Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Balkanlar Turu

Motovento
    REKLAM ALANI

sevgili motor severler

eylül veya ekim aylarında 10 günlük Balkanlar turu yapmayı düşünüyorum. Motorla ilk yurt dışı deneyimim oalcağından sizlerin bilgi ve birikimlerinden faydalanmak istiyorum yolculuk konaklama mevsim vs gibi

gezi planım belgrad, mostar, dubrovnik, budva, tiran, priştine, üsküp ve istanbul yaklaşık 2900 km yapıyorum şehir içi gezinmeler hariç

tura yanlız başalayacağım düşünen arkadaşlar olursa beraber sürmeyi çok isterim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben sınır kapısı için bir şey söylemek istiyorum. Kapıkuleden çıkacaksan yeşil sigortayı Bulgaristan da yaptır daha ucuz pasaport kontrole gelince sigortayı burada yaptıracam de motoru bırak yüz metre ilerde solda tepe gibi (insan boyunda) bir yer var orada yapıyor vinetga diye yol vergisi var motordan isteniyor mu bilmiyorum. İsteniyorsa pasaport kontrolün orda kredi kartıyla ödeniyor oradan yapma sigorta yaptırdığı yerin arkasında solda benzin istasyonu var oradan yaptır çünkü kredi kartıyla ödersen 60 tl benzin istasyonundan alırsan 20 tl yaklaşık. Gümrükte bütün görevliler Türkçe biliyor maaşlar çok düşük olduğu için bir problem çıkarmaya çalışıyor yanına 10 Euro bozuk al çok sıkışırsan onu ver az bulacak ama sen verme daha fazla ben geçen gittim 10 Euro verdim az buldu elinden pasaportu zorla aldım resmen kulübenin dışına çıktı daha vereceksin diye biraz itiştik o derece. umarım senin başına gelmez hepsi bir kaç Euro için. sınırı geçince kilometreyi unuttum 30 veya 40 km olabilir Shell var orada tl bozuyorlar ( 100 tl 46 leva ) benzincilerde dikkat et Euro ile ödeme yapabilirsin ama para üstü biraz zor 41 Euro ise 45 alıyorlar. Gece Bulgaristan da ve Sırbistan da motor sürme kesinlikle. Sırbistana girince 30 km sonra olacak Anadolu sofrası diye sol da Türk lokantası var sahibi gebzeli ona uğramanı tavsiye ederim. Başkada bir sorun olacağını sanmıyorum. İyi gezmeler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hava durumuna iyi bak öyle çık. Ekim ayına kalma, Balkanlarda yağışlar erken başlar fena olur sonra. Dünkü yağışı unutmayın.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sınır kapısı için bir şey söylemek istiyorum. Kapıkuleden çıkacaksan yeşil sigortayı Bulgaristan da yaptır daha ucuz pasaport kontrole gelince sigortayı burada yaptıracam de motoru bırak yüz metre ilerde solda tepe gibi (insan boyunda) bir yer var orada yapıyor vinetga diye yol vergisi var motordan isteniyor mu bilmiyorum. İsteniyorsa pasaport kontrolün orda kredi kartıyla ödeniyor oradan yapma sigorta yaptırdığı yerin arkasında solda benzin istasyonu var oradan yaptır çünkü kredi kartıyla ödersen 60 tl benzin istasyonundan alırsan 20 tl yaklaşık. Gümrükte bütün görevliler Türkçe biliyor maaşlar çok düşük olduğu için bir problem çıkarmaya çalışıyor yanına 10 Euro bozuk al çok sıkışırsan onu ver az bulacak ama sen verme daha fazla ben geçen gittim 10 Euro verdim az buldu elinden pasaportu zorla aldım resmen kulübenin dışına çıktı daha vereceksin diye biraz itiştik o derece. umarım senin başına gelmez hepsi bir kaç Euro için. sınırı geçince kilometreyi unuttum 30 veya 40 km olabilir Shell var orada tl bozuyorlar ( 100 tl 46 leva ) benzincilerde dikkat et Euro ile ödeme yapabilirsin ama para üstü biraz zor 41 Euro ise 45 alıyorlar. Gece Bulgaristan da ve Sırbistan da motor sürme kesinlikle. Sırbistana girince 30 km sonra olacak Anadolu sofrası diye sol da Türk lokantası var sahibi gebzeli ona uğramanı tavsiye ederim. Başkada bir sorun olacağını sanmıyorum. İyi gezmeler.
    Ben sürekli gidip geliyorum Bulgaristan 'a
    Vinetka motosikletlerde istenmiyor kesin bilgidir.
    Diğer ülkelerde bilmiyorum.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasına dikkat et
    Şaka bir yana o bölge biraz daha soğuk diye biliyorum. İklime dikkat edin.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşil sigortayı bulgarda nasıl yaptırabilirim ben gitmeden burdan hallederim diye düşünmüştüm ayrıca bulgar için transit vize düşünüyorum nasıl olur sizce

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)