Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Alayım Derken Başıma Geleneler (Motoist Motorlu Araçları Beşiktaş)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran Crazy 125
    21 haziran tarihinde İstanbul Motoist Beşiktaş tan motor satın aldım. İstediğim renk mat yeşil idi. Satış danışmanı Efe Bey rengin elinde olmadığını siyahının olduğunu ama fabrikadan getirtebileceğini ve 3, 4 iş günü içinde motorun teslim edileceğini söyledi. Ödemeyi yaptım beklemeye başladım. 23 Haziran cuma günü arayıp durumun ne olduğunu sordum ve bayram sonrasında teslim edilecek denildi. Aradan bayram geçti. 28 Haziran tarihinde tekrar aradım ve aracın 30 Haziran cuma günü teslim edileceğini söylediler. 30 Haziran'da aradığımda Gefco Logistik Teslim edecek araç Ankara’da denildi tabi ki edilmedi. Durmaksızın arıyorum motor nerededir diye her gün bana teslim ediliyor (?). Karta taksitle alındığı için iptal edemiyorum. Taksitle bloke kaldırılacağı için 12 ay kartım iptal edilmiş gibi oldu. Böyle kepaze bir firma görmedim. Bir bayilerinden mat yeşili bulduklarını söylediler ve cumartesi aksamı otobüsle yollayacaklarını. Cumartesi geldi yine arayan yok. Aradım motorun şuan otogarda olduğunu ve Pazar sabahı teslim edileceği söylendi. Pazar sabahı aradığımdaysa otobüs firmaları almıyor ambarla yollayacağım denildi. Pazartesi aradığımda ambar nerede telefonu vs diyecekken aksam patronum görüşecek sizinle denildi ve tabii aranmadım. 11 temmuz günü fabrikayı aradım ve adamlar böyle bir sipariş geçilmedi dedi. Motoist firmasına döndüm ve durumu anlattım. Ellerinde olduğunu ancak sipariş geçilmediğini söylediler. Ben bakayım birde dediler. Aksam üzeri artık iyice bezmiş bir şekilde tekrar aradım ve rengin olmadığını söylediklerini şuan mağazamızda siyah rengi var isterseniz gönderebiliriz dedi. Ve 20 gün beni bugün geliyor yarın geliyor diye uğraştırarak elindeki hiç istemediğim renkte motoru bana satmış oldu.

(Ha bu arada adamlar o kadar dürüstler ki '' Bu yaptığınız nitelikli dolandırıcılığa girer.'' dediğimde ohoo neler neler yağdırdı yok savcılığa versem bu söylediğinizle şöyle olur böyle olur.. Kendilerine laf söyletmiyorlar ki şahsiyetine söylediğim birşey de yoktur. Motor satışlarında normalde olması gereken bu sanırım. Parayı al satış için oyala müşteri her aradığında bugün geliyor yarın geliyor de.. )

12 temmuz sabahı 6 da telefonum çaldı Otobüs firmasının şoförü arıyor; motorunuz aşti de siz neredesiniz. Şakamı yapıyorsun be adam. Motoru otobüse veriyorlar ama bi zahmet edip şu otobüsün kargosunda sabah orada olacak demekten acizler apar topar gidip arabayla aldım.

Sıra evraklara geldi. Motoist Beşiktaş satış sorumlusu efe bey sürekli telefon tacizlerimden her gün aramalarımdan sıkılmış olacak ki muhasebeden sevim hanımın telefonunu verdi. 17 temmuzdan itibaren her gün evrakları gönderiyor oda… Nasıl bi batağın düzenin içine düştüm anlamış değilim. Her gün iki defa arıyorum, bi bahanede sunmuyor. ‘’Üzgünüm Abdullah Bey göndereceğim, kargo bekliyorum…’’
    Konuşmalarını duyarsanız efendi, medeni insanlar gibi düşünürsünüz ancak durum bire bir yukarıda yazdığım gibi.. Mağdurum da mağdurum... Yarın teslim ediliyor, bugün kargoya veriyorum… Türlü türlü yalanlar.

Evrakları gönderemiyorlar madem bi arkadaşımı yönlendireyim aldırayım dedim. Tamam dedi adresi verdi. Arkadaşı aradım adam şehir dışında. İyiki de öyle. Tekrar aradım muhasebeci sevim hanımı olayı bana bi anlat neden gelmiyor bu evraklar kargo dediğin bi gün gecikir iki gün gecikir nedir olay? Derin bi iç çekip evrakları yollayamamasının sebebinin ötv sini yatıramadıkları olduğunu itiraf etti. Muhtemelen bunu söylediğinde çok hafifledi zira onca zamandır sürekli yalanlar yalanlar. Çözüm nedir ne yapabiliriz dedim patronlarının geleceğini yarım saat sonra arayabileceğini söyledi (Eyüp Alperen Cerrah). Hala bekliyorum, gelecek de çözüm üreteceğiz(?).

Tek tavsiyem var Motoist Beşiktaş Şubesinden alışveriş yapmamanız yada aldığınız her şeyin eksiksiz bir şekilde elinize geçmeden paranızı vermemeniz (eminim sizden önce koşacaklardır bu durumda).

Türlü uğraşlarla aldığım motor kapıda zincirli yatıyor sabah işe giderken bakışıyoruz aksam eve girerken cilveleşiyoruz, arada su yem filan veriyorum böyle saçma bi durumdayım bakalım sonuç ne olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Parayı peşin vermekle başlamış hatalar zinciri gerisi tipik 3. dünya ülkesi süreci..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motor elinde yoksa 1000 lira kapora verilir. Gerisi mal bi yana para bi yana.
    Burası Türkiye.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hiç bir imza bişey olmadan dümdüz para mı yolladın ne yaptın abicim :/

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Bende daha evvel Taksitle aldım.
    Beyaz eşya satıcısından..
    ✓Katalog tan model beğendim.
    ✓1.000 TL ön ödeme yaptım adam 3 gün istedi motoru getirip bir zarf verdi içinde ruhsat plaka çıkartmak için gerekli herşey tam eksiksiz di.
    ✓Telefon ile depoyu toptancıyı arayıp ... Model varmı diye teyit almıştı bende 3 gün sonra kavuştum olması gereken bu

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Geçmiş olsun.Benim başıma gelenin hemen hemen aynısı.Ben kapora niyetine motorumu bıraktım, 2 gün sonra gelecek olan motor 2 hafta sonra, faturası ve evrakları da ondan bir hafta sonra geldi. 3 hafta boyunca belediye otobüsü yaya ve bisikletle koştura koştura çalışmak zorunda kaldım.Ticari ahlak ve esnaflık bitmiş.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Böyle ciddiyetsiz iş yerlerini böyle ifşa etmek lazım.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı adeniza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 haziran tarihinde İstanbul Motoist Beşiktaş tan motor satın aldım. İstediğim renk mat yeşil idi. Satış danışmanı Efe Bey rengin elinde olmadığını siyahının olduğunu ama fabrikadan getirtebileceğini ve 3, 4 iş günü içinde motorun teslim edileceğini söyledi. Ödemeyi yaptım beklemeye başladım. 23 Haziran cuma günü arayıp durumun ne olduğunu sordum ve bayram sonrasında teslim edilecek denildi. Aradan bayram geçti. 28 Haziran tarihinde tekrar aradım ve aracın 30 Haziran cuma günü teslim edileceğini söylediler. 30 Haziran'da aradığımda Gefco Logistik Teslim edecek araç Ankara’da denildi tabi ki edilmedi. Durmaksızın arıyorum motor nerededir diye her gün bana teslim ediliyor (?). Karta taksitle alındığı için iptal edemiyorum. Taksitle bloke kaldırılacağı için 12 ay kartım iptal edilmiş gibi oldu. Böyle kepaze bir firma görmedim. Bir bayilerinden mat yeşili bulduklarını söylediler ve cumartesi aksamı otobüsle yollayacaklarını. Cumartesi geldi yine arayan yok. Aradım motorun şuan otogarda olduğunu ve Pazar sabahı teslim edileceği söylendi. Pazar sabahı aradığımdaysa otobüs firmaları almıyor ambarla yollayacağım denildi. Pazartesi aradığımda ambar nerede telefonu vs diyecekken aksam patronum görüşecek sizinle denildi ve tabii aranmadım. 11 temmuz günü fabrikayı aradım ve adamlar böyle bir sipariş geçilmedi dedi. Motoist firmasına döndüm ve durumu anlattım. Ellerinde olduğunu ancak sipariş geçilmediğini söylediler. Ben bakayım birde dediler. Aksam üzeri artık iyice bezmiş bir şekilde tekrar aradım ve rengin olmadığını söylediklerini şuan mağazamızda siyah rengi var isterseniz gönderebiliriz dedi. Ve 20 gün beni bugün geliyor yarın geliyor diye uğraştırarak elindeki hiç istemediğim renkte motoru bana satmış oldu.

(Ha bu arada adamlar o kadar dürüstler ki '' Bu yaptığınız nitelikli dolandırıcılığa girer.'' dediğimde ohoo neler neler yağdırdı yok savcılığa versem bu söylediğinizle şöyle olur böyle olur.. Kendilerine laf söyletmiyorlar ki şahsiyetine söylediğim birşey de yoktur. Motor satışlarında normalde olması gereken bu sanırım. Parayı al satış için oyala müşteri her aradığında bugün geliyor yarın geliyor de.. )

12 temmuz sabahı 6 da telefonum çaldı Otobüs firmasının şoförü arıyor; motorunuz aşti de siz neredesiniz. Şakamı yapıyorsun be adam. Motoru otobüse veriyorlar ama bi zahmet edip şu otobüsün kargosunda sabah orada olacak demekten acizler apar topar gidip arabayla aldım.

Sıra evraklara geldi. Motoist Beşiktaş satış sorumlusu efe bey sürekli telefon tacizlerimden her gün aramalarımdan sıkılmış olacak ki muhasebeden sevim hanımın telefonunu verdi. 17 temmuzdan itibaren her gün evrakları gönderiyor oda… Nasıl bi batağın düzenin içine düştüm anlamış değilim. Her gün iki defa arıyorum, bi bahanede sunmuyor. ‘’Üzgünüm Abdullah Bey göndereceğim, kargo bekliyorum…’’
    Konuşmalarını duyarsanız efendi, medeni insanlar gibi düşünürsünüz ancak durum bire bir yukarıda yazdığım gibi.. Mağdurum da mağdurum... Yarın teslim ediliyor, bugün kargoya veriyorum… Türlü türlü yalanlar.

Evrakları gönderemiyorlar madem bi arkadaşımı yönlendireyim aldırayım dedim. Tamam dedi adresi verdi. Arkadaşı aradım adam şehir dışında. İyiki de öyle. Tekrar aradım muhasebeci sevim hanımı olayı bana bi anlat neden gelmiyor bu evraklar kargo dediğin bi gün gecikir iki gün gecikir nedir olay? Derin bi iç çekip evrakları yollayamamasının sebebinin ötv sini yatıramadıkları olduğunu itiraf etti. Muhtemelen bunu söylediğinde çok hafifledi zira onca zamandır sürekli yalanlar yalanlar. Çözüm nedir ne yapabiliriz dedim patronlarının geleceğini yarım saat sonra arayabileceğini söyledi (Eyüp Alperen Cerrah). Hala bekliyorum, gelecek de çözüm üreteceğiz(?).

Tek tavsiyem var Motoist Beşiktaş Şubesinden alışveriş yapmamanız yada aldığınız her şeyin eksiksiz bir şekilde elinize geçmeden paranızı vermemeniz (eminim sizden önce koşacaklardır bu durumda).

Türlü uğraşlarla aldığım motor kapıda zincirli yatıyor sabah işe giderken bakışıyoruz aksam eve girerken cilveleşiyoruz, arada su yem filan veriyorum böyle saçma bi durumdayım bakalım sonuç ne olacak.
    Derhal BİMER üstünden şikayette bulunun. Ayrıca bir avukatla veya Tüketici Hakları konusunda bir uzman ile görüşün. Dilerseniz, Aydın Ağaoğlu ile facebook üstünden yazışabilirsiniz, kendisi yardımcı olacaktır sanırım.
    Profil adresi : https://www.facebook.com/tusoderaydin
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun.
    En sevdiğim olay.
    Benim başıma gelse nerden sattık bu allahın belası adama derlerdi.
    Bazen sesin ayarını kaçırıp masaya yumruğu vurmak işleri kolaylaştırıyor malesef.

Motoist Beşiktaş Şubesine selam olsun beni savcılığa verebilirler..

Motosikleti
    Motoran Crazy 125
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derhal BİMER üstünden şikayette bulunun. Ayrıca bir avukatla veya Tüketici Hakları konusunda bir uzman ile görüşün. Dilerseniz, Aydın Ağaoğlu ile facebook üstünden yazışabilirsiniz, kendisi yardımcı olacaktır sanırım.
    Profil adresi : https://www.facebook.com/tusoderaydin

Avukatla görüştüm zamanında. Dava süreci uzun, yaz dönemini kaçıracağım için çözüm üretelim diye henüz işlemlere başlamadım. Bu hafta da sorunu çözemezsek değil BİMER maliye ye hatta ciddiye alırsa muhtara bile şikayette bulunacağım. Zira 30 yaşındayım ve motor sahibi olmak çocukluk hayali. Bir yıl daha ertelemek istemedim.

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    En sevdiğim olay.
    Benim başıma gelse nerden sattık bu allahın belası adama derlerdi.
    Bazen sesin ayarını kaçırıp masaya yumruğu vurmak işleri kolaylaştırıyor malesef.

Motoist Beşiktaş Şubesine selam olsun beni savcılığa verebilirler..
    Kendi yazdıklarımı okudum da iyi sabır varmış bende. Bütün bunları tek bir küfür etmeden bağırmadan yaşadım. Çok takdir ettim kendimi. Ama haklısınız galiba.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    bence de bır an once sıkayet etmelısın kardesım hıc durma en kotu polıse gıtseydın.. bu tarz durumlarda kesınlıkle odeme yapmamak lazım ve daha ılk aksaklıktan bakın sızınle hıc ugrasmam once medyaya sonra da polıse gıdıyorum tarzında bı konusma yapın bu tarz magandalar bundan anlıyo gecmıs olsun..

Motosikleti
    Motoran Crazy 125
    Alıntı YAMAHA-MT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de bır an once sıkayet etmelısın kardesım hıc durma en kotu polıse gıtseydın.. bu tarz durumlarda kesınlıkle odeme yapmamak lazım ve daha ılk aksaklıktan bakın sızınle hıc ugrasmam once medyaya sonra da polıse gıdıyorum tarzında bı konusma yapın bu tarz magandalar bundan anlıyo gecmıs olsun..
    Teşekkür ederim. Kısa bi süre bekleyeceği o da sabrımın son demleri. Ardından bütün işim ifşa ve hak aramak olacak.

geçmiş olsun ,

ülkenin geldigi ahlak seviyesi

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    faydalı paylaşımlar, mesela şahsım adına bu işletmeden asla satınalma yapmam. son yer kalsa da asla. bir olmayı öğrenemediğimiz sürece politikacısı, ithalatçısı vs. aynı bok.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Klasik bir durum iş bitmeden hiç bir satıcıya beş kuruş vermem.

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Olayın duyulması açısından ekşi sözlüğe yazabilirsin.Bu tip rezaletler için çözüm yolu bulmana yardımcı olacak çok insan var ve sosyal medyanın çoğunun takip ettiği bir yer.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Keşke malı görmeden ücreti vermeseydiniz.

Neyse,geçmiş olsun.

İnşallah olumlu neticeler alırsınız.

Tüketici mahkemesine gitmeyi unutmayın.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hiçbir işte mal alınmadan paranın tümü verilmez. En fazla kapora verilir o da çok cüzi miktarda olur.
    Genelde ülkemin çakal olan esnafı önden para vermekte kararsız olan saf müşteriyi ikna için hemen can alıcı soruyu sorar "Abi bana güvenmiyor musun?" , verdiğim cevapla tereciye tere satılmayacağını anlar:
    "Kardeşim güven karşılıklıdır, birbirimize o kadar güveniyorsak eğer sen malı ver bana, ödemesini ben önümüzdeki ay yaparım sana, eee güven önemli tabii"
    Satıcı çakalı (daha doğrusu y.şağı) hemen sırıtır, "tamam abi, tamam senin dediğin gibi olsun, mal tesliminde verirsin parayı" der.
    Malesef bu ülkede güvenilir esnaf ticaret erbabı vs pek kalmadı. Her işinizi sağlama alarak yapın.

İnsanlık hali oldu ki dalgınlığınıza geldi, parayı peşin vererek yaptınız bir hata, o noktadan sonra ne kadar medeni davranırsanız o kadar hata edersiniz.
    Biraz dişinizi göstermezseniz çakal sürüsünü korkutamazsınız. Zamanında benimde saf davranıp para mevzusunda güven esaslı işler yaptığım oldu. İstisnasız her birinde sorun yaşadım. Her birinde de küfür hakaret ve kaba kuvvete varan yaklaşımlarla hakkımı ancak aldım. Bu sayede de bu konuda ciddi tecrübe sahibi oldum.

Artık böyle şeylerle uğraşmak,bağır çağır kavga gürültü pek sevmediğim için artık o topa girmiyorum. Ticari kaidem artık belli ve değişmez.
    - Ver malı, al parayı.
    - Mal yok? O zaman para da yok.

Yana yattı çamura battı haftaya kaldı vs vs dinlemem bile. Esnaf konuşmaya (palavralarına) başladığı an kafamın içinde zeki müren şarkı söyler bende onu dinlerim. Esnafın yalanları bitip beni ikna edebilmiş mi diye hevesle bakarken sorumu tekrarlarım:

- Mal var? para var. Mal yok? O zaman para da yok ...

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    ben de 2016 ağustos sonunda bu motoist ten peugeot django almak gibi bir hataya düştüm.. aynen dediğiniz gibi efendi efendi hiç sıkılmadan yalanlar söylüyorlar.. bir hafta oyaladılar ki ben merkeze sipariş geçmediklerini ithalatçıdan öğrendiğim halde babaları da emekli okul müdürüymüş allah allah falan diyerek rezil etmeyeyim diyorum.. en son ajansta çalıştığımı söyleyip durumu yayacağımı, neden fabrikanın kamyonu yokmuş, iki güne gelir diye atıp durduklarını sorduğumda; patron efendi açıklama yapmak istemediğini söyleyip bir iki söyleme ile karta geri yatırtabildim çekilen meblağı.. yarım ağız kusura bakma dese de motorla geçireceğim bir haftamı çaldılar.. bu tecrübem ile onlardan motor almamanızı tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler