevindim dediğim gibi motor kullanmak bir nevi nefsine hakim olmak sınırlarını bilmek işidir, bu özelliklerin yoksa 100 lüklede başlasan sırasıyla hacim büyütsende kaza hep tetikte bekler, sende olması gereken olmadıktan sonra bisikletlede başlasan basıp bir yerlere patlarsın yani....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler